Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Medal pro Mazovia dla przewodniczącego, radni z dyplomami


5 października odbyła się ostatnia sesja rady powiatu mławskiego V kadencji. Po wyczerpaniu normalnego porządku pracy, jednym z ostatnich punktów obrad było podsumowanie minionej, czteroletniej kadencji. Przewodniczący rady Henryk Antczak otrzymał pamiątkowy medal Pro Masovia, a radni już z jego rąk oraz starosty i wicestarosty, pamiątkowe dyplomy i upominki.

Jak przypomniał przewodniczący Antczak skład rady zmieniał się w ciągu kadencji, z przyczyn losowych. W minionej kadencji rada obradowała na 36. Sesjach, podjęła 276 uchwał dotyczących różnych spraw związanych z działalnością powiatu oraz 6 apeli. Podziękował radnym za wspólną pracę dla dobra powiatu. Przypomniał, że nie wszyscy z obecnego składu rady będą ponownie ubiegać się o mandat radnego powiatowego. Chwilę wcześniej sam przewodniczący został uhonorowany pamiątkowym medalem Pro Masovia nadawanym przez Marszałka Województwa Mazowieckiego.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

63
KOMENTARZE

avatar
1500
Heniek
Gość
Heniek

Dość Wojnarowskich, już naprawdę dość, im to by ciągle było mało. Co to za ludzie,.

Edward
Gość
Edward

Brawo Panie Henryku jest Pan najlepszy!!!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

jak piszesz najlepszy to uzasadnij w czym? w zbieraniu grzybów w lesie?

uważny
Gość
uważny

Dlaczego PSL to sami emeryci? Bo młodsi nie chcą robić sobie obciachu.

Anonim
Gość
Anonim

Idź do okulisty – tak będzie lepiej.

Justin
Gość
Justin

Kiedyś był Gall Anonim a teraz jest Green Anonim. Zdecydowanie wolę tego pierwszego 😉

Krzysstof
Gość
Krzysstof

Liczyło, Wojnarowski jest dogadany z PSL, sprzeda burmistrza.

mławianka
Gość
mławianka

Nie sprzeda, bo dla niego tylko kasa się liczy, to jeden z najwierniejszych piesków.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Caly PSL i drużyna Burchackiego popierajaca PSL to karierowicze,leserzy,kumplostw i nic wiecej. A Pan Burchackito żenada nie potrafi prowadzić czystej kampani tylko atakuje kowaleskiego,na swojej stronie podaje zestawienia ( słupki) srodkow unijnych fałuszywe, kłamie, i zdziwiony ze kowaleski podal go do sadu. Panie Burchacki kto podkim dołki kopi to sam wnie wpada. Obyś chłopie z tego doła nigdy nie wylazł.

Pro
Gość
Pro

Kowal niszczy ludzi. Potrafi sie zemscic za kazde slowo sprzeciwu.

Anonim
Gość
Anonim

To nie musi być sprzeciw, wystarczy mieć swoje zdanie, trochę inaczej spojrzeć na jakąś sprawę

Wyborca
Gość
Wyborca

Są w Mławie doświadczeni politycy. Należy do nich J. Wojnarowski – brat Starosty. Bardzo cenię Pana Janusza. On wie, że Burchacki to tylko sam PR i poza tym żadnych wartości o umiejętnościach nie wspominając. Dlatego jest z Kowalewskim. Jak widać nie wszystkich da się kupić tanimi obietnicami. Mamy jasny wybór – wszyscy stańmy po jasnej stronie mocy a nie tej zielonej.

Mar
Gość
Mar

Ale bajki. Liczydlo to luzus Kowalewskiego. Tylko interes wlasny sie liczy. Miasto i mieszkancow maja w pogardzie. Koniec niszcxenia miasta.

mławianka
Gość
mławianka

Czym Cię panie Wyborco kupił Janusz Wojnarowski? – mydełkiem? piwkiem? czy wspólnym grilowaniem, bo na posiedzeniach racy miejskiej nie odezwał się słowem, chyba… ze pomylił się w liczeniu.
Takich cudownych radnych w komitecie Kowalewskiego jest całkiem sporo, co to gęby nie umieją otworzyć w sprawie swoich wyborców, ale ten się wyjątkowo rzuca w oczy.
Bardzo ważną i odpowiedzialną funkcję ten pan sprawuje, bo tak sumiennie liczyć nikt nie potrafi w łazić po palcu w…

Gumiś
Gość
Gumiś

Ojej a ja myślałem, ze po palcu w … to tylko Szczechowicz.

Kolo2
Gość
Kolo2

Zanim coś napiszesz to najpierw pomysl, zapewniam to nie boli! Zażarłeś się jakiś „gumijagód” że tak bredzisz? Czy ten post to twój przykład?

Andrzej
Gość
Andrzej

Gmina Dzierzgowo, na czele z Wójtem Kucińskim (prawdziwym samorządowcem) pożegna 21 października (bez żalu) ten cały PSL. Nie podda się Dzierzgowo, nie podda się Mława.

Gabi
Gość
Gabi

A Pan Kuciński wywodzi się z PSL ( z tego ugrupowania był radnym powiatowym) , którą to partię po drodze porzucił uważając że z inną frakcją będzie mu po drodze Dzierzgowo poddało się już dawno wykorzystując popularność PSL a następnie się na nią wypinając

Gabi
Gość
Gabi

strasznie szybko minusy ktoś trzyma rękę na pulsie i kogoś zabolały słowa prawdy:)

Cypiek
Gość
Cypiek

Gabi! Dzierzgowo jak zawsze czujne.

Andrzej2
Gość
Andrzej2

Taki cyrk jaki psl zrobil w Dzierzgowie to porażka wystawiając 3 kandydatów do powiatu a w Szydłowie i Wieczfnii po 1 . Za to cała Gmina Dzierzgowo powinna się na nich wypiąć!!! Pocieszający jest tylko fakt ,że ta partia zmierza ku schyłkowi i zanosi się na to, że w powiecie rządzić już nie będą!

Gabi
Gość
Gabi

Wybory 2014 Okręg nr 2 (gminy: Szydłowo, Dzierzgowo i Wieczfnia Kościelna): Włodzimierz Wojnarowski, Rafał Kuciński i Mariusz Gębala (KW PSL). wszyscy to samo ugrupowanie więc skąd się wywodzi Dzierzgowo:)

Tomasz
Gość
Tomasz

Pan Rafał startował z listy psl dla ludzi, a nie dla partii politycznej i pana Wojnarowskiego. Zawsze był za gminą i nigdy nie podniósł ręki przeciwko.

Gaka
Gość
Gaka

Zaklamanie

Dzierzgowiak
Gość
Dzierzgowiak

ręka przeciw to tylko jedna pani u nas w gminie z tego słynie

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Słyszałem, że w Dzierzgowie to najchętniej pożegnać chcą i pragną Pana Sekretarza

Liberał
Gość
Liberał

Ale ustawka !

Z bliska
Gość
Z bliska

Co z CIEBIE za liberał,jak nie wiesz,że stało sie już tradycją, a nie ustawka, ze na zakończenie kadencji Rady Powiatu, czy tez Miasta, od zawsze są wreczane dyplomy zpodziekowaniem. Przestancie fachowcy pisac i wymyślać te swoje bzdurne posty, bo nie chce mi się wierzyć ze jest tyle osob ktorzy piszą dla samego pisania.

Ehh
Gość
Ehh

Ustawka PSL, marszałek wymyśla nagrodę, aby mlody Wojnarowski miał co wręczyć i pucować się z Antczakiem. Zwykłe ogłupianie ludzi. Ciemny lud wszystko kupi.

Artek
Gość
Artek

Wiecie, że w komitecie PSL do rady miasta nie wszyscy identyfikują się z Burchackim.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Przestań siać popeline, najważniejsze że wszyscy identyfikują się z toba

Galicjanin
Gość
Galicjanin

Ale Artek chyba ma racje, bo część kandydatów do RM ma napisane jestem z drużyny Burchackiego a część nie.

Detox
Gość
Detox

Identyfikują się tylko ci, którzy mają obiecany stołek np. Szczechowicz.

Zoja
Gość
Zoja

A jakiś stołek ma obiecany Szczechowicz? Słucham. Skoro ktoś twardo o tym pisze tak jak Detox to na pewno ma potwierdzone informacje i się tym podzieli czy to taka popelina i sianie fermentu jak przystało na znajomka kolarza?

Witold
Gość
Witold

A wiecie, że jeden z radnych powiatowych dostał specjalne wyróżnienie?

Laurenty
Gość
Laurenty

Burchacki musi sobie odliczyć 500 złotych od diety radnego powiatowego. Jednym słowem 500 minus.

Z bliska
Gość
Z bliska

Kochani Wolczanie, czy naprawdę nie stac eas aby wybrac innych Radnych, dość juz PRISINOWSKICH , WILAMOWSKICH, KRAJEWSKICH, PSZCZOLKOWSKIEJ,. zosyswcie ich w spokoju, nie h sobie radzą, ale juz bez Was. Te wymienione towarzystwo nic dobrego dla Wolki nie zrobilo, ale dla siebie TAK

PKP
Gość
PKP

Krajewski przejdzie na 100% i Wilamowski prawdopodobnie też.

PKS
Gość
PKS

Bo wykupił setki reklam na portalu?

parkingowy
Gość
parkingowy

Wilamowski to nie m a honoru i nie wiem jak może ludziom w oczy patrzeć. Sąsiedzi tracą czas i pieniadzę na objzdach, a ten z kładką wyskauje. Podlizywanie się Kowalowi jest ważniejsze od interesu własnego i sąsiadów.

Ehh
Gość
Ehh

Krajewski tylko na reklamach się lansuje.

z daleka
Gość
z daleka

Gdyby nie Pani Pszczółkowska na Zatorzu, nadal pył węglowy, zatrówał by nasz płuca i okna nasztych domów były by czarne. Jak dla Pana to nic dobrego, to widać Pan nie wiesz co jest dobre i Pana kandydaci nie wiedza co jest ludziom potrzebne. Rzucianie wszystkich do jednego worka to zwykła podłość.

Liberał
Gość
Liberał

Gdyby nie pani Pszczółkowska to byłby tunel przy ul. Kościuszki.

Marta
Gość
Marta

Co Ty bredzisz?

Zatorze
Gość
Zatorze

Gdyby nie Pani Pczszółkowska, nikt by nie kiwnąl palcem w sprawi tunelu na Zatorzu. Postawiono by nam kładkę na odwal i problem by był dalej. Mam nadzieję, że uda się Pani radnej w przyszłej kadencji doprowadzić do budelu tunelu również dla samochodów. Trzymam kciuki.

Ehh
Gość
Ehh

Prusinowski już swoje wygrał, ma ciepła posadkę.

j,j
Gość
j,j

Prawda

Z Sokalskiego
Gość
Z Sokalskiego

na Panią Halinkę zawsze można liczyć, dzieki pani radnej i mieszkańców udało się nam zlikwidowac spalarnie, która zatruwała życie osiedla Obrońców Mławy, mało kto jak ta Pani jest wrażliwych na ludzkie problemy.

Johny
Gość
Johny

A podobno Burchacki jeszcze jedno wyróżnienie dostał. Sąd w Płocku mu je przyznał (statuetka Pinokia).

Mydełko
Gość
Mydełko

A ja jestem po lekturze ulotek radnych od Kowalewskiego. Pan Prusinowski twierdzi, że jest gwarantem ukończenia inwestycji na Wólce. Rozumiem, że prace kanalizacyjne, zostałty po to wstrzymane, aby Pan Prusinowski mógł ponownie zostać radnym ? Treści u niego mało, spokojnie w dokonania jego kadencji zmieściło by się jeszcze, „udało mi sie wywalczyć dla siebie pnową ciepłą posadkę, Brawko JA ! „

Z bliska
Gość
Z bliska

Dajcie sobie już na Wólce spokój z tym Prusinowskim, to jeden z najwiekszych lewusow, w tej Radzie ktora odchodzi razem z Prusinowskim. Ale kiedyś widzialem tego dzialacza na zdjeciu i muszę wam powiedziec ze miał wspanialy kapelusz.mógł by go wystawic na jakąś licytacje. W ogóle WOLCZANIE winnismy zmienić caly sklad Radnych z Wolki.

Mydełko
Gość
Mydełko

Trzeba wymienić tych, którzy są tam tylko po to aby bimbać i pozować do zdjęć. Wymiana Prusinowskiego na Krajewskiego, tyle zmienie co w photoshopie podmiana tych panów na zdjęciach z mławskich urczystości.

Z bliska
Gość
Z bliska

A co wy się spodziewacie po takim niedojdzie, Ten Pan moze tylko tyle że sobie zalatwil robotę po znajomosci, a reszta go nie interesuje. Ale ten japelusz to ma WSPANIALY

Anonim
Gość
Anonim

Ja też jestem gwarantem ukończenia inwestycji na Wólce 😀 – to normalne, że ta inwestycja musi być ukończona Panie Prusinowski, nie ma innej opcji!!!

Mydełko
Gość
Mydełko

Ale Pan mi piwka, a mojej żonie mydełko zagwarantujesz?

Anonim
Gość
Anonim

Na piwko i mydełko Was nie stać? – tanio się sprzedajecie 🙂

Mydełko
Gość
Mydełko

Od Rysia lepiej smakuje.

z bliska
Gość
z bliska

Temat wyborów, i co raz więcej w skrzynkach na listy robi się jasność. ALE!!!! jedna z ulotek mnie zaintrygowała, pozwolę sobie nie wymieniać nazwiska—ale jeśli absolwentka WSH PUŁTUSK pisze że cyt. jestem urodzoną Mławianką, może i jest taka forma, ale wydaje mi się Szanowna Kandydatką, że bardziej odpowiednia jest forma—JESTEM RODOWITĄ MŁAWIANKĄ.

Victor
Gość
Victor

Co tam forma – ważne, że z Mławy! A nie spadochroniarz z Nosarzewa – Burchacki.

Anonim
Gość
Anonim

No tak, najważniejsze z Mławy, może być leser, pijak, nierób, głupek osiedlowy, ale z Mławy, bo w Mławie od paru lat podobno buraków nie sieją, ale kartofle sadzą 😀 Druga sprawa, to Burchacki od urodzenia jest z Mławy, a że jego rodzice MOŻE nie z Mławy( i niekoniecznie z Nosarzewa, w Szydłówku też są Burchaccy 😛 ), to co? gorszy sort? Ilu w tej Mławie rodowitych mławian, bo jakby tak popatrzył, to prawie żaden kandydat się nie nadaje, bo większość ma niemławskie korzenie, a niektórzy mimo, że niby mławianie, to jednak już tylko z meldunku są mławianami, bo „chałupy” mają… Czytaj więcej »

Gte
Gość
Gte

Prawda.2lata pomieszka I już……mlawianin

Anonim
Gość
Anonim

Urodziła się w Mławie, czy to znaczy że jest rodowitą mławianką – chyba nie, jej rodzice pewnie nie pochodzą z Mławy. Rodowity mławianin, to rozumiem, że mławianin z dziada pradziada.

Z bliska
Gość
Z bliska

A Ty uczony, jesteś z dziada, czy z pradziada, dziwne ze taki znawca, a podpisuje sie anonimem, Jesli się urodzila w Mławie to jest rodowito Mlawianko.