Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Inauguracja z trzydziestoma medalami


Zawody o nazwie Jesienne Rozpływanie o puchar Książąt Mazowieckich były premierowym występem reprezentantów mławskiego Płetwala w nowym sezonie. Forma wypracowana podczas okresu przygotowawczego przyniosła kapitalne rezultaty. Nasi reprezentanci zdobyli aż trzydzieści medali.


Trener Tomasz Szczepański zabrał do Ciechanowa dwadzieścioro dwoje zawodników. Niektórzy solidnie zapracowali na miano multimedalistów. Jednym z nich był urodzony w 2011 roku Danił Babenko. Choć debiutował na takiej imprezie, o tremie nie mogło być mowy. Wrócił do domu z dwoma krążkami, złotym na 50 metrów stylem klasycznym i brązowym na 50 metrów stylem dowolnym.

Parokrotnie na podium przebili się także Jakub Czupryn (trzy indywidualne laury), Jakub Hincmanowski (dwa), Adrian Kaliszewski (dwa), Patryk Kaliszewski (trzy), Jan Śledziński (dwa), Amelia Butryn (dwa), Zuzanna Deręgowska (dwa), Sylwia Rząp (dwa) oraz Natalia Tomczak (dwa).

Pojedynczy sukces zanotowali Konrad Hicmanowski, Aleksander Orkwiszewski, Kaja Kamińska, Kalina Ossowska i Zuzanna Szynkiewicz. Dodatkowo mławianie wywalczyli cztery medale w sztafetowych występach.

Ostatecznie z dorobkiem siedmiu złotych, dziewięciu srebrnych i piętnastu brązowych medali uplasowali się na czwartym miejscu w klasyfikacji drużynowej. Zwyciężyli w niej reprezentanci Juvenni Białystok (w zawodach wystartowało 25 klubów).

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x