Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Media Expert Mława
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

O Niepodległości w nowoczesnej formie przekazu


Taką formę ilustracji stuletniego okresu , gdy Polska nie istniała na mapach świata mieszkańcy naszego miasta mogli oglądać po raz pierwszy. Widowisko multimedialne wyświetlane na ścianie budynku o nazwie N100 to część projektu Niepodległa^100, który realizuje  muzeum w roku obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Twórcami pokazu są są Miro Kępiński, który skomponował muzykę, Józef Piwkowski – reżyser oraz Krystian Batyjewski, który odpowiadał za opracowanie wizualne.

Słoneczne ogrody Mława

N100 to bardziej obraz, muzyka i emocje niż klasyczna narracja historyczna. Autorzy zakładają, że widzom znane są daty rozbiorów Polski i okoliczności odzyskania niepodległości.  W pierwszej części pokazu widzimy migawki z wypowiedziami  kilkunastu osób definiujących, co oznacza dla nich wolność. Druga część to już efekty wizualne ukazujące burzliwy czas zaborów, wśród tych ilustracji autorzy wyraźnie wyakcentowali mławski wątek tego okresu za pomocą historycznych fotografii.  

Twórcy N 100 to:
Miro Kępiński: mławianin,  kompozytor, kompozytor muzyki filmowej, producent, performer, wielokrotnie nagradzany  na świecie, współpracujący  z  filmowcami od Sydney po Los Angeles.

Józef Żuk Piwkowski: reżyser, scenarzysta, operator filmowy, producent,  Kurator i organizator wielu wystaw i projektów artystycznych, absolwent łódzkiej Szkoły Filmowej.

Krystian Batyjewski: opracowanie wizualne, producent, twórca animacji, absolwent łódzkiej Szkoły Filmowej.

Sławek Kalwinek: realizacja TV/streaming, wykładowca w Szkole Filmowej w Łodzi

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

7
KOMENTARZE

1500
Ten

Jako widowisko artystyczne – dobre ale jako przekaz historyczny – słabe.

anka

Gratuluję Pani Barbarze Zaborowskiej pomysłu. Pięknie. Nareszcie świeże spojrzenie na historię . Prosimy o więcej!

Liberał

Gratulacje dla Pani dyrektor za pomysł !

Julka

Stałam jak zaczarowana

Kuba

Aż się wzruszyłem. Wielkie i ważne rzeczy zaczynają dziać się w Mławie

Pio

Świetnie. Z pomysłem. Nie sztampowo. A zarazem z tradycją. Melancholijnie i Dynamicznie. Jest potencjał w młodych Polskich twórcach . Te 100 lat wolności widać że nie poszło na marne. Los Angeles .LodzTown.Mława

Anonim

Chyba winno być: Los Angeles .Lodź. Mława Town.
Pio szkoda, że to pierwsza widziane przez Ciebie widowisko multimedialne. Bo po Twojej ocenie i Twoim zachwycie widzę, że nic poza tym nie widziałeś.