Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Stadion Młodych – takiego Kościoła jeszcze nie znacie


Zakonnice wjeżdżające na motorach, rapujący ksiądz, znani ludzie mówiący o swej wierze – to część programu Stadionu Młodych, imprezy ewangelizacyjnej dla młodzieży, która odbędzie się 6 października na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie.


Pełna oficjalna nazwa tej imprezy to ogólnopolskie rekolekcje dla młodzieży „Stadion Młodych: włącz pełnię wiary”. Organizowane one są w nawiązaniu do synodu biskupów o młodzieży, które w tym czasie będzie odbywał się w Rzymie.

Spodziewanych jest 60 tys. uczestników. Oprawę muzyczną zapewnią jedne z najlepszych zespołów w Polsce, grających muzykę chrześcijańską (TGD, Gospel Rain itd.), a także rapujący ksiądz – ks. Jakub Barczak. Będą też m.in. kardynał Kazimierz Nycz, biskup Edward Dajczak, znani ludzie opowiadający o swojej wierze (m.in. Muniek Staszczyk z T.Love i aktorka Patrycja Hurlak), mobilny konfesjonał (300 spowiedników), siostry zakonne wjeżdżające na motorach, specjalnie przygotowana oprawa taneczna – modlitwa tańcem – przez Worship Style.

Stadion Młodych organizowany jest w nawiązaniu do synodu biskupów o młodzieży, które w tym czasie odbywa się w Rzymie. Z tego względu podczas imprezy przewidziany jest telemost z Rzymem, za którego pośrednictwem kilka słów do uczestników Stadionu Młodych skieruje papież Franciszek.

Więcej informacji na stronie: www.stadionmlodych.pl, www.stadionmlodych.eu

źródło: Jacek Krzemiński/PAP

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Zakonnica?
Zakonnica?
5 lata temu

wszystkie metody są dobre, aby zapędzić nieświadome ,,owieczki” do jednej zagrody

Ksiundz
Ksiundz
5 lata temu

Ja mam dość rapujących polskich raperów a oni jeszcze z rapującym księdzem… po co ten cyrk cały, motory itp? Gdy młodzież spostrzeże ze za wszystkim i tak stoi Jezus to dadzą nogę po prostu.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x