Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Tomasz Gralewicz Jerzy Rakowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

VIII zjazd absolwentów Liceum Pedagogicznego i 50. rocznica powstania Technikum Przemysłu Rolno – Spożywczego


W dniach 29-30 września 2018 roku Mława gościła absolwentów istniejącego do 1970 roku Liceum Pedagogicznego. Był to już ich VIII koleżeński zjazd, w którym mimo upływu wielu lat uczestniczyło 147 osób. Wydarzenie to, na które składały się uroczystość w auli Państwowej Szkoły Muzycznej oraz późniejszy bal nieopodal dawnej siedziby PLP, a także niedzielne spotkanie podsumowujące, miało iście koleżeński charakter. Z racji 50. Rocznicy powstania Technikum Przemysłu Rolno – Spożywczego, połączono w jedną uroczystość obie te okazje.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Pamiątką zjazdu jest wydana przez Stowarzyszenie Absolwentów LP trzecia – ostatnia publikacja projektu Była sobie szkoła pt. Absolwenci LP o sobie i o szkole oraz śpiewnik zjazdowy z repertuarem niezapomnianej wśród absolwentów Osiemnastki, czyli zespołu wokalnego Liceum Pedagogicznego.

Gośćmi uroczystości w PSM byli burmistrz Sławomir Kowalewski oraz ks. dr Ryszard Kamiński. Wszystkim zgromadzonym w auli uczestnikom zjazdu na długo w pamięci zostanie występ zespołu Dąbkowiacy pod kierunkiem pani Emilii Miłoszewskiej i recital małych form poetyckich Kazimierza Kochańskiego, absolwenta z 1969 roku. Jednakże przysłowiowym gwoździem programu był występ reaktywowanej na dwa zjazdowe dni wspomnianej wcześniej Osiemnastki. Kiedyś dziewczęta, obecnie Panie w dojrzałym wieku brawurowo odśpiewały dziś już nieco zapomniane ówczesne szlagiery, a fragment ostatniej piosenki: Nie ma się co martwić, silną grupę mamy i będziemy ciągle do Mławy wracali… z całą pewnością jest zapowiedzią kolejnego spotkania absolwentów LP.

Wieczorna część sobotnich uroczystości odbyła się w Mławskiej Hali Sportowej nieopodal Zespołu Szkół Nr 3. Właśnie w obecnym ZS nr 3 kiedyś przy ulicy Czernikowa, obecnie Piłsudskiego, od 1959 roku funkcjonowało Liceum Pedagogiczne, a od 1968 do 1982 roku Technikum Przemysłu Rolno – Spożywczego. W pierwszej części spotkania przewinęły się nazwiska wieloletnich nauczycieli pracujących w Liceum Pedagogicznym oraz TPRS. Przywołani zostali tu m.in. Wacława Chądzyńska, Eugeniusz Chądzyński, Antoni Klepacki, Tadeusz Siemianowski, Hanka Bartkiewicz – Grabowska, Henryk Dyrulkiewicz i Jan Trzeciak. Wspomnieniom towarzyszyła wystawa fotografii dokumentująca życie obu tych placówek. Młodzież ZS nr 3 przygotowała barwny program artystyczny, utrzymany w konwencji lat 20 i 30 ubiegłego wieku, kiedy to żył i prowadził aktywną działalność polityczną Marszałek Józef Piłsudski patron ZS nr 3. Nie zabrakło przedwojennych piosenek, kabaretowych żartów i pokazów tańca. Wśród gości zaproszonych na tę część uroczystości znaleźli się m.in. dyrektorzy mławskich placówek oświatowych. W imieniu samorządu powiatowego i własnym gratulacje dla organizatorów uroczystości złożył starosta Włodzimierz Wojnarowski, który jest absolwentem Technikum Torfiarskiego. W imieniu samorządu wojewódzkiego list gratulacyjny od marszałka Struzika odczytał Konrad Wojnarowski. Część artystyczna zakończyła się zaproszeniem do wspólnej zabawy.

JK

fot: KG/CM

« 1 z 4 »

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500