Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Starcie kandydatów. Kowalewski i Burchacki spotkali się w sądzie


W tegorocznej kampanii wyborczej w Mławie to pierwszy przypadek. Sławomir Kowalewski, kandydat na burmistrza pozwał w trybie wyborczym swojego kontrkandydata Marcina Burchackiego. Zarzucił mu rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji dotyczących ilości środków unijnych pozyskanych przez urząd miasta na inwestycje. Pierwsza sprawa odbyła się 5 października w Sądzie Okręgowym w Płocku, kolejna 9 października w Sądzie Apelacyjnym w Łodzi.

Obecny burmistrz i jednocześnie kandydat Sławomir Kowalewski w pozwie domagał się zakazania Marcinowi Burchackiemu rozpowszechniania nieprawdziwych informacji dotyczących ilości środków z funduszy unijnych pozyskanych przez urząd miasta w ciągu ostatnich czterech lat określanych przez Burchackiego na kwotę 8 mln zł, gdy według Kowalewskiego jest to kwota ponad 21, 5 mln. zł, nakazanie opublikowania w tygodniku sprostowania na czerwonym tle czcionką rozmiaru 24 i 50 treści, że rzeczywista kwota pozyskanych środków to ponad 21,5 mln zł oraz wpłaty 10 tys. zł jako nawiązki na rzecz jednego z mławskich stowarzyszeń.

Ten pozew to reakcja Kowalewskiego na treści zawarte w wywiadzie, który opublikował jeden z lokalnych tygodników. Padło tam twierdzenie, że w ciągu ostatnich czterech lat urząd miasta pozyskał na inwestycje 8 mln z funduszy unijnych, a Ciechanów przez ten czas pozyskał 82 mln zł. Takie zestawienie w formie grafiki pojawiło się również w mediach społecznościowych.

Sąd w Płocku ustalając stan faktyczny na podstawie dokumentów stwierdził, że dotychczas Miasto Mława realizowało 4 inwestycje z funduszy unijnych:

1/ Przebudowa MDK etap I, gdzie przyznana kwota to 2 876 303,68 zł a faktyczne wykorzystanie – 2 733 946,96 zł

2/ Budowa kanalizacji sanitarnej w ulicach Dzierzgowska i Studzieniec, gdzie przyznana kwota to 1 537 787,92 zł, a faktyczne wykorzystanie – 1 365 029,07 zł

3/ Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie aglomeracji Mława, gdzie przyznana kwota to 14 208 180,25 zł, a faktyczne wykorzystanie do I półrocza 2018 wyniosło 3 070 514,27 zł.

4/ Skomunikowanie miasta Mława z węzłem przesiadkowym i korytarzami transportowymi sieci TEN-T (Aleja św. Wojciecha), gdzie przyznane środki to 2 950 170,36 a faktycznie otrzymane do I półrocza 2018 wynoszą 946 685,66.

Płocki sąd uznał, że przyjęte przez Marcina Burchackiego pojęcie „pozyskiwania (kwot) na inwestycje z funduszy unijnych”  jest niewłaściwe i w odbiorze społecznym nie wiąże się jedynie z faktycznym pozyskiwaniem realnych kwot finansowych, ale jest rozumiane jako gwarancja możliwości korzystania z takich środków.

W związku z powyższym zakazał Burchackiemu rozpowszechniania informacji, że miasto pozyskało 8 mln zł z funduszy unijnych, bez jednoczesnego wyjaśnienia, że chodzi o środki, które realnie wpłynęły do budżetu.

Sąd nakazał również publikację sprostowania nieprawdziwej informacji o wysokości pozyskanych na inwestycje środków unijnych w tygodniku, w którym ukazał się uprzednio wywiad. Sprostowanie ma być na białym tle, czcionką 14.

Kandydat na burmistrza ma również wpłacić kwotę 500 zł na rzecz jednego z mławskich stowarzyszeń.

W pozostałym zakresie sąd oddalił wniosek Kowalewskiego, a więc nie nakazał publikacji, że miasto pozyskało rzeczywiście kwotę 21,5 mln zł.

Sąd Apelacyjny w Łodzi odrzucił zażalenie wniesione przez Burchackiego i w pełni podtrzymał postanowienie płockiego sądu.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

211
KOMENTARZE

avatar
1500
KaKa
Gość
KaKa

Pozyskuje czy nie pozyskuje środków, a ja mam dość kurników wokół Mławy. Tym się zajmijcie. Koniec rządów PSLu. Koniec z kurnikami!

Eko
Gość
Eko

To chyba KaKa do Pisu kierujesz te żale albo do PO bo po 1. Odkąd rządzi PiS nic w tej kwestii nie zmienił a po 2. Przypomnij mi kto należał do partii PO i ma najwiecej kurników? Żałosna jesteś, już nie masz czego wymyślić

Next
Gość
Next

Do Eko
Do PISU STUKNIJ SIĘ W GŁOWĘ PUSTĄ PODEJRZEWAM …KURNIKI I PIS ŚMIESZNE widzę że znasz się na polityce na poziomie 0.

Anonim
Gość
Anonim

PO nic w tej materii nie zrobiło, no nie PO stworzyło kurnikarzom znakomite warunki do rozwoju, kurniki zaczęły się mnożyć jak drożdże. Nasz znamienity poseł-kurnikarz też z PO był i nawet diety poselskiej nie brał, wystarczyło, że swoich interesów dobrze pilnował. PIS też nic w tej materii nie zrobił, a lobby kurnikarske czy jak je tam zwał jest silne i zwarte.
Burmistrz nie ma takiego zasięgu.

Klara
Gość
Klara

Pan kurnikarz K….i cala jego rodzina opanowali cale mazowsze,i wine za to ponosza wszystkie partie,ktore pochodza od AWS-a sa to PIS;PO;NOWOCZESNA I cala reszta.Nie mogli pogodzic sie kto ma miec wiecej wplywow,potworzyli nowe partie,ale nadal graja w te sama gre.Kiedys bylo takie bardzo brzydkie powienie,ktore pasuje akurat do sytuacji-.kur..a,kur..ie lba nie urwie.

ciekawski
Gość
ciekawski

Proszę o kilka informacji: 1. Co Pan Burchacki zrobił dla Mławy będąc przez 8 lat członkiem zarządu powiatu mławskiego?? (oprócz tego że pobierał jakieś tam wynagrodzenie).
2. Jakie fundusze dla Mławy przez te 8 lat pozyskał Burchacki i czy wogle coś pozyskał?!?!
3. z tego ci się orientuję to przez ostatnie 3 lata w Ciechanowie pełnił funkcję sekretarza miasta jak Szczechowicz w Mławie…czyli tak naprawdę nie miał wpływu na pozyskiwane środki…chyba że się mylę
4. Pan Burchacki sam na jednym ze spotkań przyznał że nie zna realiów Mławy…to po co się pcha na burmistrza!!! no chyba że mu kazali i będzie marionetką!!!!

Lidka
Gość
Lidka

Ma pan nagranie ze spotkania lub świadków ze tak pan twierdzi ze nie zna realiów Mławy

Z bliska
Gość
Z bliska

Burchacki, po to się pcha na Burmistrza, tylko po to bo widział, jak miernym Burmistrzem jest Kowalewski, i startujac so Rady Miasta, postanowil to zmienić, i ma do tego pelne prawo, tym bardziej że jest do tego przygotowany, nie musi sier uczyć ,tak jak ten pisowski kandydat, po prostu ma wiedzę która chce spożytkować dla Mlawy. A po odpowiedz na te twoje pytania zglos sie do Rady powiatu, albo do Prezydenta Ciechanowa, ktory ci powie kto to jest BURCHACKI. A marionetke bysA miał jak byś wybral KIELBINSKIEGO., a ze sam jesteś marionetko, to widac po twoim pisaniu,.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A co to za odpowiedź „zgłoś się do rady powiatu albo do prezydenta Ciechanowa” ? Jeśli wyborca pyta a kandydaci z własnej woli startują w wyborach i zabiegają o głosy to ktoś powinien się bez łaski odezwać i dpowiedźieć na postawione pytania.

Mława
Gość
Mława

WIDAĆ PO TWOUCH WPISACH ZE COŚ ŚMIERDZI ……..!on i tak nie wygraaaaa.

Danuta
Gość
Danuta

Zaden z nich nie idzie,zeby robic cos dobrego,oni tylko chca z tego miec jak najwiecej dla siebie,Jak zyje nie bylo jeszcze polityka,ktory chcial robic cos dla innych.A po drugie gdyby te stanowiska byly nieplatne i to dobrze,to nie biliby sie tak o nie.Ta wojna o stanowiska pokazuje poziom,jaki panowie kandydaci reprezentuja-czyli zerowy.

Olka
Gość
Olka

Przecież właśnie dlatego spotyka się z ludźmi, żeby dobrze poznać realia Mławy, Kowalewski jest burmistrzem 12 lat, a nie zna realiów Mławy, robi to co chce, a nie to co chcą mieszkańcy, przykład:
– tunel na Kościuszki, mieszkańcy chcą tunelu i dla samochodów, a Kowalewski?… bez komentarza
– mieszkańcy chcieli remontu kina, no to zrobili remont, ale MDK (dla urzędasów), a nie kina (dla mieszkańców)

ciekawy
Gość
ciekawy

No ale Kosciuszki jest powiatową drogą. To Starosta a nie Burmistrz powinien budować tunel. Spychologia PSLu. Siedzą cicho i nic w Mławie nie robią.

Marta
Gość
Marta

Na wczorajszej sesji Kowalewski przyznał, ze to on podjał decyzje o zamknieciu przejazdu to niech teraz buduje tunel dla aut !

Dość starej rady miasta
Gość
Dość starej rady miasta

Jeszcze zapomnieliście o Pszczolkowskiej która przypomnę „ nie interesowała się” tunelem

Halina
Gość
Halina

Panie Burchacki jest Pan niewiarygodny, nie można wam peeselowcom ufać.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Dla mnie to Kowalewski jest niewiarygodny.
Zawsze niszczył swoich oponentów i zastraszał ich.
Wartościowy człowiek, człowiek z głową na karku wyn sł się do Iłowa, przez tego celebrytę.
Nowakowski zaczął milczeć jak grób i przytakiwać jaśnie panującemu.
Kontrkandydata Burchackiego, który realnie mu zagraża, zaciągnął do sądu, ale trochę mu nie wyszło.
Prawdą jest fakt, że środki REALNE pozyskane przez miasto Mława są bardzo znikome i wstyd wielki, żeby Żuromin był lepszy w tym temacie ni9ż tak „prężna” Mława.
Wstyd!!!

Taka
Gość
Taka

A swoją droga ciekawe co obiecał spadochroniarzowi Nowakows… ze tak mu przy dupie ładnie chodzi. Takiej miłości od lat nie widziałam

mławianka
Gość
mławianka

Nie obiecał, a postraszył.
„PIES POWINIEN WIEDZIEĆ, KTÓRA RĘKA GO KARMI”

Next
Gość
Next

A ten NOWAKOWSKI Choragiewka….haha

Bezpartyjny
Gość
Bezpartyjny

Halina
BURCHACKI JEST BEZPARTYJNY.

Ania
Gość
Ania

Znowu manipulacja faktami, na wszystkich ulotkach komitetu pana burchackiego widnieje napis „komitet wyborczy psl”. Jak nie wierzysz to spójrz w prawo na ulotkę wyborczą pani berdygi, florysiak itp. Nawet pani błaszkiewicz jak się kliknie w jej ulotkę z lewej strony ma taki napis. Tylko czemu te napisy takie małe? Czy czegoś się ci ludzie wstydzą?

Mławianin
Gość
Mławianin

Pani Aniu słuszna uwaga.

Nie oddamy Mlawy Pisiorkom
Gość
Nie oddamy Mlawy Pisiorkom

Pani Ania omijała jeż polski wiec jest niewiarygodna. A jeśli chodzi o konkrety to zgadnij kto będzie rządził w Mlawie jak kolarz wygra wybory? PiS. Wszyscy wiedza ze się układa i dlatego KOLARZOM I PISIOROM MÓWIMY —-NIE!

Mława
Gość
Mława

Co ty piszesz patrzysz na RADE MIASTA :KOWALEWSKI NIE TRAWI PIS …. NIE WPROWADZAJ LUDZI W BŁĄD…

Walka z analfabetami
Gość
Walka z analfabetami

Analfabeto od Kowala – nazwiska piszemy z wielkiej litery. Słownik do łapy a dopiero swoje wypociny tu zamieszczaj. Jak tacy ludzie głosują na kolarza to nie dziw ze potem ich zatrudnia i wstyd na cała Polskę ze wnioski nie napisane

Mława
Gość
Mława

A ta Berdyga to kto to….?

Szkoła
Gość
Szkoła

Ty Halina się nie bój. Jak dobrze robotę robisz to Cię Burchacki nie zwolni. Znam człowieka nie jest mściwy. Za to Kowal nie jednego zwolnił z pracy w białych rękawiczkach

mławianka
Gość
mławianka

A ja mam takiego focha,
że mówię starym układom: wynocha
Niechaj zamek się odświeży
wraz z nową ekipą żołnierzy
Pozamiatają, przewietrzą oraz dokładnie posprzątają
i giermków złotoustego z ratusza od stołków odspawają.
Żołnierze z młodym królem po mieście sobie chadzają
i nastroje oraz oraz potrzeby mieszkańców badają.

obserwator bitwy
Gość
obserwator bitwy

Gdzie dwóch się bije,tam trzeci korzysta.Pokora ,uczciwość popłaca.Oby tak się stało.

Think more.
Gość
Think more.

Co za bzdury piszesz, Kiełbiński burmistrzem, a zastępcą… Kowalewski – tego chcesz? chcesz tego co było?
Był duet Antczak – Kowalewski, teraz zamienił stryjek siekierkę na kijek czyli duet: Kiełbiński – Kowalewski.
Nie dopuśćmy do takiej zamiany, bo to rzeczywiście zmienił stryjek siekierkę na kijek.

Alek
Gość
Alek

Przestań pisać głupoty, to w obozie Burchackiwgo są ludzie ściśle powiazani z burmistrzem np. z sekretarzem na czele, to że potraficie manipulować już udowodniliscie. Jak widać Kiełbiński ma konkretny program a Wy tylko sądy, żeby udowadniać swoje racje i pokazujecie ludziom że tylko błotem potrafcie się obrzucać. Kiełbiński ma mon głos

mławianka
Gość
mławianka

Z sądami to Kowalewski cały czas startuje, a nie Burchacki, i to do wszystkich oponentów, których się boi. On lubi skupiać na sobie uwagę, to narcystyczny charakter.

Z bliska
Gość
Z bliska

Cala prawda, o Kowalewskim, APELUJE DO MLAWSKICH SENIOROW, ktorzy czekajar na wskazania, proboszczów, mlawskich parafii, bo do tej pory dziekani, nie wskazali jeszcze na kogo maja seniorzy glosowac, nie uszczesliwiajcie, nas nanastepne lata Kowalewskim. Mam nadzieje że kiedy bylem na filmie KLER, to na pelnj sali większość stanowili ludzie mlodzi, a mlodzi na pewno wybiora zmiany!!!

Z bliska
Gość
Z bliska

Raczej powinieneś przestać pisac te bzdury, trzeba byc naprawdę slepcem zeby nie wwidzieć co wyczynia, firma ktora reprezentuje Kielbinski, A Pis w Mlawie to katastrofa, ich przedstawiciele są tylko od wykonywania rozkazów i polecen, tym bardziej ten mławski niemowa, ktory zaci doradcow w Mlawie mial by Lukasika, Krajewskiego, Pola, Pszczolkowska, przeciesz, to samenie tizy intelektu. To my wyborcy, powinniśmy nie dopuścić do rzadzenia w mieście.

NIe_dla_Kowala
Gość
NIe_dla_Kowala

To Ty z bliska uchodzisz na tym forum za ćwierćintelekta, więc daruj sobie takie wywody u cudzym intelekcie.

Starczy
Gość
Starczy

Pewnie że PSL nawet nie ma mowy koniec już za długo w Starostwie musi się zmienić Włodarz

Marek
Gość
Marek

W urzędzie zdecydowanie tez

Justyna
Gość
Justyna

jestem w szoku , jak mozna wierzyc Burchackemu , Szczechowiczowi , Wojnarowskiemu ? O matko dość ! Tyle lat omamiają nas z MŁAWY !!!!

Justyn
Gość
Justyn

Chce Pani me? Może pomoże?

Z bliska
Gość
Z bliska

Odezwala się pracownica Kowalewskiego, ja jestem w szpku, że sa jeszcze tsk malo rozgarnieci ludzie, czas a się opamiętać, Justyno bo Kowalewski to bardzo zly wybór.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Nie interesuje mnie co pan Burchacki robił w Ciechanowie. Kolejny raz pada pytanie, co zrobił poza faktem asystowania staroście dla naszego regionu jako radny powiatowy i w dodatku członek Zarządu .Choć jeden przykład proszę.

Anonim
Gość
Anonim

Nikt na te pytanie nie udzieli odpowiedzi.
Brakuje „wyobraźni” aby napisać że była jakaś inicjatywa dla Mławy przez te osiem lat w zarządzie powiatu.

Ryszard prus
Gość
Ryszard prus

proponuje spojrzeć na listę włodarza. Arek Nauczyciel – pracuje w gimnazjum, dorabia w MOSIR jako spiker, w Zawkrze Mława trener dotowane przez starostwo i miasto oraz zarządzanym przez starostwo PODN, żona również zatrudniona w Mosir na baseniku, córka w szkole jako pomoc Andrzej Piłkarz – instruktor w Mosir, dorabia w Mlawiance dotowanej przez miasto, żona księgowa Mosir Filip Siatkarz – wielki przyjaciel mławskiej deweloperki, wystarczy przejrzeć portale społecznościowe Maciej Sędzia – słynie z tego że sędziuje mecze z przyszłym zięciem włodarza, w szczególności turnieje opłacane przez Mosir Idźmy dalej Piotr Kolarz – osiągniecie ostatniej kadencji to zatrudnienie córki włodarza, na… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

Na tej liście to co drugi to nauczyciel, a może i więcej. Jak wiecie nauczyciele to szczególna kasta ludzi, która poznaje się z daleka, oni są tylko roszczeniowi, zawsze im za mało kasy, a na życiu znają się tak, jak ta jedna na gwiazdach, bo są w ogóle oderwani od rzeczywistości i tacy ludzie mają zasiadać w radzie miejskiej? – litości.

Z bliska
Gość
Z bliska

No tak pokazałeś i słusznie to towarzystwo, wzajemnej adoracji, i układów, ktore za Kowalewskiego, rozprzestrzenily sier jak stonka, czas aby Kowalowi podziekowac, i jego akolitom, ktorzy bardzo akrywnie pisza, jski wspanialy jest ten Burmistrz, no ale jak można inacze pisacr skoro nam tyle załatwił.

urzędnik2
Gość
urzędnik2

OCEŃCIE SAMI! Fragment z postanowienia sądu: (M. Burchacki) ma prawo informowania o wysokości faktycznie spożytkowanych kwot, pochodzących z dotacji unijnych, albowiem informacja o wysokości takich wydatków jest weryfikowana w oparciu o stosowne sprawozdania finansowe”. /uzasadnienie postanowienia sądu s. 8 akapit 2/. Kwota ta wedle ustaleń sądu to
8.116.175,96 zł faktycznie przekazanych do budżetu miasta z funduszy unijnych. „Kwota 21,5 miliona zł o której mówił S.K. ) nie ma charakteru sztywnego , zamieszczanie takiej informacji w istocie NIE ODPOWIADAŁOBY PRAWDZIE”. /uzasadnienie postanowienia sądu s.8/

Anonim
Gość
Anonim

A może tak zacytujesz cały fragment a nie utniesz gdzie Ci wygodnie i manipulujesz ludźmi.
Bo cały fragment brzmi tak:
„Dodatkowo wskazać należy, iż kwota 21,5 mln zł nie ma charakteru sztywnego, zamieszczenie takiej informacji w istocie nieodpowiadałoby prawdzie – już tylko z tego względu, że w treści umów mowa jest o pewnym limiciedofinansowania, zas faktycznie przekazywane i potrzebne środki w zależności od weryfikowanych przetargowow okoliczności, mogą być wyraźnie niższe.
Z drugiej strony wnioskodawca ma mozliwość rozpowszechniania informacji o dotacjach w ramach prowadzonej przez siebie kampanii wyborczej”.
Czyli jednak Kowalewski może twierdzić, że pozyskał ponad 21 milionów.

kolo
Gość
kolo

A gdzie jest nakaz sądu o umieszczeniu 21 milionów, skoro Pan Marcin Burchacki posługiwał się nieprawdziwymi informacjami?

Anonim
Gość
Anonim

Tak jemu prawo zezwala na manipulację informacją i skrzętnie z tegol korzysta ten szczwany lis.

mławianka
Gość
mławianka

„Czyli jednak Kowalewski może twierdzić, że pozyskał ponad 21 milionów.” – może tak twierdzić, tylko powinien dodać, że ich nie wykorzystał, bo jak nie doda, to też już manipulacja.
Tyle, że on się nie chwali, bo i nie ma czym, to tak jak chwalenie się własną porażką.

Gość
Gość
Gość

Zamieść całe postanowienie, a nie wybrane fragmenty.
Czyżby było tam coś do ukrycia?

milo
Gość
milo

sąd się pomylił w ocenie? Jesli to są cytaty z uzasadnienia to jak to się ma do sentencji?

///
Gość
///

Tak czy inaczej już nie Ciechanów ale Działdowo przed nami?

Jawrzon
Gość
Jawrzon

ano nie dość że drużyna Burchackiego łamza na ulicach to jeszcze internety zaatakowała SHAME! (bell ring)

Zoja
Gość
Zoja

Przynajmniej ich widać a nie czekają tylko na to żeby wpłynęły pieniążki od sponsorów i pan swoim jasnym wyborem mógł brylować na tle coraz większej ilości budynków.

Lokalny
Gość
Lokalny

Łamzać to pod Hala, zresztą nie poddaną rewitalizacji… Itd. itd.

Eryk
Gość
Eryk

Bardzo prymitywny komentarz. Nikt nie „łamza” trwa kampania i kampania na tym polega żeby się pokazywać. Kowalewski robi sobie kampanie w godzinach pracy inni takiej możliwości nie maja.

Z bliska
Gość
Z bliska

Widac ze to piszą te prymitywy od Kielbinskiego, bo tylko oni to potrawia Bin

Migoń
Gość
Migoń

wut??? a kiedy ma robić kampanię pacanie?!? praca burmistrza to etat na 24h, a ulicznym żebrakom w tandetnych koszulkach mówimy stanowcze NIE!

Olka
Gość
Olka

To Tobie Migoń i Twojemu guru mówimy stanowcze nie, dość tej sekty i hipnotyzowania łatwowiernych ludzi

kolega
Gość
kolega

Zwolennicy S.K. Wszyscy rozpisujecie się w samych superlatywach o obecnym włodarzu, same ochy i achy, chwaląc jego działania i kulturę osobistą. Ja tylko w tym miejscu pozwolę sobie odnieść się do jego „kultury” i przytoczę jeden cytat z „jaśnie” pana: ” PIES TO MUSI WIEDZIEĆ, KTÓRA RĘKA GO KARMI”.

Inka
Gość
Inka

Chyba cały sztab wyborczy Pana Burchackiego pisze komentarze, bo kumu by sie chciało takie poematy pisac, ale niemają wyjscia muszą atakowac bo to ich broń do celu.

Zumka
Gość
Zumka

A ja mam wrażenie, że to klakierzy razem z panią rzecznik na czele brylują swoimi wypocinami na portalu w sumie pani rzecznik teraz ma trochę czasu żeby moc hejtowac Pana Marcina No bo żeby rzecznik mlawskiego ratusza miał aż dwoch dodatkowych pracowników… ale nie nie przecież tych dodatkowych pracowników pani rzecznik zyskała po tym jak dostała dodatką fuchę w PWSZ i jeszcze start w wyborach.. zaradni Ci współpracownicy złotoustego. Pogratulować 😉

Anonimowo Z
Gość
Anonimowo Z

A do czego ta pani rzecznik, sie nadaję, to są stracone pieniadze, i nie pitrzebne koszty, niech lepiej wroci tam skad przyszla.

sebastian
Gość
sebastian

Widać skuteczność zespołu Burchackiego. Dane, które przytacza obnażają burmistrza i jego ratuszowych popleczników. Demon manipulacji i największy awanturnik zarzuca przeciwnej stronie nieprawdę i szuka oparcia w sądzie. Która to już sprawa włodarza w płockim sądzie?. Bezpodstawne zwolnienie dyrektorki Małgosi, grożenie byłemu radnemu, itd. Facet, który postępuje w myśl zasady „najlepszą formą obrony jest atak”.

Kolo2
Gość
Kolo2

Podejrzewam, że włodarz miasta Mława idzie na rekord jeśli chodzi o województwo mazowieckie 🙂

Jaaa
Gość
Jaaa

Jak psl taki sprawny jest w pozyskiwaniu środków unijnych to prosze o przedstawienie ile i jakie srodki pozyskalo mlawskie starostwo.

Katarzyna Stańczak
Gość
Katarzyna Stańczak

Burchacki nie ma szans na wygraną. Kandydat jest tylko jeden – Sławomir Kowalewski !!!! :))

Agnieszka
Gość
Agnieszka

To chyba pani kandydat. Podejrzewam, że większość wyborców może mieć inne zdanie niż szanowna pani-12 lat rządzenia to wystarczająco długo czas zakończyć ten żenujący spektakl showmena i zacząć patrzeć na Mławę jak na miasto z pontencjałem a nie jak na teatr jednego aktora i to coraz bardziej żenującego i zakłamanego. Pani burmistrz to człowiek dla którego ważny jest tylko on sam. Proszę wystarczy porównać zdjęcia znajdujące się w powyższym artykule. Burchacki człowiek spokojny, opanowany a kolarz cóż… nawet na tym zdjęciu widać jego zakłamanie i jakże wysokie mniemanie o sobie.

NIE_DLA_KOWALA
Gość
NIE_DLA_KOWALA

TO jest Kandydat do wylotu i to w podskokach niech się z Mławy wynosi !

Obserwujący
Gość
Obserwujący

Popatrzmy:
– dostał zakaz rozpowszechniania informacji;
– nakaz publikacji sprostowania;
– ma zapłacić 500 zł.
ale patrząc na część komentarzy to jest niewinny wręcz bohater.
Wygląda na to, że „drużyna Marcina Burchackiego” ma nadmiar wolnego czasu, który spędza na tym portalu i stara się swój wypaczony punkt widzenia przekazać innym.

Zoja
Gość
Zoja

Za to klakierzy kolarza bardzo ale to bardzo lubią manipulować faktami i czytać w taki sposób żeby wszystko było tak zinterpretowane na swoją korzyść skoro już tak OBSERWUJĄCY wszystko tak pięknie wypunktowałeś to czemu zapomniałeś dodać to co jest napisane w ostatnim akapicie fragmentu wyroku? Sąd Oddalil to o co cały ten cyrk zaczął Krzywousty czyli NIE PRZYZNAŁ racji żeby Mława na czele wraz ze swoim nieudolnym włodarzem pozyskała kwotę 21,5 mln zł!!! Także wniosek nasuwa się sam showmenowi wystarczy ochłap żeby mogl uważać ze wygrał tak samo jak jego fanatykom.

Gość
Gość
Gość

Jak się zsumuje wszystkie przyznane kwoty to wychodzi 21 572 442,21 złotych.
Sąd nie mógł stwierdzić, że będzie dokładnie taka kwota, z tego powodu, że ostateczna kwota będzie zapewne inna. Nawet o jeden grosz ale bedzie inna.
Co w tym ciężkiego do zrozumienia?

A tak ogólnie to może ktos mógłby zamieścić cały wyrok, bo takie podawanie fragmentów to wygląda na manipulacje. Każdy podaje fragment jaki mu jest wygodny.

kowalski
Gość
kowalski

co ty piszesz kobiety, nawet nie rozumiesz i nie chcesz zrozumiec ze to nie chodzi o 21,5 mln zl podchwyciłas jeden argument i rozciagasz temat, powiem ci zebys zrozumiala ze to chodzi o nieprawidlowe porownanie dotacji, dla mlawy podal kwote otrzymana faktycznie a dla ciechanowa kwote z umow jaka maja dopiero dostac, i to jest prawidlowe porownianie ? ale ty piszesz i bedziesz pisala we wszystkich swoich postach bo musisz bronic Pana Burchackiego a przede wszystkim siebie bo teraz głupio nieprawda? Powodzenia życze kolarzom z drużyny burchackiego, widac ze kolarstwo na topie!!! hahaha

Renia
Gość
Renia

Gdzie jest nakaz sądu ze Pan Marcin ma umieścić kwotę 21,5 mln zl? Te „hahaha” pasuje mi do wieśniackiego zachowania pani urzedzniczki-biegaczki!

Ciekawusek
Gość
Ciekawusek

Dla mnie cała strona urzędu miasta to jedna manipulacja i propaganda, co artykuł to lepszy. Z ostatnich szczególnie polecam do lektury „Piece mają wzięcie” 😀 Poryczałem się normalnie na końcu. W ogóle w swojej kampanii burmistrz często pozuje na tle różnych budynków i placów. Zauważyłem niedawno, że przy okazji mieszkań komunalnych, burmistrz Sławomir nie zapozował na tle tych estetycznych „kurników”na ul. Komunalnej? Zastanawiam się… yy dlaczego?Czyżby nie były wystarczająco ładne, aby wpasować się w wyborcze trendy? A w klipie to praktycznie cały czas tylko kamerka obejmuje centrum miasta. Nie dziwi nic? Pozdrawiam gorąco. Ps Dziś w Mławie też jakby zalatywało… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

No jak wchodzę na portal ratusza, to momentami mam wrażenie jakbym znalazła się w pewnym małym państewku zarządzanym przez takiego faceta, co to ma jakiegoś zwierzaka na głowie.

Liści palić nie wolno
Gość
Liści palić nie wolno

Zastanówcie się trochę. Środki z unii juz się kończą i marne szanse żeby cokolwiek jeszcze skapnelo takiej prowincji jak Mława, choćby projekt pisał sam premier. Ta bajka z pozyskiwaniem funduszy absolutnie nie jest jakimkolwiek argumentem w walce o fotel burmistrza. Wygra burchacki i co bedzie robił, projekty pisał jeśli środków i konkursów nie bedzie? Pomyślcie! Bycie burmistrzem to dyplomacja, dogadywanie sie, przysługi, układy, decyzje polegające na znajomosci realiów i posiadaniu kontakow w odpowiednich kręgach. Z kim ma dogadać sie burchacki jeśli tych kontaktów nie ma, z Ciechanowem? Nie myślmy ze ktoś nam z Ciechanowa na rękę pójdzie. Z kim sie… Czytaj więcej »

Z bliska
Gość
Z bliska

Aleś sie Pan /i wysilil, takich bzdur i ocen jeszcze nie czytalem z jednym ma Pan rację ,tak Kowslewski, ma uklady , ma tez znajomości, posiada także kontakty w odpowiednich kregach, dokończę tą pokretna spiewkie, tu muszę Panu przyznać rację, przez te 12 lat faktycznie wyrobil, sobie takie uklady i znajomości w kregach mlawskich, deweloperow, i biznesmenów, tylko co z tych ukladow i ukladzikow wynika dobrego dla MŁAWY, Niech Pan przyjmnie do wiadomości, ze sprawowaniw Wladzy przez Burmistrza, nie polega na ukladach i ukladzikach, bo sprawy które Pan wymienił, dają na wyborcom dużo do myślenia. Chcemy Burmistrza dla ktorego wszyscy… Czytaj więcej »

Liści palić nie wolno
Gość
Liści palić nie wolno

Możesz byc oburzony i zniesmaczony. Jednak takie jest życie i taka jest polityka, w polskim wydaniu to jeszcze wersja „lajt”…

urzędnik2
Gość
urzędnik2

Ma pan rację, że burmistrz powinien być dyplomatą, ale z tego jak pan przedstawia obecnego włodarza, żadne korzyści dla miasta nie wynikają. Natomiast wynikają tylko i wyłącznie dla niego samego. Pan Kowalewski jakby był taki operatywny, to miasto byłoby w o wiele lepszej kondycji finansowej. „100 milionów długu, na 100 – lecie odzyskania niepodległości”.

Z bliska
Gość
Z bliska

Kapitalna ocena pracy, Kowalewskiego, mamil nas mlawian tymi obiecankami przez 12 lat. CZAS MU DAC ODPOCZAC, chociarz oplacana przez.miasto, MEGITZA, przepowiadala Kowalewskuemu ze zostanie Prezydentem, a teraz co najwyzej moze zostac SOłtysem w Trzcincu. Powodzenia. Soltys to tez dobra fucha.

Anonim
Gość
Anonim

Wiesz, nie chce mi się z Tobą gadać.
Burmistrz nawet z PKP nie umie albo nie chce się dogadać. Nic nie umie załatwić dla Mławy i Mławian, bo jest wielkim „niechciejem”, bo uważa się za Pana Boga i że to jemu trzeba się kłaniać.
Mądry i silny jest tylko na swoim mławskim podwórku, gdzie może sobie podskoczyć, ale też nie przy wszystkich – pamiętacie sytuację przed ratuszem w czasie wizyty Wałęsy w Mławie, jak to jeden z biznesmenów go ustawiał?

z bliska
Gość
z bliska

—koniecznie dodać trzeba że to dzięki nic nie robieniu, i wywyższaniu się ponad wszystko i wsszystkich przez Kowalewskiego–cierpi Mława, przyklad ZALEW NA RUDZIE—brak komunikacji i rozmów z Wójtami gmin, w sprawie dalszego zagospdarowania tego akwenu. A Pan Kowalewski ze swoim gire\mkem Jankowskim spowodowali że ZALEW z ratownikami byl przy tych upałach czynny tylko sobota niedziela. DOSYĆ TYCH RZĄDÓW—KOWALEWSKI DO TRZCINCA.

Z bliska
Gość
Z bliska

Tym bardziej,że przyklad idzie z góry, grabia do siebie ile się da, czyżbyś tego nie widział, ja polityki jakiej Ty choldujesz, i promujesz, nie akceptuję, bo taka polityką samorzadowo, może sie zainteresować, prokurator, albo CBA. A to byloby juz bardzo źle dla Mławy. Na przyszlosc jesli juz cos piszesz to zastanow sie nad tym, dea razy, zanim puscisz na portalu

Leszek
Gość
Leszek

Ale tłumaczenie kończą się środki to niech zostanie jak jest, niech zostanie obecny burmistrz bo nie ma środków? Śmiech na sali? A gdzie kontakty obecnego burmistrza? Działdowo czy Ciechanów właśnie rozwijają się dzięki kontaktom a u nas tylko Zasłużony dla miasta Mławy potrafią rozdawać tylko co mu mieszkańcy z tego mamy? Właśnie obecnemu włodarzowi trzeba pokazać czerwoną kartkę za to że tych środków nie wykorzystywał. I kto mówi że nie będzie środków, zawsze jakieś granty będą a to że nie będzie dzielił ich PSL to pewne. Panie Kiełbiński dam Panu kredyt zaufania i wraz z moją żoną oddamy na Pana… Czytaj więcej »

Z bliska
Gość
Z bliska

Jest jeszcze czas, nie szkoda cir glosu na taką miernote, .

Audytor
Gość
Audytor

Brudna gra burchackiego. Podnieca sie poza tym ze w Ciechanowie pozyskiwał na costam środki. I co z tego? Czy tylko do tego sprowadza sie burmistrzowanie? Mysli ze przez następne 5 lat by siedział i projekty pisał? A gdzie pozostałe sprawy za które odpowiedzialny jest burmistrz miasta? Kowalewski juz trochę zębów na tym zjadł i wie co robi przynajmniej. W przypadku wygranej burchackiego czekają nas błądzenie po omacku, szukanie kontaktów znajomosci i budowanie nowych układów. Tu trzeba mieć odpowiednie obycie…

Julian
Gość
Julian

Muszę Cię zmartwić, czas jest nieubłagany i każdy kiedyś odejdzie…

Z bliska
Gość
Z bliska

Nastepny madry doradca sie znalazł, powinien Pan wiedzieć ze Kowalewski, mial dobrego doradcę do układów Skarbnika Antczaka, a kirdy przed wyborami zorientowal się ze to nie ladnie pachnie i w wyborach moze mu nie przyspozyc głosów, to po prostu rozstal sie z Antczakiem, no i zostal z tą wiedza sam liczac na to ze mieszkancy znów dadza sie zlapac na te bajki. 12lat to szmat, czasu, i aby zmienic yi wasze, myślenie o ukladach, to wlasnie nadchodzi czas na zmiany. Trochę zmienie brzmienie Twego nicku, tak po zmianie Burmistrza konieczny będzie AUDYT, aby nowy wiedzial co tam w trawie piszczalo… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

No, Kiełbiński za kontakty i ustawkę z Kowalewskim ma też chyba przechlapane, a ten czwarty, to chyba się w ogóle nie liczy, ani plakatów, ani konwencji wyborczej, ani nawet żadnych obiecanek – jakiś cichy jest

Julian
Gość
Julian

Burchacki wygra w I turze to niemal pewne, jeśli się mylę to obetnę się na łyso!!

aaa
Gość
aaa

To jeśli masz bujny włos to już zacznij ciąć

Bokser
Gość
Bokser

Ciekawe jakie będzie kolejne posunięcie Pana Marcina, mówiac terminem bokserskim lekko go Sławomir przymroczył i jest liczony, ale czasem po liczeniu zawodnik się zbiera i robi nokaut.

Z bliska
Gość
Z bliska

Bokser, powinieneś zauważyć że Pan Slawomir siebie samego tez przymroczyl.

wolka
Gość
wolka

my tez glosujemy na pana Kielbinskiego

PIS
Gość
PIS

Taka prawda, Pis Na Wólce zrobi porządek.

Ryba
Gość
Ryba

PiS już wszędzie zrobił taki porządek ze lepszego nie potrzeba. Wara od naszego miasta!

PIS
Gość
PIS

Pora na uczciwosc w Mlawie.

Z bliska
Gość
Z bliska

Nie do wiary, czyzby Wolka też az tak zglupiala, ze chce głosować na niemowe, , czy to zmiasto polecenia kandydata, na Burmistrza, ktory spotkal się z wubitnym dziennikarzem sledczym Sumlinskim, tym samym ktory kryjac sie przed policja schowal się za konfesjonalem, w kosciel podrzynajac sobie żyły, i przez ten akt desoeracji, stal sie tak znanym ale Oszustem, jakich w Pisie jest wiele, a moze przykladem dla was jest Marszalek Sejmu, Kuchcinski, ktory za mlodu, wachal sobie klej budapren, amoze idolem waszym jest Brudzinski, ktory w szkole okradał kolegow z adidasow a w pociągu, trzepal im kieszenie, zabierajac im kase, i… Czytaj więcej »

Lekarz
Gość
Lekarz

Proszę nie pisać ze Wolka będzie głosować na PIS! Proszę mnie nie obrażać ze mogłabym zagłosować na PIS!!! Nigdy!

gall
Gość
gall

i tak bedziemy klosowac na pana KIELBINSKIEGO.

Olek
Gość
Olek

Teraz zostało jedno ugrupowanie godne uwagi Marek Kiełbiński i jego drużyna. Reszcie już dziękujemy, wzajemnie się oskarżają i manipuluja

z bliska
Gość
z bliska

Olek bys mógł przestać żartować z tak poważnych spraw jak wybory, i przestać reklamować to ugrupowanie ktore nazywa się PIS

Zatorze
Gość
Zatorze

PIS wygra w Mławie wybory

Z bliska
Gość
Z bliska

Jedna rada dla Zatorzan, wybierzcie się do Elblaga, i zobaczcie jak tam ludzie, walczyli o wiadukt, przez 20 lat i wreszcie maja, tam tez jest Zatorze, ktore ma terazdo wiadukt, ktory kosztowal 35milonow, ale wladze potrafiły, zalatwic srodki w kwicie 20 mil z U.E. Jesli liczycie, na pis to moze za 20 lat tez bedziecie miec wiadukt, A jeszcze, jak sie za to wezmie Pszczolkowska, albo Krajewski, to moze być ze zrealizuja to obietnice za 30 lat.No ale wiara czyni ponoc cuda, Kielbinski, się zato wezmie i przy tych swoich ukladach, soppowoduje ze wiadukt bedzie juz w 2019 POMARZYC TO… Czytaj więcej »

Zatorze
Gość
Zatorze

Pani Pszczółkowska doprowadziła do spotkania z ministrem, minister zagwarantował wsparcie i dotacje 50 %, gdyby nie zaniechania Kowalewskiego w maju, inwestycja była by już realizowana. Ty się z bliska róznich od Pani radnej, że nic poza oczernianiem innych nie potrafisz, masz prawo kogoś nie lubić, ale pisać kłamstwa i oszczerstwa sobie daruj, bo każdy w Mławie wie, jak sprawa wygląda. Pani radna potrafiła dotrzec do instytucji odpowiedzialny za środowisko i zamknęliśmy sorotownie węgla, więc i sprawe tunelu zakończymy z Pania radną pozytywnie.

Nie głosuje na PIS
Gość
Nie głosuje na PIS

Weź skończ, bo Pszczolkowska już miała swoje 5 min a nawet dłużej i okazało się za długo!

Wolka
Gość
Wolka

I wynocha z Wilamem! Gowno zrobił oprócz brania diety!

Max
Gość
Max

Na Naszej Mławie publikują wybrane komentarze, dobre… 🙂

Jadwiga
Gość
Jadwiga

A ja chciałabym, aby burmistrz Miasta Mława miał wreszcie włosy.

Staś
Gość
Staś

chyba musisz być emerytka!!!! bo dziewczyny wolą łysych sa przystojniejsi, a burmistrzowi to do twarzy łysina, obyś nie osiwiala przedwsześnie ze zgryzoty. pozdrawiam

Jawiga
Gość
Jawiga

Staś… to ty jesteś młoda dziewczyna czy wolisz facetów łysych? Również Cie pozdrawiam.

Anonim
Gość
Anonim

Jeśli łysy, to przynajmniej z brodą, tak dla równowagi, a tu takich nie ma.

Krysiek
Gość
Krysiek

Ta cała dyskusja jest bardzo ciekawa ale raczej niepotrzebna. Sąd wydał prawomocny wyrok ( jakby nie było dwoch instancji) wskazując kto i co i gdzie ma zamieścić między innymi że podawał nieprawdziwe informacje oraz ma wpłacić 500 zl a tu niektórzy próbują z tego pana zrobić bohatera. Czy to nie jest chore? Co do Kowalewskiego miał prawo zwrócić się do sądu w tej sprawie, w końcu ktoś w tym kraju wymyślił procesy w trybie wyborczym w innym przypadku kandydaci mogliby odrzucać się błotem i to byłaby tragedia.

Obiektywnie
Gość
Obiektywnie

Wczoraj opublikowano najnowszy ranking dot. pozyskania środków unijnych przez samorządy. Pismo samorządowe „Wspólnota” podaje obiektywny ranking – Mława jest w nim na 202 miejscu z 262 miast powiatowych z wynikiem 92 zł na mieszkańca! I kto tu zaczarowuje rzeczywistość? podaje źródło: http://www.wspolnota.org.pl/fileadmin/user_upload/Rankingi18/Nr_20_Ranking_-_Wydatki_ze_srodkow_UE.pdf

Joanna
Gość
Joanna

Już nigdy nie zagłosuję na obecnego burmistrza.To arogant, który nie potrafi merytoryczne dyskutować.Swoich rozmówców traktuje z góry,atakuje nie odnosząc się do pytania.

Max
Gość
Max

To Mława tak słabo pozyskuje środki?? jestem zawiedziony…

wyborca
Gość
wyborca

Czytając niektóre posty, uważam, że ludzie nie rozumieją całej tej sprawy, zmieniają tematy, wyciągają stare sprawy, a tu chodzi o nieuczciwie prowadzoną kampanie. Pan Burchacki dokonał zestawienia (porównania) pozyskanych dotacji w dwóch różnych od siebie kryteriach, dlatego przegrał sprawę. Sprawa nie toczyła się o wielkość dotacji ani skuteczność jej pozyskania tylko o nieprawidłowe zestawienie (manipulacja danymi). Teraz robi z siebie ofiarę, pokrzywdzonego, po prostu jest nieuczciwym kontrkandydatem. Jako Dyrektor od środków unijnych nie potrafi dokonać prawidłowego zestawienia danych? Powinien potrafić – toć fachowiec. Postępowanie Pana Burchackiego i jego sztabu wyborczego było celowe, skompromitować obecnego burmistrza, nie tędy droga Panie Burchacki.

z bliska
Gość
z bliska

WYBORCA —-jak Ci nie pasuje kandydatura Burchackiego /popełnil błęd to fakt / ale to nie znaczy że nie mogę na niego głosować, mimo tego błędu jest bardziej wiarygodny niż Kowalewski, Twoja wola abyś porządał dalej drogą Kowalewskiego, ale powinieneś wiedzieć że to zły wybór, masz jeszcze czas aby się zastanowić i zmienić decyzję.

Mati
Gość
Mati

O, chyba przerwa śniadaniowa w urzędzie. Teraz zaleje nas fala hejtu 🙂

Nina
Gość
Nina

Tak, tak, dziś pewnie w ratuszu pazurki mocno i często uderzają w klawiaturę, ha ha ha

mamama
Gość
mamama

Co by nie mówić o tej sytuacji to Burchacki nie ma klasy, nie potrafi wyjść godnie z sytuacji i pomimo wyroku sądu swoje kłamstwa nazywa „rzekomym kłamstwem”. Dlatego to dal mnie rzekomo dobry kandydat. Nie widzę w nim samym potencjału, bo promuje dziś sukcesy Ciechanowa nie swoje i i swój rzekomy potencjał opiera na rzekomych dotacjach które rzekomo od samorządu województwa pozyska. Słabe jak dla mnie

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Burchac jest sterowany przeż sitwę Antczaka , Wojnarowskiego , Szczechowicz, oni zrobią wszystko.

Kolo2
Gość
Kolo2

Burchacki to ma własny rozum i takie wywody możesz sobie w … wsadzić!

Henryk
Gość
Henryk

Moim zdaniem Burchacki jest niewiarygodny , widać że zrobi wszystko aby wygrać , nawet nieuczciwie. No cóż , jestem zawiedziony. Czy naprawde taki musi byćPSL ? To przykre !

Emerytka
Gość
Emerytka

Coż – Kłamstwo ma krotkie nogi.

Młoda
Gość
Młoda

Na pewno u Kowalewskiego. Chociażby co opowiada o nadwyżce budżetowej ha ha ha

h13
Gość
h13

Koniecznie debata!

mławianka
Gość
mławianka

Toż ten stary wyga rozniesie Burchackiego w pył, o Kiełbińskim to już nie wspomnę, bo z niego to już nic nie zostanie, chyba…że są dogadani, ale czy Kowalewski tak łatwo się podda? przecież burmistrz to dla niego już zawód.

Młoda
Gość
Młoda

Po co? Żeby publicznie obrażał ludzi jak robił to wielokrotnie( wiele razy na sesjach rady miasta obecnie i wcześniej np. Pana Olszewskiego gdy był radnym) Szkoda czasu na kowalewskiego.

Liberał
Gość
Liberał

Ja nie kłamię, ja tylko podaję nieprawdziwe informacje ! Szkoda, że pan Burchacki nie powiedział kto i dlaczego pakuje pieniądze w Ciechanów, który jako stolica subregionu dzieli marszałkowskią kasę przyznaną na kilka powiatów. Jak dzieli to widać. Chciałbym dowiedzieć się ile Ciechanów dostał kasy bez protekcji Struzika ?

Kostek
Gość
Kostek

Ach ta zazdrość…Nie wypominać tylko do roboty!!

kos
Gość
kos

Kostku, ale Liberał ma sporo racji. Ciechanów przed Kosińskim praktycznie się nie rozwijał, narosło sporo zaległości- także drogowych. Od czasu przyjścia Kosińskiego miasto zaczęło dostawać wyjątkowo dużo kasy. Oczywiście wiem, że najpierw trzeba złożyć wniosek ale praktycznie każdy przechodził. Miasto musiało zacząć się rozwijać po latach zastoju. Tez uważam, że to zasługa Kosińskiego ale nie tyle Kosińskiego a Kosińskiego – Prezydenta Miasta człowieka z PSL. I nie ma w tym cienia przesady bo gdyby nie był z PSL a z np. PO to by nie miał szans na połowę tej kwoty. Burchacki jako człowiek z PSL-u tez pewnie dostanie więcej… Czytaj więcej »

Lokalny
Gość
Lokalny

Pisał Pan kiedyś wniosek? Pan też brał Euroluten?

urzędnik2
Gość
urzędnik2

Ranking wykorzystania środków europejskich przez samorządy w latach 2014 – 2017 w przeliczeniu na jednego mieszkańca w zł. CIECHANÓW -802,05 zł, DZIAŁDOWO – 324,85 zł, ŻUROMIN – 162,53 zł, MŁAWA – 92,34 zł.
Ranking czasopisma samorządowego „Wspólnota” z dnia 09.10.2018 r.

Ewa N
Gość
Ewa N

Mława ………w czołówce -szkoda że tej od końca.

z bliska
Gość
z bliska

No właśnie —po sportowemu to brzmi, odwróć tabele Mława na czele, i najwyższy czas abyśmy zmienili tego trenera, bo z jego dalszej pracy nic dobrego dla Mławy nie wyniknie.

Lokalny
Gość
Lokalny

Protekcji? A to projekty piszą krasnale? Weź Pan Euroluten, to taki lek na nie pisanie wniosków. Pasuje Panu? Jest też w formie czopków.

Wielka litera
Gość
Wielka litera

Dla mnie w tym wszystkim najbardziej niesmaczne w obecnej sytuacji są te żółte ogłoszenia z tekstem, że SŁAWOMIR KOWALEWSKI WYGRAŁ PROCES.

Slawomir
Gość
Slawomir

Trzeba głosować na Kiełbińskiego, pisuary rządzą w kraju więc to jest jedyna słuszna opcja, KOWALEWSKI – ZAWISTNIK, Butchacki – ZSL. Toć wybór jest prosty i jedyny.Kowalewski wygrywa tylko w sądzie a przez resztę kadencji co zrobił?

urzędnik2
Gość
urzędnik2

Kiełbiński to jest dogadany z Kowalewskim. Przed ogłoszeniem terminu wyborów był częstym gościem u S.K.

Observer
Gość
Observer

Jak Kiełbiński zostanie burmistrzem to… ptaszki na mieście ćwierkają, że Kowalewski zostanie
zastępcą burmistrza
i to już od dawna tak ćwierkają.

urzędnik2
Gość
urzędnik2

Czyli nic się nie zmieni.Ja na miejscu kandydata Kiełbińskiego nie ufałbym kowalowi.To człowiek dwulicowy, żeby się sam nie przejechał na „przyjaźni” pana S.K.

Ania
Gość
Ania

I tu masz rację

z bliska
Gość
z bliska

–A JAK kOWALEWSKI ZOSTANIE BURMISTRZEM—TO KIEŁBIŃSKI BĘDZIE JEGO ZASTĘPCĄ—-no i tak w koło Macieju, wtedy Mławska rzeczka będzie mlekiem i miodem płynąca.

Lokalny
Gość
Lokalny

„Manipulacja, kłamstwo” – otwórzta oczy, śpicie 24h, a może Euroluten w czopkach? Kiełbasa? Twórca struktur PO w Mławie? Chorągiew? To jest ten właściwy wybór? Jest taka kiełbasa prezydencka w Intermarche.

Observer
Gość
Observer

Kowalewski lubi włóczyć ludzi po sądach, to mój dodatkowy zarzut, żeby nie głosować na tego pana, bo „najciemniej jest pod latarnią”. Ten pan nie widzi już swoich kłamstw, ale cudze niedopowiedzenia tak.
„ŹDŹBŁO W OKU BLIŹNIEGO DOSTRZEGASZ, ALE BELKI WE WŁASNYM JUŻ NIE WIDZISZ”
– to takie niechrześcijańskie Panie Kowalewski.

Kostek
Gość
Kostek

Burchacki uzyskał co chciał !!! poszła fama o tym że Mława mało pozyskuje środków zewnętrznych!!! Kowal się gubi…

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Fama poszła, że jest manipulantem. Chcesz burmistrza kłamcę?

Anonim
Gość
Anonim

Mam burmistrza manipulanta – dość!

Olaf
Gość
Olaf

Jeśli chodzi o pozyskiwanie środków przykład bitwa. Działdowo aplikowalo do Niepodległej bardzo skutecznie w ramach grantu dostali ponad 100 tys złotych. Jak widać można.

Edward
Gość
Edward

Jestem zwolennikiem Pana Kowalewskiego, ale to posunięcie z sądem, trochę złe zachowanie i bezzasadne jednak suma summarum, ludzie dowiedzieli się że Mława mało pozyskuje środków np. w kontekście Ciechanowa…

Ewa N
Gość
Ewa N

To prawda -w ten sposób Mława dowiedziała się ile faktycznie Burmistrz pozyskał środków.
Inwestycje powyżej . Nie ma czym się chwalić….czas na zmiany.

Marek
Gość
Marek

Ja jestem zwilennikiem Kowalewskiego i jestem dumny z wygranej przed sądami. Jak mawiał klasyk – chamstwu trzeba się przeciwstawiać siłą i godnością osobistą! Tak trzymać panie burmistrzu!

Z bliska
Gość
Z bliska

Tak Tak trzymaj się tego Burmistrza a spadniesz razem z nim w NIEBYT, i dopiero wtedy przestaniesz byc dumny.

Tom
Gość
Tom

Pan B. okazał się jednak niewiarygodny. Coż liczyłem, że pojawi sie godny kandydat i bedzie na kogo głosować. Ale w tym wypadku wybieram to co już znam i sprawdzone.

Ewa N
Gość
Ewa N

Witam ,
Według Pana Pan B. jest niewiarygodny?
To co można powiedzieć o obecnym Burmistrzu? On jest wiarygodny?
Mówi o kwocie ponad 21 milionów a faktyczna kwota to 8 milionów (zaokrąglam). Proszę o zapoznanie się z Orzeczeniem Sądu i ilością wykonanych inwestycji w Mławie. Czy mamy się czym pochwalić???
Ranking miast (czasopismo Wspólnota-odsyłam) spośród miast powiatowych 262 -Mława znajduje się na na 202 pozycji.To powód do dumy???
Liczą się fakty.
Pozdrawiam.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Bzdury. Burchacki tak by chciał, ale widać, że miasto idzie do przodu bez niego. Po tym wyroku jest spalony

mławianka
Gość
mławianka

A ja wprost przeciwnie – nie doprecyzowanie, to jeszcze nie oszustwo, a nigdy nie postawię krzyżyka przy największym manipulancie.

z bliska
Gość
z bliska

Masz rację największym manipulantem i jednak człowiekiem posługującym się oszustwem okazał się Burmistrz Kowalewski,

Ewa N
Gość
Ewa N

Witam ,
A czy Pan Kowalewski jest wiarygodny??
Proszę zapoznać się z artykułem i kwotami jakie zostały pozyskane przez Urząd Miasta .
To nie jest 21 milionów tylko zaledwie 8 mln (zaokrąglam). Ilość inwestycji „porażająca” –aż 4!!!!
Odsyłam do czasopisma „Wspólnota” –na 262 miast powiatowych –Mława jest na 202 pozycji -czy mamy się czym pochwalić???
Tonący brzytwy się chwyta.
Liczby nie kłamią !!

z bliska
Gość
z bliska

Tak Pani Ewo N—-ma Pani rację —tonący brzytwy się chwyta. Sam sie dziwię jak Mławianie mogli słuchać tych bajek przez długie 12 lat, co niektórzy piszący na portalu te bajki chcą słuchać przez następne lata—Mławie potrzebna jest nowa osobowość, a takim może być tylko Burchacki,

Ewa N
Gość
Ewa N

Do tej pory obecny Burmistrz nie miał konkurenta-teraz jest nim Pan M. Burchacki.
Ma porządne argumenty -których obecny Burmistrz nie jest w stanie „obalić”. Uczmy się od lepszych i nie mam tu na myśli Ciechanowa.
Zmiany -to jest to czego potrzebuje Mława. I nie musimy się bać !-Bo i czego?????
Do zobaczenia przy urnie -„z bliska” –Pozdrawiam 🙂

Adam
Gość
Adam

Powiem wam jedno nieważne ktory zostanie prawda jest taka ze mlawie potrzebna jest nowa krew ktos nowy kto bedzie chcial sie pokazać

po prostu
Gość
po prostu

Miastu nie jest potrzebny ktoś. To nie eksperyment. Trzeba wybierać ludzi którzy są sprawdzeni i rzeczywiście robią coś dla tego miasta, regionu.

Alinka
Gość
Alinka

Po to są wybory żeby stawiać na nowych, na zmiany, niektórzy są tak sprawdzeni że siadzą w samorządach po kilka kadencji i co z tego my mamy jako społeczeństwo? Czas na zmiany, potrzebni są nowi, nie wypaleni a nie rutyniarze i miłośnicy „diety”

Ewa N
Gość
Ewa N

Zgadzam się z Tobą Alinko-rutyna gubi.
Czas na nowych ludzi którzy chcą coś zrobić dla mieszkańców a nie tylko uśmiechy i uścisk dłoni. Burmistrz średnio przez 4 lata zrobił 1 inwestycję.
Nie ma się czym chwalić .

z bliska
Gość
z bliska

Tak Pani Alinko–tych rutyniarzy którzy siedzą po kilka kadencji, należy odesłać wreszcie do uczciwej pracy, bo każdy z Radnych kosztował miasto 120.000 tys złotych, przez jedną kadencję, a co niektórzy tak się zasiedzieleli nawet przez 4 kadencje—prosze sobie policzyć te koszty, jak na MŁAWĘ to jest bardzo dużo.

mławianka
Gość
mławianka

Tzn??? Kto jest sprawdzony i robi dużo dla miasta i dla regionu??? Trochę konkretów by się przydało, bo nie mów przypadkiem, że takim kandydatem jest Kowalewski, bo on nic,prawie nic nie robi dla miasta, a dla regionu to już absolutnie nic.

Slawomir
Gość
Slawomir

Nie można mówić bo grozi sąd za to

mławianka
Gość
mławianka

😀 – dobre, Sławomir.

Plik
Gość
Plik

Co p. Burchacki zrobił dla mlawskiego powiatu jako radny?

Yacek
Gość
Yacek

Zanim napiszesz pomyśl. Jakie miał możIFEsnliwości zrobienia czegokolwiek.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Będąc członkiem zarządu powiatu…bardzo duże!!! ale ten Pan nie znał realiów Mławy!!!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

To po był radnym jak nic nie mógł?

Piotrek
Gość
Piotrek

Zobaczcie co nas czeka jeśli ktoryś z tych Panow zostanie burmistrzem. Potrzeba nam wyważonego i rozsądnego człowieka który będzie konsekwentnie pracował dla dobra mieszkańców a nie włóczyl się po sądach. Do tej pory byłem niezdecydowany na kogo głosować, ale w obecnej sytuacji zagłosuje na Pana Kiełbińskiego

Lokalny
Gość
Lokalny

Świetna argumentacja, jest Pan osobą pełnoletnią? Kowalewski pozwał Burchackiego, który delikatnie facto wygral, ale przegrał. Włóczenie się po sądach? A jak ktos Pana pozwie, to co jest już Pan skreślony?

racjonalny
Gość
racjonalny

Piotrek, nie wkładaj tych dwóch panów do jednego worka. W końcu to tylko jeden z nich okazał się niewiarygodnym. Gdyby Ciebie ktoś oczerniał podając nieprawdziwe informacje to brałbyś to z pokorą na klatę? Poza tym tu jeszcze dochodzi tak naprawdę sprawa obrony dobrego imienia pracowników którzy pracują przy tych projektach unijnych, w końcu to nie burmistrz bezpośrednio pisze projekty. Co do głosu to oczywiście są to na szczęście demokratyczne wybory i każdy głosuje jak chce.

mławianka
Gość
mławianka

Dla mnie tylko jeden jest bardzo niewiarygodny
KOWALEWSKI SŁAWOMIR
który metody manipulacji opanował do perfekcji i jeszcze na dodatek ciąga ludzi ludzi po sądach, bo czegoś nie doprecyzowali do końca, a sam nawija mieszkańcom makaron na uszy jaki to on święty i jaki czyściutki.

mławianka
Gość
mławianka

Poczekaj, poczekaj – Kowalewski dopiero zaczął, może jeszcze i Kiełbińskiego zaciągnie do sądu, on się dopiero rozkręca.
Sam kłamie jak z nut, manipuluje danymi, a zarzuca innym jeśli robią podobnie, ale ten typ tak ma.
„Co wolno wojewodzie to nie tobie…”

po prostu
Gość
po prostu

No i powiedz mławianka co tym wpisem wniosłaś do dyskusji. Oskarżasz burmistrza o jakieś kłamstwa, manipulacje itp…bez konkretnych dowodów i anonimowo. Oczywiście otwarcie nie miałabyś odwagi bo tak naprawdę są to tylko insynuacje które niewiele albo nawet nic nie mają wspólnego z rzeczywistością. A tutaj masz prawomocny wyrok sądu który wskazuje kto podawał nieprawdziwe informacje ale tego nie zauważasz i próbujesz wybielić w sposób mało elegancki kontrkandydata MB.

mławianka
Gość
mławianka

– 20 min nadwyżki bilansowej za 2017 rok to według ciebie nie manipulacja?
– Wmawianie ludziom, że te obecne remonty, inwestycje to są z nadwyżki bilansowej za ubiegły rok to też nie manipulacja?

po prostu
Gość
po prostu

oczywiście że tak uważam, to nie są manipulacje to są fakty. Na czym niby polega tutaj manipulacja? Rozwiń i rzuć jakieś konkrety.

mławianka
Gość
mławianka

Sprawdź sobie z łaski swojej ile wynosiła nadwyżka za 2017 rok, a potem dopiero mów, ze to są fakty. Tak samo jak jest z remontami ulic, chodników, jeszcze na początku roku nie było na nie środków, ale w drugim półroczu się znalazły, tyle, ze nie z żadnej nadwyżki a z emisji dodatkowej puli obligacji, którą przyklepała burmistrzowi nasza kochana rada miejska, a emisja obligacji to powiększający się dług Mławy, który trzeba spłacać wraz z – o d s e t k a m i , Panie „po prostu. T a k i e – t o – s ą –… Czytaj więcej »

z bliska
Gość
z bliska

Czy do Ciebie naprawdę nie dociera, że Kowalewski manipulując faktami podaje nie prawdę i oszukuje nas mieszkańców, a rzeczywistość jest jedna ta sprawa obnażyła jego manipulację, zwycięsko wyszedł z niej Burchacki, chociaż faktem jest że mimo dobrych chęci minął się w swych wyliczeniach, dla mnie bardziej niewiarygodny jest Kowalewski. Przestań bronić kogoś kto przez 12 lat swych rządów, pokazał nam że najlepiej współpracował Burmistrz w ramach PPP, z mławskimi deweloperami, a wnosząc sprawę sam kłamał przed sądem co nie omieszkał mu wytknąć sąd.

racjonalny
Gość
racjonalny

W jakiej sprawie kłamał przed sądem i co wytknął mu sąd bo nie rozumiem. Przejdźmy do rzeczy. Kontrkandydat twierdzi że miasto pozyskało ok. 8mln. A co jest w postanowieniu, że to nieprawdziwe informacje dlaczego bo nawet w tym tekście tutaj: – środki przyznane (pozyskane) to sumując 21 572 442,21 – środki dotychczas wykorzystane to sumując 8 116 175,96 (niektóre brane do I połowy 2018 roku, nie wiemy dokładnie jaka to jest kwota na tę chwilę) A co mamy na fb pana MB 8 do 82 w stosunku do Ciechanowa – pozyskane, 8 do 19,5 w przypadku Działdowa – pozyskane. Ile… Czytaj więcej »

mławianka
Gość
mławianka

Panie racjonalny nie rozmawiamy o sądach, rozmawiamy o życiu, o codzienności, którą Kowalewski zakłamuje!!!

z bliska
Gość
z bliska

No niezle Piotrusiu głosując na tego niemowę z PIS Kiełbińskiego , wpadniesz z deszczu pod rynnę. I wtedy w Mlawie, zapanuje błogi spokój, i jeszcze gorszy marazm jak za Kowalewskiego, Kowalewski tą spraw sądową pokazał tylko jakim jest gospodarzem, który nie potrafił korzystać ze środków UNIJNYCH. DOSYĆ RZĄDÓW KOWALEWSKIEGO –TO NIE JEST GOSPODARZ, NA DZISJEJSZE CZASY– I DLATEGO CZAS NA ZMIANY, NIE TYLKO KOWALEWSKIEGO ALE WIELU RADNYCH, a każdy z tych Radnych przez 4 lat kosztował nasze miasto 120,000 tys. złotych, trzeba mieć nadzieje ze przyszła rada ograniczy te diety przynajmniej o połowę.

urzędnik2
Gość
urzędnik2

A niektórzy radni z komitetu S.K to nawet jeszcze dłużej. Nie potrafią wyjść z żadną własną inicjatywą, bo się boją utraty kasy, nie mają własnego zdania, są wiernymi potakiwaczami obecnego włodarza. I tak ma być dalej? Mam nadzieję, że już niedługo przyjdą nowi i ambitni ludzie z drużyny P. Burchackiego.