Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ogromna działka pod lasem i pierwsza w Mławie rezydencja


Ciekawość spacerujących ulicą Kopernika w stronę lasu mieszkańców wzbudzają prowadzone od dłuższego czasu na dużej przestrzeni roboty ziemne. Okazuje się, że powstanie tam pierwsza w Mławie rezydencja, której właścicielem jest rodzina jednych z największych miejscowych  biznesmenów.

Rozmiary inwestycji są rzeczywiście imponujące. Na terenie o powierzchni 27 980 metrów kwadratowych powstanie czterokondygnacyjny budynek o kubaturze 6410 metrów sześć. Powierzchnia zabudowy to 491 a powierzchnia użytkowa wyniesie 1104 metry kwadratowe.

Taka zabudowa zgodna jest z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla tej części Mławy, uchwalonym w marcu br. Uchwalony plan po raz pierwszy w Mławie ujął możliwość zabudowy rezydencjonalnej i określił dla takiej nieruchomości warunki. Dopuszcza się realizację zabudowy w formie rezydencji, tj. zarówno w postaci pojedynczej budowli, pałacu wiejskiego, okazałej willi, jak i w postaci kompleksu zabudowy pałacu czy willi z pawilonami przy zachowaniu parametrów: minimalna powierzchnia działki musi wynosić 3000 metrów kwadratowych, minimalna szerokość frontu działki – 50 metrów, a wysokość zabudowy, nie może być większa niż 14m.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
36 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Joa
Joa
10 miesięcy temu

A pamiętam jak miasto Mława na siłę skupowała ziemię przy torach pod lasem twierdząc że musi być tam pas zieleni Za grosze I co Już pas nie potrzebny. TAK I WYSYPISKO NIE BYŁO POTRZEBNE…..

Sąsiad
Sąsiad
1 rok temu

Porównanie mądrego Pana Henia A do tego drugiego Pana A po zawodówce to jakby porównał czekoladę do gów. a!!!

MŁAWIAK
MŁAWIAK
2 lata temu

Panowie z PSL CZAS NA EMERYTURY WAM JUŻ DZIEUJEMY ZA WIEK EMERYTALNY ZA OFE .Ziemia czeka..

wolka
wolka
2 lata temu

Ja tez jezdziłem Roburem ,i co mam ?WIELKIE g………o.

Z bliska
Z bliska
2 lata temu

Jeśli to mozliwe, to bardzo proszę, abyscie zmienili, te zdjecia wokół tej sondy, bo psują tylko chęci aby głosować

Nosarzewo
Nosarzewo
2 lata temu

A może tam będzie burdel….przydałby się…po co mają się lansowac na obwo albo Wyspiańskiego….i pracy przybędzie

Rich Man
Rich Man
2 lata temu

Stop PiS w Mławie

Aro
Aro
2 lata temu
Reply to  Rich Man

A czy to rezydencja PiS? Co ma PiS wspólnego z teścia artykułu?

Piotr2
Piotr2
2 lata temu

To już teraz wiadomo, dlaczego na dojazdowej ulicy do dzielnicy przemysłowej jest ograniczenie do 5 ton. Lepiej gdy ciężkie tiry jeżdżą np. Warszawską itd. w pobliżu szkół, przedszkoli, niż miałyby jeździć Marszałkowską, dogodnym i szybkim objazdem do Działdowa. Naprawdę, prospołeczna jest nasza waaaadza…

Inny
Inny
2 lata temu
Reply to  Piotr2

Piotr 2 nie trudno ustalić co jest przyczyną ograniczenia na Al. Marszałkowskiej o którym wspominasz w swoim komentarzu . Postaraj się Piotruś 2 bardziej bo twoja sugestia jest co najmniej bzdurna. Ja wiem, że chciałeś czymś zabłysnąć ale to akurat ci sławy nie przyniesie. Dowodzi jedynie temu, że jesteś niesumienny w ustalaniu faktów a plotka dla ciebie ma większe znaczenie jak fakty. Pozdrawiam i życzę więcej staranności.

Piotr2
Piotr2
2 lata temu
Reply to  Inny

Cholerka, rozgryzłeś mnie. Skruszony przyznaję – pisałem dla sławy. Ale, jeśli nie jesteś już po godzinach pracy w urzędzie, oświeć proszę, wyjaśnij niebodze. Aha, i przyłóż się do j.polskiego.

Przejazdem
Przejazdem
2 lata temu

Pan A. buduje rezydencję, czy jeszcze inny Pan?

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  Przejazdem

Nie możliwe aby Pan Antczak budował sobie taką rezydencję, przecie jedną już ma koło Łomii

Przejazdem
Przejazdem
2 lata temu
Reply to  z bliska

Pan Antczak to nie biznesmen, jest inny biznesmen na A.

dzidek
dzidek
1 rok temu
Reply to  Przejazdem

Przejazdem jestes w bledzie, pan Antczak jest lepszym biznesmenem od swego nauczyciela Arenta.

Troglo
Troglo
2 lata temu

A co w tym złego, trzeba być dumnym że w Mławie są prężni przedsiębiorcy, ludzie nie bądźcie zawistni.

Klara
Klara
2 lata temu
Reply to  Troglo

Mlawscy biznesmeni nigdy nie byli uczciwi,wzbogacali sie na krzywdzie biednych ludzi,czesciowo majac powiazania z przestepczoscia,wiec dlaczego mamy byc dumni?Dumna bylabym gdyby oni zatrudniali ludzi na uczciwych warunkach,nie na smieciowkach albo na czarno.Jak myslicie zatrudniajac na czarno jest sie uczciwym czlowiekiem-?-nie.Znam poczatki wielu z tych biznesmenow i wiem jak bywalo.

Troglo
Troglo
2 lata temu
Reply to  Klara

A Ty co zrobiłaś poza przyglądaniem się, narzekaniem i wrzucaniem wszystkich do jednego wora?

Paweł
Paweł
2 lata temu

Dlaczego się zawsze doszukujecie jakiś „lewych” interesów. Każdy tu wypisuje o dogadaniu a może nie jeden z was tak samo by się zachował. Ach to zaściankowe i mało miejskie domysły.

Mati
Mati
2 lata temu
Reply to  Paweł

Nie „jakiś” tylko „jakichś”.

Znany
Znany
2 lata temu

Dajcie mi działkę hali jestem od Sławka

jarek
jarek
2 lata temu

po co przetarg jak z naszym kochanym dobrym dla narodu burmistrzem można się dogadać.CBA cie człowieku dojdzie nie znasz dnia ani godziny za wszystko co masz za uszami i tego my mieszkańcy ci życzymy !

Ktos
Ktos
2 lata temu

Nad tą działką przebiega linia wysokiego napięcia

rtr
rtr
2 lata temu
Reply to  Ktos

tam jest źródełko Seracza ! pół wieku temu mrówki mnie straśnie pogryzły w lesie i przez to błoto miałem ciężko przejść a dziś niby osuszyli… to są tereny zalewowe i Matka Natura kiedy ich zatopi a ja mieszkam za darmo we środku mniasteczka muława już w trzeciej lokalizacji a mieszkałem dwacat let w górach i jak bym miał prawdziwą kaskę to bym się wyprowadził nazad w Beskidy a nawet na Słowację…tylko że tam komuna ciut większa, pardon w RUSa zapatrzeni… a pierwszą kandydatkę na żonę miałem w dobrej lokalizacji i tylko generał Jaruzelski mnie rozdzielił…. Koledzy uciekali do Faterlandu i ciut żałuję żem też nie skorzystał bo właśnie Octoberfest otwarty…

Trt
Trt
2 lata temu
Reply to  rtr

Zmień dostawcę.

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  Ktos

–no i jaki problem jeden telefon przyjadą odpowiedni ludzie i zmienią tak że ta linia będzie przebiegać w innym miejscu. Takie są dzisiejsze realia w Mławie, które trwają już od ponad 20 lat—TYLKO W MŁAWIE ROBIĆ BIZNES.!!!! –tu Wszystko kręci się wokół KASY, i dla tych którzy mają na kontach miliony, nie ma żadnego problemu.

h13
h13
2 lata temu

Jak pierwsza? Przecież jest już jedną rezydencja: „Rezydencja Pan Tadeusz”.

mławianin 1
mławianin 1
2 lata temu

A ja myślałem, że właśnie w tym miejscu owy przedsiębiorca buduje osiedle „Fauna i Flora”. To w takim razie gdzie to osiedle powstanie…?

Zna realia
Zna realia
2 lata temu
Reply to  mławianin 1

Na Marszałkowskiej przy skręcie na cmentarną.Juz ogrodzili teren.

mławianin 1
mławianin 1
2 lata temu
Reply to  Zna realia

Aha.ok dzięki ☺

mławianka
mławianka
2 lata temu

Plan zagospodarowania przestrzennego zrobiony pod konkretną inwestycję i konkretnego inwestora. Rozumiem gdyby to był plan sprzed 5 lat, ale to plan z bieżącego roku i zapewne działka była mieiska i sprzedano ją tak sobie, bez przetargu, bez rozgłosu, bo inwestor tak sobie życzył.

Edward
Edward
2 lata temu
Reply to  mławianka

Kasa rzadzi

Iga
Iga
2 lata temu
Reply to  Edward

Wystarczy że złożysz wniosek o zmianę zagospodarowania przestrzennego w momencie opracowywania / modernizacji planu i masz przekształconą działkę na jaka chcesz, pod warunkiem że nie ma przeciwskazań. Sama praktykowałam to w innej gminie i nie jest to żaden przekręt jak odrazu domniemają Państwo a raczej zawiść ludzka

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  Iga

Takie głupoty to możesz pisać dla dzieci w przedszkolu,,to Ty jesteś specjalistka od tych lewych przekrętów.????

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  mławianka

Jak masz kasę to wszyscy kłaniają się w pas, a czy widział ktoś WŁADZĘ która grabi od siebie???

Joa
Joa
10 miesięcy temu
Reply to  mławianka

Za grosze powiadam na siłę wykupiło miasto od chłopa właściciela ten teren. TWIERDZILI ZE PAS ODLEGŁOŚCI OD LASU MUSI BYĆ i co. Plan zrobili dla budującego Kary godne Ze to nikt się za to nie weźmie. Pozbyli się wysypiska za grosze dla Pana… ON NA TYM ZAROBIŁ I ODSPRZEDAŁ Dalej I tak Mława mogła mieć sporo a ma wielkieg

36
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x