Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dzień Papieski i stypendia dla uzdolnionych uczniów


To kolejny rok, gdy w Dniu Papieskim wręczane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, fundowane przez  Stowarzyszenie Pontyfikat Papieża Jana Pawła II w Mławie. W tym roku przyznano je sześciu osobom.


Uroczystość  wręczenia stypendiów odbyła się 16 października w Sali Papieskiej Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. W tym roku stypendia trafiły nie tylko do mławskiej młodzieży, ciekawą historią jest przyznanie stypendium dla studenta medycyny w Ghanie. Uroczystości wręczenia stypendiów tradycyjnie już towarzyszył  program artystyczny poświęcony Papieżowi, tym razem w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1.

W tym roku stypendia otrzymali:

Adam Witkowski – SP nr 7

Kinga Dwurznik – SP nr 7

Martyna Makucewicz  – ZS nr 1

Magda Kowalska – I LO

Aleksandra Grzywińska – ZS nr 4

John Mbiyeb – student piatego roku medycyny w Ghanie.

Stypendia ufundowali: Stowarzyszenie Pontyfikat Papieża Jana Pawła II, Mirosław Koźlakiewicz, Związek Sybiraków – oddział w Mławie, Polacy z parafii Horsham w Londynie, nauczyciele SP nr 7 i anonimowa osoba.

Druga część obchodów Dnia Papieskiego w Mławie rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. Św. Trójcy, którą koncelebrowali proboszczowie mławskich parafii. Po mszy uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Jana Pawła II, gdzie złożyli kwiaty, zapalili znicze i odśpiewali „Barkę”.

JK

Dzień Papieża Jana Pawła II – polskie święto obchodzone co roku 16 października, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi – Polakowi Janowi Pawłowi II. 16 października 1978 roku, arcybiskup krakowski kardynał Karol Wojtyła jako pierwszy kardynał z Polski, jak również pierwszy po 455 latach biskup Rzymu, niebędącym Włochem, został wybrany na papieża i przybrał imię Jan Paweł II. Dzień 16 października został ustanowiony świętem przez Sejm RP w dniu 27 lipca 2005 roku – jak uznano w uchwale – w hołdzie największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x