Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

UWAGA – Od północy obowiązuje cisza wyborcza!


fot. Państwowa Komisja Wyborcza [YouTube]


Przypominamy, o północy rozpoczęła się cisza wyborcza, która trwać będzie do zakończenia głosowania, do niedzieli do godz. 21:00.

Cisza wyborcza zaczyna się na 24 godziny przed dniem głosowania (niedziela, 21 października br.) i trwa do jego zakończenia. Lokale wyborcze będą czynne od 7:00 do 21:00.

Ciszę wyborczą narusza każdy element czynnej agitacji wyborczej, tj. publicznego nakłaniania lub zachęcania kogoś do głosowania w określony sposób.

W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej rozumianej jako: zwoływanie zgromadzeń, organizowanie pochodów i manifestacji, wygłaszanie przemówień i rozpowszechnianie materiałów wyborczych.

Niedozwolona jest także agitacja w lokalu wyborczym polegająca m.in. na eksponowaniu symboli, znaków i napisów kojarzonych z kandydatami i komitetami wyborczymi.

W czasie ciszy wyborczej nie można upubliczniać wyników sondaży wyborczych.

Nie zapominajmy o tym, że cisza wyborcza obowiązuje również w Internecie, lepiej zatem powstrzymać się od dyskusji politycznych. Komentarze lub wpisy promujące któregokolwiek z kandydatów są zabronione. 

Za złamanie zakazu agitacji wyborczej grozi wysoka grzywna. Najwyższa kara pieniężna: od 500 tys. zł do 1 mln zł grozi za publikację sondaży w czasie ciszy wyborczej.

Zachęcamy do obejrzenia edukacyjnego spotu przygotowanego przez Państwową Komisję Wyborczą:

źródło: Państwowa Komisja Wyborcza/oprac.red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]