Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zostań darczyńcą Szlachetnej Paczki


Już rozpoczęły się przygotowania do Finału Szlachetnej Paczki, który odbędzie się w dniach  8 – 9 grudnia 2018 roku. W mławskiej Drużynie SuperW obecnie bierze udział 20 wolontariuszy. Wolontariuszem może zostać każdy, kto ukończył 16-ty rok życia bez względu na wykształcenie i doświadczenie. Aby dołączyć do mławskiej Drużyny SuperW należy wysłać zgłoszenie przez stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl.14 października odbędzie się kolejne szkolenie dla nowych wolontariuszy w Ciechanowie.

– W 17-tej edycji kładziemy paczkowy nacisk na seniorów. Już teraz zachęcamy do zostania darczyńcą. Darczyńcą może zostać każdy, kto w czasie trwania projektu wejdzie na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wybierze rodzinę i przygotuje dla niej paczkę, która będzie spełnieniem potrzeb i marzeń. Internetowa baza z opisami rodzin zostanie otwarta już 17 listopada – mówią Agnieszka Han i Krzysztof Kwiatek.

W trakcie finału projektu czyli 8 i 9 grudnia przygotowaną przez siebie paczkę Darczyńca dostarczy do magazynu. Wolontariusz, który opiekuje się daną rodziną osobiście przekaże pomoc wybranej przez Darczyńcę rodzinie.

Po przekazaniu Paczki rodzinie Darczyńca otrzymuje swój prezent – relację z dostarczenia paczki oraz z tego, jak na otrzymaną pomoc zareagowała rodzina.

Darczyńcy przeważnie przygotowują paczkę w grupach. Chodzi o to aby spełnić potrzeby danej rodziny i by pomoc była dobrej jakości oraz zadziała moc prezentu. Będzie to sygnał dla rodziny że jest ważna i że jej los nie jest innym obojętny. Średnio paczkę dla jednej rodziny przygotowuje około 30 osób.

Zapraszamy do zostania Darczyńcą !!!

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

18
KOMENTARZE

avatar
1500
JAK MOŻNA
Gość
JAK MOŻNA

tylko pan da wszystko darmo, mieszkania 500 + i co jeszcze?DO ROBOTY KONIEC Z ROZDAWNICTWEM.

spirit
Gość
spirit

jarząbek ty nie świruj pawiana tylko rób paczki i roznoś nam pijakom.

PRACOWNIK
Gość
PRACOWNIK

JEDEN Z DRUGIM WIE ,ŻE NIE UTRZYMA RODZINY BO ALKOCHOLIK NIERÓB A PŁODZI NA POTĘGĘ BY Z DAROWIZN ŻYĆ.

POŁOŻNA
Gość
POŁOŻNA

NIEKTÓRYM TO ŚRODKI ANTYKONCEPCYJNE WŁOŻYĆ DO PACZKI .TO NAJLEPSZY PREZENT DLA NICH.NIKT NIE BĘDZIE CIERPIAŁ.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Niektórym oleju nalać do głowy zanim zdążą coś publicznie napisać.
Uważaj, uważaj… bo nikt nie zna dnia i godziny… Ty też możesz znaleźć się w trudnej sytuacji, czego Ci jednak nie życzę

SĄSIAD
Gość
SĄSIAD

Z Banku Zywnosci dostawali ryz konserwy moi sąsiedzi w IŁOWIE to gołębie chowali i karmili je,5 psów 3koty spasione.Do tej pory nie pracują ,piwko piją fajki palą gril non stop melanż i POLICJA NA INTERWENCJE.Teraz jeszcze paczki.BÓG WAS OPUŚCIŁ?

Anonim
Gość
Anonim

Pilnuj się, bo Ciebie też Bóg może opuścić.

Marek
Gość
Marek

Pozdrawiam Panią ze zdjęcia 🙂 Prześliczna jest 🙂

sebastian
Gość
sebastian

Ok. 1 osoba, a żywności zbiera się i przekazuje w setkach ton. Dla mnie do dziadostwo, do którego przyzwyczajamy społeczny margines. Niech idą do pracy.

Anonim
Gość
Anonim

PRZYJDŹ DO SZLACHETNEJ PACZKI – zostań wolonariuszem lub darczyńcą, gwarantuję, że nie unikniesz łez, gdy poznasz chociaż jedną z historii osób, którym chcemy pomóc. W tym roku nacisk kładziony jest na osoby starsze, schorowane, żyjące gdzieś w samotności, nawet nie spodziewając się żadnej pomocy od społeczeństwa. Po prostu żyje im się ciężko, nawet bardzo. To osoby, które nierzadko borykają się poważnymi problemami zdrowotnymi, brakiem odpowiedniej opieki lekarskiej, z niską emeryturą nie przekraczającą nawet 1000 zł lub rentą 500-600 zł, pozostawione same sobie. Dla takich osób nawet obecność drugiej osoby żeby chociaż chwilę porozmawiać jest już radością w życiu. NIE WIERZYSZ?… Czytaj więcej »

Anna
Gość
Anna

Patologiczne prawo, które tworzy ludzi upośledzonych społecznie. Zamiast podwyższyć wypłatę minimalną, to żywą gotówkę dostają. 500+ powinno być w talonach lub na specjalnej karcie na artykuły dla dzieci, a nie na harnasie i papieroski. Kupili sobie wyborców.

milo
Gość
milo

odliczenia od podatku zamiast darmowych prezentów gotówkowych ‚od państwa załatwiły by sprawę. w rodzinach rolników i bezrobotnych wyłącznie talony rzeczowe

Adam
Gość
Adam

A macie racje dawajcie paczki to 500 plus beda mogli przeznaczyc na inne rzeczy gdzie tu sprawiedliwosc rodzicom ktorzy uczciwie pracuja 500 plus sie nie nalezy bo przekraczaja a co ich dzieci sa inne bo maja normalych nauczonych pracy rodzicow najlepiej w tym prawie pozwalniac sie z pracy i niech nas panstwo utrzyuje

z bliska
Gość
z bliska

Z przykrością muszę stwierdzić że, że Państwo którzy do chwili obecnej skomentowaliście tą sytuację, macie bardzo wiele racji. Ale ta sytuacja nie trwa od dziś, i tak to jest jak się pozwala, i toleruje nic nie robienie, i czekanie na tą paczkę.

mławianka
Gość
mławianka

Tyle u nas pracuje ludzi zza wschodniej granicy,a nasi nie mogą znależć pracy? ,albo obiboki,lub liczą tylko na to ,żeby im dawać.500+ i po paczki żywnościowe do” mopsu „i po co im pracować.Ci co pracują to jeszcze składać się muszą na nierobów.

Adam
Gość
Adam

Dokladnie my pracujemy a oni leza i tak. 500 idzie z naszego i mam jeszcze im paczki dawac a oni sie z pracy zwaliaja

ZDZIWIONY OKROPNIE
Gość
ZDZIWIONY OKROPNIE

Jaka paczka komu ?JEST TYLE W MlAWIE PRACY ,CZAS SKOnCZYC z paczkami.PIWKO SOBIE PIJĄ PAPIEROSKI KURZĄ DZIECI JAK TO ONI TERAZ MOWIA produkuja DZIECI 500PLUS. Kanada.LUDZIE OPAMIeTAJTA SIe.

DO Zdziwionego
Gość
DO Zdziwionego

przeczytaj uważnie tekst, a potem komentuj – SENIORZY