Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zawsze słucham głosu ludzi


Przez blisko 15 lat pracy w mediach mławskich i Północnego Mazowsza stykałem się z ludzkimi problemami. Wysłuchałem wielu ludzkich historii starając się zawsze okazać pomoc. Podobne działania, od dwóch kadencji prowadzę w Zarządzie Osiedla nr 15 Młodych. Teraz chcę słuchać głosu ludzi i być ich „narzędziem” w Radzie Miasta Mława.

Trwająca kampania wyborcza obfituje w obietnice, zapewnienia i wzajemne obrzucanie się „błotem” czy wyciąganiem „brudów”.  Decydując się na kandydowanie nie mam zamiaru robić żadnej z tych rzeczy.

Co bym chciał zmienić w Mławie?…

Otóż praktycznie każdy mieszkaniec chciałby, aby coś się w naszym mieście zmieniło. Zewsząd padają deklaracje o zmianach na lepsze, widać nagłe zainteresowanie sprawami i problemami mieszkańców osób, którym z Mławą nie zawsze było po drodze. Jednak uważam, że obiecać można wiele, a Mława i jej mieszkańcy potrzebują działania i zapału do pracy, która nie zawsze jest doceniana.

Kim jestem i co robię…

Urodziłem się 23 marca 1984 roku w Ciechanowie, wychowałem w Lipowcu Kościelnym, a od ponad 25 lat mieszkam na Osiedlu Młodych w Mławie. Ukończyłem Szkołę Podstawową nr 3 im. Gustawa Morcinka w Mławie i I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisław Wyspiańskiego w Mławie. W naszym mieście  w październiku 2003 roku  rozpocząłem swoją karierę dziennikarską roku od współpracy z lokalnym tygodnikiem Nowy Kurier Mławski. Byłem również redaktorem naczelnym tygodników: Mławiak i  Gazeta Mławska.  Pracowałem również jako dziennikarz w Kurierze Żuromińskim, a w Kurierze Sierpeckim i Nowym Kurierze Ostrów Mazowiecka sprawowałem funkcję redaktora naczelnego. Obecnie pracuję jako redaktor naczelny Gazety Działdowskiej, która jest oddziałem Gazety Olsztyńskiej. Dzięki pracy w mediach poznawałem i poznaję różne osoby, czasami są to osoby znane. Zawsze staram się „reklamować” Mławę, jak było w przypadku spotkania i koncertu akordeonowego mojego kuzyna – Marcina Wyrostka.

od lewej: Szymon Wyrostek i Marcin Wyrostek

Aby bardziej móc wpływać na sprawy dotyczące Osiedla Młodych i Osiedla Zielone Tarasy wystartowałem w wyborach na przewodniczącego Zarządu Osiedla nr 15 Młodych. Funkcję tę sprawuję już drugą kadencję. W czasie działań wraz z  Zarządem dokonaliśmy wielu pozytywnych zmian na naszym osiedlu, które w znaczący sposób wpływają na życie osiedlowej społeczności.

Nasz głos w ważnych sprawach…

Pracując jako dziennikarz i redaktor naczelny tygodników na Północnym Mazowszu i Działdowszczyźnie zawsze były dla mnie ważne zagadnienia związane z ochroną środowiska, ekologiczne. Propagowałem te działania na łamach lokalnej pracy, a także współredagując stronę internetową Koła Polskiego Związku Wędkarskiego oddział Mława. Dlatego też, słuchając głosu mławskich wędkarzy i pozostałych mieszkańców, wiem jak ważna jest dla nas sprawa Zalewu Ruda, a także zbiornika wodnego znajdującego się przy ul. Krajewo oraz wsparcia dla mieszkańców ul. Piekiełko. Wiem, że razem z chętnymi do działania Mławianami wspólnie będę mógł mieć wpływ, a mój głos w radzie miasta będzie głosem mieszkańców, na realizację pomysłów, na rozwiązanie problemów w tych jakże istotnych miejscach.

Być „narzędziem” mieszkańców w radzie miasta…

W czasie swojej działalności wraz z Zarządem udało się nam zrobić wiele dobrych rzeczy na Osiedlu Młodych i Osiedlu Zielone Tarasy. Należy do nich m.in. przebudowa odcinak drogi łącząca ul. Szpitalną z ul. Dobrską. Jednak żadne nasze działanie nie byłoby skuteczne gdyby nie sygnały i głosy mieszkańców Osiedla Młodych i Osiedla Zielone Tarasy. Innymi działaniami był m.in. wnioski o nowe ławeczki i słup ogłoszeniowy.

Kierunek moich działań zawsze był oparty na głosie mieszkańców osiedla, na którym się wychowałem. Jestem praktycznie zawsze do ich dyspozycji. Kontaktować się można ze mną osobiście, telefonicznie, mailowo: [[email protected]] lub przez stronę naszego osiedlowego funpaga.

Nie samą pracą człowiek żyje

Oprócz pracy zawodowej i działalności samorządowej swój czas staram się poświęcać swojemu hobby, jakim jest kolekcjonowanie breloczków do kluczy,  fotografia i historia. Warto wspomnieć, że w  marcu 2008 roku w  mławskiej Galerii „13″ odbyła się wystawa moich zdjęć pt. „Zatrzymane w kadrze”. Dużym wyróżnieniem dla mojej osoby było

zaproszenie mnie do grona osób tworzących Komitet Organizacyjny X Zjazdu I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie. Natomiast w listopadzie 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mławie odbyła się moja wystawa kolekcjonerska pt.  „Kółko od breloczka czyli krótka historia breloczka”, co zaowocowało pomysłem o napisaniu książki o historii breloczka do kluczy.

Wierny swoim przekonaniom

W marcu 2012 zostałem wiceprzewodniczącym ds. mediów i komunikacji społecznej Rady Powiatowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Mławie. W czasie swojej działalności miałem okazję poznać m.in. tak znanych polików jak Wojciech Olejniczak, Grzegorz Napieralski, Józef Oleksy, Leszek Miller, Krzysztof Gawkowski czy Włodzimierz Czarzasty.

Jak każdy człowiek mam swoje sympatie polityczne. Wiele razy słyszałem, że dziennikarz powinien być apolityczny i nie wiązać się z żadną partią. Staram się i sądzę, że wychodzi mi to dobrze, odróżniać pracę zawodową od poglądów politycznych. Świadczy o tym współpraca i wzajemne relacje z ludźmi o innych poglądach politycznych.

Zachowanie równowagi pomiędzy dziennikarstwem a poglądami politycznym sprawiło, że zdecydowałem się pokierować Radą Powiatową SLD w Mławie jako jej przewodniczący.  Dlatego też jestem wierny swoim przekonaniom i nie uzależniam swojego światopoglądu od powszechnie panujących nastrojów.

Jak wiadomo zbliżające się wybory samorządowe to również kampania wyborcza. Niestety w naszym mieście widać kampanię pełną hejtu i nienawiści, wyciągania sobie „brudów”. Podobne zjawisko pojawiło się również w pobliskim Działdowie. Obserwując takie zachowania zawsze zadaję sobie pytanie: „Ile mogą zrobić ludzie dla władzy i pieniędzy? „. Dlatego też staram się prowadzić kampanię uczciwą i opartą na rzetelności i poszanowaniu innych kandydatów na zaszczytne stanowisko radnego. Można ją śledzić na moim funpagu @szymonwyrostek kandydat do rady miasta.

Wychodzę założenia, że porażka w czymkolwiek jest czymś tymczasowym… porażka mówi mi po prostu, że zrobiłem coś źle, to jest ścieżka, która prowadzi mnie do sukcesu i prawdy.

Osobom, które zechcą wesprzeć mnie 21 października 2018 roku mogę obiecać jedno, że na pewno będę słuchał ich głosu w każdej sprawie dotyczącej Mławy. Zawsze podkreślałem, że praca w samorządzie wymaga długotrwałego działania, które powinno być skuteczne, a radny jest tylko narzędziem w rękach mieszkańców Mławy.

Słowa otuchy i wsparcia

Codziennie w czasie mojej pracy, działalności samorządowej, a teraz kampanii spotykam się z wieloma słowami otuchy i wsparcia ze strony rodziny, przyjaciół i sąsiadów

Wybory samorządowe to szczególny czas i warto głosować na społeczników! Taką osobą na pewno jest #Szymon #WYROSTEK. Pasja poparta wieloma akcjami społecznymi to najlepsze rekomendacje aby zyskać zaufanie wyborców! Polecam go mieszkańcom Mławy bo to na pewno nie będzie zmarnowany głos! – mówi Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący Rady Krajowej SLD.

Materiał wyborczy KKW SLD Lewica Razem

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]