Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Czasem to rodzice dają zły przykład


O bezpieczeństwie na drodze najwięcej wiedzą maluchy. Profilaktycy z KPP w Mławie przekonali się o tym w środę, 19 września, kiedy odwiedzili Szkołę Podstawową Nr 7 w Mławie. Dzieci z grup pięcio – i sześciolatków prześcigały się w znajomości zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


W ramach wrześniowego cyklu spotkań z dziećmi i młodzieżą, zespół ds. profilaktyki KPP w Mławie odwiedził oddziały przedszkolne i zerówkowe w Szkole Podstawowej nr 7 w Mławie. Najmłodsi uczniowie zabłysnęli swoją wiedzą o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Prześcigali się w podawaniu przykładów na sytuacje, w jakich można się znaleźć na drodze. Często chwaliły się wzorową postawą , ale zgłaszały też niewłaściwe zachowania swoich rodziców. Pamiętajmy więc, aby utrwalać w dzieciach wrażliwość na bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego. Dzieci są świetnymi obserwatorami i najczęściej uczą się poprzez przykłady z życia wzięte.

Na koniec dzieci  powiedziały wspólnie wierszyk o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię.

źródło i fot. KPP Mława/AZ

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x