Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mazurki, kujawiaki, oberki i chodzony . Janusz Prusinowski Kompania w SP 7


Mazurki, kujawiaki, oberki ,chodzony  tym bawiła uczniów SP7 grupa Janusz Prusinowski Kompania. Jest to formacja, która wypracowała własny styl, grając tradycyjną muzykę polskiej wsi połączoną z tańcem i opowieściami.


Grupa ta daje koncerty na całym świecie, a także prowadzi warsztaty muzyczne i taneczne. Nasi uczniowie mieli możliwość posłuchać opowieści o tradycyjnych tańcach ludowych, nauczyć się podstawowych kroków mazurka i chodzonego. Grupa jest inicjatorką festiwalu Wszystkie Mazurki Świata .Pan Janusz z rodziną mieszka i tworzy w Mławie.

źródło i fot. SP nr 7

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x