Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Starcie kandydatów. Kowalewski i Burchacki spotkali się w sądzie


W tegorocznej kampanii wyborczej w Mławie to pierwszy przypadek. Sławomir Kowalewski, kandydat na burmistrza pozwał w trybie wyborczym swojego kontrkandydata Marcina Burchackiego. Zarzucił mu rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji dotyczących ilości środków unijnych pozyskanych przez urząd miasta na inwestycje. Pierwsza sprawa odbyła się 5 października w Sądzie Okręgowym w Płocku, kolejna 9 października w Sądzie Apelacyjnym w Łodzi.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Obecny burmistrz i jednocześnie kandydat Sławomir Kowalewski w pozwie domagał się zakazania Marcinowi Burchackiemu rozpowszechniania nieprawdziwych informacji dotyczących ilości środków z funduszy unijnych pozyskanych przez urząd miasta w ciągu ostatnich czterech lat określanych przez Burchackiego na kwotę 8 mln zł, gdy według Kowalewskiego jest to kwota ponad 21, 5 mln. zł, nakazanie opublikowania w tygodniku sprostowania na czerwonym tle czcionką rozmiaru 24 i 50 treści, że rzeczywista kwota pozyskanych środków to ponad 21,5 mln zł oraz wpłaty 10 tys. zł jako nawiązki na rzecz jednego z mławskich stowarzyszeń.

Ten pozew to reakcja Kowalewskiego na treści zawarte w wywiadzie, który opublikował jeden z lokalnych tygodników. Padło tam twierdzenie, że w ciągu ostatnich czterech lat urząd miasta pozyskał na inwestycje 8 mln z funduszy unijnych, a Ciechanów przez ten czas pozyskał 82 mln zł. Takie zestawienie w formie grafiki pojawiło się również w mediach społecznościowych.

Sąd w Płocku ustalając stan faktyczny na podstawie dokumentów stwierdził, że dotychczas Miasto Mława realizowało 4 inwestycje z funduszy unijnych:

1/ Przebudowa MDK etap I, gdzie przyznana kwota to 2 876 303,68 zł a faktyczne wykorzystanie – 2 733 946,96 zł

2/ Budowa kanalizacji sanitarnej w ulicach Dzierzgowska i Studzieniec, gdzie przyznana kwota to 1 537 787,92 zł, a faktyczne wykorzystanie – 1 365 029,07 zł

3/ Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie aglomeracji Mława, gdzie przyznana kwota to 14 208 180,25 zł, a faktyczne wykorzystanie do I półrocza 2018 wyniosło 3 070 514,27 zł.

4/ Skomunikowanie miasta Mława z węzłem przesiadkowym i korytarzami transportowymi sieci TEN-T (Aleja św. Wojciecha), gdzie przyznane środki to 2 950 170,36 a faktycznie otrzymane do I półrocza 2018 wynoszą 946 685,66.

Płocki sąd uznał, że przyjęte przez Marcina Burchackiego pojęcie „pozyskiwania (kwot) na inwestycje z funduszy unijnych”  jest niewłaściwe i w odbiorze społecznym nie wiąże się jedynie z faktycznym pozyskiwaniem realnych kwot finansowych, ale jest rozumiane jako gwarancja możliwości korzystania z takich środków.

W związku z powyższym zakazał Burchackiemu rozpowszechniania informacji, że miasto pozyskało 8 mln zł z funduszy unijnych, bez jednoczesnego wyjaśnienia, że chodzi o środki, które realnie wpłynęły do budżetu.

Sąd nakazał również publikację sprostowania nieprawdziwej informacji o wysokości pozyskanych na inwestycje środków unijnych w tygodniku, w którym ukazał się uprzednio wywiad. Sprostowanie ma być na białym tle, czcionką 14.

Kandydat na burmistrza ma również wpłacić kwotę 500 zł na rzecz jednego z mławskich stowarzyszeń.

W pozostałym zakresie sąd oddalił wniosek Kowalewskiego, a więc nie nakazał publikacji, że miasto pozyskało rzeczywiście kwotę 21,5 mln zł.

Sąd Apelacyjny w Łodzi odrzucił zażalenie wniesione przez Burchackiego i w pełni podtrzymał postanowienie płockiego sądu.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
211 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
KaKa
KaKa
2 lata temu

Pozyskuje czy nie pozyskuje środków, a ja mam dość kurników wokół Mławy. Tym się zajmijcie. Koniec rządów PSLu. Koniec z kurnikami!

Eko
Eko
2 lata temu
Reply to  KaKa

To chyba KaKa do Pisu kierujesz te żale albo do PO bo po 1. Odkąd rządzi PiS nic w tej kwestii nie zmienił a po 2. Przypomnij mi kto należał do partii PO i ma najwiecej kurników? Żałosna jesteś, już nie masz czego wymyślić

Next
Next
2 lata temu
Reply to  Eko

Do Eko
Do PISU STUKNIJ SIĘ W GŁOWĘ PUSTĄ PODEJRZEWAM …KURNIKI I PIS ŚMIESZNE widzę że znasz się na polityce na poziomie 0.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  KaKa

PO nic w tej materii nie zrobiło, no nie PO stworzyło kurnikarzom znakomite warunki do rozwoju, kurniki zaczęły się mnożyć jak drożdże. Nasz znamienity poseł-kurnikarz też z PO był i nawet diety poselskiej nie brał, wystarczyło, że swoich interesów dobrze pilnował. PIS też nic w tej materii nie zrobił, a lobby kurnikarske czy jak je tam zwał jest silne i zwarte.
Burmistrz nie ma takiego zasięgu.

Klara
Klara
2 lata temu
Reply to  Anonim

Pan kurnikarz K….i cala jego rodzina opanowali cale mazowsze,i wine za to ponosza wszystkie partie,ktore pochodza od AWS-a sa to PIS;PO;NOWOCZESNA I cala reszta.Nie mogli pogodzic sie kto ma miec wiecej wplywow,potworzyli nowe partie,ale nadal graja w te sama gre.Kiedys bylo takie bardzo brzydkie powienie,ktore pasuje akurat do sytuacji-.kur..a,kur..ie lba nie urwie.

ciekawski
ciekawski
2 lata temu

Proszę o kilka informacji: 1. Co Pan Burchacki zrobił dla Mławy będąc przez 8 lat członkiem zarządu powiatu mławskiego?? (oprócz tego że pobierał jakieś tam wynagrodzenie).
2. Jakie fundusze dla Mławy przez te 8 lat pozyskał Burchacki i czy wogle coś pozyskał?!?!
3. z tego ci się orientuję to przez ostatnie 3 lata w Ciechanowie pełnił funkcję sekretarza miasta jak Szczechowicz w Mławie…czyli tak naprawdę nie miał wpływu na pozyskiwane środki…chyba że się mylę
4. Pan Burchacki sam na jednym ze spotkań przyznał że nie zna realiów Mławy…to po co się pcha na burmistrza!!! no chyba że mu kazali i będzie marionetką!!!!

Lidka
Lidka
2 lata temu
Reply to  ciekawski

Ma pan nagranie ze spotkania lub świadków ze tak pan twierdzi ze nie zna realiów Mławy

Z bliska
Z bliska
2 lata temu
Reply to  ciekawski

Burchacki, po to się pcha na Burmistrza, tylko po to bo widział, jak miernym Burmistrzem jest Kowalewski, i startujac so Rady Miasta, postanowil to zmienić, i ma do tego pelne prawo, tym bardziej że jest do tego przygotowany, nie musi sier uczyć ,tak jak ten pisowski kandydat, po prostu ma wiedzę która chce spożytkować dla Mlawy. A po odpowiedz na te twoje pytania zglos sie do Rady powiatu, albo do Prezydenta Ciechanowa, ktory ci powie kto to jest BURCHACKI. A marionetke bysA miał jak byś wybral KIELBINSKIEGO., a ze sam jesteś marionetko, to widac po twoim pisaniu,.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Z bliska

A co to za odpowiedź „zgłoś się do rady powiatu albo do prezydenta Ciechanowa” ? Jeśli wyborca pyta a kandydaci z własnej woli startują w wyborach i zabiegają o głosy to ktoś powinien się bez łaski odezwać i dpowiedźieć na postawione pytania.

Mława
Mława
2 lata temu
Reply to  Z bliska

WIDAĆ PO TWOUCH WPISACH ZE COŚ ŚMIERDZI ……..!on i tak nie wygraaaaa.

Danuta
Danuta
2 lata temu
Reply to  Z bliska

Zaden z nich nie idzie,zeby robic cos dobrego,oni tylko chca z tego miec jak najwiecej dla siebie,Jak zyje nie bylo jeszcze polityka,ktory chcial robic cos dla innych.A po drugie gdyby te stanowiska byly nieplatne i to dobrze,to nie biliby sie tak o nie.Ta wojna o stanowiska pokazuje poziom,jaki panowie kandydaci reprezentuja-czyli zerowy.

Olka
Olka
2 lata temu
Reply to  ciekawski

Przecież właśnie dlatego spotyka się z ludźmi, żeby dobrze poznać realia Mławy, Kowalewski jest burmistrzem 12 lat, a nie zna realiów Mławy, robi to co chce, a nie to co chcą mieszkańcy, przykład:
– tunel na Kościuszki, mieszkańcy chcą tunelu i dla samochodów, a Kowalewski?… bez komentarza
– mieszkańcy chcieli remontu kina, no to zrobili remont, ale MDK (dla urzędasów), a nie kina (dla mieszkańców)

ciekawy
ciekawy
2 lata temu
Reply to  Olka

No ale Kosciuszki jest powiatową drogą. To Starosta a nie Burmistrz powinien budować tunel. Spychologia PSLu. Siedzą cicho i nic w Mławie nie robią.

Marta
Marta
2 lata temu
Reply to  ciekawy

Na wczorajszej sesji Kowalewski przyznał, ze to on podjał decyzje o zamknieciu przejazdu to niech teraz buduje tunel dla aut !

Dość starej rady miasta
Dość starej rady miasta
2 lata temu
Reply to  Marta

Jeszcze zapomnieliście o Pszczolkowskiej która przypomnę „ nie interesowała się” tunelem

Halina
Halina
2 lata temu

Panie Burchacki jest Pan niewiarygodny, nie można wam peeselowcom ufać.

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  Halina

Dla mnie to Kowalewski jest niewiarygodny.
Zawsze niszczył swoich oponentów i zastraszał ich.
Wartościowy człowiek, człowiek z głową na karku wyn sł się do Iłowa, przez tego celebrytę.
Nowakowski zaczął milczeć jak grób i przytakiwać jaśnie panującemu.
Kontrkandydata Burchackiego, który realnie mu zagraża, zaciągnął do sądu, ale trochę mu nie wyszło.
Prawdą jest fakt, że środki REALNE pozyskane przez miasto Mława są bardzo znikome i wstyd wielki, żeby Żuromin był lepszy w tym temacie ni9ż tak „prężna” Mława.
Wstyd!!!

Taka
Taka
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

A swoją droga ciekawe co obiecał spadochroniarzowi Nowakows… ze tak mu przy dupie ładnie chodzi. Takiej miłości od lat nie widziałam

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Taka

Nie obiecał, a postraszył.
„PIES POWINIEN WIEDZIEĆ, KTÓRA RĘKA GO KARMI”

Next
Next
2 lata temu
Reply to  Taka

A ten NOWAKOWSKI Choragiewka….haha

Bezpartyjny
Bezpartyjny
2 lata temu
Reply to  Halina

Halina
BURCHACKI JEST BEZPARTYJNY.

Ania
Ania
2 lata temu
Reply to  Bezpartyjny

Znowu manipulacja faktami, na wszystkich ulotkach komitetu pana burchackiego widnieje napis „komitet wyborczy psl”. Jak nie wierzysz to spójrz w prawo na ulotkę wyborczą pani berdygi, florysiak itp. Nawet pani błaszkiewicz jak się kliknie w jej ulotkę z lewej strony ma taki napis. Tylko czemu te napisy takie małe? Czy czegoś się ci ludzie wstydzą?

Mławianin
Mławianin
2 lata temu
Reply to  Ania

Pani Aniu słuszna uwaga.

Nie oddamy Mlawy Pisiorkom
Nie oddamy Mlawy Pisiorkom
2 lata temu
Reply to  Mławianin

Pani Ania omijała jeż polski wiec jest niewiarygodna. A jeśli chodzi o konkrety to zgadnij kto będzie rządził w Mlawie jak kolarz wygra wybory? PiS. Wszyscy wiedza ze się układa i dlatego KOLARZOM I PISIOROM MÓWIMY —-NIE!

Mława
Mława
2 lata temu

Co ty piszesz patrzysz na RADE MIASTA :KOWALEWSKI NIE TRAWI PIS …. NIE WPROWADZAJ LUDZI W BŁĄD…

Walka z analfabetami
Walka z analfabetami
2 lata temu
Reply to  Ania

Analfabeto od Kowala – nazwiska piszemy z wielkiej litery. Słownik do łapy a dopiero swoje wypociny tu zamieszczaj. Jak tacy ludzie głosują na kolarza to nie dziw ze potem ich zatrudnia i wstyd na cała Polskę ze wnioski nie napisane

Mława
Mława
2 lata temu
Reply to  Ania

A ta Berdyga to kto to….?

Szkoła
Szkoła
2 lata temu
Reply to  Halina

Ty Halina się nie bój. Jak dobrze robotę robisz to Cię Burchacki nie zwolni. Znam człowieka nie jest mściwy. Za to Kowal nie jednego zwolnił z pracy w białych rękawiczkach

mławianka
mławianka
2 lata temu

A ja mam takiego focha,
że mówię starym układom: wynocha
Niechaj zamek się odświeży
wraz z nową ekipą żołnierzy
Pozamiatają, przewietrzą oraz dokładnie posprzątają
i giermków złotoustego z ratusza od stołków odspawają.
Żołnierze z młodym królem po mieście sobie chadzają
i nastroje oraz oraz potrzeby mieszkańców badają.

obserwator bitwy
obserwator bitwy
2 lata temu

Gdzie dwóch się bije,tam trzeci korzysta.Pokora ,uczciwość popłaca.Oby tak się stało.

Think more.
Think more.
2 lata temu

Co za bzdury piszesz, Kiełbiński burmistrzem, a zastępcą… Kowalewski – tego chcesz? chcesz tego co było?
Był duet Antczak – Kowalewski, teraz zamienił stryjek siekierkę na kijek czyli duet: Kiełbiński – Kowalewski.
Nie dopuśćmy do takiej zamiany, bo to rzeczywiście zmienił stryjek siekierkę na kijek.

Alek
Alek
2 lata temu
Reply to  Think more.

Przestań pisać głupoty, to w obozie Burchackiwgo są ludzie ściśle powiazani z burmistrzem np. z sekretarzem na czele, to że potraficie manipulować już udowodniliscie. Jak widać Kiełbiński ma konkretny program a Wy tylko sądy, żeby udowadniać swoje racje i pokazujecie ludziom że tylko błotem potrafcie się obrzucać. Kiełbiński ma mon głos

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Alek

Z sądami to Kowalewski cały czas startuje, a nie Burchacki, i to do wszystkich oponentów, których się boi. On lubi skupiać na sobie uwagę, to narcystyczny charakter.

Z bliska
Z bliska
2 lata temu
Reply to  mławianka

Cala prawda, o Kowalewskim, APELUJE DO MLAWSKICH SENIOROW, ktorzy czekajar na wskazania, proboszczów, mlawskich parafii, bo do tej pory dziekani, nie wskazali jeszcze na kogo maja seniorzy glosowac, nie uszczesliwiajcie, nas nanastepne lata Kowalewskim. Mam nadzieje że kiedy bylem na filmie KLER, to na pelnj sali większość stanowili ludzie mlodzi, a mlodzi na pewno wybiora zmiany!!!

Z bliska
Z bliska
2 lata temu
Reply to  Alek

Raczej powinieneś przestać pisac te bzdury, trzeba byc naprawdę slepcem zeby nie wwidzieć co wyczynia, firma ktora reprezentuje Kielbinski, A Pis w Mlawie to katastrofa, ich przedstawiciele są tylko od wykonywania rozkazów i polecen, tym bardziej ten mławski niemowa, ktory zaci doradcow w Mlawie mial by Lukasika, Krajewskiego, Pola, Pszczolkowska, przeciesz, to samenie tizy intelektu. To my wyborcy, powinniśmy nie dopuścić do rzadzenia w mieście.

NIe_dla_Kowala
NIe_dla_Kowala
2 lata temu
Reply to  Z bliska

To Ty z bliska uchodzisz na tym forum za ćwierćintelekta, więc daruj sobie takie wywody u cudzym intelekcie.

Starczy
Starczy
2 lata temu

Pewnie że PSL nawet nie ma mowy koniec już za długo w Starostwie musi się zmienić Włodarz

Marek
Marek
2 lata temu
Reply to  Starczy

W urzędzie zdecydowanie tez

Justyna
Justyna
2 lata temu

jestem w szoku , jak mozna wierzyc Burchackemu , Szczechowiczowi , Wojnarowskiemu ? O matko dość ! Tyle lat omamiają nas z MŁAWY !!!!

Justyn
Justyn
2 lata temu
Reply to  Justyna

Chce Pani me? Może pomoże?

Z bliska
Z bliska
2 lata temu
Reply to  Justyna

Odezwala się pracownica Kowalewskiego, ja jestem w szpku, że sa jeszcze tsk malo rozgarnieci ludzie, czas a się opamiętać, Justyno bo Kowalewski to bardzo zly wybór.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Nie interesuje mnie co pan Burchacki robił w Ciechanowie. Kolejny raz pada pytanie, co zrobił poza faktem asystowania staroście dla naszego regionu jako radny powiatowy i w dodatku członek Zarządu .Choć jeden przykład proszę.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Nikt na te pytanie nie udzieli odpowiedzi.
Brakuje „wyobraźni” aby napisać że była jakaś inicjatywa dla Mławy przez te osiem lat w zarządzie powiatu.

Ryszard prus
Ryszard prus
2 lata temu

proponuje spojrzeć na listę włodarza.
Arek Nauczyciel – pracuje w gimnazjum, dorabia w MOSIR jako spiker, w Zawkrze Mława trener dotowane przez starostwo i miasto oraz zarządzanym przez starostwo PODN, żona również zatrudniona w Mosir na baseniku, córka w szkole jako pomoc
Andrzej Piłkarz – instruktor w Mosir, dorabia w Mlawiance dotowanej przez miasto, żona księgowa Mosir
Filip Siatkarz – wielki przyjaciel mławskiej deweloperki, wystarczy przejrzeć portale społecznościowe
Maciej Sędzia – słynie z tego że sędziuje mecze z przyszłym zięciem włodarza, w szczególności turnieje opłacane przez Mosir
Idźmy dalej
Piotr Kolarz – osiągniecie ostatniej kadencji to zatrudnienie córki włodarza, na fitnes siłownia
Piotr P, Dyro podstawówki – to ludzie wsadzeni na stołki przez złote usta
Szymon Trener – zapchajdziura na liście, prawdziwy wzór dla uczniów. Wygrał konkurs o etat WFisty, a na taki etat chętnych jest w Mławie kilkadziesiąt osób, treneiro Zawkrze dotowane przez starostwo i miasto Nagrody, medale wręczane na zawodach Mosir pochodzą ze sklepu sportowego który w nazwie ma nazwisko.

To tylko kilka przykładów czerpania z obecnego układu politycznego. Jak widać Mława to dojna krowa, karierę zrobisz na hasło: jestem od Sławka!!!
Rodzina na swoim

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Ryszard prus

Na tej liście to co drugi to nauczyciel, a może i więcej. Jak wiecie nauczyciele to szczególna kasta ludzi, która poznaje się z daleka, oni są tylko roszczeniowi, zawsze im za mało kasy, a na życiu znają się tak, jak ta jedna na gwiazdach, bo są w ogóle oderwani od rzeczywistości i tacy ludzie mają zasiadać w radzie miejskiej? – litości.

Z bliska
Z bliska
2 lata temu
Reply to  Ryszard prus

No tak pokazałeś i słusznie to towarzystwo, wzajemnej adoracji, i układów, ktore za Kowalewskiego, rozprzestrzenily sier jak stonka, czas aby Kowalowi podziekowac, i jego akolitom, ktorzy bardzo akrywnie pisza, jski wspanialy jest ten Burmistrz, no ale jak można inacze pisacr skoro nam tyle załatwił.

urzędnik2
urzędnik2
2 lata temu

OCEŃCIE SAMI! Fragment z postanowienia sądu: (M. Burchacki) ma prawo informowania o wysokości faktycznie spożytkowanych kwot, pochodzących z dotacji unijnych, albowiem informacja o wysokości takich wydatków jest weryfikowana w oparciu o stosowne sprawozdania finansowe”. /uzasadnienie postanowienia sądu s. 8 akapit 2/. Kwota ta wedle ustaleń sądu to
8.116.175,96 zł faktycznie przekazanych do budżetu miasta z funduszy unijnych. „Kwota 21,5 miliona zł o której mówił S.K. ) nie ma charakteru sztywnego , zamieszczanie takiej informacji w istocie NIE ODPOWIADAŁOBY PRAWDZIE”. /uzasadnienie postanowienia sądu s.8/

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  urzędnik2

A może tak zacytujesz cały fragment a nie utniesz gdzie Ci wygodnie i manipulujesz ludźmi.
Bo cały fragment brzmi tak:
„Dodatkowo wskazać należy, iż kwota 21,5 mln zł nie ma charakteru sztywnego, zamieszczenie takiej informacji w istocie nieodpowiadałoby prawdzie – już tylko z tego względu, że w treści umów mowa jest o pewnym limiciedofinansowania, zas faktycznie przekazywane i potrzebne środki w zależności od weryfikowanych przetargowow okoliczności, mogą być wyraźnie niższe.
Z drugiej strony wnioskodawca ma mozliwość rozpowszechniania informacji o dotacjach w ramach prowadzonej przez siebie kampanii wyborczej”.
Czyli jednak Kowalewski może twierdzić, że pozyskał ponad 21 milionów.

kolo
kolo
2 lata temu
Reply to  Anonim

A gdzie jest nakaz sądu o umieszczeniu 21 milionów, skoro Pan Marcin Burchacki posługiwał się nieprawdziwymi informacjami?

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Anonim

Tak jemu prawo zezwala na manipulację informacją i skrzętnie z tegol korzysta ten szczwany lis.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Anonim

„Czyli jednak Kowalewski może twierdzić, że pozyskał ponad 21 milionów.” – może tak twierdzić, tylko powinien dodać, że ich nie wykorzystał, bo jak nie doda, to też już manipulacja.
Tyle, że on się nie chwali, bo i nie ma czym, to tak jak chwalenie się własną porażką.

Gość
Gość
2 lata temu
Reply to  urzędnik2

Zamieść całe postanowienie, a nie wybrane fragmenty.
Czyżby było tam coś do ukrycia?

milo
milo
2 lata temu
Reply to  urzędnik2

sąd się pomylił w ocenie? Jesli to są cytaty z uzasadnienia to jak to się ma do sentencji?

///
///
2 lata temu
Reply to  urzędnik2

Tak czy inaczej już nie Ciechanów ale Działdowo przed nami?

Jawrzon
Jawrzon
2 lata temu

ano nie dość że drużyna Burchackiego łamza na ulicach to jeszcze internety zaatakowała SHAME! (bell ring)

Zoja
Zoja
2 lata temu
Reply to  Jawrzon

Przynajmniej ich widać a nie czekają tylko na to żeby wpłynęły pieniążki od sponsorów i pan swoim jasnym wyborem mógł brylować na tle coraz większej ilości budynków.

Lokalny
Lokalny
2 lata temu
Reply to  Jawrzon

Łamzać to pod Hala, zresztą nie poddaną rewitalizacji… Itd. itd.

Eryk
Eryk
2 lata temu
Reply to  Lokalny

Bardzo prymitywny komentarz. Nikt nie „łamza” trwa kampania i kampania na tym polega żeby się pokazywać. Kowalewski robi sobie kampanie w godzinach pracy inni takiej możliwości nie maja.

Z bliska
Z bliska
2 lata temu
Reply to  Eryk

Widac ze to piszą te prymitywy od Kielbinskiego, bo tylko oni to potrawia Bin

Migoń
Migoń
2 lata temu
Reply to  Z bliska

wut??? a kiedy ma robić kampanię pacanie?!? praca burmistrza to etat na 24h, a ulicznym żebrakom w tandetnych koszulkach mówimy stanowcze NIE!

Olka
Olka
2 lata temu
Reply to  Migoń

To Tobie Migoń i Twojemu guru mówimy stanowcze nie, dość tej sekty i hipnotyzowania łatwowiernych ludzi

kolega
kolega
2 lata temu

Zwolennicy S.K. Wszyscy rozpisujecie się w samych superlatywach o obecnym włodarzu, same ochy i achy, chwaląc jego działania i kulturę osobistą. Ja tylko w tym miejscu pozwolę sobie odnieść się do jego „kultury” i przytoczę jeden cytat z „jaśnie” pana: ” PIES TO MUSI WIEDZIEĆ, KTÓRA RĘKA GO KARMI”.

Inka
Inka
2 lata temu

Chyba cały sztab wyborczy Pana Burchackiego pisze komentarze, bo kumu by sie chciało takie poematy pisac, ale niemają wyjscia muszą atakowac bo to ich broń do celu.

Zumka
Zumka
2 lata temu
Reply to  Inka

A ja mam wrażenie, że to klakierzy razem z panią rzecznik na czele brylują swoimi wypocinami na portalu w sumie pani rzecznik teraz ma trochę czasu żeby moc hejtowac Pana Marcina No bo żeby rzecznik mlawskiego ratusza miał aż dwoch dodatkowych pracowników… ale nie nie przecież tych dodatkowych pracowników pani rzecznik zyskała po tym jak dostała dodatką fuchę w PWSZ i jeszcze start w wyborach.. zaradni Ci współpracownicy złotoustego. Pogratulować 😉

Anonimowo Z
Anonimowo Z
2 lata temu
Reply to  Zumka

A do czego ta pani rzecznik, sie nadaję, to są stracone pieniadze, i nie pitrzebne koszty, niech lepiej wroci tam skad przyszla.

sebastian
sebastian
2 lata temu

Widać skuteczność zespołu Burchackiego. Dane, które przytacza obnażają burmistrza i jego ratuszowych popleczników. Demon manipulacji i największy awanturnik zarzuca przeciwnej stronie nieprawdę i szuka oparcia w sądzie. Która to już sprawa włodarza w płockim sądzie?. Bezpodstawne zwolnienie dyrektorki Małgosi, grożenie byłemu radnemu, itd. Facet, który postępuje w myśl zasady „najlepszą formą obrony jest atak”.

Kolo2
Kolo2
2 lata temu
Reply to  sebastian

Podejrzewam, że włodarz miasta Mława idzie na rekord jeśli chodzi o województwo mazowieckie 🙂

Jaaa
Jaaa
2 lata temu

Jak psl taki sprawny jest w pozyskiwaniu środków unijnych to prosze o przedstawienie ile i jakie srodki pozyskalo mlawskie starostwo.

Katarzyna Stańczak
Katarzyna Stańczak
2 lata temu

Burchacki nie ma szans na wygraną. Kandydat jest tylko jeden – Sławomir Kowalewski !!!! :))

Agnieszka
Agnieszka
2 lata temu

To chyba pani kandydat. Podejrzewam, że większość wyborców może mieć inne zdanie niż szanowna pani-12 lat rządzenia to wystarczająco długo czas zakończyć ten żenujący spektakl showmena i zacząć patrzeć na Mławę jak na miasto z pontencjałem a nie jak na teatr jednego aktora i to coraz bardziej żenującego i zakłamanego. Pani burmistrz to człowiek dla którego ważny jest tylko on sam. Proszę wystarczy porównać zdjęcia znajdujące się w powyższym artykule. Burchacki człowiek spokojny, opanowany a kolarz cóż… nawet na tym zdjęciu widać jego zakłamanie i jakże wysokie mniemanie o sobie.

NIE_DLA_KOWALA
NIE_DLA_KOWALA
2 lata temu

TO jest Kandydat do wylotu i to w podskokach niech się z Mławy wynosi !

Obserwujący
Obserwujący
2 lata temu

Popatrzmy:
– dostał zakaz rozpowszechniania informacji;
– nakaz publikacji sprostowania;
– ma zapłacić 500 zł.
ale patrząc na część komentarzy to jest niewinny wręcz bohater.
Wygląda na to, że „drużyna Marcina Burchackiego” ma nadmiar wolnego czasu, który spędza na tym portalu i stara się swój wypaczony punkt widzenia przekazać innym.

Zoja
Zoja
2 lata temu
Reply to  Obserwujący

Za to klakierzy kolarza bardzo ale to bardzo lubią manipulować faktami i czytać w taki sposób żeby wszystko było tak zinterpretowane na swoją korzyść skoro już tak OBSERWUJĄCY wszystko tak pięknie wypunktowałeś to czemu zapomniałeś dodać to co jest napisane w ostatnim akapicie fragmentu wyroku? Sąd Oddalil to o co cały ten cyrk zaczął Krzywousty czyli NIE PRZYZNAŁ racji żeby Mława na czele wraz ze swoim nieudolnym włodarzem pozyskała kwotę 21,5 mln zł!!! Także wniosek nasuwa się sam showmenowi wystarczy ochłap żeby mogl uważać ze wygrał tak samo jak jego fanatykom.

Gość
Gość
2 lata temu
Reply to  Zoja

Jak się zsumuje wszystkie przyznane kwoty to wychodzi 21 572 442,21 złotych.
Sąd nie mógł stwierdzić, że będzie dokładnie taka kwota, z tego powodu, że ostateczna kwota będzie zapewne inna. Nawet o jeden grosz ale bedzie inna.
Co w tym ciężkiego do zrozumienia?

A tak ogólnie to może ktos mógłby zamieścić cały wyrok, bo takie podawanie fragmentów to wygląda na manipulacje. Każdy podaje fragment jaki mu jest wygodny.

kowalski
kowalski
2 lata temu
Reply to  Zoja

co ty piszesz kobiety, nawet nie rozumiesz i nie chcesz zrozumiec ze to nie chodzi o 21,5 mln zl podchwyciłas jeden argument i rozciagasz temat, powiem ci zebys zrozumiala ze to chodzi o nieprawidlowe porownanie dotacji, dla mlawy podal kwote otrzymana faktycznie a dla ciechanowa kwote z umow jaka maja dopiero dostac, i to jest prawidlowe porownianie ? ale ty piszesz i bedziesz pisala we wszystkich swoich postach bo musisz bronic Pana Burchackiego a przede wszystkim siebie bo teraz głupio nieprawda? Powodzenia życze kolarzom z drużyny burchackiego, widac ze kolarstwo na topie!!! hahaha

Renia
Renia
2 lata temu
Reply to  kowalski

Gdzie jest nakaz sądu ze Pan Marcin ma umieścić kwotę 21,5 mln zl? Te „hahaha” pasuje mi do wieśniackiego zachowania pani urzedzniczki-biegaczki!

Ciekawusek
Ciekawusek
2 lata temu

Dla mnie cała strona urzędu miasta to jedna manipulacja i propaganda, co artykuł to lepszy. Z ostatnich szczególnie polecam do lektury „Piece mają wzięcie” 😀 Poryczałem się normalnie na końcu. W ogóle w swojej kampanii burmistrz często pozuje na tle różnych budynków i placów. Zauważyłem niedawno, że przy okazji mieszkań komunalnych, burmistrz Sławomir nie zapozował na tle tych estetycznych „kurników”na ul. Komunalnej? Zastanawiam się… yy dlaczego?Czyżby nie były wystarczająco ładne, aby wpasować się w wyborcze trendy? A w klipie to praktycznie cały czas tylko kamerka obejmuje centrum miasta. Nie dziwi nic? Pozdrawiam gorąco. Ps Dziś w Mławie też jakby zalatywało momentami g***nem.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Ciekawusek

No jak wchodzę na portal ratusza, to momentami mam wrażenie jakbym znalazła się w pewnym małym państewku zarządzanym przez takiego faceta, co to ma jakiegoś zwierzaka na głowie.

Liści palić nie wolno
Liści palić nie wolno
2 lata temu

Zastanówcie się trochę. Środki z unii juz się kończą i marne szanse żeby cokolwiek jeszcze skapnelo takiej prowincji jak Mława, choćby projekt pisał sam premier. Ta bajka z pozyskiwaniem funduszy absolutnie nie jest jakimkolwiek argumentem w walce o fotel burmistrza. Wygra burchacki i co bedzie robił, projekty pisał jeśli środków i konkursów nie bedzie? Pomyślcie!
Bycie burmistrzem to dyplomacja, dogadywanie sie, przysługi, układy, decyzje polegające na znajomosci realiów i posiadaniu kontakow w odpowiednich kręgach. Z kim ma dogadać sie burchacki jeśli tych kontaktów nie ma, z Ciechanowem? Nie myślmy ze ktoś nam z Ciechanowa na rękę pójdzie. Z kim sie dogada taki kielbinski czy organista?

Z bliska
Z bliska
2 lata temu

Aleś sie Pan /i wysilil, takich bzdur i ocen jeszcze nie czytalem z jednym ma Pan rację ,tak Kowslewski, ma uklady , ma tez znajomości, posiada także kontakty w odpowiednich kregach, dokończę tą pokretna spiewkie, tu muszę Panu przyznać rację, przez te 12 lat faktycznie wyrobil, sobie takie uklady i znajomości w kregach mlawskich, deweloperow, i biznesmenów, tylko co z tych ukladow i ukladzikow wynika dobrego dla MŁAWY, Niech Pan przyjmnie do wiadomości, ze sprawowaniw Wladzy przez Burmistrza, nie polega na ukladach i ukladzikach, bo sprawy które Pan wymienił, dają na wyborcom dużo do myślenia. Chcemy Burmistrza dla ktorego wszyscy mlawianie będą dla niego równi, i nie będą szukać układów aby załatwić jakąś, paląca dla siebie sprawę. ZPanskiego postu, mozna wyciągnąć wniosek, że musi Pan siedziec w tych ukladach, obym sue mylił, bo to by bardzo źle świadczyło o piszacym ten post z takimi radami. Myślę że Pan Burchacki, z takich rad nie skorzysta.

Liści palić nie wolno
Liści palić nie wolno
2 lata temu
Reply to  Z bliska

Możesz byc oburzony i zniesmaczony. Jednak takie jest życie i taka jest polityka, w polskim wydaniu to jeszcze wersja „lajt”…

urzędnik2
urzędnik2
2 lata temu

Ma pan rację, że burmistrz powinien być dyplomatą, ale z tego jak pan przedstawia obecnego włodarza, żadne korzyści dla miasta nie wynikają. Natomiast wynikają tylko i wyłącznie dla niego samego. Pan Kowalewski jakby był taki operatywny, to miasto byłoby w o wiele lepszej kondycji finansowej. „100 milionów długu, na 100 – lecie odzyskania niepodległości”.

Z bliska
Z bliska
2 lata temu
Reply to  urzędnik2

Kapitalna ocena pracy, Kowalewskiego, mamil nas mlawian tymi obiecankami przez 12 lat. CZAS MU DAC ODPOCZAC, chociarz oplacana przez.miasto, MEGITZA, przepowiadala Kowalewskuemu ze zostanie Prezydentem, a teraz co najwyzej moze zostac SOłtysem w Trzcincu. Powodzenia. Soltys to tez dobra fucha.

Anonim
Anonim
2 lata temu

Wiesz, nie chce mi się z Tobą gadać.
Burmistrz nawet z PKP nie umie albo nie chce się dogadać. Nic nie umie załatwić dla Mławy i Mławian, bo jest wielkim „niechciejem”, bo uważa się za Pana Boga i że to jemu trzeba się kłaniać.
Mądry i silny jest tylko na swoim mławskim podwórku, gdzie może sobie podskoczyć, ale też nie przy wszystkich – pamiętacie sytuację przed ratuszem w czasie wizyty Wałęsy w Mławie, jak to jeden z biznesmenów go ustawiał?

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  Anonim

—koniecznie dodać trzeba że to dzięki nic nie robieniu, i wywyższaniu się ponad wszystko i wsszystkich przez Kowalewskiego–cierpi Mława, przyklad ZALEW NA RUDZIE—brak komunikacji i rozmów z Wójtami gmin, w sprawie dalszego zagospdarowania tego akwenu. A Pan Kowalewski ze swoim gire\mkem Jankowskim spowodowali że ZALEW z ratownikami byl przy tych upałach czynny tylko sobota niedziela. DOSYĆ TYCH RZĄDÓW—KOWALEWSKI DO TRZCINCA.

Z bliska
Z bliska
2 lata temu

Tym bardziej,że przyklad idzie z góry, grabia do siebie ile się da, czyżbyś tego nie widział, ja polityki jakiej Ty choldujesz, i promujesz, nie akceptuję, bo taka polityką samorzadowo, może sie zainteresować, prokurator, albo CBA. A to byloby juz bardzo źle dla Mławy. Na przyszlosc jesli juz cos piszesz to zastanow sie nad tym, dea razy, zanim puscisz na portalu

Leszek
Leszek
2 lata temu

Ale tłumaczenie kończą się środki to niech zostanie jak jest, niech zostanie obecny burmistrz bo nie ma środków? Śmiech na sali? A gdzie kontakty obecnego burmistrza? Działdowo czy Ciechanów właśnie rozwijają się dzięki kontaktom a u nas tylko Zasłużony dla miasta Mławy potrafią rozdawać tylko co mu mieszkańcy z tego mamy? Właśnie obecnemu włodarzowi trzeba pokazać czerwoną kartkę za to że tych środków nie wykorzystywał. I kto mówi że nie będzie środków, zawsze jakieś granty będą a to że nie będzie dzielił ich PSL to pewne. Panie Kiełbiński dam Panu kredyt zaufania i wraz z moją żoną oddamy na Pana głos.

Z bliska
Z bliska
2 lata temu
Reply to  Leszek

Jest jeszcze czas, nie szkoda cir glosu na taką miernote, .

Audytor
Audytor
2 lata temu

Brudna gra burchackiego. Podnieca sie poza tym ze w Ciechanowie pozyskiwał na costam środki. I co z tego? Czy tylko do tego sprowadza sie burmistrzowanie? Mysli ze przez następne 5 lat by siedział i projekty pisał? A gdzie pozostałe sprawy za które odpowiedzialny jest burmistrz miasta? Kowalewski juz trochę zębów na tym zjadł i wie co robi przynajmniej. W przypadku wygranej burchackiego czekają nas błądzenie po omacku, szukanie kontaktów znajomosci i budowanie nowych układów. Tu trzeba mieć odpowiednie obycie…

Julian
Julian
2 lata temu
Reply to  Audytor

Muszę Cię zmartwić, czas jest nieubłagany i każdy kiedyś odejdzie…

Z bliska
Z bliska
2 lata temu
Reply to  Audytor

Nastepny madry doradca sie znalazł, powinien Pan wiedzieć ze Kowalewski, mial dobrego doradcę do układów Skarbnika Antczaka, a kirdy przed wyborami zorientowal się ze to nie ladnie pachnie i w wyborach moze mu nie przyspozyc głosów, to po prostu rozstal sie z Antczakiem, no i zostal z tą wiedza sam liczac na to ze mieszkancy znów dadza sie zlapac na te bajki. 12lat to szmat, czasu, i aby zmienic yi wasze, myślenie o ukladach, to wlasnie nadchodzi czas na zmiany. Trochę zmienie brzmienie Twego nicku, tak po zmianie Burmistrza konieczny będzie AUDYT, aby nowy wiedzial co tam w trawie piszczalo przez te lata tych układów.

Anonim
Anonim
2 lata temu

No, Kiełbiński za kontakty i ustawkę z Kowalewskim ma też chyba przechlapane, a ten czwarty, to chyba się w ogóle nie liczy, ani plakatów, ani konwencji wyborczej, ani nawet żadnych obiecanek – jakiś cichy jest

Julian
Julian
2 lata temu

Burchacki wygra w I turze to niemal pewne, jeśli się mylę to obetnę się na łyso!!

aaa
aaa
2 lata temu
Reply to  Julian

To jeśli masz bujny włos to już zacznij ciąć

Bokser
Bokser
2 lata temu

Ciekawe jakie będzie kolejne posunięcie Pana Marcina, mówiac terminem bokserskim lekko go Sławomir przymroczył i jest liczony, ale czasem po liczeniu zawodnik się zbiera i robi nokaut.

Z bliska
Z bliska
2 lata temu
Reply to  Bokser

Bokser, powinieneś zauważyć że Pan Slawomir siebie samego tez przymroczyl.

wolka
wolka
2 lata temu

my tez glosujemy na pana Kielbinskiego

PIS
PIS
2 lata temu
Reply to  wolka

Taka prawda, Pis Na Wólce zrobi porządek.

Ryba
Ryba
2 lata temu
Reply to  PIS

PiS już wszędzie zrobił taki porządek ze lepszego nie potrzeba. Wara od naszego miasta!

PIS
PIS
2 lata temu
Reply to  Ryba

Pora na uczciwosc w Mlawie.

Z bliska
Z bliska
2 lata temu
Reply to  wolka

Nie do wiary, czyzby Wolka też az tak zglupiala, ze chce głosować na niemowe, , czy to zmiasto polecenia kandydata, na Burmistrza, ktory spotkal się z wubitnym dziennikarzem sledczym Sumlinskim, tym samym ktory kryjac sie przed policja schowal się za konfesjonalem, w kosciel podrzynajac sobie żyły, i przez ten akt desoeracji, stal sie tak znanym ale Oszustem, jakich w Pisie jest wiele, a moze przykladem dla was jest Marszalek Sejmu, Kuchcinski, ktory za mlodu, wachal sobie klej budapren, amoze idolem waszym jest Brudzinski, ktory w szkole okradał kolegow z adidasow a w pociągu, trzepal im kieszenie, zabierajac im kase, i na takich, przedstawicieli, chcecie głosować. WSTYD ZE WOLKA TAK NISKO UPADA, o wiele wiecej spodziewalem się po ziomalach, no ale cóż pokazaliscie swe orawdziwe intencje, jak nie katechetka, to na sztandary, bierzecie organistre, tym sposobem daleko nie zajedziecie,

Lekarz
Lekarz
2 lata temu
Reply to  Z bliska

Proszę nie pisać ze Wolka będzie głosować na PIS! Proszę mnie nie obrażać ze mogłabym zagłosować na PIS!!! Nigdy!

gall
gall
2 lata temu

i tak bedziemy klosowac na pana KIELBINSKIEGO.

Olek
Olek
2 lata temu

Teraz zostało jedno ugrupowanie godne uwagi Marek Kiełbiński i jego drużyna. Reszcie już dziękujemy, wzajemnie się oskarżają i manipuluja

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  Olek

Olek bys mógł przestać żartować z tak poważnych spraw jak wybory, i przestać reklamować to ugrupowanie ktore nazywa się PIS

Zatorze
Zatorze
2 lata temu
Reply to  z bliska

PIS wygra w Mławie wybory

Z bliska
Z bliska
2 lata temu
Reply to  Zatorze

Jedna rada dla Zatorzan, wybierzcie się do Elblaga, i zobaczcie jak tam ludzie, walczyli o wiadukt, przez 20 lat i wreszcie maja, tam tez jest Zatorze, ktore ma terazdo wiadukt, ktory kosztowal 35milonow, ale wladze potrafiły, zalatwic srodki w kwicie 20 mil z U.E. Jesli liczycie, na pis to moze za 20 lat tez bedziecie miec wiadukt, A jeszcze, jak sie za to wezmie Pszczolkowska, albo Krajewski, to moze być ze zrealizuja to obietnice za 30 lat.No ale wiara czyni ponoc cuda, Kielbinski, się zato wezmie i przy tych swoich ukladach, soppowoduje ze wiadukt bedzie juz w 2019 POMARZYC TO DOBRA RZECZ ,,,–

Zatorze
Zatorze
2 lata temu
Reply to  Z bliska

Pani Pszczółkowska doprowadziła do spotkania z ministrem, minister zagwarantował wsparcie i dotacje 50 %, gdyby nie zaniechania Kowalewskiego w maju, inwestycja była by już realizowana. Ty się z bliska róznich od Pani radnej, że nic poza oczernianiem innych nie potrafisz, masz prawo kogoś nie lubić, ale pisać kłamstwa i oszczerstwa sobie daruj, bo każdy w Mławie wie, jak sprawa wygląda. Pani radna potrafiła dotrzec do instytucji odpowiedzialny za środowisko i zamknęliśmy sorotownie węgla, więc i sprawe tunelu zakończymy z Pania radną pozytywnie.

Nie głosuje na PIS
Nie głosuje na PIS
2 lata temu
Reply to  Zatorze

Weź skończ, bo Pszczolkowska już miała swoje 5 min a nawet dłużej i okazało się za długo!

Wolka
Wolka
2 lata temu
Reply to  Z bliska

I wynocha z Wilamem! Gowno zrobił oprócz brania diety!

Max
Max
2 lata temu

Na Naszej Mławie publikują wybrane komentarze, dobre… 🙂

Jadwiga
Jadwiga
2 lata temu

A ja chciałabym, aby burmistrz Miasta Mława miał wreszcie włosy.

Staś
Staś
2 lata temu
Reply to  Jadwiga

chyba musisz być emerytka!!!! bo dziewczyny wolą łysych sa przystojniejsi, a burmistrzowi to do twarzy łysina, obyś nie osiwiala przedwsześnie ze zgryzoty. pozdrawiam

Jawiga
Jawiga
2 lata temu
Reply to  Staś

Staś… to ty jesteś młoda dziewczyna czy wolisz facetów łysych? Również Cie pozdrawiam.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Jawiga

Jeśli łysy, to przynajmniej z brodą, tak dla równowagi, a tu takich nie ma.

Krysiek
Krysiek
2 lata temu

Ta cała dyskusja jest bardzo ciekawa ale raczej niepotrzebna. Sąd wydał prawomocny wyrok ( jakby nie było dwoch instancji) wskazując kto i co i gdzie ma zamieścić między innymi że podawał nieprawdziwe informacje oraz ma wpłacić 500 zl a tu niektórzy próbują z tego pana zrobić bohatera. Czy to nie jest chore? Co do Kowalewskiego miał prawo zwrócić się do sądu w tej sprawie, w końcu ktoś w tym kraju wymyślił procesy w trybie wyborczym w innym przypadku kandydaci mogliby odrzucać się błotem i to byłaby tragedia.

Obiektywnie
Obiektywnie
2 lata temu

Wczoraj opublikowano najnowszy ranking dot. pozyskania środków unijnych przez samorządy. Pismo samorządowe „Wspólnota” podaje obiektywny ranking – Mława jest w nim na 202 miejscu z 262 miast powiatowych z wynikiem 92 zł na mieszkańca! I kto tu zaczarowuje rzeczywistość? podaje źródło: http://www.wspolnota.org.pl/fileadmin/user_upload/Rankingi18/Nr_20_Ranking_-_Wydatki_ze_srodkow_UE.pdf

Joanna
Joanna
2 lata temu

Już nigdy nie zagłosuję na obecnego burmistrza.To arogant, który nie potrafi merytoryczne dyskutować.Swoich rozmówców traktuje z góry,atakuje nie odnosząc się do pytania.

Max
Max
2 lata temu

To Mława tak słabo pozyskuje środki?? jestem zawiedziony…

wyborca
wyborca
2 lata temu

Czytając niektóre posty, uważam, że ludzie nie rozumieją całej tej sprawy, zmieniają tematy, wyciągają stare sprawy, a tu chodzi o nieuczciwie prowadzoną kampanie. Pan Burchacki dokonał zestawienia (porównania) pozyskanych dotacji w dwóch różnych od siebie kryteriach, dlatego przegrał sprawę. Sprawa nie toczyła się o wielkość dotacji ani skuteczność jej pozyskania tylko o nieprawidłowe zestawienie (manipulacja danymi). Teraz robi z siebie ofiarę, pokrzywdzonego, po prostu jest nieuczciwym kontrkandydatem. Jako Dyrektor od środków unijnych nie potrafi dokonać prawidłowego zestawienia danych? Powinien potrafić – toć fachowiec. Postępowanie Pana Burchackiego i jego sztabu wyborczego było celowe, skompromitować obecnego burmistrza, nie tędy droga Panie Burchacki.

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  wyborca

WYBORCA —-jak Ci nie pasuje kandydatura Burchackiego /popełnil błęd to fakt / ale to nie znaczy że nie mogę na niego głosować, mimo tego błędu jest bardziej wiarygodny niż Kowalewski, Twoja wola abyś porządał dalej drogą Kowalewskiego, ale powinieneś wiedzieć że to zły wybór, masz jeszcze czas aby się zastanowić i zmienić decyzję.

Mati
Mati
2 lata temu

O, chyba przerwa śniadaniowa w urzędzie. Teraz zaleje nas fala hejtu 🙂

Nina
Nina
2 lata temu
Reply to  Mati

Tak, tak, dziś pewnie w ratuszu pazurki mocno i często uderzają w klawiaturę, ha ha ha

mamama
mamama
2 lata temu

Co by nie mówić o tej sytuacji to Burchacki nie ma klasy, nie potrafi wyjść godnie z sytuacji i pomimo wyroku sądu swoje kłamstwa nazywa „rzekomym kłamstwem”. Dlatego to dal mnie rzekomo dobry kandydat. Nie widzę w nim samym potencjału, bo promuje dziś sukcesy Ciechanowa nie swoje i i swój rzekomy potencjał opiera na rzekomych dotacjach które rzekomo od samorządu województwa pozyska. Słabe jak dla mnie

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu

Burchac jest sterowany przeż sitwę Antczaka , Wojnarowskiego , Szczechowicz, oni zrobią wszystko.

Kolo2
Kolo2
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Burchacki to ma własny rozum i takie wywody możesz sobie w … wsadzić!

Henryk
Henryk
2 lata temu

Moim zdaniem Burchacki jest niewiarygodny , widać że zrobi wszystko aby wygrać , nawet nieuczciwie. No cóż , jestem zawiedziony. Czy naprawde taki musi byćPSL ? To przykre !

Emerytka
Emerytka
2 lata temu

Coż – Kłamstwo ma krotkie nogi.

Młoda
Młoda
2 lata temu
Reply to  Emerytka

Na pewno u Kowalewskiego. Chociażby co opowiada o nadwyżce budżetowej ha ha ha

h13
h13
2 lata temu

Koniecznie debata!

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  h13

Toż ten stary wyga rozniesie Burchackiego w pył, o Kiełbińskim to już nie wspomnę, bo z niego to już nic nie zostanie, chyba…że są dogadani, ale czy Kowalewski tak łatwo się podda? przecież burmistrz to dla niego już zawód.

Młoda
Młoda
2 lata temu
Reply to  h13

Po co? Żeby publicznie obrażał ludzi jak robił to wielokrotnie( wiele razy na sesjach rady miasta obecnie i wcześniej np. Pana Olszewskiego gdy był radnym) Szkoda czasu na kowalewskiego.

Liberał
Liberał
2 lata temu

Ja nie kłamię, ja tylko podaję nieprawdziwe informacje ! Szkoda, że pan Burchacki nie powiedział kto i dlaczego pakuje pieniądze w Ciechanów, który jako stolica subregionu dzieli marszałkowskią kasę przyznaną na kilka powiatów. Jak dzieli to widać. Chciałbym dowiedzieć się ile Ciechanów dostał kasy bez protekcji Struzika ?

Kostek
Kostek
2 lata temu
Reply to  Liberał

Ach ta zazdrość…Nie wypominać tylko do roboty!!

kos
kos
2 lata temu
Reply to  Kostek

Kostku, ale Liberał ma sporo racji. Ciechanów przed Kosińskim praktycznie się nie rozwijał, narosło sporo zaległości- także drogowych. Od czasu przyjścia Kosińskiego miasto zaczęło dostawać wyjątkowo dużo kasy. Oczywiście wiem, że najpierw trzeba złożyć wniosek ale praktycznie każdy przechodził. Miasto musiało zacząć się rozwijać po latach zastoju. Tez uważam, że to zasługa Kosińskiego ale nie tyle Kosińskiego a Kosińskiego – Prezydenta Miasta człowieka z PSL. I nie ma w tym cienia przesady bo gdyby nie był z PSL a z np. PO to by nie miał szans na połowę tej kwoty. Burchacki jako człowiek z PSL-u tez pewnie dostanie więcej jako burmistrz Mławy ale czy wygra Struzik ???? O to jest pytanie, bo jeśli nie to…. nie sądzę, że zrobi więcej niż Kowalewski.

Lokalny
Lokalny
2 lata temu
Reply to  kos

Pisał Pan kiedyś wniosek? Pan też brał Euroluten?

urzędnik2
urzędnik2
2 lata temu
Reply to  Liberał

Ranking wykorzystania środków europejskich przez samorządy w latach 2014 – 2017 w przeliczeniu na jednego mieszkańca w zł. CIECHANÓW -802,05 zł, DZIAŁDOWO – 324,85 zł, ŻUROMIN – 162,53 zł, MŁAWA – 92,34 zł.
Ranking czasopisma samorządowego „Wspólnota” z dnia 09.10.2018 r.

Ewa N
Ewa N
2 lata temu
Reply to  urzędnik2

Mława ………w czołówce -szkoda że tej od końca.

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  urzędnik2

No właśnie —po sportowemu to brzmi, odwróć tabele Mława na czele, i najwyższy czas abyśmy zmienili tego trenera, bo z jego dalszej pracy nic dobrego dla Mławy nie wyniknie.

Lokalny
Lokalny
2 lata temu
Reply to  Liberał

Protekcji? A to projekty piszą krasnale? Weź Pan Euroluten, to taki lek na nie pisanie wniosków. Pasuje Panu? Jest też w formie czopków.

Wielka litera
Wielka litera
2 lata temu

Dla mnie w tym wszystkim najbardziej niesmaczne w obecnej sytuacji są te żółte ogłoszenia z tekstem, że SŁAWOMIR KOWALEWSKI WYGRAŁ PROCES.

Slawomir
Slawomir
2 lata temu

Trzeba głosować na Kiełbińskiego, pisuary rządzą w kraju więc to jest jedyna słuszna opcja, KOWALEWSKI – ZAWISTNIK, Butchacki – ZSL. Toć wybór jest prosty i jedyny.Kowalewski wygrywa tylko w sądzie a przez resztę kadencji co zrobił?

urzędnik2
urzędnik2
2 lata temu
Reply to  Slawomir

Kiełbiński to jest dogadany z Kowalewskim. Przed ogłoszeniem terminu wyborów był częstym gościem u S.K.

Observer
Observer
2 lata temu
Reply to  urzędnik2

Jak Kiełbiński zostanie burmistrzem to… ptaszki na mieście ćwierkają, że Kowalewski zostanie
zastępcą burmistrza
i to już od dawna tak ćwierkają.

urzędnik2
urzędnik2
2 lata temu
Reply to  Observer

Czyli nic się nie zmieni.Ja na miejscu kandydata Kiełbińskiego nie ufałbym kowalowi.To człowiek dwulicowy, żeby się sam nie przejechał na „przyjaźni” pana S.K.

Ania
Ania
2 lata temu
Reply to  urzędnik2

I tu masz rację

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  Observer

–A JAK kOWALEWSKI ZOSTANIE BURMISTRZEM—TO KIEŁBIŃSKI BĘDZIE JEGO ZASTĘPCĄ—-no i tak w koło Macieju, wtedy Mławska rzeczka będzie mlekiem i miodem płynąca.

Lokalny
Lokalny
2 lata temu
Reply to  Slawomir

„Manipulacja, kłamstwo” – otwórzta oczy, śpicie 24h, a może Euroluten w czopkach? Kiełbasa? Twórca struktur PO w Mławie? Chorągiew? To jest ten właściwy wybór? Jest taka kiełbasa prezydencka w Intermarche.

Observer
Observer
2 lata temu

Kowalewski lubi włóczyć ludzi po sądach, to mój dodatkowy zarzut, żeby nie głosować na tego pana, bo „najciemniej jest pod latarnią”. Ten pan nie widzi już swoich kłamstw, ale cudze niedopowiedzenia tak.
„ŹDŹBŁO W OKU BLIŹNIEGO DOSTRZEGASZ, ALE BELKI WE WŁASNYM JUŻ NIE WIDZISZ”
– to takie niechrześcijańskie Panie Kowalewski.

Kostek
Kostek
2 lata temu

Burchacki uzyskał co chciał !!! poszła fama o tym że Mława mało pozyskuje środków zewnętrznych!!! Kowal się gubi…

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu
Reply to  Kostek

Fama poszła, że jest manipulantem. Chcesz burmistrza kłamcę?

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Mam burmistrza manipulanta – dość!

Olaf
Olaf
2 lata temu

Jeśli chodzi o pozyskiwanie środków przykład bitwa. Działdowo aplikowalo do Niepodległej bardzo skutecznie w ramach grantu dostali ponad 100 tys złotych. Jak widać można.

Edward
Edward
2 lata temu

Jestem zwolennikiem Pana Kowalewskiego, ale to posunięcie z sądem, trochę złe zachowanie i bezzasadne jednak suma summarum, ludzie dowiedzieli się że Mława mało pozyskuje środków np. w kontekście Ciechanowa…

Ewa N
Ewa N
2 lata temu
Reply to  Edward

To prawda -w ten sposób Mława dowiedziała się ile faktycznie Burmistrz pozyskał środków.
Inwestycje powyżej . Nie ma czym się chwalić….czas na zmiany.

Marek
Marek
2 lata temu
Reply to  Edward

Ja jestem zwilennikiem Kowalewskiego i jestem dumny z wygranej przed sądami. Jak mawiał klasyk – chamstwu trzeba się przeciwstawiać siłą i godnością osobistą! Tak trzymać panie burmistrzu!

Z bliska
Z bliska
2 lata temu
Reply to  Marek

Tak Tak trzymaj się tego Burmistrza a spadniesz razem z nim w NIEBYT, i dopiero wtedy przestaniesz byc dumny.

Tom
Tom
2 lata temu

Pan B. okazał się jednak niewiarygodny. Coż liczyłem, że pojawi sie godny kandydat i bedzie na kogo głosować. Ale w tym wypadku wybieram to co już znam i sprawdzone.

Ewa N
Ewa N
2 lata temu
Reply to  Tom

Witam ,
Według Pana Pan B. jest niewiarygodny?
To co można powiedzieć o obecnym Burmistrzu? On jest wiarygodny?
Mówi o kwocie ponad 21 milionów a faktyczna kwota to 8 milionów (zaokrąglam). Proszę o zapoznanie się z Orzeczeniem Sądu i ilością wykonanych inwestycji w Mławie. Czy mamy się czym pochwalić???
Ranking miast (czasopismo Wspólnota-odsyłam) spośród miast powiatowych 262 -Mława znajduje się na na 202 pozycji.To powód do dumy???
Liczą się fakty.
Pozdrawiam.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu
Reply to  Ewa N

Bzdury. Burchacki tak by chciał, ale widać, że miasto idzie do przodu bez niego. Po tym wyroku jest spalony

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Tom

A ja wprost przeciwnie – nie doprecyzowanie, to jeszcze nie oszustwo, a nigdy nie postawię krzyżyka przy największym manipulancie.

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  mławianka

Masz rację największym manipulantem i jednak człowiekiem posługującym się oszustwem okazał się Burmistrz Kowalewski,

Ewa N
Ewa N
2 lata temu
Reply to  Tom

Witam ,
A czy Pan Kowalewski jest wiarygodny??
Proszę zapoznać się z artykułem i kwotami jakie zostały pozyskane przez Urząd Miasta .
To nie jest 21 milionów tylko zaledwie 8 mln (zaokrąglam). Ilość inwestycji „porażająca” –aż 4!!!!
Odsyłam do czasopisma „Wspólnota” –na 262 miast powiatowych –Mława jest na 202 pozycji -czy mamy się czym pochwalić???
Tonący brzytwy się chwyta.
Liczby nie kłamią !!

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  Ewa N

Tak Pani Ewo N—-ma Pani rację —tonący brzytwy się chwyta. Sam sie dziwię jak Mławianie mogli słuchać tych bajek przez długie 12 lat, co niektórzy piszący na portalu te bajki chcą słuchać przez następne lata—Mławie potrzebna jest nowa osobowość, a takim może być tylko Burchacki,

Ewa N
Ewa N
2 lata temu
Reply to  z bliska

Do tej pory obecny Burmistrz nie miał konkurenta-teraz jest nim Pan M. Burchacki.
Ma porządne argumenty -których obecny Burmistrz nie jest w stanie „obalić”. Uczmy się od lepszych i nie mam tu na myśli Ciechanowa.
Zmiany -to jest to czego potrzebuje Mława. I nie musimy się bać !-Bo i czego?????
Do zobaczenia przy urnie -„z bliska” –Pozdrawiam 🙂

Adam
Adam
2 lata temu

Powiem wam jedno nieważne ktory zostanie prawda jest taka ze mlawie potrzebna jest nowa krew ktos nowy kto bedzie chcial sie pokazać

po prostu
po prostu
2 lata temu
Reply to  Adam

Miastu nie jest potrzebny ktoś. To nie eksperyment. Trzeba wybierać ludzi którzy są sprawdzeni i rzeczywiście robią coś dla tego miasta, regionu.

Alinka
Alinka
2 lata temu
Reply to  po prostu

Po to są wybory żeby stawiać na nowych, na zmiany, niektórzy są tak sprawdzeni że siadzą w samorządach po kilka kadencji i co z tego my mamy jako społeczeństwo? Czas na zmiany, potrzebni są nowi, nie wypaleni a nie rutyniarze i miłośnicy „diety”

Ewa N
Ewa N
2 lata temu
Reply to  Alinka

Zgadzam się z Tobą Alinko-rutyna gubi.
Czas na nowych ludzi którzy chcą coś zrobić dla mieszkańców a nie tylko uśmiechy i uścisk dłoni. Burmistrz średnio przez 4 lata zrobił 1 inwestycję.
Nie ma się czym chwalić .

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  Alinka

Tak Pani Alinko–tych rutyniarzy którzy siedzą po kilka kadencji, należy odesłać wreszcie do uczciwej pracy, bo każdy z Radnych kosztował miasto 120.000 tys złotych, przez jedną kadencję, a co niektórzy tak się zasiedzieleli nawet przez 4 kadencje—prosze sobie policzyć te koszty, jak na MŁAWĘ to jest bardzo dużo.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  po prostu

Tzn??? Kto jest sprawdzony i robi dużo dla miasta i dla regionu??? Trochę konkretów by się przydało, bo nie mów przypadkiem, że takim kandydatem jest Kowalewski, bo on nic,prawie nic nie robi dla miasta, a dla regionu to już absolutnie nic.

Slawomir
Slawomir
2 lata temu
Reply to  mławianka

Nie można mówić bo grozi sąd za to

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Slawomir

😀 – dobre, Sławomir.

Plik
Plik
2 lata temu

Co p. Burchacki zrobił dla mlawskiego powiatu jako radny?

Yacek
Yacek
2 lata temu
Reply to  Plik

Zanim napiszesz pomyśl. Jakie miał możIFEsnliwości zrobienia czegokolwiek.

mieszkaniec
mieszkaniec
2 lata temu
Reply to  Yacek

Będąc członkiem zarządu powiatu…bardzo duże!!! ale ten Pan nie znał realiów Mławy!!!

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Yacek

To po był radnym jak nic nie mógł?

Piotrek
Piotrek
2 lata temu

Zobaczcie co nas czeka jeśli ktoryś z tych Panow zostanie burmistrzem. Potrzeba nam wyważonego i rozsądnego człowieka który będzie konsekwentnie pracował dla dobra mieszkańców a nie włóczyl się po sądach. Do tej pory byłem niezdecydowany na kogo głosować, ale w obecnej sytuacji zagłosuje na Pana Kiełbińskiego

Lokalny
Lokalny
2 lata temu
Reply to  Piotrek

Świetna argumentacja, jest Pan osobą pełnoletnią? Kowalewski pozwał Burchackiego, który delikatnie facto wygral, ale przegrał. Włóczenie się po sądach? A jak ktos Pana pozwie, to co jest już Pan skreślony?

racjonalny
racjonalny
2 lata temu
Reply to  Piotrek

Piotrek, nie wkładaj tych dwóch panów do jednego worka. W końcu to tylko jeden z nich okazał się niewiarygodnym. Gdyby Ciebie ktoś oczerniał podając nieprawdziwe informacje to brałbyś to z pokorą na klatę? Poza tym tu jeszcze dochodzi tak naprawdę sprawa obrony dobrego imienia pracowników którzy pracują przy tych projektach unijnych, w końcu to nie burmistrz bezpośrednio pisze projekty. Co do głosu to oczywiście są to na szczęście demokratyczne wybory i każdy głosuje jak chce.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  racjonalny

Dla mnie tylko jeden jest bardzo niewiarygodny
KOWALEWSKI SŁAWOMIR
który metody manipulacji opanował do perfekcji i jeszcze na dodatek ciąga ludzi ludzi po sądach, bo czegoś nie doprecyzowali do końca, a sam nawija mieszkańcom makaron na uszy jaki to on święty i jaki czyściutki.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Piotrek

Poczekaj, poczekaj – Kowalewski dopiero zaczął, może jeszcze i Kiełbińskiego zaciągnie do sądu, on się dopiero rozkręca.
Sam kłamie jak z nut, manipuluje danymi, a zarzuca innym jeśli robią podobnie, ale ten typ tak ma.
„Co wolno wojewodzie to nie tobie…”

po prostu
po prostu
2 lata temu
Reply to  mławianka

No i powiedz mławianka co tym wpisem wniosłaś do dyskusji. Oskarżasz burmistrza o jakieś kłamstwa, manipulacje itp…bez konkretnych dowodów i anonimowo. Oczywiście otwarcie nie miałabyś odwagi bo tak naprawdę są to tylko insynuacje które niewiele albo nawet nic nie mają wspólnego z rzeczywistością. A tutaj masz prawomocny wyrok sądu który wskazuje kto podawał nieprawdziwe informacje ale tego nie zauważasz i próbujesz wybielić w sposób mało elegancki kontrkandydata MB.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  po prostu

– 20 min nadwyżki bilansowej za 2017 rok to według ciebie nie manipulacja?
– Wmawianie ludziom, że te obecne remonty, inwestycje to są z nadwyżki bilansowej za ubiegły rok to też nie manipulacja?

po prostu
po prostu
2 lata temu
Reply to  mławianka

oczywiście że tak uważam, to nie są manipulacje to są fakty. Na czym niby polega tutaj manipulacja? Rozwiń i rzuć jakieś konkrety.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  po prostu

Sprawdź sobie z łaski swojej ile wynosiła nadwyżka za 2017 rok, a potem dopiero mów, ze to są fakty.
Tak samo jak jest z remontami ulic, chodników, jeszcze na początku roku nie było na nie środków, ale w drugim półroczu się znalazły, tyle, ze nie z żadnej nadwyżki a z emisji dodatkowej puli obligacji, którą przyklepała burmistrzowi nasza kochana rada miejska, a emisja obligacji to powiększający się dług Mławy, który trzeba spłacać wraz z – o d s e t k a m i , Panie „po prostu.
T a k i e – t o – s ą – f a k t y – i – k o n k r e t y.

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  po prostu

Czy do Ciebie naprawdę nie dociera, że Kowalewski manipulując faktami podaje nie prawdę i oszukuje nas mieszkańców, a rzeczywistość jest jedna ta sprawa obnażyła jego manipulację, zwycięsko wyszedł z niej Burchacki, chociaż faktem jest że mimo dobrych chęci minął się w swych wyliczeniach, dla mnie bardziej niewiarygodny jest Kowalewski. Przestań bronić kogoś kto przez 12 lat swych rządów, pokazał nam że najlepiej współpracował Burmistrz w ramach PPP, z mławskimi deweloperami, a wnosząc sprawę sam kłamał przed sądem co nie omieszkał mu wytknąć sąd.

racjonalny
racjonalny
2 lata temu
Reply to  z bliska

W jakiej sprawie kłamał przed sądem i co wytknął mu sąd bo nie rozumiem.
Przejdźmy do rzeczy. Kontrkandydat twierdzi że miasto pozyskało ok. 8mln. A co jest w postanowieniu, że to nieprawdziwe informacje dlaczego bo nawet w tym tekście tutaj:
– środki przyznane (pozyskane) to sumując 21 572 442,21
– środki dotychczas wykorzystane to sumując 8 116 175,96 (niektóre brane do I połowy 2018 roku, nie wiemy dokładnie jaka to jest kwota na tę chwilę)
A co mamy na fb pana MB 8 do 82 w stosunku do Ciechanowa – pozyskane, 8 do 19,5 w przypadku Działdowa – pozyskane. Ile wykorzystał do tej chwili Ciechanów, Działdowo nie wiemy. Branie jednej wartości w przypadku Mławy (wykorzystane) i zupełnie innej (pozyskane) w przypadku miast porównywanych jest po prostu nieuczciwe i tyle i nastawione na efekt wow.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  racjonalny

Panie racjonalny nie rozmawiamy o sądach, rozmawiamy o życiu, o codzienności, którą Kowalewski zakłamuje!!!

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  Piotrek

No niezle Piotrusiu głosując na tego niemowę z PIS Kiełbińskiego , wpadniesz z deszczu pod rynnę. I wtedy w Mlawie, zapanuje błogi spokój, i jeszcze gorszy marazm jak za Kowalewskiego, Kowalewski tą spraw sądową pokazał tylko jakim jest gospodarzem, który nie potrafił korzystać ze środków UNIJNYCH. DOSYĆ RZĄDÓW KOWALEWSKIEGO –TO NIE JEST GOSPODARZ, NA DZISJEJSZE CZASY– I DLATEGO CZAS NA ZMIANY, NIE TYLKO KOWALEWSKIEGO ALE WIELU RADNYCH, a każdy z tych Radnych przez 4 lat kosztował nasze miasto 120,000 tys. złotych, trzeba mieć nadzieje ze przyszła rada ograniczy te diety przynajmniej o połowę.

urzędnik2
urzędnik2
2 lata temu
Reply to  z bliska

A niektórzy radni z komitetu S.K to nawet jeszcze dłużej. Nie potrafią wyjść z żadną własną inicjatywą, bo się boją utraty kasy, nie mają własnego zdania, są wiernymi potakiwaczami obecnego włodarza. I tak ma być dalej? Mam nadzieję, że już niedługo przyjdą nowi i ambitni ludzie z drużyny P. Burchackiego.

211
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x