Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zostań darczyńcą Szlachetnej Paczki


Już rozpoczęły się przygotowania do Finału Szlachetnej Paczki, który odbędzie się w dniach  8 – 9 grudnia 2018 roku. W mławskiej Drużynie SuperW obecnie bierze udział 20 wolontariuszy. Wolontariuszem może zostać każdy, kto ukończył 16-ty rok życia bez względu na wykształcenie i doświadczenie. Aby dołączyć do mławskiej Drużyny SuperW należy wysłać zgłoszenie przez stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl.14 października odbędzie się kolejne szkolenie dla nowych wolontariuszy w Ciechanowie.


– W 17-tej edycji kładziemy paczkowy nacisk na seniorów. Już teraz zachęcamy do zostania darczyńcą. Darczyńcą może zostać każdy, kto w czasie trwania projektu wejdzie na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wybierze rodzinę i przygotuje dla niej paczkę, która będzie spełnieniem potrzeb i marzeń. Internetowa baza z opisami rodzin zostanie otwarta już 17 listopada – mówią Agnieszka Han i Krzysztof Kwiatek.

W trakcie finału projektu czyli 8 i 9 grudnia przygotowaną przez siebie paczkę Darczyńca dostarczy do magazynu. Wolontariusz, który opiekuje się daną rodziną osobiście przekaże pomoc wybranej przez Darczyńcę rodzinie.

Po przekazaniu Paczki rodzinie Darczyńca otrzymuje swój prezent – relację z dostarczenia paczki oraz z tego, jak na otrzymaną pomoc zareagowała rodzina.

Darczyńcy przeważnie przygotowują paczkę w grupach. Chodzi o to aby spełnić potrzeby danej rodziny i by pomoc była dobrej jakości oraz zadziała moc prezentu. Będzie to sygnał dla rodziny że jest ważna i że jej los nie jest innym obojętny. Średnio paczkę dla jednej rodziny przygotowuje około 30 osób.

Zapraszamy do zostania Darczyńcą !!!

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
18 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
JAK MOŻNA
JAK MOŻNA
5 lata temu

tylko pan da wszystko darmo, mieszkania 500 + i co jeszcze?DO ROBOTY KONIEC Z ROZDAWNICTWEM.

spirit
spirit
5 lata temu

jarząbek ty nie świruj pawiana tylko rób paczki i roznoś nam pijakom.

PRACOWNIK
PRACOWNIK
5 lata temu

JEDEN Z DRUGIM WIE ,ŻE NIE UTRZYMA RODZINY BO ALKOCHOLIK NIERÓB A PŁODZI NA POTĘGĘ BY Z DAROWIZN ŻYĆ.

POŁOŻNA
POŁOŻNA
5 lata temu

NIEKTÓRYM TO ŚRODKI ANTYKONCEPCYJNE WŁOŻYĆ DO PACZKI .TO NAJLEPSZY PREZENT DLA NICH.NIKT NIE BĘDZIE CIERPIAŁ.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  POŁOŻNA

Niektórym oleju nalać do głowy zanim zdążą coś publicznie napisać.
Uważaj, uważaj… bo nikt nie zna dnia i godziny… Ty też możesz znaleźć się w trudnej sytuacji, czego Ci jednak nie życzę

SĄSIAD
SĄSIAD
5 lata temu

Z Banku Zywnosci dostawali ryz konserwy moi sąsiedzi w IŁOWIE to gołębie chowali i karmili je,5 psów 3koty spasione.Do tej pory nie pracują ,piwko piją fajki palą gril non stop melanż i POLICJA NA INTERWENCJE.Teraz jeszcze paczki.BÓG WAS OPUŚCIŁ?

Anonim
Anonim
5 lata temu
Reply to  SĄSIAD

Pilnuj się, bo Ciebie też Bóg może opuścić.

Marek
Marek
5 lata temu

Pozdrawiam Panią ze zdjęcia 🙂 Prześliczna jest 🙂

sebastian
sebastian
5 lata temu

Ok. 1 osoba, a żywności zbiera się i przekazuje w setkach ton. Dla mnie do dziadostwo, do którego przyzwyczajamy społeczny margines. Niech idą do pracy.

Anonim
Anonim
5 lata temu

PRZYJDŹ DO SZLACHETNEJ PACZKI – zostań wolonariuszem lub darczyńcą, gwarantuję, że nie unikniesz łez, gdy poznasz chociaż jedną z historii osób, którym chcemy pomóc. W tym roku nacisk kładziony jest na osoby starsze, schorowane, żyjące gdzieś w samotności, nawet nie spodziewając się żadnej pomocy od społeczeństwa. Po prostu żyje im się ciężko, nawet bardzo. To osoby, które nierzadko borykają się poważnymi problemami zdrowotnymi, brakiem odpowiedniej opieki lekarskiej, z niską emeryturą nie przekraczającą nawet 1000 zł lub rentą 500-600 zł, pozostawione same sobie. Dla takich osób nawet obecność drugiej osoby żeby chociaż chwilę porozmawiać jest już radością w życiu. NIE WIERZYSZ? MÓWISZ ŚCIEMNIAM ? TO PRZYJDŹ i POZNAJ HISTORIĘ TAKIEJ OSOBY. Obiecuję, że ściśnie CI gardło.
Jeśli znacie w otoczeniu swoim gdzieś osoby starsze, żyjące w trudnych warunkach zgłoście je do szlachetnej paczki.
Pozdrawiam serdecznie
Wolontariusz

Anna
Anna
5 lata temu

Patologiczne prawo, które tworzy ludzi upośledzonych społecznie. Zamiast podwyższyć wypłatę minimalną, to żywą gotówkę dostają. 500+ powinno być w talonach lub na specjalnej karcie na artykuły dla dzieci, a nie na harnasie i papieroski. Kupili sobie wyborców.

milo
milo
5 lata temu
Reply to  Anna

odliczenia od podatku zamiast darmowych prezentów gotówkowych ‚od państwa załatwiły by sprawę. w rodzinach rolników i bezrobotnych wyłącznie talony rzeczowe

Adam
Adam
5 lata temu

A macie racje dawajcie paczki to 500 plus beda mogli przeznaczyc na inne rzeczy gdzie tu sprawiedliwosc rodzicom ktorzy uczciwie pracuja 500 plus sie nie nalezy bo przekraczaja a co ich dzieci sa inne bo maja normalych nauczonych pracy rodzicow najlepiej w tym prawie pozwalniac sie z pracy i niech nas panstwo utrzyuje

z bliska
z bliska
5 lata temu

Z przykrością muszę stwierdzić że, że Państwo którzy do chwili obecnej skomentowaliście tą sytuację, macie bardzo wiele racji. Ale ta sytuacja nie trwa od dziś, i tak to jest jak się pozwala, i toleruje nic nie robienie, i czekanie na tą paczkę.

mławianka
mławianka
5 lata temu

Tyle u nas pracuje ludzi zza wschodniej granicy,a nasi nie mogą znależć pracy? ,albo obiboki,lub liczą tylko na to ,żeby im dawać.500+ i po paczki żywnościowe do” mopsu „i po co im pracować.Ci co pracują to jeszcze składać się muszą na nierobów.

Adam
Adam
5 lata temu

Dokladnie my pracujemy a oni leza i tak. 500 idzie z naszego i mam jeszcze im paczki dawac a oni sie z pracy zwaliaja

ZDZIWIONY OKROPNIE
ZDZIWIONY OKROPNIE
5 lata temu

Jaka paczka komu ?JEST TYLE W MlAWIE PRACY ,CZAS SKOnCZYC z paczkami.PIWKO SOBIE PIJĄ PAPIEROSKI KURZĄ DZIECI JAK TO ONI TERAZ MOWIA produkuja DZIECI 500PLUS. Kanada.LUDZIE OPAMIeTAJTA SIe.

DO Zdziwionego
DO Zdziwionego
5 lata temu

przeczytaj uważnie tekst, a potem komentuj – SENIORZY

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x