Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Radzili o sposobach pomocy bezdomnym zimą


Od 2008 roku Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego na przełomie września i października spotyka się, by omówić aktualną sytuację osób bezdomnych na terenie Mławy, wskazać problemy i znaleźć sposób ich rozwiązania.


W tym roku spotkanie odbyło się 25 września. Poza członkami Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego  wzięli w nim udział także przedstawiciele służb i organizacji społecznych.

Na zaproszenie burmistrza Sławomira Kowalewskiego przybyli: Anna Boćkowska (reprezentująca Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie), Janusz Grzybicki (Komenda Powiatowa Policji Mława), Zbigniew Kąpiński (Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mławie), Barbara Wesołowska (Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mławie), Marek Wysocki (Komendant Straży Miejskiej), Justyna Koronowska (Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Mławie), Agnieszka Bogucka (MAR-KOT Miączyn) oraz pracownicy Urzędu Miasta Mława: Mariusz Szczechowicz, Magdalena Grzywacz, Andrzej Fafiński, Kinga Pniewska i Janusz Szempliński.

Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski zwrócił uwagę na znaczenie niesienia pomocy osobom bezdomnym i zagrożonym bezdomnością. Podkreślił konieczność aktualizacji procedur postępowania z bezdomnymi (aktualny algorytm postępowania załączamy poniżej).

Agnieszka Bogucka z Mar-Kot-u poinformowała o zapotrzebowaniu na ciepłą odzież i obuwie męskie. Zbiórkę tych rzeczy oraz kołder, koców i pościeli prowadzi Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie (ul. Narutowicza 6).

Przedstawicielka tej placówki – Anna Boćkowska zapoznała zebranych z obowiązującymi od maja przepisami prawa, które zobligowały miasto do wyboru dwóch ośrodków: dla osób wymagających tymczasowego schronienia oraz dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi. Funkcję tymczasowego schronienia będzie pełnił ośrodek w Garnowie Dużym (gmina Gołymin). Obecnie przebywają w nim 2 osoby bezdomne, których ostatnim zameldowaniem była Mława.

Szpital zadeklarował – wzorem lat ubiegłych – przygotowanie gorących posiłków regeneracyjnych dla potrzebujących, gdy temperatury zimą spadną poniżej – 15 stopni. Ogłoszenia w sprawie rozpoczęcia i zakończenia wydawania tych posiłków będziemy na bieżąco publikować na naszej stronie internetowej.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelnik
Czytelnik
2 lata temu

Szkoda ze nie zaprosiliprzedstawicieli Stowarzyszenia ktore ma w mlawie restauracje i codziennie wydaje obiady bezdomnym i potrzebujacym za darmo.
Ot współpraca miasta z orgqnizqcjami pozarzadowymi.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Czytelnik

Czytelniku, no wiesz, tego Stowarzyszeni, którego jeden z prezesów to były pracownik MDK?
Który podobno wskazał osobę pijaną za kierownicą policji i ratusz stracił tym sposobem wierną dyrektor MDK. O tym stowarzyszeniu pamiętamy w ratuszu, pamiętamy i kontrole im nasyłamy.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x