Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rusza program Czyste powietrze. Zapraszamy na spotkanie w sprawie dofinansowania już w poniedziałek


W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców Mławy programem „Czyste Powietrze”, w ramach którego można otrzymać dofinansowanie do wymiany pieca lub termomodernizacji budynku jednorodzinnego, w poniedziałek 8 października br. odbędzie się w Mławie spotkanie. Od godziny 18:00 w sali kina Kosmos  specjaliści z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będą przekazywali zainteresowanym szczegóły.


 

Wsparcie można otrzymać np. na wymianę pieca węglowego na inne, ekologiczne źródło ciepła oraz/lub prace termomodernizacyjne. Mogą one dotyczyć docieplenia ścian budynku, wymiany okien i drzwi zewnętrznych oraz docieplenia dachu. Beneficjenci programu – w zależności od dochodów – mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości od 30 do 90 procent kosztów kwalifikowalnych. Te w wersji minimalnej muszą osiągnąć pułap 7 000 zł, i maksymalnie sięgać do 53 000 zł.

Wnioski o dofinansowanie będą przyjmowane w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Ciechanowie.

 

Spotkanie w poniedziałek 8 października rozpocznie się o godzinie 18:00. Zachęcamy do wzięcia w nim udziału.

 

Więcej informacji o programie można zdobyć ze strony:http://www.wfosigw.pl/strona-glowna/aktualnosci/20978

Punkt konsultacyjny w WFOŚiGW: http://www.wfosigw.pl/strona-glowna/aktualnosci/20985

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
26 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Gabi
Gabi
5 lata temu

Hm… w postach poniżej nie wiem o czym mowa 🙂 program o którym w artykule jest mowa to program dla indywidualnych odbiorców czyli dla każdego z nas . Możemy składać wnioski o dofinansowanie np. do pieców gazowych logując się na stronach ministerstwa i samodzielnie!!!:) ubiegając się o pieniądze na nasze inwestycje Wydaje się że komentujący czytają bez zrozumienia:)

dagmara
dagmara
5 lata temu

Kompetentny, odwal się. Za te marne 5 kawałków na rączkę, też by Ci się nic nie chciało.

ett
ett
5 lata temu

obecnie panujący BEZPARTYJNY ostatnio otrzymał 63% poparcia wygrywając w I turze i sami oceńcie czy rzeczywiście ILE NOWYCH DRÓG WYBUDOWAŁ Aleję Marszłkowską, Aleję Św. Wojciecha, ronda i inne KANALIZACJA 20 kilometrów, REWITALIZACJA – PÓŁ MIASTA jest już uporządkowane ! PARK zabytkowy…
boiska, place zabaw TO WSZYSTKO JEST PRAWDA !!! jak chce KTO WIĘCEJ to na obiecanki nie da się nikomu nabrać choćby śpiewał jako z nut…obiecywał gruszki na wierzbie… ale Kowalewski MA ZDOLNY OPERATYWNY ZESPÓŁ FACHOWCÓW inni dopiero może kiedyś coś, ale zaraz po Wyborach to dopiero będą się jakiś czas rozeznać jak po tym Ratuszu się poruszać… jak na tym biurku poukładać te papióry… i w ogóle co by tu wymyśleć…dla ludu jakie fajerwerki…

kompetentny
kompetentny
5 lata temu
Reply to  ett

A komu on te drogi buduje? Samemu sobie, bo tam gdzie potrzebne są drogi i ludzie proszą, to ma ich głeboko w czterech literach. Drogi buduje dla Deweloperów, Aleja Marszałkowska świeci pustkami, a ludziom Tiry pod oknami jeźdzą, bo takie umowy podpisuja ludzie Kowala. 4 lata budował Srebną, tak się buje drogi? Tak to się ludziom robi piekło w ich własnych domach. Ten zdolny operatywny zespół nie ma nawet pojęcia, ze oferty o dofinansowanie składa sie w terminach. Kasa przepada, a korzystają z niej w Ciechanowie czy Przasnyszu. Zamiast trafić do Mławy. A ile pieniędzy Kowalewski zmarnował na koncepcje tunelu? Nie słucha ludzi tylko za nasze pieniądzy wymyślał jakieś bzdury, które nikomu życia nie poprawią tylko jego EGO nakramią.

człek
człek
5 lata temu
Reply to  kompetentny

Te drogi trzeba też budować dla deweloperów. Oni nie są złem. Sprzedadzą mieszkania i będą korzystać z nich mieszkańcy Miasta Mława.

Marta
Marta
5 lata temu
Reply to  człek

Bede wynajmowac ludziom z okolic ktorzy placa podatki poza Mlawa. Drogi trzeba budowac mieszkancom Mlawy

do ett
do ett
5 lata temu
Reply to  ett

A co zrobił Kowalewski dla Mławy?
1. Basen – NIE
2. MHS – NIE
3. Park – NIE
4. Dworzec zintegrowany – NIE
5. Galeria – NIE
6. TBS – budownictwo komunalne rozpoczęte przez poprzedników.
Na 12 lat rządzenia skuteczność tego pana jest równa zero. To samo z pozyskiwaniem środków unijnych. Przez ostatnie 4 lata Mława ok. 10 milionów, Ciechanów 90 milionów. Basen i MHS powstały za poprzedników.Rewitalizację parku przygotował, złożył projekt i pierwszą transzę pieniędzy miasto otrzymało za urzędowania pana Rakowskiego. Tereny pod dworzec zintegrowany, galerię i infrastrukturę drogową wykupiło miasto za poprzedników, bo już wtedy były takie plany. Przyszedł Kowalewski, mija właśnie12 lat i nic nie ma, chociaż przy każdej kampanii obiecywał dworzec i galerię. Bardzo skuteczny człowiek.

Mlawiak
Mlawiak
5 lata temu
Reply to  do ett

Tak jest to wszystko prawda a uśmiechać się do ludzi i rączkę podawać też trzeba ba umieć ja nie umialabym tak slodzic ale są rażący ludzie obludni.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  do ett

… no a przyszedł Kowalewski i w dwunastym roku swoich rządów sprzedał teren wykupiony przez miasto deweloperowi – ot takie kółko zamknięte. Budował, budował i po prostu sprzedał. Załatwił to mniej więcej jak z oczyszczalnią ścieków. Mógł pozyskać środki z funduszy zewnętrznych, ale wydzierżawił Francuzom na 33 lata i jest ok, a teraz jeszcze ze swoimi wiernymi choć miernymi jeździ za nasze pieniądze na wycieczki zagraniczne.

racjonalny
racjonalny
5 lata temu
Reply to  do ett

Co za brednie
1 basen – tak
2 MHS – to chyba powiatu?
3 park -tak
4 TBS – zdecydowanie tak, nigdy wcześniej nie zlikwidowano tylu drewniakow, slamsow co za obecnego burmistrza
Itd itd…nie twierdzę że nie można byloby zrobić więcej ale zawsze jest coś do poprawy, a te 10 milionów do 90 to jak widać klamstwo powtarzane wiele razy dla niektórych zaczyna byc prawdą ( ale skąd te 90 tego nawet kontrkandydat MB nie wymyślił)

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  racjonalny

Park i basen to RAKOWSKI Panie racjonalny.!!! z dotacjami ze środków unijnych
Masowa wycinka drzew w parku to Kowalewski za nasze pieniądze
Zabetonowanie placu przy handlowcu to Kowalewski za nasze pieniądze
Masową likwidację slamsów to już przygotowywano za Rakowskiego.
Kino Kowalewski remontuje od 12 lat i jakoś początku tego remontu nie widać, już II, a może nawet III projekt (oczywiście wykonany za nasze pieniądze) się zdeaktualizował.
Dolicz jeszcze oczyszczalnię ścieków, którą będziemy spłacać przez wiele lat w podwyższonych opłatach za ścieki i wszystko Ci się ułoży.

racjonalny
racjonalny
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Jeżeli po 12 latach ciagle przypisujesz zasługi innym to nie ma z Tobą o czym dyskutować. Ciekawe tylko że jeśli coś dobrze to poprzednicy jeśli źle to obecny burmistrz, i jak tu odnosić się do tego? Trudno z Tobą polemizować bo Ty z zasady jesteś na nie i masz już swojego kandydata ale lidzka przyzwoitość wymaga zeby nie obrażać innych kandydatów a Ty masz z tym spory problem z szacunkiem do innych.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  racjonalny

Mam dobrą pamięć po prostu, a Ty jak widać masz dobrą, ale krótką.
Czym obrażam niektórych kandydatów? – tym że obnażam nagą prawdę?

do racjonalny
do racjonalny
5 lata temu
Reply to  racjonalny

Niestety panie racjonalny, ale takie są fakty. To burmistrz Kowalewski przypisuje sobie nie swoje zasługi, ponieważ liczy na krótką pamięć wyborców, właśnie takich jak pan. Ten typ człowieka, właśnie tak ma.

racjonalny
racjonalny
5 lata temu
Reply to  do racjonalny

Proszę się nie martwić o moją pamięć. To może ja coś przypomnę – sprawa basenu, parku itp.. przypisywana panu Rakowskiemu, sprawa przejazdu na Kościuszki panu Kowalewskiemu (bo są ludzie którzy w ten sposób chcą zdyskredytować burmistrza) i tu mam jakby wątpliwości – kto podejmował decyzję o przejeździe a do kogo teraz są pretensje? Chociaż moim zdaniem akurat rozwiązanie z wiaduktem w zamian za przejazd na Kościuszki było dobrym posunięciem pana Rakowskiego. Może jedynie trzeba było zawalczyć rzeczywiście o przejście podziemne podobnie jak w Działdowie na Księżodworskiej.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  racjonalny

Nie pisałem o wiadukcie i pamiętam, że decyzje zapadały za Rakowskiego, chociaż pan Kowalewski gdyby się wsłuchiwał w głos mieszkańców, to miał bardzo dużo czasu na odkręcenie sprawy, ale jak zwykle… „niechciejstwo”
Samo przejście podziemne w tym miejscu to no nie jest dobre rozwiązanie. To tak jakby była potrzebna na zimę ciepła kurtka, a ponieważ mamy ograniczony budżet, kupujemy sobie wiatrówkę, bo zima dopiero za 2 miesiące.
Jak powiedziałem: mam dobrą pamięć.

racjonalny
racjonalny
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Nie zgodzę się z Tobą Jarząbek, otóż w mojej ocenie nie buduje się wiaduktów co kilkaset metrów (są to drogie rzeczy), przejście dla pieszych w zupełności wystarczyłoby (i znowy wspomnę Działdowo i przejazd na Księżodworskiej – znacznie więcej ludzi obsługiwał bo to prawie centrum Działdowa i teraz też samochodem trzeba nadrabiać trasy). Zresztą podobne sytuacje zachodzą kiedy budowane są drogi eksperowe czy autostrady, wówczas również niektórym ludziom przeprawy na drugą stronę się wydłużają innym skracają tak już jest i nigdzie na świecie nie rzuca się pieniędzmi na lewo i prawo budując wiadukt do każdej posesji. A argument że samochodem wydłużyła się trasa do miasta (bo takie też tu były) o kilkaset metrów jest absurdalny.

Zeno
Zeno
5 lata temu
Reply to  ett

Bardzo zdolny zespół fachowców, szczególnie od pozyskiwania środków unijnych, zespół jednoosobowy. Następnie bardzo kompetentna osoba rzecznik urzędu, tak zapracowana – UM, PWSZ, a teraz jeszcze kandydatka do rady powiatu, że wszystkiego nie ogarnia i potrzebuje ludzi do pomocy, a burmistrz wyraża zgodę. A jeżeli chodzi o te 20 km kanalizacji, to proszę policzyć, ile km wypada na 12 rządzenia. To jest 1,66 km na rok. Bardzo pracowity człowiek z tego burmistrza..

z bliska
z bliska
5 lata temu

Nie wiem skąd u ciebie taki smród, bo przed chwilką byłem na spacerze, i jakoś tego nie czułem, lepiej niech się nie biorą za kurniki bo nie będziemy mieli co do garnka włożyć.

człek
człek
5 lata temu
Reply to  z bliska

Bo trzeba rypnąć Starostę za to co się dzieje w powiecie i te smrody z Lipowca zatrzymać.

Next
Next
5 lata temu
Reply to  człek

Mam nadxieje ze starosta juz pojdzie na emeryturę wielka nadzieję!!!

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  Next

Młody chłopak, 63 lata – tak łatwo się nie podda.

Media
Media
5 lata temu
Reply to  z bliska

NIECH SIĘ BIORĄ ZA KURNIKI SMRÓD AŻ SIĘ WYMIOTOWAĆ CHCE co z ludźmi chorymi na płuca toż to się w głowie nie mieści.fufu.Bogaca się na ludzkiej krzywdzie i smrodzie ….

Kryśka
Kryśka
5 lata temu

To jest jasny wybór mławian, poparty rozwagą i doświadczeniem.

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  Kryśka

Czy to znaczy że jesteś od dzisiaj wegetarianko. TAK

Adam
Adam
5 lata temu

Fajnie lepiej sie wzcie za kurnki bo dzis w calej mlawie smrod

26
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x