Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Jesteś widoczny,jesteś bezpieczny” – spotkanie w Morawach


We wtorek 2 października 2018 roku w Szkole Podstawowej w Morawach odbyła się kolejna odsłona prowadzonej cyklicznie kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Celem akcji jest uświadamianie młodych osób, jak ważną rzeczą jest posiadanie elementu odblaskowego, który może uratować życie i zdrowie.


Zajęcia odbyły się w trzech panelach tematycznych. Mławscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Zespołu Profilaktyki podczas spotkania z młodzieżą omawiali rodzaje zagrożeń, na jakie jesteśmy w codziennym życiu i jak się przed nimi chronić. W części drugiej dzieci poznały zasady udzielania pierwszej pomocy pod bacznym okiem przedstawiciela Straży Pożarnej. Młodzież miała również okazję zaprezentować swoje umiejętności jazdy na rowerze, pokonując przygotowany tor rowerowy. Ten panel zajęciowy przeprowadzili pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ciechanowie.

W kampanii uczestniczył wicemarszałek województwa mazowieckiego, wójt gminy Stupsk, przedstawiciele WORD w Ciechanowie oraz przedstawiciel Straży Pożarnej.

Od 31 sierpnia 2014 roku każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu na drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy. Zasada jest prosta: im jesteśmy bardziej widoczni, tym lepiej. W związku z tym Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie i Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Publicznego w porozumieniu z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego, prowadzą już czwarty raz kampanię społeczną „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

O pieszych i rowerzystach mówi się, że są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Nie mają do dyspozycji pasów bezpieczeństwa, poduszek czy kurtyn powietrznych, dlatego w razie wypadku są najbardziej zagrożeni. Dodatkowo jesienne warunki drogowe – wcześniej zapada zmrok, a rano dłużej jest ciemno – nie ułatwiają widoczności. W takich okolicznościach kierowca zauważy osobę w ciemnym ubraniu dopiero z odległości około 20-30 m. To za mało, aby w porę wyhamować. Już jeden element odblaskowy sprawia, że jesteśmy widoczni z ponad 150 m. Te dodatkowe metry często ratują nam życie.

W trakcie kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” młodzież oprócz otrzymanych elementów odblaskowych dla siebie i rodziny, zdobywa nową wiedzę w zakresie bezpieczeństwa.

źródło i fot. KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x