Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wyraź opinię w sprawie nocnej sprzedaży alkoholu. Będą konsultacje


Urząd miasta zaprasza na otwarte spotkanie z mieszkańcami, które odbędzie się w dniu 29 października 2018 r. (poniedziałek)  o godz. 17.00 w sali kina Miejskiego Domu Kultury w Mławie w ramach ogłoszonych konsultacji społecznych w sprawie ograniczenia w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych w sklepach usytuowanych na terenie Miasta Mława.

elektryk Mława
Reklama


Celem konsultacji jest poznanie opinii mieszkańców,czy są za lub przeciw wprowadzeniu ograniczenia w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych w sklepach usytuowanych na terenie miasta Mława.

Tryb i zasady konsultacji społecznych  określone są w Zarządzeniu Nr 147/2018 Burmistrza Miasta Mława z dnia 21 września 2018 r. w sprawie konsultacji społecznych dotyczących ograniczenia w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych w sklepach usytuowanych na terenie Miasta Mława.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
31 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
doświadczony mławianin
doświadczony mławianin
1 rok temu

Kultura używania trunków alkoholowych zależna jest od wszczepienia przyzwyczajeń od najmłodszego wieku. Wszelkie zakazy godzinowe to absurd i faktycznie woda na młyn dla meliniarzy. W miasteczkach nadmorskich w całej Europie / np. na południu Francji/ pełno jest restauracyjek , kawiarenek, sklepików gdzie o każdej porze doby można kupić alkohol. i pijanych rdzennych mieszkańców nie widać. Najprędzej pijanego zobaczyć można jakiegoś turystę. Uczmy społeczeństwo już w szkołach odpowiedniego zachowania się bo tylko to poprawi wskaźniki umiejętnego używania trunków. Wszelkie ograniczenia godzinowe to bezsens dla chcącego się upić bo znajdzie szybko melinę ku uciesze meliniarzy.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Nawet jeśli wprowadzą taki zakaz, nic to nie zmieni w kwestii dostępności alkoholu w nocy. Stracą uczciwi sklepikarze, którzy będą przestrzegać zakazu, zyskają meliny i nieuczciwi sprzedawcy – tym drugim niestraszne żadne kary finansowe czy widmo utraty koncesji, bo koniec końców zawsze wszystko rozejdzie się jakoś po kościach :)))

Liberał
Liberał
1 rok temu

Ja bym zakazał sprzedaży alkoholu oraz piwa w godzinach od 23′ do 10′. U nas tak naprawdę to nie ma profilaktyki zwalczania alkoholizmu. Władza i kler wolą zaglądać pod spódnice kobiet niż zakazywać picia parafianom.

Jarząbek
Jarząbek
1 rok temu

To niech jezdza, na pieszo nie pujda.

Panisak
Panisak
1 rok temu

W Olsztynie wprowadzono zakaz że po 22 nie kupisz alkohol nawet na stacji benzynowej czy w sklepie alkoholowym. To kazdy chodzi do miejscowości obok lub wyposaża się u ludzi z bloków, oni zawsze mają zapasy. Wiec czy zabrania czy nie i tak znajdzie się rozwiązanie aby się napić.

Alala
Alala
1 rok temu

W Mławie zakarza to będą jedzie do innych miejscowości. Teraz każdy ma samochód i może się dostać gdzie tylko chce.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Alala

Będą jeździć, a jeśli będą jeździć, to prawdopodobnie bardzo spragnieni i już pod wpływem.
Tyle, że jeżeli na Padlewskiego podobno są częste burdy, to tam powinni zakazać już dawno sprzedaży nocnej i to bez jakichkolwiek konsultacji.

potrzebujący
potrzebujący
1 rok temu

Nie zamykajcie!!!!! Oooo nieeee!!!! Olaboga olaboga olaboga!!!!! Cóż chcecie uczynić? Toć my nic Wam nie uczynili…..

Jarząbek
Jarząbek
1 rok temu

Ja tam pije codziennie i zyje

dzidek
dzidek
1 rok temu
Reply to  Jarząbek

Jarząbek. Cz Ty naprawdę aż tak zglupiales, ze piszesz takie bzdury.

Jarząbek
Jarząbek
1 rok temu

Nie ma picia nie ma bicia

AntyKo
AntyKo
1 rok temu

A czemu to UM ogłasza konsultacje? Przy wielu swoich posunięciach nie potrzebował opinii mieszkańców, a nawet miał je gdzieś. Nie pytał o spalarnię śmieci, o likwidację przejazdu itp. Czyżby burmistrz bał się odpowiedzialności za tę decyzję.Teraz nagle potrzebuje zdania mieszkańców? Znając jego styl rządzenia, chodzi o to, by w razie czego powiedzieć „to nie ja, to mieszkańcy zdecydowali”.

Next
Next
1 rok temu
Reply to  AntyKo

W każdej sprawie RÓBMY KONSULTACJE. …

Jarząbek
Jarząbek
1 rok temu
Reply to  AntyKo

To chyba odgórne zarządzenie, żeby decyzje władz samorządowych poprzedzone były konsultacjami.
Wiadomym jest zaś, że frekwencja na tych konsultacjach bliska będzie zeru i UM i tak zrobi co chce i tak, a mieszkańcom no. z Padlewskiego zaśmieją się w oczy: „trzeba było przyjść na konsultacje, pisma to za mało, pisma się nie liczą”.
Burmistrz nie taki skory do konsultacji z mieszkańcami, konsultacje to on lubi z „mławskim biznesem” i deweloperami, ale nie z mieszkańcami.
W sprawie przejazdu też nie zrobił konsultacji, tylko posłużył się swoimi radnymi potakiwaczami.
Czuł przez skórę, że skład rady może się zmienić i inna rada nie pozwoli mu na takie posunięcie, czyli na taką wersję tunelu.
Odn. tunelu to podejrzewam na 99%, że koszty pozostałych wersji tunelu były grubo zawyżone.
Wiadomym jest zaś, że frekwencja na tych konsultacjach bliska będzie zeru i UM i tak zrobi co chce i tak, a mieszkańcom no. z Padlewskiego zaśmieją się w oczy: „trzeba było przyjść na konsultacje, pisma to za mało, pisma się nie liczą”

Kto?
Kto?
1 rok temu
Reply to  AntyKo

A kto ma ogłaszać WOD-KAN?

Jarząbek
Jarząbek
1 rok temu

Trzeba zakazac. Bedzie spokoj na miescie.

Jarząbek
Jarząbek
1 rok temu
Reply to  Jarząbek

Nie wypowiadaj się za mnie. Tak trudno wybrać sobie inny nick?
Nie no, ale przecież musisz zabłysnąć trollu ratuszowy.

Jarząbek
Jarząbek
1 rok temu
Reply to  Jarząbek

To moj nick przydupasie. I sie nie podszywaj.

dzidek
dzidek
1 rok temu
Reply to  Jarząbek

Jarzabek sam widzisz ze temu debilowi nie dasz rady, to przyglup zmien swoj nick i nie informuj o zmianie, i befzie spoko, i nie duskutuj z tym przyglupem.

Mława
Mława
1 rok temu
Reply to  Jarząbek

JESTEM ZA ZAKAZEM!!!!!

Mława
Mława
1 rok temu

Zakazując sprzedaży miłośnicy tych trunkow przeniosa się na meliny. Wiadomo że nasza policja nie radzi sobie z likwidacją tychże przybytkow. Podsumowując zakaz sprzedaży zwiekszy ilość melin.

Mławianka
Mławianka
1 rok temu

Ja bym nie likwidowała . Znamy czas , kiedy była nocna prohibicja . I co , rozwinęła się strefa meliniarska . Alkohol skażony itp…

Next
Next
1 rok temu
Reply to  Mławianka

Kto kupuje z melin to i tak będzie kupował ja jestem za zakazem nocnego kupowania alkoholu można się zaopatrzyć wcześniej.

Anonim
Anonim
1 rok temu

Niech zrobia jak w UK, sprzedaz alkoholu od godziny 10 rano do 22

Iga
Iga
1 rok temu

Sklepy zamkną a melony dalej będą otwarte 24h a i obrót im wzrośnie… Znajomi mieszkają nad monopolowym i nie narzekają, wbrew pozorom nie słychać hałasów itp. Ale oczywiście babciom to i chrapanie sąsiada przeszkadzać będzie. A do aktów wandalizmu czy bójek nie dochodzi z alkoholu zakupionego tylko po 22. No ale coz na konsultacje pójdą tylko”monitoringi osiedlowe” które w nocy chcą baterie naładować a musza czuwać by nie ominęła ich jakas sensacja

Lord
Lord
1 rok temu

Sprzedaż alkoholu w godzinach nocnych powinna byc ograniczona. Wystarczy spojrzeć co dzieje się wokół tych sklepów w godzinach nocnych. Burdy i walające się butelki po alkoholu alkoholu. Jak ktoś konieczni chce alkohol jest dostępny na stacjach benzynowych w wydzielonych budynkach w których nie mieszkaliście i nie jest xskpucans cisza nocna.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Lord

To może od początku.
Ja mieszkam naprzeciwko sklepu monopolowego, i śpie spokojnieje,żadnych burd nocnych jakoś nie doświadczyłem (choć naprutych zaczepiających meneli faktycznie można spotkać) ale w gruncie rzeczy jest cicho.
Butelki fakt są porozwalane, jednakże jakoś wątpie że zakaz sprzedaży nagle posprząta te ulice.
Co do stacji benzynowych, po 1 nie każdy mieszka koło cpnu ażeby sobie kupić alkohol, a po 2 tamtejsze ceny są o niebo wyższe niż w zwykłym sklepie monopolowym.
Ponadto bądźmy szczerzy. Nie każdy kto kupuje alkohol od razu idzie napadać przechodniów bądź śmiecić ulice. Tak na prawde to ten zakaz nijak nie przeszkodzi menelom, bądź też innym delikwentom bo oni po prostu pójdą do pobliskiej meliny, kupią pewnie i taniej a efekt dalej będzie ten sam. Oberwą normalni mieszkańcy którzy chcą po prostu kupić alkohol.

Jarząbek
Jarząbek
1 rok temu

Po co? – niech zostanie tak jak jest, Toż to tylko przeszkadza mieszkańcom, którzy w blokach mają nocny monopol, a więc mi to nie przeszkadza. Nawet się z tego cieszę, bo jest o czym poplotkować w kolejkach do lekarza. Stagnacja jest najlepsza w każdej dziedzinie. To co znane, to już takie obłaskawione, miłe, wiadomo jak głaskać, żeby się kolcami nie pokłóć. Jest super, po co chodzić na te konsultacje? – obiadu za 3 zł nie dają, ani kolacji za 1 zł – strata czasu.

truposzekbamboszek
truposzekbamboszek
1 rok temu
Reply to  Jarząbek

Co racja to racja. Ja np. mam taki problem że mam dość daleko do nocnego. Na prawdę muszę iść kawał drogi, jak mi zabranie w nocy % albo papierosy się skończą. Dramat ludzki. Ale o tym się milczy.

Anonim
Anonim
1 rok temu

Biedaczyna – normalny człowiek w nocy na ogół śpi i nie brakuje mu ani procentów, ani papierosów.
Sklepy nocne nie powinny być w blokach. Tam gdzie ludziom nie przeszkadzają niechaj sobie będą, ale tam gdzie przeszkadzają powinna być nocna prohibicja. Ratusz doskonale wie o takich sklepach, liczy tylko na niską frekwencję na tych swoich konsultacjach żeby tylko niczego nie zmieniać.

potrzebujący
potrzebujący
1 rok temu

Dokładnie, ludziom trzeba pomagać, takie sklepy są prawdziwym miłosierdziem dla potrzebujących!!!!

31
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x