Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jubileusz TMTTB i promocja nowej płyty Ingi Piwowarskiej


Jubileusz 6-lecia Towarzystwa Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej był okazją do wydania kolejnej publikacji – tym razem fonicznej. Przy wsparciu finansowym Miasta Mława TMTTB przygotowało płytę Ingi Piwowarskiej i zorganizowało koncert utalentowanej akordeonistki.


W sali Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Mławie w piątek 28 września br. zgromadzili się miłośnicy talentu Ingi, by posłuchać na żywo kilku utworów z płyty „Painted dust”.

Zanim rozbrzmiały pierwsze dźwięki, Katarzyna Luks – Prezes Towarzystwa Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej – powiedziała kilka słów o Towarzystwie oraz idei, jaka mu przyświeca. Od początku swej działalności Towarzystwo wskrzesza pamięć o uzdolnionych i niezwykłych osobach związanych z Mławą i równocześnie promuje oraz wspiera współczesne „mławskie” talenty. Działalność TMTTB nie przynosiłaby tak dobrych rezultatów, gdyby nie wsparcie sponsorów i mecenasów sztuki. Przed koncertem wielu z nich zostało zaproszonych na scenę. – Bez Państwa pomocy osiągnięcie ambitnych zamierzeń byłoby jeszcze trudniejsze. Dziękuję – zwrócił się do sponsorów burmistrz Sławomir Kowalewski. Indzie życzył kolejnych sukcesów w świecie muzycznym, a Towarzystwu – wytrwałości w szlachetnej misji promocji mławskich artystów.

Ojciec Ingi – Piotr Piwowarski podziękował Towarzystwu i prezes Katarzynie Luks za osobiste zaangażowanie w wydanie płyty jego córki.

Koncert zrobił na słuchaczach bardzo mocne wrażenie. Wszyscy podziwiali kunszt Ingi, jej technikę gry i wirtuozerię. W repertuarze artystki znalazły się utwory, będące hołdem złożonym PSM w Mławie (autorstwa patrona placówki – Andrzeja Krzanowskiego) oraz Towarzystwu (wariacje na temat utworów Tekli Bądarzewskiej). – To był trudny koncert zarówno dla muzyka jak i odbiorców, ale zagrany znakomicie – przyznał dyrektor PSM Wilhelm Taraszkiewicz, pełniący tego dnia także funkcję konferansjera.

Po koncercie artystka odbierała gratulacje oraz kwiaty i udzielała wywiadów, a członkowie Towarzystwa zaprosili publiczność na słodki poczęstunek. Na talerzykach królowało ciastko Tekli. Ozdobione nutami, potęgując muzyczną ucztę wieczoru.

źródło i fot. UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x