Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pracowite wakacje uczniów „Budowlanki”


Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie w tegoroczne wakacje uczestniczyli w płatnych stażach zawodowych u lokalnych pracodawców.  Praktyczna nauka kształconego zawodu jest częścią projektu współfinansowanego z EFS pn. „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”.


Łącznie w projekcie uczestniczyło 40. Uczniów budowlanki z 4. kierunków kształcenia. Każdy z nich miał do przepracowania 150 godzin, za które otrzymał wynagrodzenie w wysokości 2 000,00 zł netto oraz ewentualny zwrot kosztów dojazdów. Uczestnicy projektu byli podzieleni na 2 grupy, pierwsza pracowała w lipcu, a druga w sierpniu. Ze szkołą w ramach organizacji staży współpracowało pięciu lokalnych pracodawców. Elektrycy pracowali w firmie BAXTOM Sp. z o.o., budowlańcy swoje umiejętności wykorzystywali w przedsiębiorstwie BUD-POL, informatyków na staż przyjęły dwa serwisy komputerowe: COMPALL oraz SERWIS U GOLANA, a uczennice technikum organizacji reklamy rozwijały swoje umiejętności w firmie IMPRI.

W przyszłoroczne wakacje z płatnych staży będzie korzystała kolejna grupa uczniów Naszej Szkoły. Realizacja projektu, który oprócz staży przewiduje również m. in. organizację szkoleń dla uczniów, dających możliwość zdobycia dodatkowych uprawnień oraz doposażenie pracowni kształcenia zawodowego, zaplanowana jest do 2021 roku.

źródło i fot. ZS nr 1

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x