Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mławska lewica gotowa do wyborów samorządowych


Wsparcie i zachętę dla kandydatów ubiegających się o mandaty w nadchodzących wyborach samorządowych przekazał na wczorajszym spotkaniu przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty. Zapowiedział, że SLD chce spotykać się z ludźmi na ulicach i nie boi się trudnych rozmów.


ksp Mława
Reklama

Kandydatów do rady powiatu mławskiego oraz rady miasta przedstawił Szymon Wyrostek, szef powiatowych struktur SLD. Na listach znaleźli się też działacze Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, które nie wystawiają w naszym powiecie list wyborczych.

Ponieważ nazwiska kandydatów do rady powiatu wszystkich komitetów były już wcześniej na łamach Codziennika Mławskiego podawane, poniżej podajemy nazwiska kandydatów do  rady miasta.

Okręg nr 1

 1. Tański Krzysztof Janusz
 2. Radzka Małgorzata Danuta
 3. Wysocka Maria Jolanta
 4. Dąbrowski Mirosław
 5. Ulatowska Aleksandra
 6. Rychcik Paweł
 7. Dubel Tomasz

Okręg nr 2

 1. Dębski Artur Paweł
 2. Danelczyk Anna Barbara
 3. Kowalski Andrzej Jerzy
 4. Pietrzak Agnieszka
 5. Szczęsna Halina
 6. Leyko Ziemowit

Okręg nr 3

 1. Borowski Waldemar
 2. Siemiątkowska Grażyna Renata
 3. Korczak Zbigniew
 4. Tomella Magdalena Marta
 5. Marchlewicz Anna
 6. Wyrostek Szymon

Kandydatami SLD do sejmiku województwa z naszego terenu są Stanisław Kuciński i Jerzy Spodobalski.

Wśród celów programowych, które stawia sobie mławska lewica idąc do wyborów znalazły się m.in. bezpłatne żłobki i przedszkola, całoroczny monitoring powietrza, łaźnia dla bezdomnych, poprawa bezpieczeństwa, wsparcie dla mieszkańców Wólki w budowie tunelu i remont Zalewu Ruda.

JK

Zobacz także:

Kto chce zostać radnym powiatowym? Już wiemy

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
24 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jerzy Jankowski
Jerzy Jankowski
3 lata temu

Mławska lewica nie zrobiła wielkiego show w kinie. Zaprezentowała kandydatów bez zbędnej oprawy. Jest to przeciwwaga dla populizmu polityki „ataków” PSL. Na jej listach znaleźli się ludzie różnych opcji ponad podziałami politycznymi. Widać kto chce budować zgodę a kto polityka agresji zniszczyć tzw. „układ” tworząc nowy.

Janusz Jankowski
Janusz Jankowski
3 lata temu

Haha, jakie farmazony Pan pisze … Wasiłowski ? Korczak ? Ci ludzi do porażak

Przerazona
Przerazona
3 lata temu

Mławskie lewactwo jak wam nie wstyd. Pokłosie komuny i sowieckiego aparatu ucisku. Co wy sobą reprezentujecie jakie wartości? Widze tam sporo osób po których bym sie w życiu nie spodziewała o knowania z ta komunistyczna partia. Jak widać od zawsze chodzi w wyborach o pieniądze czyli diety.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Przerazona

Przerażona, gdzie Ty żyjesz i co Ty o tym świecie wiesz.
W każdym państwie są partie komunistyczne i socjal-demokratyczne.
Twój komentarz wywołał u mnie salwy śmiechu, ale może to i dobre.

p66p
p66p
3 lata temu
Reply to  Przerazona

masz rację ! jechać z lewakami .

Janusz
Janusz
3 lata temu
Reply to  p66p

Te dziadki nawet nie wiedzą co to lewactwo, to leśne ludki PZPR

Działdowianin
Działdowianin
3 lata temu

Wyrostek? Ten sam, który działa teraz w Działdowie i został niemal zlinczowany na ostatniej sesji Rady? Czy to zbieżność nazwisk?

mławianka
mławianka
3 lata temu

Pan Dębski też będzie przytakiwał włodarzowi – wzajemne układy. Ten dom dziennego pobytu, to przecież w lokalu SM „Zawkrze”, który już od paru lat świecił pustkami.

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  mławianka

W lokalu SM Zawkrze, nie powinno być domu dziennego pobytu SENIORÓW, KIEDYŚ PROPONOWAŁEM ZAMIANE, aby do tego lokalu przenieść MOPS, a w jego miejsce umieścić właśnie SENIORÓW, i zagospodarować to miejsce w połączeniu z przylegającym parkiem, i to byłaby piękna sprawa, tylko żę ja piszący nie jestem osobą decyzyjną. A zamykanie SENIORÓW w tej blokowej pustyni mija się z celem.

Janusz
Janusz
3 lata temu

Lewicka chce budować tunel dla Wólki, a dla Pan Wasiłowski bez róźnicy jest w jakim czasie karetka dojedzie na Wólkę ? Lewica sama sobie zaprzecza. Co w obecnej kadencji rady miasta Pan Krzysztof Wasiłowski i Waldemar Borowski zrobili w sprawie tunelu na Wólce? Przecież oni ramię w ramie z Burmistrzem, robią wszystko, aby ten tunel nie powstał.

niezależny
niezależny
3 lata temu

Mój głos mają. Tyle lat rządzi PSL i PO i tylko swoimi stołki obstawiają.

Srebna
Srebna
3 lata temu

A Pan Wasiłowski Krzysztof to nie ma honoru i wstydu? Po tym bajzelu na ulicy srebnej ma jeszcze czelność kandydować ? NIe ma dla niego znaczenia ile jedzie karetka do wypadku. Przytakuje ciągle Kowalewskiemu i nie dostał u niego miejsca na listach? Aż dziwne.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  Srebna

On zmienił tylko front, a jak wejdzie to dalej będzie przytakiwał Kowalewskiemu (jeśli ten wygra). To tylko taki układ. Kowalewski dał mu zielone światło jak i paru innym, którzy załapali się do innych komitetów za przyzwoleniem złotoustego (nie piję tu do Szczechowicza, bo ten u Kowala jest spalony).
Kowalewski to stary szczwany lis i nic nie szkodzi że wyliniały.

Piotr.
Piotr.
3 lata temu
Reply to  Srebna

Dziadek Wasilowski powinien już zakończyć swoje kandydowanie. Srebrna i Złotą robib4 lata jak Mu nie wstyd a teraz jeszcze poszedł do lewaków. Precz z dziadem!

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Srebna

Pan Wasilowski Krzysztof o ksywie „CIUL”, myślę że pamięta skąd ta ksywa, to czlowiek który nie ma ani honoru, ani wstydu.

Anty Burmi
Anty Burmi
3 lata temu

a co z kulturą dla Mas – albo Masy ?

Troglo
Troglo
3 lata temu

Już niektórzy ledwo stoją, dajmy już odpocząć leśnym dziadkom, czas na nowe pokolenia i nowe spojrzenie na Miasto

Jurek
Jurek
3 lata temu

SLD – młodzi, zwarci i gotowi. Może jednak czas dać szansę młodym kandydatom na radnych z innych ugrupowań, których członkowie mają jednak czystą kartę a nie różne uwikłania z PRL-u.. Dla „peztperowskich” weteranów są przecież kluby „siwego włosa”, gdzie można zabić czas i nudę wynikającą z przebywania na emeryturze. Bo to przecież o to tylko chodzi, aby nie siedzieć w domy i dorobić do tej skromnej emerytury dietą radnego. .Ludzie w wieku 30-40 lat maja już trochę doświadczenia, ale też młodzieńczy zapał i kreatywność. Wiem to dobrze bo mam prawie siedemdziesiąt. .

stary
stary
3 lata temu
Reply to  Jurek

Pisze się -pezetpeerowskich.

konstanty
konstanty
3 lata temu

I Szymon Wyrostek tez wejdzie z najlepszym wynikiem

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  konstanty

Raczej wjedzie he he

Leszek
Leszek
3 lata temu

Tylko Borowski wejdzie.

Stefan
Stefan
3 lata temu
Reply to  Leszek

Niczym nie uzasadniona popularność byłego prezesa Mławianki. Proszę o konkrety z ostatniej kadencji, które pokażą wyjątkową aktywność Pana Radnego.

wiadomo
wiadomo
3 lata temu
Reply to  Stefan

Ja wiem – sztafeta 4×100 bez zakąski

24
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x