Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

25 umów na dofinansowanie wymiany pieca podpisane


We wtorek 2 października pierwszych 25 rodzin podpisało z urzędem miasta umowy na wymianę ogrzewania z paliwa stałego na paliwo gazowe. W tym roku nie było zainteresowanych montażem pompy ciepła lub pieca na olej opałowy. Na realizację tego typu zadań miasto przeznaczyło w tym roku kwotę 450 tys. zł.


red.

źródło i fot.: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
26 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
z bliska
z bliska
5 lata temu

Jednak są już oznaki zbliżających się wyborów—-Sam w to nie mogłem uwierzyć i aż wyszedłem przed dom aby zobaczyć czy to naprawdę są spacerujących stróże STRAŻY MIEJSKIEJ–a jednak to fakt to byli strażnicy miejscy, czyżby dotarło do nich że jest sporo komentarzy aby straż miejską zlikwidować, i tym spacerkiem chcą pokazać że wypełniają swe zadania, wobec mieszkańców, i od czasu do czasu robią obchód ulic na piechotkę, tak tak bez samochodu. Panie Komendancie JEDNA JASKÓŁKA WIOSNY NIE CZYNI. a co ma być to będzie.

anonimow---mławski senior.
anonimow---mławski senior.
5 lata temu

PANIE SLAWKU–GŁOWA DO GÓRY, dosyć z tym smutkiem, chyba Pan wie ze Burmistrzem sie tylko bywa, i przychodzi czas na rozstanie, i zostanie Pan owszem, ale BYŁYM BURMISTRZEM.

mamama
mamama
5 lata temu

No i fajnie , coś się w temacie EKO dzieje

Jasiek
Jasiek
5 lata temu

Nasz Burmistrz działa, pomimo to, że ta „zielona zaraza” go opluwa. Wygląda jednak na to, że będą musieli Kowalewskiego przeprosić – przynajmniej Burchacki. Zasadniczo to marciny bolą ale tym razem zaboli Marcina, oj zaboli.

Z bliska
Z bliska
5 lata temu
Reply to  Jasiek

Napisałeś, ale powinieneś wiedzieć, ze największą, zaraza, sa a wlasnie tacy ludzie jak ty, ktorzy Mlawian chcą za wszelką cene „uszczesliwic”tymBurmistrzem, ktorego większość wynika to zpostow ma juz dosyć.JASIU PRZESTn na siłę uszczęśliwiac MLAWIAN.

Jaisek
Jaisek
5 lata temu
Reply to  Z bliska

Ja na nikogo nie nagaduję i brzydzę tym, że rozsiewając kłamstwa, niszczy się przyzwoitego człowieka jakim jest Kowalewski.

mławianka
mławianka
5 lata temu
Reply to  Jaisek

Dobry żart tynfa wart – Kowalewski jest przyzwoity… i koń by się uśmiał.

Grzegorz
Grzegorz
5 lata temu
Reply to  Jasiek

O! To wygląda na to, że kandydat Burchacki nieuczciwą kampanię prowadzi. W sumie to nie ma się czemu dziwić, bo czego można się spodziewać po PSL.

z bliska
z bliska
5 lata temu
Reply to  Grzegorz

Ja nie mam nic wspólnego z Burchackim, nie prowadzę żadnej jego kampanii przedwyborczej. natomiast prawdą jest że jestem bacznym obserwatorem mławskiej polotyki samorządowej, nie posługuje się żadnym kłamstwem. Bo cóż Panie Grzegorzu można spodziewać się po obecnym Burmistrzu—nic skoro 12 lat jego rządów, nie potrafi się wykazać osiągnięciami, jedynym osiągnięciem Burmistrza jest to że zadłużył miasto. Dlatego zmiany w Mławie są potrzebne, aby wreszcie przestał rządzić Mławą mławski biznes i deweloperzy, już dość wspierania tej incjatywy P.P.P,—CHYBA ŻE PAN DO NIEJ NALEŻY I BRONI TEGO UKŁADU???

z bliska
z bliska
5 lata temu
Reply to  Jasiek

JASIU.—skończył się plebiscyt na najlepszego WŁODARZA–i wiesz ci nasz Burmistrz za który tak obstajesz w swych postach otrzymał 22 GŁOSY, czy nie jest ci WSTYD JASIU, za takiego gospodarza , który w 25 tysięcznej Mławie otrzymuje 22 głosy, i tak została pokazana prawdziwa popularność Burmistrza Kowalewskiego, sam nie wiem na co jeszcze liczy Pan Kowalewski, skoro w przedwyborczej sądzie tez otrzymuje coraz mniej głosów od mławian, także nie marnuj swego głosu i oddaj go na Burchackiego, to człowiek który może zmienić nasze miasto.

Kaska
Kaska
5 lata temu

Ogolnie dobrze że przyznają te pieniążki tylko szkoda że wszystko z budżetu i nie ma żadnego dofinansowania na to. Zostały przesuniete środki z innych paragrafow żeby zamknąć buzie.

Janusz
Janusz
5 lata temu

Jaki Burmistrz takie wydarzenie. Zamiast bicia Piany na Wólce z kanalizacją, został wielki bajzel. Na Srebnaj też sie nie pojawił, bo po takiej kpinie nie remoncie drogi, wiedział, że go wytrąbią jak przy otwraciu Alei Deweloperów. Więc zstaje feta z okazji, bez okazji. A mina nie tęga, bo pewnie przeczytał trochę prawdy na swoim fb i znów musiał kasować .

Kryśka
Kryśka
5 lata temu

Osobiście pan burmistrz i pani księgowa zaszczycili tę podniosłą chwilę. Musi to być arcyważne wydarzenie dla Mławy i jej mieszkańców. Wymiana 25 pieców to wydarzenie niczym wykonanie misia w filmie Barei, które odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest na skalę możliwości mławskiej władzy.

z bliska
z bliska
5 lata temu

Panie Burmistrzu—cosik Pan ostatnio nam Pan posmutniał, czyzby ta jasność która nam bila do tej pory az tak nam przyblakła.???

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  z bliska

No jak się będzie zwracać unijne pieniądze za kanalizację, to i smutno się robi, bo się w czasie nie zmieści.

Z bliska
Z bliska
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Nie przesadzaj kasy z Uni nie trzeba, oddawać przechodzi na następny rok.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  Z bliska

Nie zawsze, czasami trzeba oddawać jeśli zadania się nie wykonało albo wykonało się niezgodnie, wszystko zależy od zawartych umów.
Kasa po prostu przepada i idzie do innego miasta lub gminy.

racjonalny
racjonalny
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Widzę że jak nie można za bardzo uderzyć w ilość pozyskanych środków (te przekombinowane porównania do innych miast) to teraz zmiana strategii ze te pozyskane trzeba będzie oddać, brawo Jarzabek masz niewyczerpane pomysły.

mławianka
mławianka
5 lata temu
Reply to  racjonalny

Taka jest prawda Panie „racjonalny”, ze jeśli zadanie nie zostanie wykonane w terminie przewidzianym w umowie to trzeba zwracać część niewykorzystanych środków wraz z odsetkami liczonymi jak od zaległości podatkowych.
umowy w tym zakresie są bardzo precyzyjne.
Trochę wiedzy nie zaszkodzi.

racjonalny
racjonalny
5 lata temu
Reply to  mławianka

Brak wiedzy to raczej u mławianki. Nie jedna inwestycja i nie w jednym mieście miała renegocjowane umowy ze względu na różne okoliczności choćby tak prozaiczne jak brak rąk do pracy.

mławianka
mławianka
5 lata temu
Reply to  racjonalny

Pan burmistrz nie będzie się poniżał i nie będzie renegocjował – mławianie są bogaci_ zapłacą odsetki, zapłacą kary.

racjonalny
racjonalny
5 lata temu
Reply to  mławianka

To Twoje zdanie, nie wiem dlaczego przypisujesz je innym. Skąd masz aż tyle zlej woli w sobie, zadziwiające. Zuzylabys tę energię na cos bardziej pozytecznego.

z bliska
z bliska
5 lata temu
Reply to  racjonalny

–MASZ RACJĘ –racjonalny, nasi partnerzy w dyskusji, mają słabą wiedzę, a już to co pisze mławianka, to się kupy nie trzyma, chyba ze mówi o środkach które pozyskuje w Polskich bankach, albo należy do grupy mławskich milionerów, którzy są gotowi wspierać Burmistrza, przynajmniej dobrym słowem, i nie tylko pomogą wesprzeć kampanie Kowalewskiego, aby móc zatrzymać tak hojnego gospodarza na następne 5 lat, i dlatego ten układ musimy zmienić, bo z tego układu nic dobrego dla Mławy nie wynika.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  z bliska

Z bliska czy Ty dziś dobrze się czujesz?
Czyż nie jest prawdą, że Kowalewski nikogo o nic nie prosi i wniosków o fundusze unijne i inne na ogół nie składa, bo jak sam twierdzi: mławianie są bogaci, a więc stąd wynika również to, że on nie będzie składał również wniosków o dodatkowy aneks na przesunięcie w czasie wykorzystania środków unijnych.
Ech, z liska, czytaj ze zrozumieniem i nie pisz głupot. Gdzie ja staję w obronie burmistrza? Racjonalny broni Kowalewskiego i robi z niego świętego.

z bliska
z bliska
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Jarząbek i v-ce wersa–czy Ty się dziś dobrze czujesz,?? czy naprawdę tak trudno Ci czytać me posty ze zrozumieniem, czy tymi swymi postami, chcesz koniecznie doprowadzić do zwady miedzy nami, / a kiedyś już to było, ale to był mój błąd / mam nadziej że nie o to Ci chodzi, abyśmy w dalszych naszych publikacjach czytali swe posty na wzajem ze zrozumieniem, ja nigdy nie podważałem oczywistej prawdy że Kowalewski i jego służby, robią błąd że nie potrafią napisać wniosku o dofinansowanie UNIJNE, wręcz przeciwnie uważam że to jest oczywisty błąd, bo nie składanie wniosków o środki unijne, to jest wręcz wroga robota która zubaża nasze miasto, a liczenie tylko przez Kowalewskiego na obligacje i kredyty, to jak sam winieneś wiedzieć to droga do nikąd, bo powoduje coraz większe zadłużenie Miasta, a myślę że i Ty i Ja mamy już tego dosyć i po to piszemy żeby te błędy Burmistrzowi i jego podwładnym wytykać, pokazując to mławianom, ich błędy. Ech zliska ja nigdy nie pisałem że Ty stajesz w obronie Kowalewskiego, z skąd Ci to przyszło do głowy, racjonalny także nie broni Kowalewskiego, wręcz krytykuje, nieprzychylny, post –mławianki, o honorowym podejsciu do tematu, Kowalewskiego, ze nie będzie się poniżał, male nawet nie wie jak napisac ANEKS. No i kto tu pisze głupoty– JA OSOBIŚCIE ZE SWĄ RODZINĄ BĘDĘ GŁOSOWAŁ NA BURCHACKIEGO–dlatego że Mława naprawdę potrzebuje zmian!!!!, bo mamy już dość, rządów tej ekipy, bo jej zostawienie doprowadzi miasto do jeszcze większych klopotów.

z bliska
z bliska
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Kolego!!!!–jesteś w błędzie, ale pozostańmy przy swoich zdaniach, z pewnością nie słuchałeś wywiadu z Komisarz U.E

26
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x