Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Działanie w OSP jest życiowym powołaniem


Na terenie powiatu mławskiego działa ponad 50 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. 17 października, trzynastu druhów zasłużonych dla OSP otrzymało listy gratulacyjne Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.


Nagrody zasłużonym strażakom wręczyli Włodzimierz Wojnarowski – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Mławie, Przewodniczący Rady Powiatu Mławskiego dh Henryk Antczak oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mławie st. bryg. mgr inż. Jarosław Kuciński. Marszałka Województwa Mazowieckiego reprezentował Konrad Wojnarowski.

Listy gratulacyjne otrzymali:

 • dh Mieczysław Wydurski OSP Mława Piekiełko,
 • dh Jerzy Kwiecień OSP Mława,
 • dh Ireneusz Sokół OSP Strzegowo,
 • dh Kazimierz Szóstek OSP Strzegowo,
 • dh Tadeusz Kanigowski OSP Lipowiec Kościelny,
 • dh Ireneusz Wrotny OSP Kowalewo,
 • dh Jan Nierobisz OSP Dobrogosty,
 • dh Kazimierz Więckowski OSP Piegłowo,
 • dh Roman Skierkowski OSP Garlino,
 • dh Zygmunt Piasecki OSP Nowe Garkowo,
 • dh Stanisław Świderski OSP Konopki,
 • dh Ryszard Rybicki OSP Wróblewo,
 • dh Franciszek Siemianowski OSP Wieczfnia Kościelna.

Odznaczeni druhowie przyczynili się do powstania ochotniczych straży pożarnych w swoich miejscowościach. Ich wieloletnia służba i poświęcenie są nieocenione.

– Za to, co tworzyliście przez kilkadziesiąt lat, chciałbym Wam z serca podziękować. Wam się to podziękowanie po prostu należy – mówił Włodzimierz Wojnarowski Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Mławie.

W liście gratulacyjnym, odczytanym przez Konrada Wojnarowskiego, Marszałek Adam Struzik napisał: „Serdecznie gratuluję bohaterskiej postawy oraz wieloletnich zasług na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu mławskiego. Ochotnicze straże pożarne to organizacje społeczne, których najważniejszym zadaniem jest troska o bezpieczeństwo obywateli i ich mienia. Podobnie jak w ubiegłych dziesięcioleciach, tak i teraz zajmują w historii polskich miast i wsi szczególne miejsca (…) Bycie członkiem OSP oznacza ciągłą gotowość do działania, wymaga odwagi, sprawności, doświadczenia i siły charakteru. (…)”

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mławie st. bryg. mgr inż. Jarosław Kuciński zapewniał o wsparciu ochotniczych straży pożarnych i zachęcał do wstępowania w ich szeregi. W powiecie mławskim funkcjonuje kilkadziesiąt jednostek ochotniczych straży pożarnych, z czego 16 działa w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

Spotkanie podsumował Włodzimierz Wojnarowski słowami: „Kto pomoc swą niesie w dzień jasny czy noc, ratując pałace czy chaty, niech pomni, że Boska potęga i moc nie będzie mu szczędzić zapłaty”.

oprac. red

źródło: powiat mławski

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu

Młody Wojnarowski pręży się jakby był w stanie powiedzieć coś na temat działalności OSP.Tak jak tatuś.Ciekawe kiedy ostatni raz miał założone ubranie ochronne.Nie niebieski mundurek do zdjęć.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x