Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Piknik integracyjny klas I


Korzystając z pięknej, słonecznej pogody dnia 4 października 2018r. pierwszaki  z klas 1a, 1c i 1 d Szkoły Podstawowej nr 7 wybrały się na piknik integracyjny do lasu. Przed wyjazdem wychowawcy przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego podróżowania autokarem i kulturalnego zachowania się. Na terenie leśniczówki przy ul. Krajewo dzieciaki przeżyły wspaniałe chwile, których wspomnienie z pewnością zostanie na długo w ich pamięci.


Na miejscu czekało na młodych przyrodników wiele atrakcji. Już na początku, przy głównej bramie Leśnictwa Krajewo powitał wszystkich leśniczy i zaprosił na wspólny spacer po lesie. Dzieci uważnie słuchały informacji i ciekawostek jakie miał im on do przekazania. Podziwiały przyrodę w jesiennej szacie, oglądały okazy przyrodnicze, uczyły się rozróżniać różne gatunki roślin i zwierząt. Oglądały szkółkę leśną, zwiedziły izbę edukacyjną tzw. Dziuplę, gdzie mogły obejrzeć z bliska eksponaty różnych zwierząt. Leśniczy zwrócił szczególną uwagę na to, jak wielkim zagrożeniem dla zwierząt są ludzie. Po powrocie na teren leśniczówki na dzieciaki czekał posiłek przygotowany przez mamy – pyszne kiełbaski z grilla, chlebek usmażony w ognisku. Pod wiatą słychać było wesołe rozmowy przy wspólnym stole. Nie zabrakło ćwiczeń i rywalizacji sportowych pod czujnym okiem animatorówz MOSiR-u oraz śpiewów przy muzyce.  Uwrażliwieni na piękno otaczającej przyrody będą zastanawiać się nad tym, co mogą zrobić, by zostać Przyjacielem Przyrody.

Zadowoleni, z bukietami jesiennych liści, osmagani leśnym powietrzem i dymem jesiennego ogniska,dzieciaki wróciły do szkoły.

źródło i fot: SP nr 7

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x