Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Gminne Dożynki w Stupsku


Dożynki to święto zebranych plonów. Z dawien dawna jest ono okazją do dziękczynienia Bogu za pomyślne zbiory, do radości i zabawy po ciężkiej pracy.


ksp Mława
Reklama

16 września rolnicy i mieszkańcy gminy Stupsk wspólnie świętowali Dożynki Gminne, które rozpoczęła uroczysta Msza Święta odprawiona w Kościele św. Wojciecha w Stupsku. Homilię poświęconą pracy rolnika, rolnictwu i wierności ziemi wygłosił ks. Karol Koniecki.

Po nabożeństwie na boisko sportowe przy ulicy Witosa przy akompaniamencie Strażackiej Orkiestry Dętej pod batutą Krzysztofa Chylińskiego przemaszerował barwny korowód dożynkowy. W dalszej części uroczystości zgodnie z tradycją odbył się obrzęd dzielenia się chlebem, podczas którego starostowie dożynek Danuta i Leszek Beneccy przekazali na ręce gospodarza bochen chleba upieczony z tegorocznego ziarna. Następnie zebranych gości powitał wójt Jacek Świderski, który w swoim przemówieniu podziękował rolnikom za całoroczny trud i ciężką pracę, zebrane plony, które udało się pozyskać pomimo suszy, jaka dotknęła w tym roku polską ziemię.

Po części oficjalnej odbyły się występy artystyczne. Jako pierwsi na scenie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne „Dąbkowiacy”, następnie mogliśmy podziwiać młodzież z formacji Elit Dance Mława w pokazie tańców latynoamerykańskich. Z repertuarem dożynkowym gościnnie wystąpiła grupa „Takie Tam” z Radzanowa.
Grupa teatralna „Ambaras” zaprezentowała się w nieco nowej odsłonie w przedstawieniu „Rolnik szuka żony”. Ogromne emocje i zaciętą rywalizację mogliśmy zobaczyć podczas „Sołtysiady”, w której wzięły udział cztery sołectwa – Stupsk, Konopki, Dunaj i Wyszyny Kościelne.
I miejsce i nagrodę w postaci czeku na 3 000 zł dla sołectwa zdobyły Konopki, II miejsce i nagrodę 2 000 zł – Dunaj, III miejsce i nagrodę w wysokości 1 000 zł zdobyły Wyszyny Kościelne. Dalszą część zabawy umilił nam koncert zespołu Angel. O godzinie 21:00 wystąpiła gwiazda wieczoru – zespół muzyczny DEJW.

Podczas trwania imprezy można było poczęstować się pysznym ciastem przygotowanym przez mieszkańców, chlebem ze smalcem i ciepłą grochówką.

autor i fot.: GBP w Stupsku

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Takie tu
Takie tu
3 lata temu

a to na zdjęciach nie widać orkiestry?

Takietam
Takietam
3 lata temu

A to Stupsk już nie ma swojej orkiestry?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x