Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mamy reprezentanta w sejmiku, inni mławianie w sąsiednich samorządach


Konrad Wojnarowski, Piotr Olszewski, Marek Borowy i Jarosław Zadrożny, to osoby związane z naszym miastem i powiatem, o których wiemy, że kandydowały w obecnych wyborach. Jak się okazuje w większości z sukcesami.

Według jeszcze nieoficjalnych informacji kandydujący z listy PSL do sejmiku Konrad Wojnarowski zdobył 6775 głosów, co daje czwarty wynik na liście (startował z pozycji 6) i mandat radnego sejmiku wojewódzkiego.

Jak się okazuje z różnych racji i powodów mieszkańcy naszego miasta i powiatu kandydują do innych samorządów. O niektórych wynikach zmagań wyborczych wiemy.

Radnym powiatu działdowskiego został doskonale znany w Mławie Piotr Olszewski. Kandydował z listy KWW Samorządowe „Ugrupowanie Lokalne” i uzyskał 760 głosów, co dało mu mandat radnego powiatowego.

Również radnym powiatowym, tym razem w powiecie nidzickim został mławski adwokat Marek Borowy. Startował z lokalnego komitetu KWW Nasza Gmina Nasz Powiat.

W gminie Janowiec Kościelny (pow. nidzicki) o mandat wójta walczył były radny miejski Jarosław Zadrożny. Niestety, w tym przypadku kampania nie zakończyła się sukcesem. Rywalizował z trójką kandydatów i będzie tam druga tura, ale bez Jarosława Zadrożnego.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

51
KOMENTARZE

avatar
1500
wierny
Gość
wierny

DO Wyborcy jesteś księdzem?

piotr
Gość
piotr

masz za cienkie studia żeby się panoszyć wyborco jarząbku.

wyborca
Gość
wyborca

cienki to ty jesteś, bo nie otrzymałeś mandatu, no cóż żółć się ulewa

wyborca
Gość
wyborca

No nie musicie być aż tacy złośliwi. Zazdrościć nie potrzeba. Weźcie się do uczciwej pracy i po krzyku. powodzenia Wam życzę 🙂

piotr
Gość
piotr

ochraniacz lizus, rządny władzy.

Wyborca
Gość
Wyborca

Nie pogardzaj, nie obmawiaj i nie obrażaj zazdrośniku, ludzi należy szanować i kochać. I to wystarczy by i ciebie wybrali. Złorzeczysz i to wraca do ciebue w postaci słabego wyniku wyborczego.

uważny
Gość
uważny

Jarząbek wyborca też mu się władza marzy ale jest za krótki.

rodowity Mławianin
Gość
rodowity Mławianin

Z UKRAINY Goście bo nie znam?

Mławiak
Gość
Mławiak

kto to jest i skąd ?Z OKOLICZNYCH WIOSEK PEWNIE.

MŁAWIAK
Gość
MŁAWIAK

PIS wam się za dupki weżmie kwestia czasu.

hetro
Gość
hetro

denerwujesz się.WŁosy ci nie odrosną.Sam siebie nie lubisz masz kompleksy.Jeśli jestecie razem to macie ode mnie błogosła……….o.

Wyborca
Gość
Wyborca

Prostactwo to twoje drugie imię, nie otrzymałeś pewnie mandatu do rady i stąd ten jad. Myślę, że ludzie się poznali na panu.

hetro
Gość
hetro

jarząbek i wyborca jestecie parą?

Jarząbek
Gość
Jarząbek

A ty jesteś księdzem? czy jasnowidzem?
Jeśli to drugie – to lepiej zrezygnuj ze swoich przepowiedni, bo źle dedukujesz. Ja jeszcze nie zmieniłem nicka.
Dedukcja jest bardzo słabą Twoją stroną.

fryzjer
Gość
fryzjer

ja to w przeciwieństwie do ciebie wyborco mam włosy to mam wygląd a nie wyglądam jak fantomas.

znam cię
Gość
znam cię

Ty, po tych śmiesznych studiach nie cukruj ,każdy wie że robisz za .jarząbka.

wyborca
Gość
wyborca

Zazdrość i mściowość to pierwszy stopień do choroby, a ja życzę ci zdrowia.

wyborca
Gość
wyborca

ty lepiej siebie poznaj ale nie zaczynaj od lustra bo możesz nie przeżyć tego zderzenia z prawdą

rybak
Gość
rybak

w Działdowie też będą morsy?

wyborca
Gość
wyborca

Gratulacje Panie Piotrze. Super wynik. Szacunek.

RODZIC
Gość
RODZIC

W szkołach też czas porządek zrobić. Objrzeć filmik z imprezki co oni mają w spodniach.pożegnać aktora NIECH GRA ALE W PARNO

MŁODY
Gość
MŁODY

zaskoczony chłopku jeszcze cię PIS POZYTYWNIE zaskoczy i tych przyspawanych do stołków przez 25 lat.CZAS DLA MŁODYCH.NIECH PRZEJMUJĄ STERY PO LEŚNYCH DZIADKACH.

Zaskoczony
Gość
Zaskoczony

Do nareszcie – Jak się wszyscy mądrzejsi spakują i wyjadą albo pójdą do prywatnych firm, to PIS będzie miał pole do popisu. Mądry szybko znajdzie pracę. Już od dawna problem w samorządach z dobrze przygotowanymi merytorycznie pracownikami. Wystarczy spojrzeć ile konkursów było ogłaszanych do księgowości. Nowy starosta i wice zapewne doświadczeni i znający się na wszystkim będą mogli się mega wykazać. Pan Kiełbiński obejmując fotel starosty (tak ptaszki ćwierkają) pokaże społeczeństwu co jest dla niego ważne i czy przypadkiem wyborcy się nie pomylili.

mławianka
Gość
mławianka

Z jakiej racji Kiełbiński? przecież to chyba radni spośród siebie wybierają starostę, a nie spoza.

NARESZCIE
Gość
NARESZCIE

W starostwie pakowanie?CZAS NA TO .CHYBA STARCZY RZĄDZENIA.PIS GÓRĄ.MYŚLAŁ GOŚCIU ,ŻE NIEZATAPIALNY?CZEKALIŚMY NA PIS TYLE LAT.WRESZCIE SĄ.PRZEWIETRZYĆ NATYCHMIAST BUDYNEK.

lekasz
Gość
lekasz

jarzą bek ty lizusie,wszystko z tobą ok?

wyborca
Gość
wyborca

Za dużo jadu lekaszu, nie ugryź się w język bo z zawiści dojdzie do tragedii. Smutno ci to na karuzelę do parku z milion złotych smaruj.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Dzięki, „wyborco”.
Ja już nie mam siły na tych trolli ratuszowych, co się mnie czepiają, albo używają mojego nicka – ale widać wielki szaman nie może zdzierżyć moich komentarzy, trafiających go w jego „piętę achillesową” i nasyła swoich trolli.

dzidek
Gość
dzidek

Lekasz na co czekasz, wal tym głupim łbem o ścianę , aż zmadrzejesz.

mławianka
Gość
mławianka

Struzik dostał największą liczbę głosów, spośród wszystkich kandydatów, do Sejmiku Mazowieckiego – 76 971, co stanowi ponad 21 % wszystkich głosów.

Gość.
Gość
Gość.

Gratulacje dla Konrada Wojnarowskiego. Świetny wynik! Pozdrawiam

Next
Gość
Next

JAKI REPREZENTANT…..CO WY PISZECIE

Pytanie
Gość
Pytanie

Bardzo przepraszam, jaki nasz reprezentant w sejmiku. Wojnarowski nie jest z Mławy i nigdy w Mławie nie mieszkał. Mało tego nie mieszka nawet na terenie powiatu tylko w Warszawie.

Sławek
Gość
Sławek

Z północnego Mazowsza tj. Powiatu Mlawskiego, Przasnyskiego, Ciechanowskiego, Sierpeckiego to jedyny przedstawiciel, wiec pisząc „nasz” jest absolutnie uzasadnione. Niedouczony trollu z PiSu.

Jest toswietna wiadomość, Panu Konradowi serdecznie gratuluje wyniku, młoda, wykształcona, dynamiczna sylwetka Radnego Sejmiku Wohewodztwa Mazowieckiego.

Leszek
Gość
Leszek

Ciekawe co teraz zrobić ród Wojnarowskich dla powiatu i miasta.

Malgorzata
Gość
Malgorzata

I po co te zlosliwosci? Jak dla mnie moze nawet cala rodzina byc w gronie decydentow, stac na czele, grunt by robili to dobrze i z korzyscia dla mieszkancow. Co za zgnila zawisc w tej Mlawie panuje. Bo nazwisko….Jakie to prymitywne i prostackie kryteria. Zenada. Konradzie gratuluje , ze wszedles do Sejmiku Wojewodzjiego. Pracowales w kampanii ciezko i wypracowales zasluzenie. A te wszystkie gaduly co potrafia tylko krytykowac i nic madrego nie wnosic niech wrzma sie do pracy, najlepiej spolecznej. A teraz sypcie swoimi zajadliwymi textami. Mam to w nosie.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Brawo Panie Piotrze. Gratuluję serdecznie.
Jest Pan naprawdę wspaniałym działaczem, który dba nie tylko o swoje własne podwórko.
Pana działania społeczne zasługują na podziw.

Anna
Gość
Anna

Brawo Panie Piotrze. Serdecznie gratuluję.

Mlawiak
Gość
Mlawiak

SZCZEGÓLNIE WŁAŚNIE PODWÓRKO

Anonim
Gość
Anonim

Najnowsze wiadomości są takie że koalicja PO PSL ma większość w sejmiku, a więc PIS wygrywając przegrał w Sejmiku Mazowieckim.

kos
Gość
kos

Anonimie – najnowsze informacje są takie, że PiS vs Koalicja są na remis, mają po 25 mandatów. Decydujące będzie to, w którą stronę pójdzie Konrad Rytel ”Bezpartyjni Samorządowcy” – z 51 mandatem, to jego głos będzie decydujący. A patrząc na jego życiorys a szczególnie działalność (angażowanie się w ochronę życia i wychowanie patriotyczne) to póki co można mieć wątpliwości czy Koalicja wygra. Poczekajmy…. A po drugie co będzie lepsze Mławy i powiatu?

Anonim
Gość
Anonim

Niestety PIS ma 24 mandaty, a nie 25. Kos, masz dane z dnia wczorajszego, a one już są nieaktualne.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

No tak, to prawda, miałem dane z wczorajszego wieczoru. Dziś rano się zmieniło. Rzeczywiście…

kos
Gość
kos

Nie wpisałem swojego nicku w powyższym wpisie i dlatego poszło jako – Aninimowo- 🙂 Rzeczywiście jednak Anonimie masz rację. Choć losy ważyły się dość długo.

Piotr
Gość
Piotr

Antczak tez byl w sejmiku
Co zrobił w ten czas dla Mławy i okolic w ten czas oprócz kasy dla siebie?

Anonim
Gość
Anonim

Szkoda, że masz krótką pamięć, bo powiat wykorzystał to, a miasto… cóż, jeśli nie składa się wniosków, to nic nie można zrobić na siłę.

tom
Gość
tom

bzdurę waść piszesz. Powiat i wnioski. Śmiech na sali.

Xyz
Gość
Xyz

Wprowadził waszego burmistrza w temat. On do dziś by tam nie sięgnął bez poparcia ówczesnego skarbnika …

dzidek
Gość
dzidek

Tak masz rację to Antczak, będąc Skarbnikiem wprowadzał młodego, Kowalewskiego w arkana samorządowych układów i układanek, i wprowadził go z takim skutkiem, że Kowalewski skorzystał z rad swego nauczyciela i po 12 latach po prostu się rozstał a Antczakiem. Postąpił tak jak swego czasu w roku 1996 postąpił, Antczak, a w tamtym czasie Burmistrza wybierała Rada Miasta, a ówczesna Koalicja miała problemy bo opozycja trzykrotnie zrywała kworum wyboru, Burmistrza, i dopiero aktywne działanie jednego z radnych doprowadziło do wyboru, ale tego człowieka spotkało to samo co teraz zrobił z Antczakiem Kowalewski. Tak że można powiedzieć że nosił wilk razy kilka… Czytaj więcej »

Majka
Gość
Majka

Wprowadzić wprowadził, a gdy Kowalewski ogarnął temat to pozbył się go . Tak się robi z ludźmi niewygodnymi czy też zbędnymi, po co się dzielić. Tak samo kiedyś postąpił Wałęsa z bliżniakami Kaczorkami. To że Kowalewski nadal został burmistrzem, to wina nieuświadomionego społeczeństwa, które nic nie widzi, nie myśli, tylko słucha, tego co ten Pan ma do powiedzenia, a że ma zawsze dużo do powiedzenia, mimo że nie na temat, to jest super. Za 5 lat będzie to samo, też wygra Kowalewski, bo ludzie znów odpuszczą i dadzą mu tę jego ostatnią szansę, tacy są mławianie – po prostu naiwni,… Czytaj więcej »

dzidek
Gość
dzidek

Pełna zgoda z Twym postem i opinią w nim zawartą—dodam tylko że polityka centralna czy samorządowa jest bardzo brutalna–a w działaniach polityków nie ma zmiłuj się, obserwując to co się dzieje w KRAJU, wnioski nasuwają się same, nie tylko mławianie są naiwni i łatwowierni, wystarczyło 500+ i zmiany same przyszły nieoczekiwanie.