Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kierowca chciał przekupić policjantów


30-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego, w zamian za odstąpienie od odholowania pojazdu, zaproponował policjantom 200 złotych. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, bo jak się okazało miał sądownie orzeczony zakaz kierowania. Prokurator przedstawił mu zarzuty udzielania korzyści majątkowej. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.


Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Policjanci w trakcie patrolu, w miejscowości Głodowo zatrzymali do kontroli drogowej forda. Kierowca nie okazał funkcjonariuszom prawa jazdy, jak oświadczył przez roztargnienie, nie ma go przy sobie. Nerwowe zachowanie 30-latka wzbudziło podejrzenia policjantów i jak się okazało były jak najbardziej słuszne. Sprawdzenie w systemie potwierdziło, że mężczyzna ma aktualny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Po tym jak funkcjonariusze poinformowali mężczyznę, że pojazd, którym kierował będzie odholowany, ten w zamian za odstąpienie od czynności zaproponował mundurowym 200 zł.

Funkcjonariusze drogówki poinformowali 30-letniego mieszkańca powiatu przasnyskiego, że takie zachowanie jest przestępstwem. Mężczyzna został zatrzymany a pojazd zabezpieczony na policyjnym parkingu. Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku 30-latek został objęty policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo grozić mu może do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: sierż. szt. Milena Kopczyńska/Policja Mazowiecka

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x