Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

To święto wszystkich, którzy tę szkołę tworzyli oraz poświęcili jej znaczną część swojego życia


Rok 2018 jest szczególnym dla całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 6 im. Kornela Makuszyńskiego w Mławie, gdyż mija właśnie 60 lat od momentu, gdy pierwsi uczniowie przekroczyli mury tej szacownej placówki.60-lecie szkoły to święto wszystkich, którzy tę szkołę tworzyli oraz poświęcili jej znaczną część swojego życia.


Dnia 12 października 2018 roku uroczyste obchody jubileuszowe rozpoczęliśmy mszą św. w Kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej. Następnie nadszedł czas na uroczystości szkolne. Przybyłych gości przywitał Pan Dyrektor Piotr Piwowarski.

Jubileuszowa akademia to podróż w czasie uczniów oraz patrona szkoły. Dzieci chcą dowiedzieć się czegoś więcej o patronie. Pisarz opowiada im o swoim dzieciństwie, nauce w szkole i utworach, które napisał dla najmłodszych czytelników. Uczniowie wspominają najważniejsze wydarzenia z historii szkoły oraz przedstawiają aktualną ofertę edukacyjną naszej placówki. Podczas podróży pojawiają się również postacie z utworów Makuszyńskiego. Rozmowom towarzyszą piosenki i pokazy taneczne w wykonaniu uczniów SP nr 6.

W części artystycznej wystąpili uczniowie z następujących klas: 0c, I c, II b, II c, IV a, IV b, V c, VI b, VII a, VII b, VIII a, VIII b.

W przygotowanie obchodów jubileuszu 60-lecia zaangażowani byli wszyscy nauczyciele  i pracownicy szkoły.

Szkolną, jubileuszową uroczystością została wyrażona wdzięczność wszystkim, którzy dbali i nadal troszczą się o rozwój placówki, bo „Skarbem człowieka i narodu jest jego ślad na ziemi”(H.Sienkiewicz). Z okazji jubileuszu został wydany album ze zdjęciami upamiętniający na swoich kartach wydarzenia z życia szkoły, zawierający fotografie sprzed lat i sylwetki znanych absolwentów.

autor i fot.: SP nr 6

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x