Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Narew nie straszna. Wkra rządzi w powiecieFutboliści z Konopek rozpędzili się na dobre w rozgrywkach A-klasy. W sobotnie popołudnie świętowali czwarte zwycięstwo z rzędu. Sposobu na zatrzymanie podopiecznych Leszka Geska nie znalazła plasującą się w ścisłej czołówce Narew Ostrołęka.

 Sukces naszej ekipy przyszedł wyjątkowo łatwo, choć zważywszy na lokaty, obu ekip w klasyfikacji generalnej, można było spodziewać się trudnej przeprawy. Rywalizację ustawił szybko zdobyty gol – w 6. minucie na listę strzelców wpisał się Adrian Kocięcki.

Zaskoczeni konkurenci nie byli w stanie odpowiedzieć. Owszem próbowali atakować, ale Damian Ankiewicz, wzorowo współpracujący z kolegami z drużyny, potrafił zachować czyste konto.

Mając takie oparcie w defensywie, można było skupić się na wyprowadzaniu szybkich kontrataków. Tuż przed przerwą dublet skompletował Kocięcki. Natomiast sukces Konopek przypieczętował Mateusz Pietruś.

W B-klasie rozegrano ostatnie już w rundzie derby powiatu mławskiego. Na lokalnym polu rządzi niepodzielnie Wkra Radzanów. Po ograniu Tamki Dzierzgowo na wyjeździe, tym razem na własnym terenie nie dała żadnych szans ostatniemu w tabeli Żakowi Szreńsk. Dominacja gospodarzy nie podlegała dyskusji, ale bramki zaczęły padać dopiero po zmianie stron. Strzelanie rozpoczął w 51. minucie Krzysztof Dziurlikowski. Potem do siatki trafiali jeszcze Cezary Melkowski (dwa razy), Zbigniew Kalinowski i Daniel Ziółkowski.

Atut dobrze sobie znanego boiska wykorzystali także dzierzgowianie.  Pokonali 5:1 Gladiatora Słoszewo, notując w ten sposób drugie zwycięstwo w sezonie. Celnymi strzałami popisali się Łukasz Wójtowicz (2), Michał Zbysiński (2) oraz grający szkoleniowiec Tamki Jacek Szypulski.

A-klasa

Konopianka Konopki  – Narew Ostrołęka 3:0 (2:0)

Konopianka: Ankiewicz – Kocięcki (85. Kobielski), Kosiewicz, P. Łapuć (70. Klimek), A. Łapuć, Marach, K. Nosarzewski (75. Lis), M. Nosarzewski, Pietruś, Skura, Zając

Pozostałe wyniki IX kolejki: Jutrzenka – Bartnik 3:7, Rzekunianka – Pełta 8:1, Wąsewo – Błękitni 0:0, Korona – Świt 3:0, Pokrzywnica – Orzeł 3:1, Kurpik – Boruta 2:2

X kolejka  (20 października): Błękitni Raciąż – Konopianka Konopki

B-klasa

Tamka Dzierzgowo  – Gryf Kownaty Żędowe 5:1

Tamka: Sodoma – Czaplicki (74. Szypulski), Dąbrowski, Dymkowski (85. Sawicki), Grzybowski, Kwiatek, Puźmiarowski, Sobiecki (90. Bartosiak), Woźniak, Wójtowicz, Zbysiński (85. Jakóbiak)

Wkra Radzanów  – Żak Szreńsk 5:0 (0:0)

Wkra: Żółtowski – Naguszewski. Siemianowski, Kosiorek, Melkowski, Rutecki, Strzelec (46. Dziurlikowski), Czernik (75. Grabowski), Wojdowski (46. Kalinowski), Brdak (88. Dudalski), Ziółkowski

Żak: Zakrzewski – Rejniak, Michalski (27. Gołaś), Erymus (70. Chądzyński), Anbo, Kordalski, Kwilman (82. Gajewski), Rudnicki, Rutkowski, Wieczorek (72. Sałyga), Wróblewski (61. Szerszeń)

Pozostałe wyniki VIII kolejki: Gumino – Gladiator 2:2, Olimp – Opia 0:3, Orzyc II – Orlęta 0:2, Wkra II – pauza

 

 

 

 

 

 

 

IX kolejka (20-21 października): Żak Szreńsk – Wkra II Żuromin, Orlęta Baboszewo – Wkra Radzanów,  Gladiator Słoszewo – Tamka Dzierzgowo.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x