Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Tydzień ze Zbigniewem Herbertem


Z okazji roku Zbigniewa Herberta zorganizowaliśmy cykl spotkań dla klas gimnazjalnych, aby zapoznać ich z życiem i twórczością poety.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


W przedstawionej prezentacji klasy poznają rodzinę poety oraz ścieżkę edukacji. Dowiadują się, że jego twórczość to nie tylko poezja, lecz również zbiory esejów, opowiadań oraz dramaty. Grupy zapoznają się także z wykreowaną przez Herberta postacią Pana Cogito. Dowiadują się, że poeta był laureatem licznych nagród i przyjaźnił się z Czesławem Miłoszem. Po zakończeniu prezentacji uczniowie zostają podzieleni na kilka grup, aby rozwiązać krótki test wiedzy na temat poety i jego dorobku literackiego.

Źródło i fot. GBP w Wieczfni Kościelnej

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x