Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kapitan Joel Newburn – dyplomata z Ambasady Stanów Zjednoczonych gościem Katolickiej Szkoły Podstawowej


5 października w Katolickiej Szkole Podstawowej miało miejsce wyjątkowe spotkanie. Kapitan Joel Newburn oraz Monika Rokicka z Ambasady Stanów Zjednoczonych  odwiedzili szkołę w ramach projektu Meet  America, który ma na celu szerzenie wiedzy o Stanach Zjednoczonych oraz o relacjach polsko – amerykańskich.


Spotkanie inspirowane 100 – leciem odzyskania przez Polskę niepodległości oraz setną rocznicą nawiązania  stosunków  dyplomatycznych między oboma krajami odbyło się pod hasłem :”100 lat razem: Ludzie, Historia, Przyszłość”. W trakcie  wystąpienia, prowadzonego w języku angielskim,  amerykański dyplomata opowiadał o ważnych wydarzeniach historycznych swojego kraju podkreślając zasługi Polaków, min. Tadeusza  Kościuszki czy Kazimierza Pułaskiego. Kapitan Joel Newburn  przybliżył uczniom zagadnienia dotyczące Deklaracji Podziwu i Przyjaźni, która była prezentem narodu polskiego dla Stanów Zjednoczonych z okazji 150 rocznicy uchwalenia amerykańskiej Deklaracji Niepodległości. W 1926r oku podpisało ją 5,5 mln. Polaków, w tym również ówcześni mieszkańcy Mławy.

Amerykański gość przedstawił  także  młodzieży możliwości  wzięcia udziału w licznych programach edukacyjno – zarobkowych realizowanych przez uczelnie na terenie USA i  koordynowanych przez Ambasadę. Po części oficjalnej przyszedł czas na pytania zadawane przez uczniów. Dotyczyły one zarówno życia zawodowego kapitana Newbuna jak też jego   wrażeń dotyczących życia w Polsce.  W spotkaniu z przedstawicielami Ambasady uczestniczyła również pani Muriel Emond, native speaker z Bostonu, nauczyciel  języka angielskiego w naszej szkole. Wszystkich chętnych, ( dzieci, młodzież i dorosłych) którzy chcieliby podszlifować swoje umiejętności językowe Katolicka Szkoła Podstawowa serdecznie zaprasza na zajęcia z naszym native speakerem -panią Muriel Emond.

Szczegółowe informacje i zapisy w sekretariacie szkoły. Zapraszamy.

tel. 023 654 65 74

ww.ksp.mlawa.pl

art. sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]