Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Las jest pięknie wysprzątany. Oby tak było jak najdłużej


Od ostatniej zorganizowanej akcji sprzątania mławskiego lasu minął rok. To jednak wystarczyło, aby odwiedzające go przez ten czas osoby pozostawiły w nim mnóstwo śmieci.


Butelki szklane i plastikowe, worki, opakowania po chipsach, chusteczki higieniczne i mnóstwo innych przedmiotów znaleźli uczestnicy akcji „Sprzątanie świata” zorganizowanej po raz kolejny przez Nadleśnictwo Dwukoły.

W tegorocznej akcji sprzątania wzięły udział wszystkie mławskie szkoły, emeryci działający w Radzie Seniorów i grupach Miejskiego Domu Kultury, pracownicy Komendy Powiatowej Policji, Nadleśnictwa Dwukoły, Urzędu Miasta Mława oraz osoby prywatne. Ogółem po mławskim lesie chodziło 180 osób „uzbrojonych” w rękawiczki i duże worki na odpady. Sprzątający czyścili las od Alei Marszałkowskiej do jeziorka Krajewo. Zebranych zostało ponad 150 160-litrowych worów śmieci.

Po zakończonym porządkowaniu ostępów wszystkie grupy spotkały się w szkółce na Krajewie. Leśnicy przedstawili przygotowaną z tej okazji ekspozycję „Skarby lasu” i zachęcali wszystkich uczestników do spróbowania zdrowych owoców rosnących w lesie, m.in. tarniny, głogu, dzikiej róży. Pyszna grochówka i pieczone ziemniaki pozwoliły „zbieraczom” szybko zregenerować siły. Na koniec Nadleśniczy Nadleśnictwa Dwukoły podziękował wszystkim za udział w akcji. – Nas, strażników zasobów przyrodniczych, boli widok śmieci w lesie. Organizujemy akcje sprzątania, ponieważ chcemy zmienić zwyczaje osób, które przychodzą do lasu i pozostawiają tu śmieci. Chcemy, aby to zjawisko miało tendencję spadkową. Przecież pieniądze przeznaczane na sprzątanie lasu lepiej byłoby przeznaczyć na urządzanie lasu, a nie wyrzucać je na śmietnik – podkreślił Jaromir Skrzypecki.

źródło i fot. :UMM

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Zielony
Zielony
3 lata temu

Kiedyś „Opoka” teraz burmistrz – warto brać przykład z obu panów. Panie Burmistrzu zapraszamy jeszcze na Krajewo do sprzątania oraz do uporządkowania schronów bojowych. Zapomniany działacz społeczny jednak kiedyś z grupą pokazali którędy droga wiedzie. Pamiętamy i będziemy pamiętać. Szkoda, że tylko przed wyborami.

pieszy
pieszy
3 lata temu

Bardzo się admin starał, aby burmistrz nie znalazł się na zdjęciu.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x