Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ogromna działka pod lasem i pierwsza w Mławie rezydencja


Ciekawość spacerujących ulicą Kopernika w stronę lasu mieszkańców wzbudzają prowadzone od dłuższego czasu na dużej przestrzeni roboty ziemne. Okazuje się, że powstanie tam pierwsza w Mławie rezydencja, której właścicielem jest rodzina jednych z największych miejscowych  biznesmenów.


Rozmiary inwestycji są rzeczywiście imponujące. Na terenie o powierzchni 27 980 metrów kwadratowych powstanie czterokondygnacyjny budynek o kubaturze 6410 metrów sześć. Powierzchnia zabudowy to 491 a powierzchnia użytkowa wyniesie 1104 metry kwadratowe.

Taka zabudowa zgodna jest z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla tej części Mławy, uchwalonym w marcu br. Uchwalony plan po raz pierwszy w Mławie ujął możliwość zabudowy rezydencjonalnej i określił dla takiej nieruchomości warunki. Dopuszcza się realizację zabudowy w formie rezydencji, tj. zarówno w postaci pojedynczej budowli, pałacu wiejskiego, okazałej willi, jak i w postaci kompleksu zabudowy pałacu czy willi z pawilonami przy zachowaniu parametrów: minimalna powierzchnia działki musi wynosić 3000 metrów kwadratowych, minimalna szerokość frontu działki – 50 metrów, a wysokość zabudowy, nie może być większa niż 14m.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
36 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Joa
Joa
2 lata temu

A pamiętam jak miasto Mława na siłę skupowała ziemię przy torach pod lasem twierdząc że musi być tam pas zieleni Za grosze I co Już pas nie potrzebny. TAK I WYSYPISKO NIE BYŁO POTRZEBNE…..

Sąsiad
Sąsiad
2 lata temu

Porównanie mądrego Pana Henia A do tego drugiego Pana A po zawodówce to jakby porównał czekoladę do gów. a!!!

MŁAWIAK
MŁAWIAK
3 lata temu

Panowie z PSL CZAS NA EMERYTURY WAM JUŻ DZIEUJEMY ZA WIEK EMERYTALNY ZA OFE .Ziemia czeka..

wolka
wolka
3 lata temu

Ja tez jezdziłem Roburem ,i co mam ?WIELKIE g………o.

Z bliska
Z bliska
3 lata temu

Jeśli to mozliwe, to bardzo proszę, abyscie zmienili, te zdjecia wokół tej sondy, bo psują tylko chęci aby głosować

Nosarzewo
Nosarzewo
3 lata temu

A może tam będzie burdel….przydałby się…po co mają się lansowac na obwo albo Wyspiańskiego….i pracy przybędzie

Rich Man
Rich Man
3 lata temu

Stop PiS w Mławie

Aro
Aro
3 lata temu
Reply to  Rich Man

A czy to rezydencja PiS? Co ma PiS wspólnego z teścia artykułu?

Piotr2
Piotr2
3 lata temu

To już teraz wiadomo, dlaczego na dojazdowej ulicy do dzielnicy przemysłowej jest ograniczenie do 5 ton. Lepiej gdy ciężkie tiry jeżdżą np. Warszawską itd. w pobliżu szkół, przedszkoli, niż miałyby jeździć Marszałkowską, dogodnym i szybkim objazdem do Działdowa. Naprawdę, prospołeczna jest nasza waaaadza…

Inny
Inny
3 lata temu
Reply to  Piotr2

Piotr 2 nie trudno ustalić co jest przyczyną ograniczenia na Al. Marszałkowskiej o którym wspominasz w swoim komentarzu . Postaraj się Piotruś 2 bardziej bo twoja sugestia jest co najmniej bzdurna. Ja wiem, że chciałeś czymś zabłysnąć ale to akurat ci sławy nie przyniesie. Dowodzi jedynie temu, że jesteś niesumienny w ustalaniu faktów a plotka dla ciebie ma większe znaczenie jak fakty. Pozdrawiam i życzę więcej staranności.

Piotr2
Piotr2
3 lata temu
Reply to  Inny

Cholerka, rozgryzłeś mnie. Skruszony przyznaję – pisałem dla sławy. Ale, jeśli nie jesteś już po godzinach pracy w urzędzie, oświeć proszę, wyjaśnij niebodze. Aha, i przyłóż się do j.polskiego.

Przejazdem
Przejazdem
3 lata temu

Pan A. buduje rezydencję, czy jeszcze inny Pan?

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Przejazdem

Nie możliwe aby Pan Antczak budował sobie taką rezydencję, przecie jedną już ma koło Łomii

Przejazdem
Przejazdem
3 lata temu
Reply to  z bliska

Pan Antczak to nie biznesmen, jest inny biznesmen na A.

dzidek
dzidek
2 lata temu
Reply to  Przejazdem

Przejazdem jestes w bledzie, pan Antczak jest lepszym biznesmenem od swego nauczyciela Arenta.

Troglo
Troglo
3 lata temu

A co w tym złego, trzeba być dumnym że w Mławie są prężni przedsiębiorcy, ludzie nie bądźcie zawistni.

Klara
Klara
3 lata temu
Reply to  Troglo

Mlawscy biznesmeni nigdy nie byli uczciwi,wzbogacali sie na krzywdzie biednych ludzi,czesciowo majac powiazania z przestepczoscia,wiec dlaczego mamy byc dumni?Dumna bylabym gdyby oni zatrudniali ludzi na uczciwych warunkach,nie na smieciowkach albo na czarno.Jak myslicie zatrudniajac na czarno jest sie uczciwym czlowiekiem-?-nie.Znam poczatki wielu z tych biznesmenow i wiem jak bywalo.

Troglo
Troglo
3 lata temu
Reply to  Klara

A Ty co zrobiłaś poza przyglądaniem się, narzekaniem i wrzucaniem wszystkich do jednego wora?

Paweł
Paweł
3 lata temu

Dlaczego się zawsze doszukujecie jakiś „lewych” interesów. Każdy tu wypisuje o dogadaniu a może nie jeden z was tak samo by się zachował. Ach to zaściankowe i mało miejskie domysły.

Mati
Mati
3 lata temu
Reply to  Paweł

Nie „jakiś” tylko „jakichś”.

Znany
Znany
3 lata temu

Dajcie mi działkę hali jestem od Sławka

jarek
jarek
3 lata temu

po co przetarg jak z naszym kochanym dobrym dla narodu burmistrzem można się dogadać.CBA cie człowieku dojdzie nie znasz dnia ani godziny za wszystko co masz za uszami i tego my mieszkańcy ci życzymy !

Ktos
Ktos
3 lata temu

Nad tą działką przebiega linia wysokiego napięcia

rtr
rtr
3 lata temu
Reply to  Ktos

tam jest źródełko Seracza ! pół wieku temu mrówki mnie straśnie pogryzły w lesie i przez to błoto miałem ciężko przejść a dziś niby osuszyli… to są tereny zalewowe i Matka Natura kiedy ich zatopi a ja mieszkam za darmo we środku mniasteczka muława już w trzeciej lokalizacji a mieszkałem dwacat let w górach i jak bym miał prawdziwą kaskę to bym się wyprowadził nazad w Beskidy a nawet na Słowację…tylko że tam komuna ciut większa, pardon w RUSa zapatrzeni… a pierwszą kandydatkę na żonę miałem w dobrej lokalizacji i tylko generał Jaruzelski mnie rozdzielił…. Koledzy uciekali do Faterlandu i ciut żałuję żem też nie skorzystał bo właśnie Octoberfest otwarty…

Trt
Trt
3 lata temu
Reply to  rtr

Zmień dostawcę.

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Ktos

–no i jaki problem jeden telefon przyjadą odpowiedni ludzie i zmienią tak że ta linia będzie przebiegać w innym miejscu. Takie są dzisiejsze realia w Mławie, które trwają już od ponad 20 lat—TYLKO W MŁAWIE ROBIĆ BIZNES.!!!! –tu Wszystko kręci się wokół KASY, i dla tych którzy mają na kontach miliony, nie ma żadnego problemu.

h13
h13
3 lata temu

Jak pierwsza? Przecież jest już jedną rezydencja: „Rezydencja Pan Tadeusz”.

mławianin 1
mławianin 1
3 lata temu

A ja myślałem, że właśnie w tym miejscu owy przedsiębiorca buduje osiedle „Fauna i Flora”. To w takim razie gdzie to osiedle powstanie…?

Zna realia
Zna realia
3 lata temu
Reply to  mławianin 1

Na Marszałkowskiej przy skręcie na cmentarną.Juz ogrodzili teren.

mławianin 1
mławianin 1
3 lata temu
Reply to  Zna realia

Aha.ok dzięki ☺

mławianka
mławianka
3 lata temu

Plan zagospodarowania przestrzennego zrobiony pod konkretną inwestycję i konkretnego inwestora. Rozumiem gdyby to był plan sprzed 5 lat, ale to plan z bieżącego roku i zapewne działka była mieiska i sprzedano ją tak sobie, bez przetargu, bez rozgłosu, bo inwestor tak sobie życzył.

Edward
Edward
3 lata temu
Reply to  mławianka

Kasa rzadzi

Iga
Iga
3 lata temu
Reply to  Edward

Wystarczy że złożysz wniosek o zmianę zagospodarowania przestrzennego w momencie opracowywania / modernizacji planu i masz przekształconą działkę na jaka chcesz, pod warunkiem że nie ma przeciwskazań. Sama praktykowałam to w innej gminie i nie jest to żaden przekręt jak odrazu domniemają Państwo a raczej zawiść ludzka

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Iga

Takie głupoty to możesz pisać dla dzieci w przedszkolu,,to Ty jesteś specjalistka od tych lewych przekrętów.????

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  mławianka

Jak masz kasę to wszyscy kłaniają się w pas, a czy widział ktoś WŁADZĘ która grabi od siebie???

Joa
Joa
2 lata temu
Reply to  mławianka

Za grosze powiadam na siłę wykupiło miasto od chłopa właściciela ten teren. TWIERDZILI ZE PAS ODLEGŁOŚCI OD LASU MUSI BYĆ i co. Plan zrobili dla budującego Kary godne Ze to nikt się za to nie weźmie. Pozbyli się wysypiska za grosze dla Pana… ON NA TYM ZAROBIŁ I ODSPRZEDAŁ Dalej I tak Mława mogła mieć sporo a ma wielkieg

36
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x