Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Leszek Arent. Wiedza, doświadczenie, odpowiedzialność


Szanowni Państwo!

Urodziłem się w Mławie.  Jestem żonaty. Po ukończeniu historycznych studiów wyższych na Uniwersytecie Warszawskim przez ponad 30 lat pracowałem w mławskim muzeum, a przez ostanie 20 lat byłem jego dyrektorem.

Jako dyrektor muzeum stworzyłem dobrą atmosferę współpracy między muzeum a stowarzyszeniami społecznymi  i  placówkami kulturalnymi działającymi na terenie Mławy, z korzyścią dla obu stron. W 2014 roku obroniłem rozprawę doktorską w Akademii Humanistycznej w Pułtusku, zatytułowaną „Życie polityczne, kulturalne i społeczne w Mławie w latach 1945 – 1957”, za którą  otrzymałem  stopień doktora nauk humanistycznych.

Przez całe swoje dorosłe życie interesuję się historią i problemami  Mławy. O naszym mieście napisałem kilkadziesiąt artykułów naukowych i popularnonaukowych opublikowanych  w regionalnych periodykach m.in. w roczniku „Ziemi Zawkrzeńska”.  Od ponad 30 lat  angażuję się w działalność społeczną na rzecz mieszkańców.

Aktywnie uczestniczę w pracach  w zarządu Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej, mławskim Oddziale Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego, Fundacji im. Korzybskich, ponadto przez 10 lat (1990 – 2000) byłem  redaktorem niezależnego pisma „Dwutygodnik Mławski, zaś w latach ( 2007 – 2016) sekretarzem zespołu redakcyjnego rocznika „Ziemia Zawkrzeńska”. Jestem członkiem  Kapitały Mławianin Roku, przyznającej honorowe tytuły zasłużonym mławianom, a przez ponad 10 lat byłem jej przewodniczącym.

Nie jestem członkiem żadnej partii politycznej.  Mam już swoją pozycję zawodową i ukształtowane poglądy, więc nie jestem zainteresowany robieniem kariery zawodowej lecz pracą radnego dla dobra miasta.

Od tego roku jestem na emeryturze, czas wolny i energię chcę poświęcić dla działalności społecznej na rzecz mieszkańców miasta.  Jako dyrektor miejskiej placówki kultury przez 20 lat obserwowałem pracę Rady Miasta. Uważam, że zdecydowana większość radnych była dotychczas wyjątkowo mało aktywna, w wyrażaniu swoich opinii o proponowanych uchwałach. Taką postawę należy zdecydowanie zmienić. Rada Miasta powinna być partnerem dla włodarza miasta  w rozwiązywaniu zadań, a nie tylko grupą osób zatwierdzających proponowane projekty uchwał.


Poparcie senatora dwóch kadencji, szanowanego mławianina, prof. Ryszarda Juszkiewicza z którym współpracuję od wielu lat wysoko sobie cenię.

Według mnie dobry radny musi mieć wiedzę, doświadczenie, chęć i czas, żeby proponowane uchwały mógł zweryfikować, znać  poglądy mieszkańców. Rada nie może być tyko od głosowania, ale od aktywnego rozwiązywania problemów, zgodnie z odczuciami mieszkańców, ponieważ tylko taka postawa daje dobre wyniki.

Chcę być aktywnym radym, zaangażowanym w prace rady miejskiej i rozwiązywanie problemów mieszkańców naszego miasta.

Liczę na Państwa poparcie. Z góry dziękuję za każdy głos.

 Leszek Andrzej Arent


art. sponsorowany/materiał wyborczy KW PiS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]