Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wystawa Janusza Dębskiego na Ogólnopolskich Dniach Akwarystyki w Drozdowie


W dniach 20-21 października br. w Muzeum Przyrodniczym w Drozdowie k. Łomży odbyła się X jubileuszowa edycja Ogólnopolskich Dni Akwarystyki.


Na imprezę przybyli akwaryści z całej Polski m in ze Śląska, Elbląga, Warszawy, Łodzi, Białegostoku, Łomży, którzy przyjechali ze swoimi akwariami z wodą i rybami, często bardzo rzadkimi okazami.

Bogaty program spotkania obejmował szkolenia, odczyty, pokazy, prezentacje multimedialne, konkursy oraz wymianę doświadczeń miedzy sobą a także imprezy integracyjne – wspólne ognisko, wycieczkę do skansenu w Nowogrodzie, koncert zespołu kurpiowskiego „Kapela miód na serce” i zwiedzanie Drozdowa.

W czasie trwania odbyły się także targi na których przedstawiciele różnych firm prezentowali wszystko to jest potrzebne w dziedzinie akwarystyki akwaria, pokarm, urządzenia techniczne, chemia do czyszczenia, rośliny wodne itp. a także prezentowały się media te papierowe i internetowe.

Mławskim akcentem imprezy była duża wystawa filatelistyczna Janusza Dębskiego, który zaprezentował swój zbiór z dziedziny ichtiologii, znaczki i koperty z Polski oraz całego świata, przedstawiające ryby żyjące różnych środowiskach wodnych: morzach, rzekach, jeziorach, stawach a także hodowane w akwariach domowych czy pokazywane w ogrodach zoologicznych i muzeach morskich.

Mławski kolekcjoner w kilku słowach opowiedział zebranym o sobie i swoim zbiorze oraz wręczył organizatorom upominki ufundowane przez Urząd Miasta Mława i Starostwo Powiatowe w Mławie. W zamian otrzymał zaproszenie na przyszły rok, materiały promocyjne o Ziemi Łomżyńskiej i podziękowanie-dyplom za pomoc w organizacji wystawy czasowej oraz czynny udział w spotkaniu.

Janusz Dębski odwiedził także na cmentarzu parafialnym grób Andrzeja Chyla, współzałożyciela mławskiego muzeum, później twórcę i pierwszego dyrektora muzeum w Drozdowie, gdzie zapalił symboliczne światełko pamięci.

Wystawę będzie można oglądać do końca roku w sali wystaw czasowych drozdowskiego muzeum.

źródło i fot.: Janusz Dębski

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x