Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ogromna działka pod lasem i pierwsza w Mławie rezydencja


Ciekawość spacerujących ulicą Kopernika w stronę lasu mieszkańców wzbudzają prowadzone od dłuższego czasu na dużej przestrzeni roboty ziemne. Okazuje się, że powstanie tam pierwsza w Mławie rezydencja, której właścicielem jest rodzina jednych z największych miejscowych  biznesmenów.

Rozmiary inwestycji są rzeczywiście imponujące. Na terenie o powierzchni 27 980 metrów kwadratowych powstanie czterokondygnacyjny budynek o kubaturze 6410 metrów sześć. Powierzchnia zabudowy to 491 a powierzchnia użytkowa wyniesie 1104 metry kwadratowe.

Taka zabudowa zgodna jest z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla tej części Mławy, uchwalonym w marcu br. Uchwalony plan po raz pierwszy w Mławie ujął możliwość zabudowy rezydencjonalnej i określił dla takiej nieruchomości warunki. Dopuszcza się realizację zabudowy w formie rezydencji, tj. zarówno w postaci pojedynczej budowli, pałacu wiejskiego, okazałej willi, jak i w postaci kompleksu zabudowy pałacu czy willi z pawilonami przy zachowaniu parametrów: minimalna powierzchnia działki musi wynosić 3000 metrów kwadratowych, minimalna szerokość frontu działki – 50 metrów, a wysokość zabudowy, nie może być większa niż 14m.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

34
KOMENTARZE

avatar
1500
Sąsiad
Gość
Sąsiad

Porównanie mądrego Pana Henia A do tego drugiego Pana A po zawodówce to jakby porównał czekoladę do gów. a!!!

MŁAWIAK
Gość
MŁAWIAK

Panowie z PSL CZAS NA EMERYTURY WAM JUŻ DZIEUJEMY ZA WIEK EMERYTALNY ZA OFE .Ziemia czeka..

wolka
Gość
wolka

Ja tez jezdziłem Roburem ,i co mam ?WIELKIE g………o.

Z bliska
Gość
Z bliska

Jeśli to mozliwe, to bardzo proszę, abyscie zmienili, te zdjecia wokół tej sondy, bo psują tylko chęci aby głosować

Nosarzewo
Gość
Nosarzewo

A może tam będzie burdel….przydałby się…po co mają się lansowac na obwo albo Wyspiańskiego….i pracy przybędzie

Rich Man
Gość
Rich Man

Stop PiS w Mławie

Aro
Gość
Aro

A czy to rezydencja PiS? Co ma PiS wspólnego z teścia artykułu?

Piotr2
Gość
Piotr2

To już teraz wiadomo, dlaczego na dojazdowej ulicy do dzielnicy przemysłowej jest ograniczenie do 5 ton. Lepiej gdy ciężkie tiry jeżdżą np. Warszawską itd. w pobliżu szkół, przedszkoli, niż miałyby jeździć Marszałkowską, dogodnym i szybkim objazdem do Działdowa. Naprawdę, prospołeczna jest nasza waaaadza…

Inny
Gość
Inny

Piotr 2 nie trudno ustalić co jest przyczyną ograniczenia na Al. Marszałkowskiej o którym wspominasz w swoim komentarzu . Postaraj się Piotruś 2 bardziej bo twoja sugestia jest co najmniej bzdurna. Ja wiem, że chciałeś czymś zabłysnąć ale to akurat ci sławy nie przyniesie. Dowodzi jedynie temu, że jesteś niesumienny w ustalaniu faktów a plotka dla ciebie ma większe znaczenie jak fakty. Pozdrawiam i życzę więcej staranności.

Piotr2
Gość
Piotr2

Cholerka, rozgryzłeś mnie. Skruszony przyznaję – pisałem dla sławy. Ale, jeśli nie jesteś już po godzinach pracy w urzędzie, oświeć proszę, wyjaśnij niebodze. Aha, i przyłóż się do j.polskiego.

Przejazdem
Gość
Przejazdem

Pan A. buduje rezydencję, czy jeszcze inny Pan?

z bliska
Gość
z bliska

Nie możliwe aby Pan Antczak budował sobie taką rezydencję, przecie jedną już ma koło Łomii

Przejazdem
Gość
Przejazdem

Pan Antczak to nie biznesmen, jest inny biznesmen na A.

dzidek
Gość
dzidek

Przejazdem jestes w bledzie, pan Antczak jest lepszym biznesmenem od swego nauczyciela Arenta.

Troglo
Gość
Troglo

A co w tym złego, trzeba być dumnym że w Mławie są prężni przedsiębiorcy, ludzie nie bądźcie zawistni.

Klara
Gość
Klara

Mlawscy biznesmeni nigdy nie byli uczciwi,wzbogacali sie na krzywdzie biednych ludzi,czesciowo majac powiazania z przestepczoscia,wiec dlaczego mamy byc dumni?Dumna bylabym gdyby oni zatrudniali ludzi na uczciwych warunkach,nie na smieciowkach albo na czarno.Jak myslicie zatrudniajac na czarno jest sie uczciwym czlowiekiem-?-nie.Znam poczatki wielu z tych biznesmenow i wiem jak bywalo.

Troglo
Gość
Troglo

A Ty co zrobiłaś poza przyglądaniem się, narzekaniem i wrzucaniem wszystkich do jednego wora?

Paweł
Gość
Paweł

Dlaczego się zawsze doszukujecie jakiś „lewych” interesów. Każdy tu wypisuje o dogadaniu a może nie jeden z was tak samo by się zachował. Ach to zaściankowe i mało miejskie domysły.

Mati
Gość
Mati

Nie „jakiś” tylko „jakichś”.

Znany
Gość
Znany

Dajcie mi działkę hali jestem od Sławka

jarek
Gość
jarek

po co przetarg jak z naszym kochanym dobrym dla narodu burmistrzem można się dogadać.CBA cie człowieku dojdzie nie znasz dnia ani godziny za wszystko co masz za uszami i tego my mieszkańcy ci życzymy !

Ktos
Gość
Ktos

Nad tą działką przebiega linia wysokiego napięcia

rtr
Gość
rtr

tam jest źródełko Seracza ! pół wieku temu mrówki mnie straśnie pogryzły w lesie i przez to błoto miałem ciężko przejść a dziś niby osuszyli… to są tereny zalewowe i Matka Natura kiedy ich zatopi a ja mieszkam za darmo we środku mniasteczka muława już w trzeciej lokalizacji a mieszkałem dwacat let w górach i jak bym miał prawdziwą kaskę to bym się wyprowadził nazad w Beskidy a nawet na Słowację…tylko że tam komuna ciut większa, pardon w RUSa zapatrzeni… a pierwszą kandydatkę na żonę miałem w dobrej lokalizacji i tylko generał Jaruzelski mnie rozdzielił…. Koledzy uciekali do Faterlandu i… Czytaj więcej »

Trt
Gość
Trt

Zmień dostawcę.

z bliska
Gość
z bliska

–no i jaki problem jeden telefon przyjadą odpowiedni ludzie i zmienią tak że ta linia będzie przebiegać w innym miejscu. Takie są dzisiejsze realia w Mławie, które trwają już od ponad 20 lat—TYLKO W MŁAWIE ROBIĆ BIZNES.!!!! –tu Wszystko kręci się wokół KASY, i dla tych którzy mają na kontach miliony, nie ma żadnego problemu.

h13
Gość
h13

Jak pierwsza? Przecież jest już jedną rezydencja: „Rezydencja Pan Tadeusz”.

mławianin 1
Gość
mławianin 1

A ja myślałem, że właśnie w tym miejscu owy przedsiębiorca buduje osiedle „Fauna i Flora”. To w takim razie gdzie to osiedle powstanie…?

Zna realia
Gość
Zna realia

Na Marszałkowskiej przy skręcie na cmentarną.Juz ogrodzili teren.

mławianin 1
Gość
mławianin 1

Aha.ok dzięki ☺

mławianka
Gość
mławianka

Plan zagospodarowania przestrzennego zrobiony pod konkretną inwestycję i konkretnego inwestora. Rozumiem gdyby to był plan sprzed 5 lat, ale to plan z bieżącego roku i zapewne działka była mieiska i sprzedano ją tak sobie, bez przetargu, bez rozgłosu, bo inwestor tak sobie życzył.

Edward
Gość
Edward

Kasa rzadzi

Iga
Gość
Iga

Wystarczy że złożysz wniosek o zmianę zagospodarowania przestrzennego w momencie opracowywania / modernizacji planu i masz przekształconą działkę na jaka chcesz, pod warunkiem że nie ma przeciwskazań. Sama praktykowałam to w innej gminie i nie jest to żaden przekręt jak odrazu domniemają Państwo a raczej zawiść ludzka

z bliska
Gość
z bliska

Takie głupoty to możesz pisać dla dzieci w przedszkolu,,to Ty jesteś specjalistka od tych lewych przekrętów.????

z bliska
Gość
z bliska

Jak masz kasę to wszyscy kłaniają się w pas, a czy widział ktoś WŁADZĘ która grabi od siebie???