Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

VIII zjazd absolwentów Liceum Pedagogicznego i 50. rocznica powstania Technikum Przemysłu Rolno – Spożywczego


W dniach 29-30 września 2018 roku Mława gościła absolwentów istniejącego do 1970 roku Liceum Pedagogicznego. Był to już ich VIII koleżeński zjazd, w którym mimo upływu wielu lat uczestniczyło 147 osób. Wydarzenie to, na które składały się uroczystość w auli Państwowej Szkoły Muzycznej oraz późniejszy bal nieopodal dawnej siedziby PLP, a także niedzielne spotkanie podsumowujące, miało iście koleżeński charakter. Z racji 50. Rocznicy powstania Technikum Przemysłu Rolno – Spożywczego, połączono w jedną uroczystość obie te okazje.


Pamiątką zjazdu jest wydana przez Stowarzyszenie Absolwentów LP trzecia – ostatnia publikacja projektu Była sobie szkoła pt. Absolwenci LP o sobie i o szkole oraz śpiewnik zjazdowy z repertuarem niezapomnianej wśród absolwentów Osiemnastki, czyli zespołu wokalnego Liceum Pedagogicznego.

Gośćmi uroczystości w PSM byli burmistrz Sławomir Kowalewski oraz ks. dr Ryszard Kamiński. Wszystkim zgromadzonym w auli uczestnikom zjazdu na długo w pamięci zostanie występ zespołu Dąbkowiacy pod kierunkiem pani Emilii Miłoszewskiej i recital małych form poetyckich Kazimierza Kochańskiego, absolwenta z 1969 roku. Jednakże przysłowiowym gwoździem programu był występ reaktywowanej na dwa zjazdowe dni wspomnianej wcześniej Osiemnastki. Kiedyś dziewczęta, obecnie Panie w dojrzałym wieku brawurowo odśpiewały dziś już nieco zapomniane ówczesne szlagiery, a fragment ostatniej piosenki: Nie ma się co martwić, silną grupę mamy i będziemy ciągle do Mławy wracali… z całą pewnością jest zapowiedzią kolejnego spotkania absolwentów LP.

Wieczorna część sobotnich uroczystości odbyła się w Mławskiej Hali Sportowej nieopodal Zespołu Szkół Nr 3. Właśnie w obecnym ZS nr 3 kiedyś przy ulicy Czernikowa, obecnie Piłsudskiego, od 1959 roku funkcjonowało Liceum Pedagogiczne, a od 1968 do 1982 roku Technikum Przemysłu Rolno – Spożywczego. W pierwszej części spotkania przewinęły się nazwiska wieloletnich nauczycieli pracujących w Liceum Pedagogicznym oraz TPRS. Przywołani zostali tu m.in. Wacława Chądzyńska, Eugeniusz Chądzyński, Antoni Klepacki, Tadeusz Siemianowski, Hanka Bartkiewicz – Grabowska, Henryk Dyrulkiewicz i Jan Trzeciak. Wspomnieniom towarzyszyła wystawa fotografii dokumentująca życie obu tych placówek. Młodzież ZS nr 3 przygotowała barwny program artystyczny, utrzymany w konwencji lat 20 i 30 ubiegłego wieku, kiedy to żył i prowadził aktywną działalność polityczną Marszałek Józef Piłsudski patron ZS nr 3. Nie zabrakło przedwojennych piosenek, kabaretowych żartów i pokazów tańca. Wśród gości zaproszonych na tę część uroczystości znaleźli się m.in. dyrektorzy mławskich placówek oświatowych. W imieniu samorządu powiatowego i własnym gratulacje dla organizatorów uroczystości złożył starosta Włodzimierz Wojnarowski, który jest absolwentem Technikum Torfiarskiego. W imieniu samorządu wojewódzkiego list gratulacyjny od marszałka Struzika odczytał Konrad Wojnarowski. Część artystyczna zakończyła się zaproszeniem do wspólnej zabawy.

JK

fot: KG/CM

« 1 z 4 »

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x