Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mława w gronie laureatów konkursu ECO-MIASTO 2018


W szóstej edycji konkursu ECO-MIASTO jury przyznało 10 tytułów laureata i 13 wyróżnień. Mława została nagrodzona w kategorii gospodarka wodna. Organizatorami projektu ECO-MIASTO są Ambasada Francji w Polsce oraz Centrum UNEP/GRID-Warszawa.


Do konkursu ECO-MIASTO 2018 zgłosiło się 46 miast, a niektóre z nich przedstawiły osiągnięcia w kilku kategoriach, dlatego przesłano w sumie 70 formularzy zgłoszeniowych. Jury przyznało 10 tytułów laureata oraz 13 wyróżnień. W każdej z pięciu kategorii nagrodzono dwa miasta – jedno o liczbie mieszkańców powyżej 100 tys., drugie poniżej tej liczby.

W kategorii gospodarka wodna nagrodzone zostały Lublin (miasta powyżej 100 tys. mieszkańców) i Mława (miasta poniżej 100 tys. mieszkańców). Jury zwróciło uwagę na podejmowane przez Lublin działania na rzecz podnoszenia świadomości mieszkańców w zakresie zrównoważonego wykorzystania zasobów wodnych, w tym za zachęcanie do picia „kranówki”, do oszczędzania wody, wykorzystania wód deszczowych oraz do podłączania się do zbiorczego systemu kanalizacyjnego. W przypadku Mławy doceniono m.in. wybudowanie oczyszczalni ścieków w formule partnerstwa publiczno-prywatnego oraz intensywną rozbudowę sieci kanalizacyjnej i promowanie przyłączeń do zbiorczego systemu kanalizacyjnego.

Oprócz tego za wdrożenie międzynarodowego systemu zapewnienia bezpieczeństwa wody oraz za ciągłe działania na rzecz ograniczenia strat wody wyróżniono Bielsko-Białą. Wyróżnienie otrzymał również Krasnystaw za wprowadzenie na obszarze miasta terenowych kontroli wywozu nieczystości ciekłych oraz za niski poziom strat wody i planowane kolejne działania na rzecz ograniczania tych strat.

Tytuł laureata w nowej kategorii gospodarka o obiegu zamkniętym otrzymały Białystok Radzyń Podlaski. Wyróżnienia otrzymały Gdynia oraz Wołomin.

Nagrody w kategorii efektywność energetyczna budynków otrzymały Kraków i Czeladź, a wyróżnienie Warszawa, Dąbrowa Górnicza i Sztum.

Laureatami w kategorii mobilność zrównoważona zostały Lublin i Niepołomice, a   wyróżnienia Olsztyn oraz Wągrowiec.

W kategorii zieleń miejska a jakość powietrza triumfowały Zabrze i Złotów i wyróżniono Warszawę, Olsztyn, Zamość oraz Bełchatów.

Uroczyste podsumowanie projektu ECO-MIASTO było elementem Międzynarodowej Konferencji Innowacyjne ECO-MIASTO 2018, odbywającej się w dniach 27-28 września 2018 r. w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. Wydarzenie organizowane przez Ambasadę Francji w Polsce, Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Miasto Stołeczne Warszawę zgromadziło ekspertów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju innowacyjnych technologii, przedstawicieli polskich i zagranicznych miast oraz licznych instytucji. Konferencja stanowiła okazję do zastanowienia się nad tym, w jaki sposób miasta mogą kontynuować swój rozwój, ograniczając jednocześnie negatywny wpływ na środowisko oraz zapewniając mieszkańcom warunki do godnego, zdrowego życia.

źródło:eco-miasto.pl

oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
rrtt
rrtt
5 lata temu

jak to dobrze, iż 40 lat ponad temu opuściłem to rodzinne mniasto muławę… tu som dużo własnie mułów i dlatego głównie warto jest stąd czem prędzej czmychnąć… gdzie za miedzę nawet i Matka mnie testamentem obdarowała i tak oto rozglądam się bo od PRLu rzeczywiście sporo Ratusz wybudował a PISuary co we muławie wybudowały ??? CZY obiekty dałbyś radę na chybcika może jak tak zadziorny jesteś… wymienić ! ja do muławy jeszcze daleko zanim decyzyję jakomkolwiek będę musiał podjąć jednakże tych mułów to jest tu nadal mnogo ! cy nie można by było zaorać albo jak inaczej ?! byłem w Parku – pałac ślubów i nowy plac zabaw dla dzieci wkrótce też wokół Handlowca chyba powinni udostępnić… o Alei Wojciecha bym chciał zobaczyć z drona ILE TYCH TIRÓW tamtędy już gna… i chyba te muły rzeczywiście wszystko zamulajom… ! bo niewiele ładnych zdjęć a i filmów niewiele z Ratusza by można było na ogromnym monitorze LG 21:9 Wild Full HD se popaczeć… ano właśnie LG monitory telewizory we muławie produkuje i Kina kupiła NOVAGO to może jak powiedziały że da się zarobkować to chyba wiedzą co mówią ?! raczej bardziej pasuje mi Iłowo gdzie se czesem do dziewczyny przyjadę… i cy do muławy mnie nazad wciągnieta to nie wiem, nie wiem ?! tych mułów straśnie u Was mnogo ! aaaaaaa na Sienkiewicza werście te baraki sprzątnęły… no za cholerę nikt tego nie chce wyliczyć jak widzę MUŁY !!! Wam przeszkadzajom ??? cy co… a ta Aleja pod Lasem Marszałkowska… a atkie bagna były sorog let ago…

Paweł
Paweł
5 lata temu

Jakie te nasze miasto jest eko?? śmierdzi z każdej strony kurniki, wysypiska. Skażenie środowiska żadne eko!

wiki
wiki
5 lata temu

Francuzom podarowano oczyszczalnie to i francuskie wyróżnienie wszystko jasne czym tu się chwalić panie złotousty.

Niko
Niko
5 lata temu

Kolejny darmowy element kampanii. Lans i lans, przede wszystkim lans.

małomiasteczkowy ;)
małomiasteczkowy ;)
5 lata temu

Woow, pięknie. Gratulacje !!! Smutno, że mławianie poniższymi postami próbują pomniejszyć sukces swojego miasta. Ale tak już jest zawsze lepiej u innych a u siebie to zawsze źle. Cóż za mentalność małomiasteczkowa.

wielkomiejski
wielkomiejski
5 lata temu

Woow, odezwał się ratusz, już śledzą wpisy ha ha ha

Maria
Maria
5 lata temu

Ja pitole, ale szopka!!!

Anna
Anna
5 lata temu

Oczywiście PPP. Wyróżniają swoich. Nie ma się czym chwalić panie Kowalewski. Smutno.

mławianka
mławianka
5 lata temu

Aha, Francuzi… i wszystko jasne3 😀

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x