Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wielkie sprzątanie, ale niedokładne


21 września w mławskim lesie zjawiło się liczne grono osób, które sprzątały porzucone tam śmieci. To piękna i pożyteczna inicjatywa. Pisząc o niej, publikacji nadaliśmy tytuł „Las jest pięknie wysprzątany”. Okazuje się, że jest to prawda, ale niezupełnie. Sprzątający nie dotarli z porządkami do niektórych punktów, do których wydaje się, że dotrzeć powinni. Tak pisze o tym czytelniczka, a swoją relację ilustruje zdjęciami.


ksp Mława
Reklama

Po wielkim szumnym i dumnym sprzątaniu mławskiego lasu poszłam tam dzisiaj na spacer. W miejscach, które zgłaszam od listopada ubiegłego roku i zgłaszałam z dokładnym opisem miejsca w dniu zapisu na sprzątanie i w dniu wyjścia do lasu przed sprzątaniem – nic się nie zmieniło. Nikt jakoś nie chciał mnie słuchać. Ważne było aby się pokazać , zrobić zdjęcia – a śmieci ? Kogo to interesuje. Śmieci więc pozostały w okolicy ulicy Marszałkowskiej.

Szkoda, że przy tam pięknej i szlachetnej akcji pozostaje jakiś zgrzyt. A co do Alei Marszałkowskiej (zresztą kilkunastu innych ulic w mieście również) pisaliśmy już o głosach czytelników, sygnalizujących permanentny brak koszy na śmieci.

red.

Fot. Od czytelniczki

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
50 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
3 lata temu

Szanowna Pani i Szanowni Komentujący!
Miejsce składowiska śmieci zostało zlokalizowane, zebrano 3 worki śmieci widocznych na zdjęciu. W przyszłości zachęcam do własnej inicjatywy a nie biegania z tym po instytucjach i mediach. 10 minut roboty i po śmieciach.
Pozdrawiam.

zapytanie
zapytanie
3 lata temu
Reply to  Anonimowy

Mam pytanie, jakie służby zajmują się likwidowaniem nielegalnych wysypisk tego typu w naszym mieście? Na przyszłość – gdzie, jako mieszkaniec Mławy, powinnienem to zgłosić? Wiem, że są specjalne aplikacje np. LocalSpot.

oSa
oSa
3 lata temu
Reply to  Anonimowy

Brawo Anonimowy. Tylko po co z tym się afiszujesz w mediach? Gdybyś wcześniej to zlokalizował i posprzątał, to pani, która to nagłośniła nie miałaby o czym pisać. A zlokalizowanie chyba nie było trudne, skoro ta pani kilka razy tłumaczyła gdzie to leży?

Wasza sprzątająca.
Wasza sprzątająca.
3 lata temu
Reply to  Anonimowy

Gdyby nie to bieganie po mediach to nikt jeszcze przez następne kilka lat pewnie nie zainteresował się tym wysypiskiem ponieważ tak jak już napisałam próbowałam zainteresować służby. Czy mam rozumieć że zachęcanie do „własnej inicjatywy” oznacza że mam za Was posprzątać ? Wie pan panie Anonimowy co to jest arogancja – o ile jest pan przedstawicielem służb miejskich to jest właśnie TO! Natomiast wycie komentujących świadczy tylko o nich i o ich poziomie. Sami o sobie wydaja świadectwo co mnie zresztą nie dziwi. Wyjaśniłam już że te śmieci leżały długo wcześniej zanim ja pierwszy raz przyjechałam do Mławy. Wpisuje się pan panie Anonimowy w poprzednie komentarze ? To tak się w Mławie robi? Boi się pan przyznać czy jest pan przedstawicielem Urzędu Miasta czy Nadleśnictwa ? Anonimowy – najłatwiej być anonimowym.

Szokujące
Szokujące
3 lata temu
Reply to  Anonimowy

Ten uszczypliwy komentarz jest moim zdaniem bardzo nie na miejscu.

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Szokujące

Uważam, że jest na miejscu, ta Pani od roku zgłaszała władzom te śmieci i dopiero jak poszło do mediów, ktoś ruszył d.pę.

Szokujące
Szokujące
3 lata temu
Reply to  mławianka

mławianko, przecież wytłumaczyłem w drugim poście, że „uszczypliwy komentarz” jest w odniesieniu do wypowiedzi Anonimowego. Chciałem, żeby była jasność w mej wypowiedzi, ale się to niestety nie udało (Proszę spojrzeć na drzewko komentarzy – to jest umieszczone w odpowiedzi do „Anonimowo”). Podobnie jak pani przyznaję tu rację „Waszej sprzątającej” .

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Szokujące

Przepraszam – faktycznie pomyślałam, że piszesz o „Waszej sprzątającej” – zwracam honor. 🙂
Komentarz „Anonimowego” zaś nie jest tyle uszczypliwy co arogancki delikatnie mówiąc, chyba że to osoba prywatna…, och jednak osoba prywatna: chapo ba Panie Anonimowy 🙂

Szokujące
Szokujące
3 lata temu
Reply to  Anonimowy

„uszczypliwy komentarz” oczywiście w odniesieniu do wypowiedzi Anonimowego

Anonimowy
Anonimowy
3 lata temu
Reply to  Anonimowy

1. O ile zauważyłem nikt albo mało kto z komentujących podpisuje się tu imieniem i nazwiskiem.
2. Mój komentarz jest informacją, że nie muszą się już Państwo martwić, bo śmieci zostały sprzątnięte.
3. Kimkolwiek nie jestem, nikogo nie reprezentuję. Nie chcę po prostu oklasków. Jestem osobą prywatną i z własnej inicjatywy posprzątałem śmieci, do czego zachęcam wszystkim. Zrobiłem to, ponieważ nie chcę, żeby krytykowano ubiegłotygodniową akcję sprzątania lasu, która moim zdaniem jest bardzo potrzebna.
4. Ani pracownicy służb miejskich ani nadleśnictwa nie mają w zakresie obowiązków ciągłego sprzątania lasu, który ma kilka hektarów powierzchni. Śmieci wyrastają jak grzyby po deszczu i o ile mi wiadomo nie przynoszą ich krasnoludki.
5. Nikogo nie chciałem urazić, po prostu zachęcam wszystkich do refleksji i dbania o środowisko.

Do refleksji
Do refleksji
3 lata temu
Reply to  Anonimowy

Przesłanie tej interwencji to nie krytyka szczytnej akcji sprzątania lasu, tylko zwrócenie uwagi na problem. Naprawdę nie widzi pan tu pewnego rozdźwięku?
Ta pani interweniowała od roku.
SPRZĄTAŁA LAS także.
Miło, że pan sprzątnął i o tym poinformował.
WSPIERAJMY SIĘ A NIE LINCZUJMY i tak stanowimy mniejszość.
Również zachęcam do refleksji.

Wasza sprzątająca.
Wasza sprzątająca.
3 lata temu
Reply to  Anonimowy

„Anonimowy” osobo prywatna kimkolwiek jesteś – NIE MA SIĘ CZYM CHWALIĆ.Słabo wypadła ta własna inicjatywa. Odpowiadam na punkt 2. ” 2. Mój komentarz jest informacją, że nie muszą się już Państwo martwić, bo śmieci zostały sprzątnięte. ” Właśnie wróciłam z lasu i zrobiłam zdjęcie „posprzątanego” terenu Rzeczywiście znikły tacki i butelki które były na wierzchu sterty. Śmieci sprzed kilku lat leżą nadal przysypane liśćmi chyba z ubiegłego roku. To odpowiedź na punkt 4 ” Ani pracownicy służb miejskich ani nadleśnictwa nie mają w zakresie obowiązków ciągłego sprzątania lasu, który ma kilka hektarów powierzchni. Śmieci wyrastają jak grzyby po deszczu i o ile mi wiadomo nie przynoszą ich krasnoludki.” Tak więc wygląda anonimowy czyścioszek który mnie zachęca do sprzątania a „wszystkich do refleksji i dbania o środowisko.”

Brak
Brak
3 lata temu

A tak konkretnie to o co Pani chodzi? Posprzątane źle, nieposprzątane też. Naprawdę nie ma Pani nic innego do roboty tylko sprawdzać śmieci ciągle w tym samym miejscu? Niech się Pani nie doszukuje jakiegoś spisku. Ktokolwiek to posprzatal należy go chwalić. Ale taka polska mentalność, każdy mądry w gadce a robić nie ma komu. Plujemy tylko jadem między sobą a las mamy w nosie. Szkoda że dbamy o swoje podwórka a z lasów robimy wysypiska śmieci.

Georg
Georg
3 lata temu

A czy któryś z kandydatów na burmistrza był sprzątać???

Wasza sprzątająca.
Wasza sprzątająca.
3 lata temu

Zwracam się do obrońców śmieci komentujących w prymitywny sposób moje zgłoszenie. Tak . To ja piszę o tych śmieciach i ja zrobiłam im zdjęcia. Zresztą nie pierwszy raz. Śmieci te leżą w lesie pewnie od kilku lat. Pierwszy raz zobaczyłam je rok temu jak po raz pierwszy po przyjeździe do Mławy poszłam tam na spacer. Zgłaszałam to już wtedy w Urzędzie na co odpowiedziano mi że śmieci są systematycznie sprzątane – co widać na zdjęciu zrobionym rok później. Przed zbiórką również zgłaszałam problem i chciałam wskazać gdzie to jest ale nikt nie chciał mnie słuchać.
Wasze prymitywne komentarze że mogłam posprzątać – świadczą tylko o was. Byłam, sprzątałam. Zebrałam kilka worków – niestety skierowano mnie w inny rejon. Mam ręce i mam nogi. W przeciwieństwie do was – wy macie tylko palce do klikania. Dlaczego to wy nie sprzątnęliście tych śmieci w czasie kiedy jeszcze mnie w Mławie nie było ? Wszystkim krytykującym mnie że nie sprzątam po was dedykuję zdjęcie które zrobiłam dzisiaj i wstawiłam na fb w grupie „Piękna Mława” . Zdjęcie jest bardzo symboliczne – określa miasto gdzie żyjemy i takich ludzi jak wy.

Beata
Beata
3 lata temu

Popieram Panią całym sercem. A na grupie zdjęcie rewelacja (zwłaszcza ten kolorek przykuwa uwagę).

mieszkanka
mieszkanka
3 lata temu

Kowalewski był zajęty nagrywaniem filmiku a nie śmieciami. Mam nadzieję że mieszkańcy nie dadzą się nabrać na te jego piękne filmiki.

Xcv
Xcv
3 lata temu

A pomyślał ktoś , że te śmieci ktoś mógł niedawno wyrzucić? A nie od razu że dzieci źle posprzątały

Pola
Pola
3 lata temu
Reply to  Xcv

Te śmieci leżą tam przynajmniej od roku , może od 2 . Miejsce wysypiska zgłaszane było kilkakrotnie – niestety reakcji brak.Kto by się tam śmieciami przejmował.

Klaris
Klaris
3 lata temu

Pomyśl, o ile lepszy byłby świat, gdybyśmy wszyscy – przyjęli narodowy zwyczaj, a za nami poszłyby inne narody, odkładania rzeczy tam, gdzie jest ich miejsce i sprzątania po sobie, jeśli nabrudzimy .Może wtedy obyło b się bez zbędnych komentarzy…

NoPislam
NoPislam
3 lata temu
Reply to  Klaris

Zgadzam się z Tobą całkowicie, jeśli pozwolisz to jeszcze, żeby nikt nie przywłaszczał sobie rzeczy, które nie należą do niego.

miś
miś
3 lata temu

Pani mogła wziąc worek i posprzątać… a poza tym każda inicjatywa w której bierze udział burmistrz jest beee. Mało obiektywny portal

uszatek
uszatek
3 lata temu
Reply to  miś

Oj misiu, przecież nikt Ciebie nie zmusza do wchodzenia tutaj, zawsze możesz poczytać sobie na „obiektywnym” portalu urzędu miasta – tam wszystko jest Aaaach…!

miś
miś
3 lata temu
Reply to  uszatek

Nie chodzi mi o aaach, tylko o rzetelność prasy Tylko (aż) tyle

Kubuś Puchatek
Kubuś Puchatek
3 lata temu
Reply to  miś

jak masz problem to czytaj inną prasę albo tv, np. kanał Dj Rydzyka

uszatek
uszatek
3 lata temu
Reply to  miś

misiu, przecież wiesz, akcję rozkręcało Nadleśnictwo Dwukoły, w sprzątaniu uczestniczyło mnóstwo osób w tym zdaję się również Czytelniczka (na ten temat toczyła się szeroka dyskusja w necie na innej platformie), a Ty tylko o jednym… o burmistrzu, mimo że słowo burmistrz nie padło w tym artykule nawet raz! Może to miłość?

uszatek
uszatek
3 lata temu
Reply to  uszatek

miusiu, jak interesuje Cię podrążyć głębiej temat, to odsyłam na FB do strony Piękna Mława. Buziaczki i taki wielki uścisk, no wiesz „na misia”. Mniej żółci a więcej błękitnego.

mławinin
mławinin
3 lata temu
Reply to  miś

Sam jesteś miśku beee.skoro tak nastajesz na porządnego człowieka który daje przykład jak należy dbać o czystość miasta i okolicznych terenów…

halo
halo
3 lata temu
Reply to  miś

Jasne. Miś naśmieci a pani powinna posprzątać. Taka logika obrońcy uciśnionych.

jarząbiaczek
jarząbiaczek
3 lata temu

i znowu musze was bu.raki zminusować.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  jarząbiaczek

Ja ciebie też 😀

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  Jarząbek

bujaj się podszywaczu

Czytelnik
Czytelnik
3 lata temu

A czy na sprzayaniubrok temu też był Pan burmistrz Kowalewski?
Wszystkie chwyty dozwolone w kampanii…
Hipokryzja

kodeina
kodeina
3 lata temu
Reply to  Czytelnik

był

Racjonalna
Racjonalna
3 lata temu

Byłam, sprzątałam. Wśród ochotników byli głównie uczniowie szkół i przedstawiciele seniorów. Jakoś „troszczących się o środowisko” mławian ani przedstawicieli redakcji nie widziałam. Wywieziono ponad 100 worków śmieci, a że ludzie dalej wywożą przyczepki śmieci do lasu, to my sprzątający nie mamy na to wpływu. Krytykować każdy potrafi i uważam, że ten artykuł jest niepotrzebny albo powinien być napisany w innym tonie.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  Racjonalna

Sprzątać to może i sprzątałaś ale sprzątać a posprzątać to różnica. Efekty Twego zacnego sprzątania ujęto na załączonej fotografii.

Racjonalna
Racjonalna
3 lata temu
Reply to  Jarząbek

A Pan sprzątał? Przepraszam – posprzątał? Pewne pytanie retoryczne… Pan robi tylko porządek z komentującymi na tej stronie. Poza tym nie przechodziłam z Panem na Ty.

zara
zara
3 lata temu

To trzeba samemu posprzątać a nie sensacje robić. Wielkie sprzątanie świata to akcja odbywajaca się od lat i nikt nigdy dokładnie nie wysprząta całego miasta, lasu dopóki sami mieszkańcy nie zaczną o to dbać i przestaną wyrzucać śmieci gdzie popadnie. Dobrze, że chociaż raz do roku część społeczeństwa się mobilizuje i sprząta by inni mieli chodzi po mchu a nie śmieciach. A ta Pani liczyła , że wysprzataja wszystko centymetr po centymetrze i chyba zahaczą jeszcze o jej dom

Do Pani , która zgłosiła wam problem
Do Pani , która zgłosiła wam problem
3 lata temu

Droga Pani zamiast robić zdjęcia trzeba było wziąć worek i posprzątać.I problemu by nie było.Korona by z głowy spadła czy rączki by się pobrudziły?
Najlepiej wytykać błędy komus….

mławianka
mławianka
3 lata temu

a może to osoba niepełnosprawna? może nie mogła, po prostu nie mogła – zanim kogoś osądzisz pomyśl… nie można tak powierzchownie kogoś oceniać

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  mławianka

Iść do lasu i zrobić zdjęcia to mogła, a już posprzątać to nie. Niech Pani zgłaszająca problem wezmie przykład z nastolatków, którzy nie oglądali się na innych i sami wysprzątali Łysą Górę.

Do Pani , która zgłosiła wam problem
Do Pani , która zgłosiła wam problem
3 lata temu
Reply to  mławianka

Droga mławianko,napisane jest ,że owa Pani „poszła na spacer” , „zrobiła zdjęcia” , więc wywnioskować można ,że nóżki,rączki sprawne.Więc sprzątnąć mogła.

mławianka
mławianka
3 lata temu

Na wózku inwalidzkim, jak np. była, to miała napisać, że pojechała.
Szła przy lesie.
Druga sprawa, to mogła nie mieć w co zbierać śmieci, ale najlepiej to naskoczyć na nią.

Do mławianka
Do mławianka
3 lata temu
Reply to  mławianka

Jeśli na wózku,to raczej sama do lasu by nie wjechała,więc musiał by być ktoś , kto jej pomógł.Więc ten ktoś mógł sprzątnąć.Nie było w co ? Trzeba było isć po worek i wrócić sprzątnąć.Takie trudne???

Hipokryzja
Hipokryzja
3 lata temu
Reply to  mławianka

A może ma rodzinę, sąsiadów, przyjaciół, którym mogła by przekazać tą informację i wspólnymi siłami mogliby posprzątać. Nie, nie ma. Ooo to pewnie dlatego, że ciągle coś nie pasi.

NoPislam
NoPislam
3 lata temu
Reply to  mławianka

Janka Ochojska na wózku jeździ a buduje studnie w Afryce. Proszę nie obrażać osób niepełnosprawnych.
Można z całą pewnością stwierdzić, że ktoś kto dopuścił do publicznej publikacji artykułu kontestującego jakże pożyteczną akcję ma śmieci ale w głowie. Posprzątaj je sobie bardzo proszę.

zgodna
zgodna
3 lata temu

Zgadzam się. Powinna posprzątać i zamówić sobie fotografa z urzędu miasta, który narobi zdjęć, potem opublikować je na pierwszej stronie mlawa.pl i udzielić wywiadu w telewizji

Porządki na pokaz
Porządki na pokaz
3 lata temu
Reply to  zgodna

Dokładnie zgadzam się ze „zgodą”. Hipokryzją to jest to, że Krzywousty robi sensację z posprzątania lasu. Zaczął ważyć piwo- niech piankę spije!

Piki
Piki
3 lata temu

Super ze ta mlawianka wyniosła te śmieci ale przedtem zrobiła im zdjęcie a nie czekajcie w artykule nie na info o tym czy je zabrała wiec nie przyszła zbierać przyszła krytykować. Wez babo worek i sprzątnij!!! Leniwy krytyk…

mławianka
mławianka
3 lata temu

Ogary poszły w las, a o obrzeżach lasu zapomniały, ale burmistrz… on miał …przeciwsłoneczne okulary i to bardzo ciemne, dla niego śmieci wyglądały jak kwiatki.

50
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x