kursy operatorów maszyn ziemnych budowlanych i drogowych Mława
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Niespotykane rzeczy w Morawach. Wkra liderem B-klasy

Niesamowity przebieg miała sobotnia rywalizacja z udziałem reprezentantów Konopianki. Prowadzili z Kurpikiem Kadzidło 3:0, ale ostatecznie nie zdobyli żadnego punktu. Nie zawodzą za to gracze z Radzanowa. Po wyjazdowej wygranej w Chorzelach zostali nowym liderem B-klasy.

Po przegranej z GKS-em Pokrzywnicą, podopieczni Leszka Geska chcieli wrócić na zwycięski szlak. Dla przypomnienia, zaczęli sezon od trzech wygranych z rzędu. Po pierwszej połowie wydawało się, że wszystko idzie zgodnie z planem. Wynik otworzył już w 9. minucie Damian Kwiatkowski. Potem celnymi strzałami popisał się dwukrotnie Adrian Kocięcki.

Niestety po zmianie stron nastąpił dramat. Wysokie prowadzenie uspokoiło naszych graczy. Gdy konkurenci wyprowadzili pierwszy cios, nie byli w stanie odpowiednio zareagować. Nie pomogły zmiany. Rozpędzony Kurpik nie tylko wyrównał straty – w 88. minucie strzelił gola na wagę wyjazdowego triumfu.

Takich kłopotów uniknął lider B-klasy Wkra Radzanów. W meczu na szczycie okazał się lepszy od rezerw Orzyca Chorzele. Cezary Czernik strzelił pierwszego gola w meczu, a gdy przeciwnicy wyrównali, po zmianie stron pałeczkę przejęli inni gracze nasze ekipy. Na listę strzelców wpisał się grający trener Zbigniew Kalinowski i Mateusz Kosiorek.

Tamka Dzierzgowo pauzowała w tej serii, natomiast Żak Szreńsk zaczął wyjazdową batalię z Gladiatorem Słoszewo od mocnego uderzenia. W 50. minucie strzelili bramkę, powody do radości miał Mateusz Barański.

Jednak potem na inicjatywę przejęli słoszewianie. Szybko doprowadzili do wyrównania, a kiedy w 80. minucie Bartosz Antoszewski skapitulował po raz drugi, stało się jasne, że gracze kierowani przez Marka Dobrowolskiego przegrają po raz czwarty w rozgrywkach. W końcówce stracili jeszcze jednego gola.

A-klasa

Konopianka Konopki – Kurpik Kadzidło 3:4 (3:0)

Konopianka: Ankiewicz – Kobielski (65. Smaga), P. Łapuć (80. Skura), Kosiewicz, Marach, K. Nosarzewski (75. Klimek), Kwiatkowski, Zając, Kocięcki, M. Nosarzewski, Pietruś,

Pozostałe wyniki V kolejki: Błękitni – Bartnik 2:4, Pełta – Narew 2:1, Jutrzenka – Świt 1:3,  Rzekunianka – Orzeł 1:0, Wąsewo – Boruta 8:0, Korona – GKS 2:2

VI kolejka (23 września): Boruta Kuczbork  – Konopianka Konopki (godz. 12)

B-klasa

Gladiator Słoszewo  – Żak Szreńsk 3:1 (0:0)

Żak: Antoszewski – Anbo, Barański, Gesek (67. Erymus), Jurkiewicz, Kordalski, Wieczorek, Wróblewski, Rutkowski, Zakrzewski, Rudnicki (83. Sztybor)

Orzyc II Chorzele – Wkra Radzanów 1:3 (1:1)

Wkra:  Żółtowski – M. Kosiorek, Brdak, Melkowski, Rutecki, Naguszewski (77. Strzelec), Szpinda (77. Wojdowski), Czernik (88. Siemianowski), Grzywacz (86. Grabowski), Kalinowski, Ziółkowski (90. Stryjewski)

Tamka – pauza

Pozostałe wyniki IV kolejki: Gumino – Opia 5:1, Gryf – Orlęta 0:6, Olimp – Wkra II 3:2

V kolejka (22-23 września): Wkra Radzanów  – GKS Gumino (sobota godz. 11.30), Żak Szreńsk  – Tamka Dzierzgowo (niedziela godz. 14)