Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ślubowanie pierwszoklasistów w Lipowcu KościelnymJedną z ważniejszych uroczystości w naszej szkole jest złożenie przyrzeczenia i pasowanie pierwszoklasistów. Uroczystość ta, odbyła się 12 października 2018 r.

Swoje przyrzeczenie uczniowie klasy pierwszej złożyli w obecności Pana Dyrektora Jerzego Nowakowskiego, Pani Dyrektor Marzeny Kozłowskiej i Wójta Gminy Lipowiec Kościelny Pana Jarosława Goschorskiego. Za dekorację, przygotowanie i przebieg tego niezwykle ważnego dnia dla pierwszoklasistów i ich rodziców oraz całej społeczności szkolnej odpowiedzialna była Pani Joanna Pastuszka – wychowawczyni klasy pierwszej. W trakcie uroczystości w krótkim programie artystycznym sami pierwszoklasiści oraz ich starsi i młodsi koledzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie.

Jednak najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przyrzeczenia i pasowanie każdego pierwszaka na ucznia. Uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Pasowania dokonał Dyrektor szkoły Pan Jerzy Nowakowski. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. bł. bp. L. Wetmańskiego w Lipowcu Kościelnym.

Po ciepłych słowach i życzeniach ze strony Pana Dyrektora, Pana Wójta i wychowawczyni dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy z zakładkami oraz mnóstwo prezentów przygotowanych przez szkołę, młodszych i starszych kolegów. Na zakończenie uroczystości wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Życzymy pierwszakom samych radości i sukcesów na trudnej drodze obowiązków szkolnych.  Natomiast ich rodzicom, aby osiągnięcia ich dzieci były dla Nich nieustającym powodem do uśmiechu, szczęścia i dumy na każdym etapie edukacji.

Źródło i fot. SP Lipowiec Kościelny

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x