Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Od 12 lat Mława czeka na działanie Starosty i Burmistrza. Teraz, zamiast działania ich ugrupowania, chodzą po sądach


Rozmowa z Markiem Kiełbińskim, kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Mławy.

– Dlaczego ubiega się Pan o stanowisko burmistrza Mławy?

– Przede wszystkim dlatego, że widzę konieczność zmian w naszym mieście. Mława może się znacznie szybciej rozwijać, tworzyć warunki do tego, aby tu zechciała zostawać i osiedlać się młodzież. Obecne władze miejskie rządzą już 12 lat. Nabrały rutyny, wielu problemów nie dostrzegają. Niestety, Mława nie wykorzystuje możliwości, jakie dają fundusze pomocowe zarówno unijne, jak i rządowe. Pod tym względem jesteśmy daleko za sąsiednimi miastami.
Trzeba otworzyć nasze miasto na nowe możliwości rozwoju. Jestem Mławianinem, tutaj się urodziłem, ukończyłem Szkołę Podstawową nr 1 i Liceum, tutaj mieszkam i pracuję w Ogólniaku, czuję się związany z naszym miastem.

– Co Pan ma do zaoferowania mieszkańcom?

– Czterdzieści konkretnych propozycji programowych. Szczegółowo są one opisane na stronie internetowej (www.mlawskaprawica.pl/program), zachęcam do jej odwiedzenia. Przede wszystkim będę dążył do powstania w Mławie nowych zakładów pracy konkurencyjnych dla firmy LG, to wymusi podwyżkę płac. Przy wsparciu programów unijnych przystąpię do zagospodarowania Zalewu w Rudzie. Dzięki wsparciu z projektu rządowego realna jest budowa tunelu pod przejazdem kolejowym na ul. Kościuszki. Rozpocznę realizację państwowego programu „Mieszkanie plus”, czyli tanich lokali pod wynajem z możliwością ich wykupienia. Zlikwiduję Straż Miejską, jej funkcje przejmie Policja, która ma większe uprawnienia. Jestem przygotowany do nowych obowiązków. Z wykształcenia jestem prawnikiem, specjalizuję się w prawie samorządowym. Jako radny miasta poznałem problemy mieszkańców, wiem jak funkcjonuje Urząd Miasta.


– Jak Pan zareagował na pełne agresji pozywanie się do sądów swoich kontrkandydatów?

Przez ostatnie 12 lat Burmistrz Mławy rządził wspólnie ze Starostą z PSL-u. Teraz, zamiast działania kandydaci z tych ugrupowań, chodzą po sądach. Czy z tej wojny przybędzie dla Mławy funduszy unijnych? Czy to przyśpieszy rozwój Mławy? Myślę, że nie. Moim celem jest Mława zmieniająca się na lepsze. Mława, w której młodzi ludzie mogą się rozwijać i zakładać rodziny.
Lokalna polityka nie musi być tak brudna i pełna agresji jak ta krajowa.


Materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

153
KOMENTARZE

avatar
1500
Jacek
Gość
Jacek

Chciałbym zainteresować Państwa budową kanalizacji dla stacji paliw przy ul. Piłsudskiego. Kanalizacja budowana jest ze środków publicznych Mławy dla prywatnego przedsiębiorcy. Odpływ będzie na rogu ul. Broniewskiego i J.Matejki. Dziwne, że nie ma w planach przyłączenia budynków mieszkalnych z tych ulic a tylko stacji paliw.

Tomek
Gość
Tomek

Trzeba będzie takie przypadki sprawdzić bo może być ich więcej.

wkos
Gość
wkos

Burchacki przyznaj sie ze jestes z PSLu

Niko
Gość
Niko

Pan Marcin Burchacki nie należy do PSL, jak większość ludzi z jego drużyny, jest tylko popierany przez tą partię. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 2008-2015 był kierownikiem Oddziału Zamiejscowego w Ciechanowie Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. Jak z powyższego widać, jest to człowiek z dużą wiedzą o samorządzie i najlepiej nadaje się na burmistrza Mławy.

Piotr
Gość
Piotr

W Mławie potrzebne są Nowe Zakłady Pracy i to jest fakt nie do zaprzeczenia. Tylko Pan Marek Kiełbiński to widzi. Zagłosuję na Niego ja i cała moja rodzina bo to jest bardzo słuszna droga. Popieram.

Zocha
Gość
Zocha

Nie tylko pan Marek, proszę zapoznać się ze strategią dla Mławy pana Burchackiego, jest tam wiele ciekawych propozycji, między innymi też o nowych zakładach pracy.

Arek
Gość
Arek

To dlaczego zwinął się zakład mleczarski w Mławie to pytanie do PSL i p. Burchakiego.

mławiak
Gość
mławiak

Warto zapytać PSL, dlaczego zwinął się z Mławy zakład mleczarski? Zakład z wielkimi tradycjami. Uznaną marką w Polsce.

Terasa
Gość
Terasa

Do mławiaka.: liczyła się kasa nie zakład i ludzie.

Paweł
Gość
Paweł

Teresa: Masz Rację!!! Dobrze że to napisałaś.

z bliska
Gość
z bliska

Oto nie pytaj PSL, tylko aktywistę tamtego czasu, który przedstawiał się jako obrońca OSM, który tak walczył o byt tych zakładów że po prostu upadły. a TYM AKTYWISTĄ BYŁ UBIEGAJĄCY SIĘ O MANDAT RADNEGO HENRYK WRZYSZCZ. Tak dwóch takich aktywistów SOLIDARNOŚCI, Z SĄSIEDZKICH ZAKŁADÓW. MIĘSNE I OSM,—tak walczyli że oba zakłady upadły, ZM to ruina, w OSM, są jakieś inne firmy.

D mławiak
Gość
D mławiak

Mławiak, najpierw sprawdź, co piszesz, a potem komentuj.

KochamMławę
Gość
KochamMławę

Nie no skąd ja to znam Mława w ruinie.Nie da się żyć.wybierz mnie a wszystko naprawię (czytaj zepsuję).A jakie są fakty???MŁAWA na-22-miejscu-z-857-gmin-w-rankingu-rzeczpospolitej !!!
vide:
http://mlawa.pl/artykul/mlawa-na-22-miejscu-z-857-gmin-w-rankingu-rzeczpospolitej
obiecał uzyskując 63% głosów i dotrzymał słowa obecnie panujący !!!
Mława jest piękna jak jeszcze nigdy nie była… 12 lat pracy ZESPOŁU a nie samego Kowalewskiego Sławomira jak mniemam… ZESPOŁU KOMPETENTNYCH LUDZI

Zorientowany
Gość
Zorientowany

a o zadłużeniu miasta to nie łaska wspomnieć? A co to za ranking, który powstał zapewne przed zadłużeniem miasta, i wydawaniu pieniędzy z kasy miasta na parking dla prywatnej firmy. Jak by teraz przeprowadzono ten ranking to…lepiej nie pytać…A może ranking zadowolenia mieszkańców? W szczególności tych odciętych przez tory? Głosują wszyscy, a głównie twardy elektorat zastraszonych i tych co mają ciepłe posadki (choć mierni ale wierni) u obecnego burmistrza.

MłAWIAK
Gość
MłAWIAK

To napisz KochamMławę o Ogromnym ZADŁUŽENIU miasta i bardzo małej ilości pozyskanych pieniędzy. Czyli w rzeczywistości zamiastra iść do przodu COFA SIĘ W DŁUGI. TAKA PRAWDA.

Urzędnik
Gość
Urzędnik

Ranking wykorzystania środków europejskich przez samorządy w latach 2014 – 2017 w przeliczeniu na jednego mieszkańca w zł. CIECHANÓW -802,05 zł, DZIAŁDOWO – 324,85 zł, ŻUROMIN – 162,53 zł, MŁAWA – 92,34 zł.
Ranking czasopisma samorządowego „Wspólnota” z dnia 09.10.2018 r.

Zorientowany
Gość
Zorientowany

Pan Burchacki się wstydzi przynależności partyjnej? Na próżno na plakatach szukać zielonej koniczynki PSL. To próba oszustwa wyborców, że niby bezpartyjny czy co? Robi tak specjalnie, bo każdy wie co to PSL. Każdy wie, że PSL rządzi słabo, bo tam liczy się tylko kolesiostwo i obsadzanie stanowisk rodziną a nie dobro mieszkańców. Wiedzą dobrze ci z PSL-u, że ich logo razi wyborców, więc próbują oszukać. Tylko PiS jest w stanie pozyskać potężne pieniądze dla Mławy poprzez współpracę z rządem. Tylko Marek Kiełbiński jest w stanie zrobić więcej dla Mławy. Pamiętajcie, że jasny wybór to reklama piwa, pamiętajcie, że jasny wybór… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Śmieszni, śmieszni.
Pan Kiełbiński to, pan Kiełbiński tamto.
Marku, jeśli tyle potrafisz, to powiedz, jak zredukujesz dług Mławy wyrażony w liczbie 100 milionów?

Zorientowany
Gość
Zorientowany

ooo PSL się odezwał…anonimowo oczywiście. Bicie piany i nic więcej o to PSL-owskie metody próby zbicia tematów na boczny tor. Co wy zrobiliście przez ostanie lata dla Mławy? poza zadłużaniem i brakiem kompetencji?

z bliska
Gość
z bliska

Zorientowany /naiwny/—Ja nie jestem z PSL, ale obserwuję politykę nie tylko lokalną, a wnioski są takie o czym powinieneś wiedzieć że: pisior prawdę mówi tylko wtedy jak się pomyli, a poza tym sekciarze nie lubią ludzi sukcesu, i myślących niezależnie, dla nich im kto biedniejszy i głupszy, tym większy pisiorowy fanatyk- oczywiście po twym poście do tych fanatyków zaliczam Ciebie. Dla przypomnienia takim fanatykom, że nowa centralna władza, powinna odznaczyć medalem pośmiertnie, za patriotyzm dla Polski, ojca Kaczyńskich RAJMUNDA, bo modlił się aby jego synowie nie doszli do władzy i nie zniszczyli jego OJCZYZNY, no i Polacy nie posłuchali ojca… Czytaj więcej »

Paweł Mława
Gość
Paweł Mława

PIS ma szansę wygrać wybory bo ma dobry program dla Mławy i będzie go realizował więc trzymam kciuki.

Marlena
Gość
Marlena

Ja mam wybranego kandydata na burmistrza Kielbinskiego a resztę mam ulotki i kogoś wybiorę, ale sama nie wiem kogo wszyscy piszą podobnie.

Iza
Gość
Iza

Ja stawiam na Kielbinskiego a do Rady miasta wybiorę kogoś z PISu do powiatu i sejmiku jeszcze nie wiem.

mamama
Gość
mamama

nie wiem czy to wywiad czy artykuł?o co tu chodzi teks jak z paska wiadomosci Mamy TV PIs i teraz codziennik pisowski

z bliska
Gość
z bliska

Przepraszam BARDZO TVP PIS jest taka stacja, którą zarządza ten co mówił że cyt” CIEMNY LUD WSZYSTKO KUPI”– portal codziennik nie jest pisowski, gdyby był to by blokował tekst tak jak robi to KURSKI. POWINNAS WIEDZIEĆ ŻE KURSKI –A KĄCKI TO NIE JEST TO SAMO, to robi różnice

Alfons
Gość
Alfons

Ale niech Panie nie zapominają, że to Kowalewski jest najprzystojnieszy i na niego warto głosować. ten urok, ten wdzięk.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

No tak te wlosy Kowalewkiemu, sie dobrze ukladaja. Tak ten urok ten wdzięk, i piekny nick ktory go popiera. I przez to nie oddam glosu na Kowala.

z bliska
Gość
z bliska

Jak widzisz ludzie to widzą bo z samego twojego nicku wynika że sam masz dużo wdzięku.

Iza
Gość
Iza

Bo jest rozsądny i opanowany.

Iza
Gość
Iza

Chodziło mi o Kielbinskiego ze jest opanowany i rozsądny

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Gdzie dwóch się bije trzeci korzysta i skorzysta Marek Kiełbiński ☺.

Tomek
Gość
Tomek

Też słyszę od znajomych że wygra Kiełbiński i chyba będę na Niego głosował, ale jeszcze zobaczę.

Next
Gość
Next

Do Tomek
Tak dobry wybór ale dając szanse ZOBACZYMY I OCENIMY PO 5 LATACH

Aro
Gość
Aro

Kiełbiński wygra i to na bank, doceniam że próbuje spotykać się, ludźmi rozmawiać i słuchać a nie uszczęśliwić ich na siłę swoimi pomysłami jak park za bańke

brawo
Gość
brawo

Wygra?????
Chyba talon na k…e i balon!!!

z bliska
Gość
z bliska

ALE kIEŁBIŃSKI NIE UMIE TAŃCZYĆ MOGĄ CO NAJWYŻEJ WSADZIĆ GO W BALON ABY ODLECIAŁ, a przy okazji zabrał ze soba KOWALEWSKIEGO.

Radzio
Gość
Radzio

To prawda

Anna
Gość
Anna

Ja też to doceniam u p. Kielbinskiego że jest blisko ludzi i dla ludzi. To dobry człowiek i będzie dobrym gospodarzem.

Maria
Gość
Maria

Chyba wygra Kielbinski tak słyszę od ludzi.

Kleo
Gość
Kleo

Ha Ha Ha Gdzie dwóch sie bije trzeci korzysta Kiełbinski wygra..

Jan
Gość
Jan

Też tak myślę że Kielbinski wygra.

Media
Gość
Media

PANIE POL DLACZEGO PAN NIE STARTUJE NA BURMISTRZA? Porządny ,nie zepsuty ,skromny,od cwaniactwa i obłudy daleki…

Olka
Gość
Olka

Bo mu nie dali, wszak to partia wystawia kandydata.
Pol według nich za młody, a Mława potrzebuje młodego burmistrza, a nie człowieka prawie przed emeryturą, który nic na temat młodych i ich potrzeb nie wie, bo dawno wyrósł z krótkich spodenek.

Marlena
Gość
Marlena

No właśnie wyrósł z krótkich spodenek tak jak napisałeś. Kiełbiński jest odpowiedzialny i rozsądny. Pol jest za młody gowniarz na burmistrza. Kielbinski jest najlepszymi kandydatem ze wszystkich.

Next
Gość
Next

PANI MARLENO
Proszę nie obrażać jaki GOWNIARZ…TO chore trochę kultury.Także głosuje na P.KIEŁ…. Ale szanujmy się….i

Marlena
Gość
Marlena

Powiedziałam gowniarz ale wyczytałam że ma 36 lat to nie taki g……. , napiszę młody człowiek.

Marlon brande
Gość
Marlon brande

Nawet jak ma osoba 26 lat to nie należy nazywać jej gowniarzem. Chamstwa nie zniese.

z bliska
Gość
z bliska

O co wy sie spieracie żaden z tych osobników nie jest wart godnej uwagi, normalnie myslących mławian.

z bliska
Gość
z bliska

Przestań zaśmiecać portal, tymi swoimi życzeniami, i pytaniami, bo jak na razie to Pol za to że dostał fuchę kierownika ma siedzieć cicho i słuchać takich tuzów PIS-owskich jak Łukasik, czy Krajewski, a i nawet Kielbiński za bardzo nie może się wychylić, i musi czytać to co mu napiszą.

Media
Gość
Media

Z bliska;akez On nie siedzi Cicho co chcesz od tego chlopaka.? Nie przestane mam prawo POPATRZ NA SIEBIE ODCZUWAM ZE MASZ PROBLEMY EMOCJONALNE.

Z bliska
Gość
Z bliska

Te problemy emocjonalne, występują u mnie jak czytam takie bzdury ktore piszesz, pisz dalej te peny pochwalne, ale chyba wiesz ze z tego i tak nic nie wynika.

Jan
Gość
Jan

Hej hej co ty bredzisz

Wyborca
Gość
Wyborca

Cto znaczy powolywanie sie po sądach. Przecieź nawet małe dziecko wie źe to jedna strona poszla do sadu. Druga w tej kwestii nie miala nic do powiedzenia. Zresztą czego spodziwac sie po pisiorach, na pewno nie merytoryki. Pisiory to to samo co komunisci. Jednakowe dzialania. Nie potrzeba nam takich.

Next
Gość
Next

Wyborco
Widzę że na polityce znasz się 0000.Jakie pisiory ODP. …się od tych prawych ludzi którzy CIĘŻKO PRACUJĄ I ROBIĄ DUUUZO ŻEBY RODZINOM ŻYŁO SIĘ LEPIEJ.

z bliska
Gość
z bliska

No tak powiedział co wiedział, w stylu pisiorów, czy tylko to potrafisz ciemniaku, fakt Ci ludzie chwaleni dużo pracuję ale dlatego żeby przede wszystkim im żyło się lepiej. A ty na polityce się znasz jak świnia na gwiazdach. @@@@@@-pko.

Next
Gość
Next

DO Z bliska
Skąd te nerwy każdy ma prawo wypowiadać swoje zdanie czy NIE ojojojojj co z Ciebie z nerwus i CWANIACZEK .Nie zgadzam się z żadnym Twoim zdaniem i opinią ALE RÓŻNIMY SIĘ TYM IŻ JA NIE BĘDĘ CIĘ WYZYWAĆ…UDANYCH WYBORÓW.

Z bliska
Gość
Z bliska

Tak jak napisałeś każdy z nas, ma prawo wypowiadac swoje zadanie, nie jestem ani nerwus ,ani cwaniak, i nie musze sie z Tobą zgadzac., bo nie raz tak ostrzej wypowiedziane słowo przywoluje co niktorych do równowagi i porzadku, nie uważam aby to było obrażanie, stwierdzam jedynie fakty.

Mławiak
Gość
Mławiak

Już wiem kto to jest z bliska…… Dobre j..ja

z bliska
Gość
z bliska

JAK WIESZ TO CO ROBISZ Z TEGO TAJEMNICĘ , jaja to robisz z samego siebie

Next
Gość
Next

DO Z BLISKA
FAKTY to będą po WYBORACH w tej chwili jest kampania….

Marta
Gość
Marta

Nie potrzeba to kurnikow od Burchackiego PSL już w Mławie śmierdzi.

Observer
Gość
Observer

Burchacki ma kurniki? Gdzie?
Koźlakiewicz i spółka to przecież PO

Next
Gość
Next

PSL TO MARIONETKI PO

Redaktorka
Gość
Redaktorka

„pełne agresji”?? – dziennikarstwo partyjne na zamówienie w pełnej krasie. Prawie jak w TVPiS.

Tos
Gość
Tos

Jednym z postulatow Burchackiego jest Szkoła XXI wieku- rozumiem, ze ten XXI wiek wg niego przejawia sie likwidacja grup na jezykach obcych w szkolach średnich, do ktorych jako czlonek zarzadu sie przyczynil. No tak po co nam mlodziez wladajaca jezykami obcymi…

kolo
Gość
kolo

Ty z tym twoim komentarzem, to chyba z choinki się urwałeś.

Anonim
Gość
Anonim

Ktos – strzelasz cały czas, a co strzał, to kolejne pudło. Przestań się człowieku kompromitować.
Źle zamieściłem komentarz – przepraszam, ale mam nadzieję, że dotrze do właściciela, czyli do „Ktos”

Z bliska
Gość
Z bliska

Anonim, do tego osobnika, i tak to nie dociera on wie swoje. Niech sie kompromituje, widocznie o to mu chodzi

Jaa
Gość
Jaa

Każdy kto ma inne zdanie niz Ty jest „atakowany”. Ludzie na tym polega piękno tego świata, ze kazdy jest inny i ma swoje zdanie! Jakież nudne byłoby zycie gdybysmy wszyscy mieli takie same fryzury, takie same ubrania i we wszystkim sie zgadzali! Kazdy powinien mimo wszystko szanowac innych i odmienne zdania! Kazdy ma do tego prawo, a to ze sie nie zgadza z kims nie oznacza, ze jest taki czy siaki!

z bliska
Gość
z bliska

Panie Kielbiński–musi być Pan bardzo cienkim prawnikiem, że zamiast uprawiać swój wyuczony zawód zostal Pan nauczycielem, w L.O I JUŻ POD TYM PAŃSKIM WYWIADEM MŁODY WYBORCA, OCENIŁ PAŃSKĄ PRACĘ –in minus że bardzo nie chce aby Pańskie rządy wyglądały tak jak Pańskie lekcję, i to jest ocena która nam wyborcom pokazuje że nie nadaje się Pan na BURMISTRZA MIASTA MŁAWY. a tak dodatkowo, ciągle pisalem na portalu aby zlikwidować Straż Miejską, a wygląda to bardzo nie ładnie przypisywać sobie czyjeś inciatywy, gdybym to zgłosił na spotkaniu przedwyborczym z Panem, to mogę to zrozumieć, ale tak jak piszą bywalcy tego portalu,… Czytaj więcej »

Ktos
Gość
Ktos

A skąd mamy pewność że ten młody wyborca to nie „z bliska” jak by młody wyborca podpisał się z imienia i nazwiska to zmieniło by postać rzeczy, a tak to zwykle bicie piany

z bliska
Gość
z bliska

Zapewniam Cię że to nie Ja, jestem tym młodym wyborcą, możesz być tego pewien na 100%., a pianę to biją wlaśnie sympatycy Kiełbińskiego, jeśli podasz swoje prawdziwe nazwisko, to uczynie to samo.

Klos
Gość
Klos

Panie magnus z wolki przestan pan pisac

Marta
Gość
Marta

Obrazanie kogos swiadczy tylko zle osobniku podajacym sie z bliska. Ale piszemy argumenty albo wchodzimy w pyskowke.

z bliska
Gość
z bliska

Marta–wydaje mi sie że już kiedyś na innym portalu, prowadziłem z Tobą polemikę, no ale to było dawno,dawno, jeżeli uważasz że ja w swoim poście obrażam Kiełbińskiego to jesteś w błędzie, przedstawiam swe myśli do których skłonił mnie ten młody wyborca, i oczywiście firma PIS którą reprezentuje Kiełbiński, ponieważ bacznie obserwuję politykę tej partii, i szkody dla Polski jakie wyrządzają swym działaniem to po prostu nie chcę aby w Mlawie, były rządy PIS na polecenia z NOWOGRODZKIEJ. Jeśli Tobie odpowiadają takie rządy przedstawicieli PIS, to proszę bardzo Ja CI w tym nie przeszkadzam, mam pełne prawo wyrażania swych myśli nawet… Czytaj więcej »

Marta
Gość
Marta

To sprawa Pana Kiełbińskiego gdzie pracuje, jego sprawa czy chce pracować w szkole czy w branży prawniczej. Nazywaniem kogoś z tego powodu cieniutki, świadczy tylko o „cieniutkiej” klasie osoby ktora to pisze. Pan walczy o władze, i walczy z PIS i tu żaden kodeks nie obowiązuje. Jak czytam takiego typu obelgi na kogoś, to dla mnie piszący jest już skreślony i tym bardziej z taka osoba na jakimś portalu bym nie prowadziła rozmoway, Dziękuje za uwage

Next
Gość
Next

Do Marta
Bardzo się cieszę że słyszę te słowa Jeszcze są ludzie z kulturą potrafiący realnie patrząc na porządnych LUDZI.

z bliska
Gość
z bliska

Ja naprawdę o nic już nie muszę walczyć,, to dawne czasy kiedy walczyłem, i byłem tak zapalczywy w ocenach rzeczywistości jak WY, a że w tej walce poznałem to wszystko od podszewki dlatego pisze aby przestrzegać przed takimi zjawiskami Was którzy tak ochoczo komentujecie moje posty, i dobrze może kiedyś w przyszłości jak wam się naleje wody w uszy, i będziecie krzyczeć że toniecie to w tym widzie się obudzicie,to zrozumiecie że życie nie jest takie kolorowe. Bo jeśli nie dostrzegacie tego zła co robi firma Kiełbińskiego centralnie w Polsce to jesteście ślepcami, a analfabeci i wyznawcy tacy jak –Marta,… Czytaj więcej »

Next
Gość
Next

Do z bliska
Ale to Ty na wszystkich krzyczys.Podejrzewam, nie ja sądzę że NAJLEPIEJ POZAKLEJAŁ BYŚ WSXYSTKIM BUZIE ale nie dasz rady.

Z bliska
Gość
Z bliska

Tobie akurat taka przerwa do wyborów by Ci się przydała

z bliska
Gość
z bliska

–odkrywca Next, jak ty możesz słyszeć ,mój krzyk,

Next
Gość
Next

Do z bliska
Noo troszkę kulturalnej. ..proszę o konkrety co taaaakiego ZŁEGO widzisz w rządach Partii PIS co złego robią. PRZECIERZ TO CO PISZESZ mija się z prawda.Konkrety co jest złe…

paka
Gość
paka

jestes zwyklym trollem z Wólki pelnym goryczy i jadu

paka
Gość
paka

trolluzbliska odczep sie od uczciwego człowieka, pan Kiełbinski ma dwa fakultety historie i prawo a ty co masz oprocz etatu w starostwie????

Next
Gość
Next

DO PAKA;
Oooo no właśnie też tak uważam . Jak można podwarzac czyjeś kompetencje ale coraz częściej okropni ludzie tak się zachowują.No cóż jesteśmy tylko ludźmi….

Marlena
Gość
Marlena

Fakultety nie świadczą o wartości człowieka mówią o jego intelekcie który bardzo często mija się z mądrością życiową

jaaa
Gość
jaaa

A czy Pan B również nie określa sie prawnikiem? Wiec przygadując Kielbinskiemu przygadałeś również Panu B. Oj marny z niego prawnik skoro w urzędzie pracuje ;]

Z bliska
Gość
Z bliska

Czytaj ze zrozumieniem, ale jak zwykle, robisz to na swoją modłę, Pan Burchacki jest lepszym prawnikiem od Kielbinskiego.

jaaa
Gość
jaaa

Zacznijmy od zasadniczej kwestii, a mianowicie pan Burchacki nie może „tytułować” siebie prawnikiem, bo PRAWA nie ukonczyl, a kierunek administracja. Prawnikiem zaś jest magister prawa, wiec raczej żaden z niego prawnik. Ale prawnik brzmi dumnie :]. Pomijam oczywiście „charyzmę” pana Kielbinskiego…

Jan
Gość
Jan

NIE SĄDZĘ. UWAŻAM ŻE KIELBINSKI JEST NAJLEPSZYMI KANDYDATEM NA BURMISTRZA.

Next
Gość
Next

Do z bliska
Nie popieram tego co piszesz przedewszydtkim nie oceniamy ludzi i ludzkich kompetencji i wykształcenia to PROSTACKIE PODEJŚCIE …to kompetentny człowiek ja DAM MU SZANSĘ BO O TO TU CHODZI NIE O OSZCZERSTWA.

Stary
Gość
Stary

Jak zlikwidują Straż Miejską gdzie będzie się zgłaszało zapadnięty chodnik, dziurawe drogi, zarośnięta przez gałęzie ścieżka rowerowa na Policję?

Strażnik Texasu
Gość
Strażnik Texasu

Jak zgłoszę zapadnięty chodnika to Straż Miejska go naprawi? Na ścieżce rowerowej Straż Miejska wytnie gałęzie? Chyba UM ma odpowiednie referaty które się tym zajmują?

Stary
Gość
Stary

Straż miejska nie naprawia tylko przyjmuje zgłoszenia robi zdjęcia i przesyła to do UM a jak nie będzie straży miejskiej to komu to zgłaszać?

Aro
Gość
Aro

Zamiast kilku strażników, przekazać referatom w UM które zajmują się drogami itp nie trzeba zatrudniac SM

Stary
Gość
Stary

Do UM pisałem że zalewa mnie deszczówka z ulicy przez zaniżony wjazd w chodniku UM miasta nic z tym nie robił zgłosiłem to do SM przyjechali zrobili zdjęcia od roku mamy na ulicy nowy chodnik i podniesione wjazdy już nie zalewa mnie deszczówka i to nie była zasługa tzw referata z UM.

Ktos
Gość
Ktos

Hm świadczy to o jednym Straż Miejska powinna sprawować władze w tym mieście, bo jak wynika z Pańskiego wpisu więcej mogą niż pracownicy burmistrza a może szef SM powinien ubiegać się o fotel burmistrza hehe

z bliska
Gość
z bliska

Szef Straż Miejskiej Pan Wysocki tak dobrze sprawuje swą funkcję że ma dostać stopień GENERAŁA. bo za tyle lat służby mu sie to należy.

Ktos
Gość
Ktos

Ja był go zrobił Marszałkiem Straży Miejskiej w Polsce

Z bliska
Gość
Z bliska

Tez prawda, ale to za wysokie progi na jego nogi, to juz lepiej niech bedzie tym generalem.

Radnybezradny
Gość
Radnybezradny

To Ja pisze Radnybezradny wielu kadencji, pobierający dietę, zasiadający w kilku komisjach, podnoszący rękę najwyżej i naszybciej, jak On sobie zażyczy, mający zupełnie przypadkiem zatrudniona rodzine w jednostkach UM, przyszły dyrektor portu lotniczego Mława i lodowiska. STARY a próbowałeś to zgłosić do swojego Radnegobezradnego? Przecież mamy dyżury, telefon, biuro utrzymujemy z diety i jesteśmy cały czas dostępni dla Mieszkańców. Non stop interpelujemy na sesjach i doglądamy jakości wykonanych inwestycji. Tak naprawdę, to opisana przez Ciebie sytuacja jest niedorzeczna, bo wszystkie chodniki są równe jak stół a zaniżonych chodników nie ma.

Stary
Gość
Stary

To dla przykładu zobacz na Google mapach ul. Wójtostwo od salonu ślubnego czy wiazdy są równe z chodnikiem https://www.google.pl/maps/@53.114473,20.3811336,3a,75y,77.97h,67.1t/data=!3m6!1e1!3m4!1sOrGoJoOlxnGbBKLA-R1u1Q!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl&authuser=0 do rogu z ul. Wymyślin

Liberał
Gość
Liberał

Najlepiej jak nie będzie lokalnej polityki partyjnej. Niech PIS odczepi się od samorządów. Pan Kiełbiński jako jedyny kandydat chce aby Mława zmieniała się na „lepsze”. A z tą rodziną to bym się nie wychylał. To trochę tak jak kler dyskutuje o przerywaniu ciąży.

Aro
Gość
Aro

Ta bo wyłączność na samorządy ma PSL

Szydłowianka
Gość
Szydłowianka

Aro zgadzam się z tobą. W Szydłowie pani dyrektor szkoły (żona pana wójta oczywiście z psl-u)w budynku szkolnym zaatakowała jedną z matek, która przyszła do szkoły po swoje dziecko za to, że na swoim płocie pozwoliła powiesić baner innego kandydata na wójta (oczywiście z innej partii). W Szydłowie mogą wisieć banery tylko z partii zielonych. Ci państwo co zna sytuację w Szydłowie, to wiedzą że tu jest Żacholecki Las tylko, że w tamtym bajkowym lesie mieszkańców bronił Rumcajs a nas nie ma kto obronić, a książe pan i jego księżna mają prawo wszystkich atakować, besztać, gnoić itd.

młody wyborca
Gość
młody wyborca

Jak rządy będą wyglądały, tak jak lekcje historii z Panem…to ja dziękuję bardzo.

z bliska
Gość
z bliska

Bardzo dziękuję za tą ocenę kandydata na Burmistrza Mławy, która jeszcze bardziej upewniła mnie w przekonaniu że Pan Kiełbiński nie nadaje się nie tylko na Burmistrza, ale także na nauczyciela historii. A co na takie oceny pedagoga, powie Dyrekcja szkoły, szkoły z tradycjami, ale z takimi ocenami sie nie spotkałem, a uczyła mnie Pani profesor, HERA, PRZEPRASZAM ALE ZAPOMNIAŁEM NAZWISKA, i wielu znamienitych profesorów jak ANYSZKO-matma, UZAROWICZ–RUSKI, tak w tamtych czasach uczyłem się tego języka, chemi i fizyki prof Brzoza, polskiego prof, WYTWICKA.. A nad całoscią czuwał niezapomiany DYREKTOR LEWANDOWSKI. JAK SAMI WIDZICIE TO BYŁY BARDZO DAWNE CZASY. ale przynajmniej… Czytaj więcej »

Next
Gość
Next

DO Z BLISKA
JAK TO SIĘ MÓWI „JESZCZE SIĘ TAKI NIE URODZIŁ CO BY WSZYSTKIM DOGODZIŁ” każdy ma prawo do swojego zdania ale:STARAJMY SIĘ NIE OBRAŻAĆ , I NIE PODWARZAC WYKSZTAŁCENIA ja kształcą swoje dziecko i niechcialabym aby ktoś tak szargal kiedyś jego imieniem z tego względu iż to kosztuje i ponoszą wieeeele wyrzeczeń..

z bliska
Gość
z bliska

Jeśli to kosztuje to już składaj kasę aby dobrze przygotować swe dziecko do życia, bo jak pójdzie w ślady ojca to będzie miał nie ciekawe życie, powinieneś wiedzieć że gdyby młody wyborca, nie mal konkretów to by tego postu nie pisał,a z pewnościa jak skończy szkołę, to te konkrety ci poda, i zaspokoi Twa ciekawośc.

Arek
Gość
Arek

Mnie uczył Pan Kielbinski i wiem że jest dobrym nauczycielem.

Longer
Gość
Longer

Na tle Pana „yyy” Pan Marek dużo lepiej się prezentował w LO.

Elżbieta
Gość
Elżbieta

do z bliska: młody wyborca napisał jedno zdanie a Ty już taki przekonany jesteś. Dziwne to trochę. Widać że to ściema.

Next
Gość
Next

DO MLODY WYBORCO
Konkrety młody wyborca konkrety….

Olo
Gość
Olo

PIS w Mławie jest cieniutki jak gumka od starych gaci. Jedyną szansą na podjęcie walki była kandydatura Pana Pola na Burmistrza.

Mławiak
Gość
Mławiak

zgadzam sie z tą opinią że PiS jest cienki w Mławie,cóż jak takie leniuchy beda siedziec jak Łukasik,całe życie przewodniczacy czegoś szkoda gadac pamietam czasy zakladów miesnych wstyd Łukasik wstyd do domu i nie brac sie do polityki

z bliska
Gość
z bliska

zgadzam się z twą oceną , i stwierdzeniem OLO, ze Pis mławski jest cieniutki, wymieniłeś Łukasika, ale zapomniałeś dodać że ten Pan ma status KOMBATANTA, i jak pływał tak pływa przez lata, ale jest jeszcze Wojtuś Krajewski, skoczek cóż on w Mławie nie robił, i jest wszędzie tam gdzie może tylko zyskać, i to nie za darmo, a jeszcze koniecznie chce wrócić do działania niby na rzecz mieszkańców były Radny WRZYSZCZ, ale jestem przekonany że chodzi tu o kasę. A Pan Pol jest jeszcze bardziej cieńszy niż Kiełbiński. przedstawiciele tej partii która doszła do władzy na klamstwie i nadal to… Czytaj więcej »

Janek
Gość
Janek

To prawda. Będąc radnym w powiecie pan Łukasik nigdy na sesji nie zabrał głosu w żadnej sprawie. Ale zawsze stara się być na pierwszym planie. Tak jak teraz przy panu Kiełbińskim

Media
Gość
Media

ZNALAZŁ SPOSÓB LENIWIEC!

z bliska
Gość
z bliska

Bo tego Pana wybierają na podstawie zdjęcia, a mówcą to on nigdy nie był, i dlatego upadły zakłady mięsne, sam sie dziwie że za te zasługi go jeszcze ludzie wybierają. a to jest znak że pamięc jest ulotna, a świadkowie tamtych dni powinni o tym pamiętać i przypominać o jego zasługach.

Next
Gość
Next

Do OLO
I TU MASZ ŚWIĘTA RACJĘ ALE P.KIELBINSKI TO TAKŻE PORZĄDNY CZŁOWIEK NALEŻY MU DĄB SZANSĘ

z bliska
Gość
z bliska

Next–TAKI KULTURALNY CZŁOWIEK—CZYŻBYŚ DĄB KU PAMIĘCI JUŻ SADZIŁ KIEŁBIŃSKIEMU.–zwolnij trochę !!!

Bartek
Gość
Bartek

Pol się nie nadaje ani dziś ani jutro. Kielbinski to najlepsza kandydatura w Mławie jestem o tym przekonany.

Leon
Gość
Leon

Pol to jedyny który nie boi się prawdy. Najlepszy jest Pan Pol.

Next
Gość
Next

Do Bartka
Ocenia się po wykonanej pracy .W tej chwili mozy poddać ocenie Pana Kowalewskiego a nie Pola …

Next
Gość
Next

Do Bartek
Nadaje się bardzo kolejna kadencja PAN POL. ….

Jerzy Jankowski
Gość
Jerzy Jankowski

Zacytuję (lekka zmiana) klasyka: Marku Kiełbiński, mławska prawico, nie idźcie tą droga

Olek
Gość
Olek

Też Pan wielkiego klasyka zacytował, że znaczna części nawet nie wie jak on się nazywał.

sadza
Gość
sadza

Aleksander Kwaśniewski się nazywał

rta
Gość
rta

W Mossirze nie macie co robic tylko piszecie komentarze?

Żaba
Gość
Żaba

Dlaczego samorządowcy myślą, że jak strzelą sobie fotkę ze znanym politykiem to podniesie to ich szanse w wyborach i pokażę jakie mają „znajomości”? Akurat zdjęciem z premierem bym się nie chwaliła po aferze ostatniej. A poza tym panie Kiełbiński – niech się pan tylko nie obrazi – fotka jest mało reprezentatywna.

mak
Gość
mak

jak ty ludzi oceniasz po fotografii to wspolczuje

Żaba
Gość
Żaba

Nie oceniam ludzi po zdjęciu, tylko oceniam zdjęcia jakie publikują – a to różnica. A pana Kiełbińskiego troszkę znam i naprawdę lubię, tyle że uważam, że na burmistrza się jednak nie nadaje. Nie obrażajcie go swoimi wpisami. Można dyskutować merytorycznie i z kulturą.

z bliska
Gość
z bliska

ŻABA MASZ RACJĘ ŻE TA FOTKA kIEŁBIŃSKIEGO i ten jego uśmieszek, to wypisz wymaluj tak jak bym patrzył, na Prezydenta DUDĘ., takie samo minki stroi, a przy okazji nagminnie łamie KONSTYTUCJĘ R.P— mak—współczuć to możesz sam sobie, że obstajesz za takimi miernotami, jak ten Twój Kiełbiński, Żaba ma rację bo bardzo często dla takich ludzi trzeba mieć wspólczucie, że decydują się na start w wyborach i to aż na stanowiski Burmistrza, skoro nawet jako nauczyciel nie może sobie dać rady, i w myśl hasła MIERNY BIERNY ale swo liczy na to że damy sie nabrac. To płonne wasze nadzieje wyznawcy… Czytaj więcej »

Next
Gość
Next

DO ZABA
Dlaczego fotka jak fotka .A cóż takiego zrobił ten porządny człowiek P.MORAWIECKI… nie takie „siupy”słyszałem ;afery hazardowe , warszawskie kamienice …itttddd., w Mławie CBŚ itd…..co tu porównywać .

z bliska
Gość
z bliska

Next—Ty słyszysz tylko to co dla Ciebie jest wygodne w wybielaniu kłamców i oszustów PIS, którzy okradają Polskę ile się tylko da , a obecny mrugający oczkiem Pan Premier Morawiecki kiedy był szefem banku, twierdzi że Polacy to głupcy, czy TY tez do tej grupy Morawieckiego sie zaliczasz. Obudz się bo daleko z takimi myślami nie zajdziesz, a szkoda było by takiego talentu, który potrafi wybielić wszystkie bzdury pisowskich nieudaczników.

Next
Gość
Next

DO Z BLISKA
I tu masz rację bo mam swoje przekonania,wolność słowa oczywiście nie obrazajac przy tym ludzi bo są z innej opcji …po co te nerwy kiedy Ty także masz WOLNOŚĆ.

Z bliska
Gość
Z bliska

Przestan jesli pisze o faktach, twej farmacji z ktora sympatyzujesz, to ty zaraz wcinasz się z nerwami, a jesli to co piszę nazywasz obrazaniem to twoja sprawa, a.ze mam Wolność to majac czas korzystsm z niej do woli.

Next
Gość
Next

Do z bliska
Proszę czepnos się Schetyny Tuska czy Sikoraka….

Kasia
Gość
Kasia

Ratusz potrzebuje zmian to pewne, źle się dzieje odeszli z różnych powodów najbliżsi współpracownicy Burmistrza, najpierw skarbnik teraz jak widać i sekretarz o co w tym chodzi? Po tych ruchach widać że magistrat potrzebuje gruntownej modernizacji. Najlepsze jest to że zarówno skarbnik jak i sekretarz rządzili razem z burmistrzem a teraz skaczą sobie do gardeł-wstyd Panowie . Jeśli chcemy zmian i to zmian nowych dajmy im czerwoną kartkę i w dniu wyborów wyślijmy ich do domu niech sobie 5 lat odpoczną.

Olek
Gość
Olek

Przynajmiej jeden ma program i mówi realnie i nie wciska nam placu zabaw za 1 mln bo m taki kaprys. Mamy inne potrzeby niż place zabaw, potrzebny jest tunel, potrzeba też ewidentnej zmiany gospodarza bo drukować obligacje każdy potrafi

Anonim
Gość
Anonim

Tak, „nikt ci tyle nie da co, co ja ci obiecam”

Kasia
Gość
Kasia

Anonim daj spokój z tym oklepanym tekstem, Kowalewski ciągle coś obiecuję, środku z UE miały płynąć strumieniem i co gdzie są? Wczoraj był tu opublikowany ranking możesz sobie sprawdzić

mławianka
Gość
mławianka

Panie Kiełbiński, Pan się posilił naszymi pomysłami i przepisuje wszystko z komentarzy na codzienniku – oj, nie napracował się Pan za bardzo.
Obiecuje Pan gruszki na wierzbie i mówi „nikt ci tyle nie da co, co ja ci obiecam”

Alina
Gość
Alina

Wynika z tego jedno ze Pan Marek słucha tego czego chcą mieszkańcy i jakie są ich potrzeby. Nie obiecuje lotniska ale to co mszkańckm jest najbardziej potrzebne. Brawo Panie Marku.

z bliska
Gość
z bliska

Dobrze że takich naiwnych wiernych sług jak Ty Alinko takiej osobistości jak Kiełbiński nie jest za wiele.

jaaa
Gość
jaaa

Ja mam za to nadzieje, ze takich wiernych slug jak Ty Z Bliska Pan B ma bardzo mało. A tak w ogóle to Pan B ukonczyl prawo czy prawo administracyjne (kiedyś tak nazywał sie obecny kierunek administracja), bo to różnica. Klanu Wojnarowskich mówię zdecydowanie NIE!

Next
Gość
Next

DoJaaa
TAK JEST NAZWISKI WOJN….. JUŻ AŻ SIĘ WYMIOTOWAĆ…..

z bliska
Gość
z bliska

Nie jestem sługą nikogo tak jak Ty czy Next, który w swych mądrościach już nie może sobie dać rady, i przez to zbiera się mu na wymioty, natomiast realnie patrze na to co w moim mieście MŁAWIE sie dzieje, i dziwie się że jest tyle oszołomów, potakiwaczy i sług Kiełbińskiego, który słynie z tego że jest chorągiewką, i ustawia sie zgodnie z jego kierunkiem wykonawcy pisowskich zadań. Mławianom nie potrzeba takIch wyznawców ideologi pisowskiego Naczelnika z WARSZAWY. którego ojciec za Życia przestrzegał Polaków przed jego synami, co ukradli księżyc, a teraz jeden z nich chce ukraść POLSCE WOLNOŚĆ. NO CZAS… Czytaj więcej »

Next
Gość
Next

Do Z BLISKA POWTARZAM ŻYJEMY W WOLNYM KRAJU … Ale pod Twoimi rządami choć Cię nie znam NIGDY NIECHCIAŁ….BYĆ NIGDY najgorsi są ludzie którzy nawet w” małych spolecznosciach”nie mogę znieść tego że ktoś na inne poglądy .ZAKOŃCZĘ TO TAK MAM PRAWO WYBORU I TO WYKORZYSTAM nie obracając przy tym innych Dotychczasową wladza powinna ustąpić miejsca z HONOREM ! po tych nastu… latach.Także cieszę się z dwukadenjcyjnosci , że rodziny pomoc na życie ,szkołę, ksiazki , że za przedszkole po godz 13 nie należy płacić, że walczą z dopalaczami , z ludźmi nie orawymi którzy na bruk wyganiali niewinnych mieszkańców starszych… Czytaj więcej »

Next
Gość
Next

DO Z BLISKA
Ja nie muszę dawać rady Ja to po prostu WIEM .

Z bliska
Gość
Z bliska

Slaba ta twoja wiedza skoro nie pamietasz, kto zaczal w Warszawie wyrzucac tych ludzi na bruk, to ci przypomnę, to byl Ś.p lech Kaczynski, jak widac a pisalem o tym ze ty wiesz to co tpbie pasuje, a fakty i prawda Ciebie nie interesuje. KONCZAC PIS TO SAMO DOBRO.

Next
Gość
Next

W tej chwili przesadxiles LECH KACZYŃSKI…wierz w to bo to TWÓJ FAKT….A DLA MNIE TO SŁOWO RZEKA…

Max
Gość
Max

Nie „posilił się ” ale „posiłkował się ” lub „korzystał” z pomysłów.