Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Warto o tym przypominać. Klemens Henryk Sokalski i Młodzi Bohaterowie Niepodległej


Ta książka przywraca pamięć historyczną o czasie poprzedzającym odzyskanie niepodległości na północnym Mazowszu, a szczególnie o jego młodych bohaterach – Henryku Klemensie Sokalskim i jego kolegach – żołnierzach POW.


W minioną niedzielę miała miejsce promocja wydanej przez parafię  św. Stanisław BM w Mławie książki prof. Leszka Zygnera pt. „Młodzi bohaterowie Niepodległej. Młodzież powiatu mławskiego w walce o niepodległość (październik – listopad 1918)”. Z tej okazji na mszy św. autor książki w sposób syntetyczny opowiedział o wydarzeniach, które rozegrały się na naszej ziemi 100 lat temu i bohaterach tych wydarzeń. Szersza dyskusja potoczyła się jeszcze na spotkaniu prof. Zygnera z czytelnikami po mszy św. w sali parafialnej.

Wydana książka to część projektu, zrealizowanego przez parafię św. Stanisława BM, którego celem jest upamiętnienie bohaterów Polskiej Organizacji Wojskowej, poległych w walce z okupantem niemieckim w październiku i listopadzie 1918 roku. W ramach projektu, sierpniu br. odnowione i poświęcono zostały groby młodych żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej, którzy zostali zabici przez Niemców w 1918 roku, znajdujące się na cmentarzu parafialnym.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x