Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Najnowszy ranking. Mława na 78 miejscu, powiat mławski na 90. a gmina Strzegowo na 120


Pojawił się już najnowszy ranking wydatków inwestycyjnych samorządów w latach 2015 – 2017. Miasto Mława znalazło się w nim na 78. miejscu, powiat mławski na 90. a gmina Strzegowo na 120. Pozostałe gminy powiatu uplasowały się na dalszych pozycjach.


ksp Mława
Reklama

Ranking Inwestycyjny sporządza już od kilku lat samorządowe pismo Wspólnota. W zestawieniu znalazły się samorządy pogrupowane według rodzaju i wielkości. I tak będą to miasta wojewódzkie, miasta powiatowe i inne, powiaty i gminy wiejskie. Pod uwagę wzięta została całkowita wielkość wydatków majątkowych, ponoszonych w latach 2015 – 2017. Dłuższy okres badania pozwala  uniknąć dużych wahań wskaźnika związanego z cyklicznością wydatków inwestycyjnych w poszczególnych latach.

Wśród powiatów ogólnopolskim liderem jest powiat przasnyski. W pierwszej trójce znalazły się też powiaty ostrołęcki i lidzbarski. Przed nami sklasyfikowane zostały jeszcze: na 65 miejscu powiat płoński i na 69 sierpecki. Powiat mławski zajął 90 miejsce.

Wśród miast powiatowych pierwsze miejsce zajęło miasto Wysokie Mazowieckie, a za nim Środa Śląska i  Biłgoraj. Na 36 miejscu znalazł się Ciechanów, 43 – Nidzica, 54 – Działdowo, 74 – Pułtusk, a na 78 – Mława. W porównaniu do wcześniejszego rankingu Mława spadła trzy miejsca w dół. Łącznie sklasyfikowano tu  267 miast.

Wśród gmin wiejskich na bardzo wysokiej 120 pozycji znalazła się gmina Strzegowo. Nieco niżej, bo na  271 – Wieczfnia Kościelna, 851 Stupsk, 875 Lipowiec Kościelny,  1088 Szreńsk, 1209 Dzierzgowo 1218 Szydłowo,1226 Wiśniewo i 1367 Radzanów. Liderami tego rankingu zostały gminy: Kleszczów, Rząśnia i Kobierzyce. Tu sklasyfikowano 1555 samorządów.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Dad
Dad
3 lata temu

W przypadku Mławy to ranking zadłużenia. Przasnysz ciągnie z cyca unijnego budżetu jak najzdrowsze cielę, a Mława? Wniosku w czas nie potrafili złożyć, to będą z własnej kieszeni robić inwestycje, które sąsiedzi w 80 procentach finansują z kasy z Unii. Muszą mieć niezłą polewkę z nas, Ci nasi sąsiedzi.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu

W jeszcze nowszym rankingu wydatków inwestycyjnych samorządów za rok 2018 wskoczymy leciutko na duuużo wyższe miejsce i będziemy przed Ciechanowem, nie ma się co przejmować. Przecież w tym roku inwestycja goni inwestycję i co z tego że dług się podwoił, ale mamy same odbiory.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x