Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławska lewica gotowa do wyborów samorządowych


Wsparcie i zachętę dla kandydatów ubiegających się o mandaty w nadchodzących wyborach samorządowych przekazał na wczorajszym spotkaniu przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty. Zapowiedział, że SLD chce spotykać się z ludźmi na ulicach i nie boi się trudnych rozmów.

Kandydatów do rady powiatu mławskiego oraz rady miasta przedstawił Szymon Wyrostek, szef powiatowych struktur SLD. Na listach znaleźli się też działacze Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, które nie wystawiają w naszym powiecie list wyborczych.

Ponieważ nazwiska kandydatów do rady powiatu wszystkich komitetów były już wcześniej na łamach Codziennika Mławskiego podawane, poniżej podajemy nazwiska kandydatów do  rady miasta.

Okręg nr 1

 1. Tański Krzysztof Janusz
 2. Radzka Małgorzata Danuta
 3. Wysocka Maria Jolanta
 4. Dąbrowski Mirosław
 5. Ulatowska Aleksandra
 6. Rychcik Paweł
 7. Dubel Tomasz

Okręg nr 2

 1. Dębski Artur Paweł
 2. Danelczyk Anna Barbara
 3. Kowalski Andrzej Jerzy
 4. Pietrzak Agnieszka
 5. Szczęsna Halina
 6. Leyko Ziemowit

Okręg nr 3

 1. Borowski Waldemar
 2. Siemiątkowska Grażyna Renata
 3. Korczak Zbigniew
 4. Tomella Magdalena Marta
 5. Marchlewicz Anna
 6. Wyrostek Szymon

Kandydatami SLD do sejmiku województwa z naszego terenu są Stanisław Kuciński i Jerzy Spodobalski.

Wśród celów programowych, które stawia sobie mławska lewica idąc do wyborów znalazły się m.in. bezpłatne żłobki i przedszkola, całoroczny monitoring powietrza, łaźnia dla bezdomnych, poprawa bezpieczeństwa, wsparcie dla mieszkańców Wólki w budowie tunelu i remont Zalewu Ruda.

JK

Zobacz także:

Kto chce zostać radnym powiatowym? Już wiemy

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
24 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jerzy Jankowski
Jerzy Jankowski
2 lata temu

Mławska lewica nie zrobiła wielkiego show w kinie. Zaprezentowała kandydatów bez zbędnej oprawy. Jest to przeciwwaga dla populizmu polityki „ataków” PSL. Na jej listach znaleźli się ludzie różnych opcji ponad podziałami politycznymi. Widać kto chce budować zgodę a kto polityka agresji zniszczyć tzw. „układ” tworząc nowy.

Janusz Jankowski
Janusz Jankowski
2 lata temu

Haha, jakie farmazony Pan pisze … Wasiłowski ? Korczak ? Ci ludzi do porażak

Przerazona
Przerazona
2 lata temu

Mławskie lewactwo jak wam nie wstyd. Pokłosie komuny i sowieckiego aparatu ucisku. Co wy sobą reprezentujecie jakie wartości? Widze tam sporo osób po których bym sie w życiu nie spodziewała o knowania z ta komunistyczna partia. Jak widać od zawsze chodzi w wyborach o pieniądze czyli diety.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Przerazona

Przerażona, gdzie Ty żyjesz i co Ty o tym świecie wiesz.
W każdym państwie są partie komunistyczne i socjal-demokratyczne.
Twój komentarz wywołał u mnie salwy śmiechu, ale może to i dobre.

p66p
p66p
2 lata temu
Reply to  Przerazona

masz rację ! jechać z lewakami .

Janusz
Janusz
2 lata temu
Reply to  p66p

Te dziadki nawet nie wiedzą co to lewactwo, to leśne ludki PZPR

Działdowianin
Działdowianin
2 lata temu

Wyrostek? Ten sam, który działa teraz w Działdowie i został niemal zlinczowany na ostatniej sesji Rady? Czy to zbieżność nazwisk?

mławianka
mławianka
2 lata temu

Pan Dębski też będzie przytakiwał włodarzowi – wzajemne układy. Ten dom dziennego pobytu, to przecież w lokalu SM „Zawkrze”, który już od paru lat świecił pustkami.

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  mławianka

W lokalu SM Zawkrze, nie powinno być domu dziennego pobytu SENIORÓW, KIEDYŚ PROPONOWAŁEM ZAMIANE, aby do tego lokalu przenieść MOPS, a w jego miejsce umieścić właśnie SENIORÓW, i zagospodarować to miejsce w połączeniu z przylegającym parkiem, i to byłaby piękna sprawa, tylko żę ja piszący nie jestem osobą decyzyjną. A zamykanie SENIORÓW w tej blokowej pustyni mija się z celem.

Janusz
Janusz
2 lata temu

Lewicka chce budować tunel dla Wólki, a dla Pan Wasiłowski bez róźnicy jest w jakim czasie karetka dojedzie na Wólkę ? Lewica sama sobie zaprzecza. Co w obecnej kadencji rady miasta Pan Krzysztof Wasiłowski i Waldemar Borowski zrobili w sprawie tunelu na Wólce? Przecież oni ramię w ramie z Burmistrzem, robią wszystko, aby ten tunel nie powstał.

niezależny
niezależny
2 lata temu

Mój głos mają. Tyle lat rządzi PSL i PO i tylko swoimi stołki obstawiają.

Srebna
Srebna
2 lata temu

A Pan Wasiłowski Krzysztof to nie ma honoru i wstydu? Po tym bajzelu na ulicy srebnej ma jeszcze czelność kandydować ? NIe ma dla niego znaczenia ile jedzie karetka do wypadku. Przytakuje ciągle Kowalewskiemu i nie dostał u niego miejsca na listach? Aż dziwne.

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  Srebna

On zmienił tylko front, a jak wejdzie to dalej będzie przytakiwał Kowalewskiemu (jeśli ten wygra). To tylko taki układ. Kowalewski dał mu zielone światło jak i paru innym, którzy załapali się do innych komitetów za przyzwoleniem złotoustego (nie piję tu do Szczechowicza, bo ten u Kowala jest spalony).
Kowalewski to stary szczwany lis i nic nie szkodzi że wyliniały.

Piotr.
Piotr.
2 lata temu
Reply to  Srebna

Dziadek Wasilowski powinien już zakończyć swoje kandydowanie. Srebrna i Złotą robib4 lata jak Mu nie wstyd a teraz jeszcze poszedł do lewaków. Precz z dziadem!

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  Srebna

Pan Wasilowski Krzysztof o ksywie „CIUL”, myślę że pamięta skąd ta ksywa, to czlowiek który nie ma ani honoru, ani wstydu.

Anty Burmi
Anty Burmi
2 lata temu

a co z kulturą dla Mas – albo Masy ?

Troglo
Troglo
2 lata temu

Już niektórzy ledwo stoją, dajmy już odpocząć leśnym dziadkom, czas na nowe pokolenia i nowe spojrzenie na Miasto

Jurek
Jurek
2 lata temu

SLD – młodzi, zwarci i gotowi. Może jednak czas dać szansę młodym kandydatom na radnych z innych ugrupowań, których członkowie mają jednak czystą kartę a nie różne uwikłania z PRL-u.. Dla „peztperowskich” weteranów są przecież kluby „siwego włosa”, gdzie można zabić czas i nudę wynikającą z przebywania na emeryturze. Bo to przecież o to tylko chodzi, aby nie siedzieć w domy i dorobić do tej skromnej emerytury dietą radnego. .Ludzie w wieku 30-40 lat maja już trochę doświadczenia, ale też młodzieńczy zapał i kreatywność. Wiem to dobrze bo mam prawie siedemdziesiąt. .

stary
stary
2 lata temu
Reply to  Jurek

Pisze się -pezetpeerowskich.

konstanty
konstanty
2 lata temu

I Szymon Wyrostek tez wejdzie z najlepszym wynikiem

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  konstanty

Raczej wjedzie he he

Leszek
Leszek
2 lata temu

Tylko Borowski wejdzie.

Stefan
Stefan
2 lata temu
Reply to  Leszek

Niczym nie uzasadniona popularność byłego prezesa Mławianki. Proszę o konkrety z ostatniej kadencji, które pokażą wyjątkową aktywność Pana Radnego.

wiadomo
wiadomo
2 lata temu
Reply to  Stefan

Ja wiem – sztafeta 4×100 bez zakąski

24
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x