Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

„Ślubujemy, że nie zawiedziemy” – święto pierwszaków w SP w Dębsku


Nic przyjemniejszego nad widok uśmiechniętych twarzy dzieci wstępujących w szeregi szkolnej braci. A takimi obrazami mogli napawać się goście zaproszeni na pasowanie pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej w Dębsku. Mury placówki powitały bowiem ich licznie zgromadzonych rodziców i bliskich, przedstawicieli władz samorządowych i przyjaciół szkoły.


Jednak bohaterami uroczystości byli oni, jeszcze nie pełnoprawni uczniowie, ale już smakujący uroków szkolnego życia i odpowiedzialnie ślubujący, że nie zawiodą. Choć to dopiero miesiąc, jak zasiedli w szkolnych ławach, dowiedli gotowości sprostania najtrudniejszym zadaniom. Pięknie recytowali i śpiewali, z przekonaniem odpowiadali na zadawane pytania, prezentowali się niczym doświadczeni w aktorskim rzemiośle młodzi artyści. Wspierani obecnością bliskich pokazali wachlarz swych możliwości, a w oczach niejednego rodzica zalśniła łza wzruszenia.

O tym, że życie w szkole może być słodkie a ona sama pełni rolę drugiego domu, nawet niedowiarków przekonała atmosfera uroczystości przygotowanej przez wychowawczynię panią Renatę Zawieruchę, o której wiadomo, że: „ kiedy nasza pani do nas puszcza oko, nie ma się co martwić – w szkole będzie spoko!” .
Okolicznościowe upominki ufundowane przez rodziców, Samorząd Uczniowski i gości, w tym zestaw bezpiecznego pieszego od WOPR w Ciechanowie, będą na długo przypominać ten dzień. Nie pozostaje zatem nic innego, jak najmłodszym uczniom życzyć pasma sukcesów na szerokiej autostradzie szkolnego życia. Powodzenia!

źródło i fot: SP Dębsk

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x