Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Gotowi na ulewy. Nowy zbiornik retencyjny i kanalizacja deszczowa


W czwartek 20 września 2018 r. dokonano odbioru zbiornika retencyjnego oraz kanalizacji deszczowej ulic Obrońców Mławy, Czechowskiej i Sokalskiego. To kolejna ważna inwestycja w naszym mieście, która będzie zapobiegać lokalnym podtopieniom po intensywnych opadach deszczu.


ksp Mława
Reklama

Zbiornik retencyjny składa się z dwóch części – każda o pojemności 197 m sześc. Wykonana kanalizacja deszczowa obejmuje ok. 180 metrów kolektora. Zniszczona przy jej budowie jezdnia ul. Sokalskiego została zastąpiona nową nawierzchnią z kostki brukowej. Zbiornik i kanalizację wykonała mławska firma – Zakład Hydrauliczny Insmont s.c. Koszt przedsięwzięcia wyniósł 1 044 778,57 zł brutto.

To już trzeci z wybudowanych w ostatnich latach na terenie Mławy zbiorników retencyjnych, mających zapobiegać podtopieniom po intensywnych opadach deszczu. Przypomnijmy, że pierwszy z nich powstał u zbiegu ulic Ciechanowskiej i Dobrskiej, a kolejny – przy ul. LG Electronics.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x