Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

3×10 wystawa fotografii Macieja Jóźwiaka w MDKNowa wystawa w Galerii Foyer to gratka dla osób, które uwielbiają fotografię krajobrazową, okolicznościową i przyrodniczą. W Mławie nie brakuje entuzjastów takich ekspozycji, jak i samej fotografii. Temat zbliżającej się wystawy, choć brzmi tajemniczo i lakonicznie, to ma znaczenie klasyfikujące i sugeruje podział na kryteria tematyczne. W Mławie zobaczymy dziesięć fotografii z Rekonstrukcji Bitwy pod Mławą 1939, dziesięć zdjęć ukazujących malownicze okolice rzeki Orzyc oraz tyle samo ujęć ze zwierzętami polskich puszcz i lasów. Na spotkanie z twórcą zapraszamy już 5 listopada. Rozpoczęcie wernisażu o godz. 19.00.


To nie jest wystawa skierowana tylko do pasjonatów fotografii. Autor wystawy Maciej Jóźwiak od dziesięciu lat poświęca swój wolny czas na fotografowanie jednej rzeki, jak podkreśla „mojej” rzeki – Orzyca oraz szuka inspiracji do opowiadania o otaczającej nas rzeczywistości za pomocą obiektywu, którym rejestruje nie tylko najbardziej spektakularne wydarzenia, ale również życie zwierząt. Ilość ujęć można liczyć w tysiącach, ale kilkanaście z nich to prawdziwe perły. Jedno ze zdjęć zostało nagrodzone złotym medalem w konkursie na najlepsze zdjęcie 2016 r. w konkursie Photo Art Medica, wiele z nich znalazło się w albumie wydanym przez gminę Krasnosielc oraz na okładkach publikacji.

Maciej Jóźwiak – lekarz stomatolog z Warszawy, w wolnych chwilach fotograf i wielki entuzjasta rzeki Orzyc oraz jej makrokosmosu. Fotografowaniem Orzyca zajmuje się od 10 lat. Jest to dla niego temat rzeka, w znaczeniu dosłownym i przenośnym.

źródło: MDK Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x