Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Radny powinien być przede wszystkim skuteczny


Radny powinien być przede wszystkim skuteczny. Nie można mówić, że czegoś się nie da, trzeba znaleźć drogę do realizacji potrzeb mieszkańców naszego miasta. Dosyć podziałowi miasta na lepsze i gorsze osiedla. Bo każdy jest ważny!

Mława jest jak żywy organizm, a jej mieszkańcy powinni tworzyć wspólnotę. Jej potrzeby należy właściwie odczytywać i wspólnie wypracowywać rozwiązania i te realizować. Wspólnota dba o swoich. Mieszkańców naszego miasta, nie powinno się pozostawiać samotnymi i zaniedbanymi w biedzie, w starości czy chorobie. Odbudujmy poczucie wspólnoty, mieszkańcy Mławy powinni poczuć jedność bez względu na to na jakim osiedlu mieszkają. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nasze miasto, a co za tym idzie wszystkich współmieszkańców.

Chcę pomagać seniorom i osobom niepełnosprawnym. Jako słabszym należy im się szacunek i odpowiednia pomoc. Nie litość, a odpowiednia pomoc. Każdy z nas kiedyś będzie seniorem, a niepełnosprawność przychodzi nieoczekiwanie, bez względu na wiek, wykształcenie i majątek. Potrzebujemy rzetelnej diagnozy i planowania, a nie oczekiwania może coś się wymyśli lub jakaś organizacja pozarządowa się tym zajmie. To samo dotyczy dzieci i młodzieży. Ile mamy osiedli ? A ile mamy klubów osiedlowych? Może czas o tym pomyśleć i zacząć np. od osiedlowego domu kultury na Wólce – zagospodarujmy tereny Kolejki Wąskotorowej. Mława historycznie rozwinęła się dzięki kolei. Może należałoby w końcu uchonorować kolejarzy – np. Dom Kultury Kolejarz lub Stacja Mława. Zdaniem wielu z Państwa – a także moim – sprawy miasta nie idą w dobrym kierunku. Mława przestała być wspólna przez arbitralne decyzje Ratusza, niekontrolowane wydatki, i nieliczenie się ze zdaniem zwykłych mieszkańców. Jako konieczne widzę:

– należyte utrzymanie i wykorzystanie istniejących obiektów sportowych

– polityka senioralna – wspieranie aktywności, usuwanie przeszkód architektonicznych

– osoby niepełnosprawne – wsparcie rozwoju, aktywizacja społeczna i zawodowa

– polityka wspierania rozwoju dzieci i młodzieży – nauka , sport, rozrywka, profilaktyka

– polepszenie warunków opieki zdrowotnej w Mławie

– uruchomienie programu ”mieszkanie +” dla Mławy

– połączenie ścieżek rowerowych w logiczny ciąg, rozszerzenie na tereny rekreacyjne

– zagospodarowanie terenu Kolejki Wąskotorowej jako teren dla rekreacji i kultury

– zagospodarowanie terenu zalewu Ruda jako terenu rekreacji dla miasta

– działania wspierające ochronę środowiska w tym wód i powietrza (min. kanalizacja Wólki)

– stop wyprzedaży majątku komunalnego

– powrót stref płatnego parkowania do miasta

– stop zezwoleniom na budowę marketów w centrum miasta – paraliż komunikacyjny i ekologia

Prawdziwa demokracja to udział w wyborach. Nie bądź bezczynny pójdź i zagłosuj w wyborach 2018. Twój głos zmienia naszą przyszłość.

Pełnienie funkcji radnego uważam za służbę wobec mieszkańców. Moją dewizą jest uczciwość i rzetelna praca. Razem damy radę.

Kandydat na radnego  rady miasta:

Henryk Wrzyszcz – urodzony 25.05.1951 r. w Mławie, żonaty, dwoje dorosłych dzieci. Z wykształcenia technik metalowiec. Społecznik, aktywista miejski, radny miejski II i III kadencji – przyczynił się do powołania Specjalnej Komisji ds. Mieszkaniowych porządkującej sprawy mieszkaniowe w mieście, obecnie emeryt. Członek ”Solidarności ” od samego powstania w 1980 r., wieloletni przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ ”Solidarność” w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Mławie. Pełnomocnik broniący w sądzie pracowników zwalnianych z pracy, organizator i późniejszy przewodniczący Ruchu Odbudowy Polski dawnego woj. ciechanowskiego. Przez dwie kadencje Ławnik Okręgowego Sądu Pracy. Jedna z najważniejszych dla mnie wartości to patriotyzm. Zainteresowania – historia, sport , turystyka.


 

Artykuł sponsorowany/Mat. wyborczy KW PiS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]