Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dobry początek akcji. Zebrano 15 litrów krwi


ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Wczoraj ruszyła zapowiadana wcześniej akcja  „100 litrów krwi na 100-lecie odzyskania niepodległości”.  Skuteczny okazał się powiatowy apel o oddawanie krwi na potrzeby banków krwi i szpitali. Do mobilnego punktu zbiórki krwi ustawionego przy Bursie Szkolnej na ulicy Lelewela przyszło 33 osoby, które oddały 15 litrów krwi. Byli wśród nich uczniowie, policjanci, pracownicy powiatowych jednostek i radni.

W ramach tej akcji zaplanowane są kolejne daty i miejsca postoju mobilnego punktu poboru krwi. I tak:

 24 października przy Zespole Szkół nr 4

7 listopada przy Zespole Szkół nr 3

21 listopada przy Zespole Szkół nr 2

28 listopada w Wiśniewie obok biblioteki

15 grudnia w Konopkach obok strażnicy OSP.

Krew można też oddać codziennie w mławskim szpitalu. Można również zgłosić potrzebę zorganizowanego oddawania krwi w swoich miejscowościach. W tej sprawie trzeba się kontaktować z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

JK

fot. Starostwo Powiatowe w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
zażenowany
zażenowany
2 lata temu

wyborcza akacja PSLu

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  zażenowany

Moim zdaniem to mało ważne czyja akcja, akcje oddawania krwi są bardzo potrzebne, bo przypominają nam o tym jak cennym jest darem. Krew ratuje życie i to jest najważniejsze, tym bardziej, że wypadków na drogach coraz więcej, a przecież krew ratuje życie nie tylko osobom poszkodowanym w wypadkach. Każdy może się znaleźć w sytuacji, że będzie mu potrzebna krew.

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu

Właśnie, można być honorowym dawcą krwi bez żadnych specjalnych akcji, bez wielkiej medialnej pompy.
Takie akcje są dobre, nie powiem, bo dzięki nim powiększa się liczba honorowych dawców krwi. Nawet jeśli ze 2 osoby z tych co oddały krew wczoraj zacznie oddawać krew systematycznie to i tak będzie dużo i to działa na plus.
Ludzie powinni być właśnie bardziej świadomi potrzeby oddawania krwi, bo krwi nie da się wyprodukować, a ratuje niejedno ludzkie życie.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x