Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

UTW niezmiennie popularny. Rok akademicki rozpoczyna 300 studentów5 października w auli mławskiej siedziby Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie odbyła się inauguracja nowego roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W tym roku naukę na UTW rozpoczyna i kontynuuje około 300 studentów.

Uroczystość inauguracji uświetnili swoim występem członkowie Zespołu Artystycznego Seniorów „Cantare”, którzy pod dyrekcją Edyty Suszek wykonali wiązankę piosenek, m.in. szlagiery z dawnych lat, takie jak: „Usta milczą”, „Cała sala śpiewa”, „W zielonym gaju” czy „Życie zaczyna się po siedemdziesiątce”. W części oficjalnej głos zabrał rektor PWSZ w Ciechanowie, prof. dr hab. Leszek Zygner:

– Uniwersytet Trzeciego Wieku to inicjatywa, która łączy trzy instytucje, przede wszystkim miasto, które od 10 lat finansuje wszelkie sprawy związane z działalnością UTW. Na sali obecny jest jeden z głównych inicjatorów, pan burmistrz Sławomir Kowalewski. To właśnie od miasta wypłynął pomysł na utworzenie tej bardzo potrzebnej inicjatywy dla Mławy. Szanowni studenci, życzę wam, aby następne dziesięciolecie układało się tak dobrze, jak pierwsze.

Burmistrz Sławomir Kowalewski przypomniał, że UTW istnieje już 10 lat i ciągle się rozwija.

Po inauguracji odbył się wykład pt. „Jak skutecznie uczyć się języka obcego”, który wygłosił prof. zw. dr hab. Mirosław Pawlak – rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.

oprac. red.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x