Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Europejski Dzień Języka w Szkole Podstawowej nr 2


26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy.


ksp Mława
Reklama

W Szkole Podstawowej nr 2 ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy już 24 września. Nauczycielki języka angielskiego Małgorzata Wiśniewska- Załęska i Joanna Rudzińska-Warzecha przygotowały konkurs, w którym uczniowie klas czwartych i piątych odpowiadali na pytania dotyczące zarówno znajomości języków europejskich, jak również kultury, sztuki, nauki, życia codziennego w różnych krajach. Uczennice klasy IIIb gimnazjum śpiewały utwory w języku hiszpańskim, a przedstawiciele klas uczestniczących w wydarzeniu częstowali przygotowanymi przez siebie przekąskami charakterystycznymi dla krajów takich jak: Włochy, Francja, Hiszpania, Niemcy.

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Romana Olszewska wręczyła drużynom z poszczególnych klas dyplomy. Dzięki współpracy z Wydawnictwem Macmillan oraz Departamentem Współpracy Międzynarodowej przy Ministerstwie Edukacji Narodowej w Warszawie uczniowie otrzymali pamiątkowe nagrody.

W ramach obchodów EDJ propagowana jest różnorodność Europy oraz uczenie się języków obcych. Podstawowe cele Europejskiego Dnia Języków to:

  • Ukazanie opinii publicznej znaczenia uczenia się i nauczania  języków, jak również  konieczności urozmaicania oferty językowej w celu szerzenia idei  wielojęzyczności oraz porozumienia pomiędzy różnymi kulturami;
  • Promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować;
  • Propagowanie uczenia się języków przez całe życie: zarówno  w szkole, jak i poza nią,  w  celu kontynuacji nauki, jak i na potrzeby kariery  zawodowej, zwiększenia mobilności czy też dla własnej przyjemności lub udziału w wymianie międzynarodowej.

źródło i fot.: SP nr 2

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x