Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Grzebsk. Nawet po soku z cytryny i pięknie się uśmiechali


16 października 2018 r. w Szkole Filialnej w Grzebsku odbyła się uroczystość Ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej połączona z Dniem Edukacji Narodowej.


Pierwszaki prezentowały swoje umiejętności przed Dyrekcją, nauczycielami, rodzicami oraz przed młodszymi kolegami i koleżankami. Wśród zadań tego ważnego dla nich egzaminu były pytania dotyczące wzorowego zachowania się w szkole i znajomości symboli narodowych. Uczniowie śpiewali również piosenkę i tworzyli kompozycje plastyczno-techniczne z jesiennych darów lasu. Na koniec pierwszaki musiały wypić sok z cytryny i pięknie się uśmiechać. Jury oraz publiczność każde prawidłowo wykonane zadanie nagradzała gromkimi brawami. Następnie pierwszoklasiści uroczyście ślubowali godnie reprezentować szkołę i pilnie się uczyć po czym Pani Dyrektor pasowała ich na uczniów klasy pierwszej.

Uczniowie pamiętali też o Dniu Edukacji Narodowej, nie zabrakło życzeń, piosenki i kwiatów dla pracowników naszej szkoły. Po części artystycznej rodzice zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek.

autor i fot.: SP w Grzebsku

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x