Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Najzdolniejsi uczniowie otrzymali stypendium marszałka


Wśród 476 najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ogólnokształcących oraz 482 najlepszych młodych ludzi uczących się w szkołach zawodowych jest młodzież ze szkół naszego powiatu. Uczniowie otrzymają stypendia w wysokości ok. 5 tys. zł.


Tegoroczna edycja „Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” na rok szkolny 2018/2019 cieszyła się rekordowym zainteresowaniem. Ponad 1,7 tys. bardzo zdolnych młodych ludzi z Mazowsza ubiegało się o 476 stypendiów.

W subregionie ciechanowskim stypendium zdobyło 51 uczniów. Wśród wyróżnionych są m.in. młodzi ludzie uczący się Szkole Podstawowej nr 2 w Żurominie, Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej, mławskiej Katolickiej Szkole Podstawowej. Stypendyści marszałka uczęszczają również do m.in. Liceum Ogólnokształcącego im. mjr. H. Hubala w Raciążu oraz Gimnazjum w Szreńsku.

 Stypendium marszałka ma charakter naukowy. Młodzi ludzie mogą je przeznaczyć na rozwijanie swoich uzdolnień w zakresie szkolnych przedmiotów ogólnych rozwijających ich kompetencje kluczowe np. przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki i przedsiębiorczości. Stypendyści za otrzymane środki mogą kupić pomoce dydaktyczne, sprzęt komputerowy, fachową literaturę, ale też np. opłacić uczestnictwo w wycieczkach edukacyjnych czy kursach językowych. Ważne, aby cele na które uczniowie przeznaczają swoje stypendia były związane z ich indywidualnym planem rozwoju edukacyjnego.

Wśród stypendystów ze szkół z terenu naszego powiatu znaleźli się:

Weronika Bagińska z Gimnazjum w Szreńsku

Maja Jastrzębska ze Społecznej Szkoły Podstawowej „Wyspianum” w Mławie

Paweł Kasiak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mławie

Natalia Krystkiewicz ze Społecznej Szkoły Podstawowej „Wyspianum” w Mławie

Zuzanna Mieszczyńska ze Szkoły Podstawowej w Stupsku

Oliwia Olbryś ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mławie

Jolanta Rakowska z I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie

Kinga Ryska z Katolickiej Szkoły Podstawowej

Katarzyna Szafraniec ze Szkoły Podstawowej w Turzy Małej

Julia Szczechowicz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mławie

Dagmara Wroniszewska z Katolickiej Szkoły Podstawowej

W ramach programu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych w tym roku do grona stypendystów szkół zawodowych dołącza kolejnych 482 uczniów. Każdy stypendysta otrzyma wsparcie w wysokości ok. 5 tys. zł. W subregionie ciechanowskim stypendia zawodowe otrzyma 69 młodych ludzi.

Za swoje stypendium uczniowie będą mogli opłacić szkolenia, kursy zawodowe, przygotowawcze, kwalifikacyjne i doskonalące, a także zajęcia psychoterapeutyczne i socjoterapeutyczne czy kursy językowe. Stypendium to również wsparcie na zakup komputera i oprogramowania, sprzętu laboratoryjnego i optycznego, ale też np. odczynników chemicznych, materiałów papierniczych czy podstawowego wyposażenia miejsca domowej nauki stypendysty np. biurka, fotela biurowego czy lampki.

W tym roku stypendystami marszałka zostało 11. uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Mławie.

Stypendystami zostali:

Weronika Rykowska

Michał Osowski

Natalia Białoskórska

Monika Piotrowska

Klaudia Grabowska

Paulina Balcerzak

Milena Kobylińska

Aneta Szerszeniewska

Konrad Drzewiecki

Wiktoria Suchocka

Piotr Kołakowski.

Pięcioro stypendystów dodatkowo zostało szczególnie wyróżnionych za najwyższe lokaty.

Należą do nich: – Monika Piotrowska – klasa IV technik żywienia i usług gastronomicznych , – Natalia Białoskórska – II technik logistyk, – Weronika Rykowska – III technik logistyk, – Klaudia Grabowska – IV technik logistyk, – Michał Osowski – III technik hotelarstwa.

Wszystkim stypendystom gratulujemy!

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Babcia
Babcia
4 lata temu

Gratuluję, młodym zdolnym
a szczegolnie uczennicom ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Mławy. No i oczywiscie Ich Rodzicom i Nauczycielom!!!

gabi
gabi
4 lata temu

gratulacje dla wszystkich tych młodych zdolnych ludzi:)

czytelnik
czytelnik
4 lata temu

Gratulacje dla Weroniki Bagińskiej. Tak trzymaj !

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x