Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Złotego Gody obchodziło osiem par małżonków. Były medale i gratulacje


ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, na wniosek kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Mławie Marzeny Lipińskiej, odznaczył medalami za wieloletnie pożycie małżeńskie osiem par z naszego miasta. Wręczono je w sobotę 6 października podczas uroczystości w sali na piętrze Miejskiego Domu Kultury.

Medale wręczył w imieniu Prezydenta RP burmistrz Sławomir Kowalewski, składając na ręce par serdeczne życzenia: – Jesteście pięknym dowodem na to, że miłość jest w stanie przetrzymać wszystko. Młode pokolenia powinny uczyć się od was wierności i wytrwałości. Niedługo oddamy do użytku nową Salę Ślubów. W związku z tym już dziś umówmy się, że za 20 lat spotkamy się tam w tym składzie, aby świętować wasze kamienne gody – zapowiedział burmistrz.

Oprawę artystyczną przygotowali recytatorzy z MDK-u oraz Zespół Artystyczny Seniorów „Cantare”, który wykonał dla zaproszonych gości przeboje z dawnych lat, m.in. „W zielonym gaju”, „Nocka szumiała” czy „Cała sala śpiewa”.

Tegoroczni jubilaci to państwo: Edwarda i Adam AdamscyIrena i Stefan Drozdowscy, Teresa i Henryk GołębczykMaria i Stanisław GłowaccyDanuta i Zygmunt KubiakowieWiesława i Krzysztof WasiłowscyMarianna i Czesław Wiśniewscy oraz  Anna i Władysław Urbańscy.

oprac. red

źródło i fot. UMM

« 1 z 2 »

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
bolek
bolek
2 lata temu

Czy jest jakiś termin składania wniosków w tej sprawie?

z bliska
z bliska
2 lata temu

Miło jest popatrzeć na taką uroczystość. STO LAT DRODZY JUBILACI.—tak się sam zastanawiam że sam z małżonką tez powinienem, być wśród tych Państwa,—ALE ćierpliwie poczekam aż zmieni się Prezydent który nie szanuje KONSTYTUCJI R.P. dla mnie jako Obywatela, wstydem było by otrzymać odznaczenie od PREZYDENTA DUDY, który za nic nie szanuje KONSTYTUCJI R.P.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x